Slavia - Olomouc 3:1

ve dvacátém kole Slavii čekal přímý souboj o druhé místo. Do Edenu přijelo podzimní překvapení z Olomouce.

V první půli se hrál svižný fotbal se šancemi na obou stranách. V osmé minutě napřáhl Hušbauer a jeho ránu s vypětím všech sil likvidoval Reichl. K odraženému míči se prodral Sobol a jeho rána letěla vedle. Hned za minutu promáchl dlouhý míč Jugas a před Kolářem se objevil osamocený Hála, kličkou se jej zbavil, ale slabá střela proskákala vedle levé tyče. Slávistům zatrnulo i  v  osmnácté minutě, kdy těsně vedle branky proletěla rána Zahradníčka. Pak už se zase začaly rodit šance na druhé straně. Frydrych hlavičkoval po Sobolově centru těsně vedle, parádní ránu Stocha vyrážel Reichl. Sigma se připomněla po rohovém kopu, kdy centr propadl až k Hálovi a jeho střílený pokus srazil Kolář na další roh. Ten opět propadl k Hálovi na zadní tyči, ale maličký záložník Sigmy s ním naložil prachbídně: zkusil kličku na Součka a následným pádem si vykoledoval žlutou kartu. Součkův gól po Sobolově akci nebyl uznán pro předchozí střelcův faul a tak největší šance přišla až v nastaveném čase, kdy Dannyho přetažený míč vrátil Frydrych zprava na malé vápno a Škodova rána z bezprostřední blízkosti trefila brankáře Sigmy.

Po oboustraně slabším úvodu druhé půle přišel šok. Autové vhazování na půlící čáře relativně neškodně přizvedl Bořil, ovšem ideálně poslal do sóla rozeběhnutého Hálu. ten se tentokrát se nezdržoval kličkováním a prostrčil vyběhnuvšímu Kolářovi míč mezi nohama - 0:1. Slavia se nadechla k tlaku. Střídající van Buren sice prostřelil gólmana, ale obránce míč srazil na roh. Danny nadějné sólo nedotáhl ani ke střele, parádní ránu Stocha z trestného kopu ještě parádněji vytáhl Reichl a Frydrych po rohovém kopu těsně přestřelil. Vyrovnání přišlo v 74.minutě: Deliho hlavičku po  rohovém kopu Hušbauera brankář Olomouce jenom vyrazil, Milan Škoda zvládl vystřelit, přestože měl balón dost daleko za sebou, na čáře stojící Sladký chtěl jeho pokus odvrátit, ovšem trefil pouze padajícího Škodu do hlavy a od ní se už míč definitivně dostal do sítě. Slavia utáhla šrouhy, v 80.minutě se po levé straně protáhl Stoch, jeho centr lízl rybičkou Bořil a na zadní tyči zavírající Frydrych mířil do odkryté branky, ale trefil na čáře stojícího Faltu. Další rohový kop však už změnu skóre přinesl, ale nebyla by to letošní Slavia, kdyby to bylo jednoduché. Na Hušbauerův centr nejvýše vyskočil Frydrych, míč z jeho hlavy letěl vedle, ale na zadní tyči akci výborně zavřel Standa Tecl. Eden vybuchl radostí .... a vzápětí ztichl, protože pomezní rozhodčí v malém vápně plném lidí viděl ofsajd. Naštěstí bylo na zápase k dispozici video, takže stačilo, aby si hlavní sudí Orel chvilku popovídal a vedení 2:1 bylo posvěceno. Takřka po rozehrání se při odehrávání dlouhého míče srazili Jugas se Součkem a volný Řezníček upaloval ke slávistické brance. Vedení Slavii udržel skvělý Kolář. V 84. minutě Sigma svůj útok nedokázala zakončit a celá útočná letka Slavie se vydala na zteč: Stoch akci potáhl a podél posledního obránce poslal míč doprava na Hušbauera. Ten obešel brankáře Reichla, ovšem už se dostal z úhlu a protože se do branky stihli vrátit hned tři obránci, tak přihrál pod sebe na Tecla. Ani on nevystřelil, ale předal míč van Burenovi, který zasekávačkou poslal k zemi svého strážce a pod padajícím gólmanem nastřelil pravou tyč. Když už se zdálo, že celá akce přijde vniveč našel si slávistický útočník odražený balón a napálil jej z otočky pod břevno teď již hustě obsazené branky - 3:1. Tato akce jako by charakterizovala celé utkání. Nebyla jednoduchá a přímočará, skoro by se dalo říci, že byla neurovnaná a kostrbatá, ale důsledné sledování míče a důraz nakonec slavily úspěch. Stejně jako celá Slavia v zápase, který se musel líbit.  Do derby tak půjde se sedmibodovým náskokem na svého tradičního rivala a vzhledem k další ztrátě vedoucí Plzně i se sedmibodovou ztrátou na lídra tabulky.

20. kolo - Neděle 11. 03. 2018 15:00