duben 2024

• Poslední kolo má jednotný výkop v neděli v 15:00, v tento čas tedy zahájí svůj poslední zápas základní části Fortuna ligy také Slavia, která míří změřit síly s neoblíbeným Hradcem Králové. Nic jiného než výhra ale nepřipadá v úvahu, chce-li si tým zachovat alespoň trochu reálnou šanci na titul.

• Slavia v posledním domácím zápase základní části Fortuna ligy selhala, pouze remizovala 2:2 a přišla o možnost si uhrát titul vlastními silami. Poté, co neproměnila velké šance v úvodu zápasu, Slavia dvakrát inkasovala ve druhém poločase a ve frenetickém závěru stihla jen vyrovnat brankami Bořila a Chytila.

• Slavii čeká poslední domácí zápas základní části české fotbalové ligy. Ve 29. kole se sešívaní představí doma proti Olomouci. V případě vítězství stáhnou ztrátu na čelo tabulky na pouhé dva body. Zápas odstartuje v neděli v 15 hodin, přímý přenos nabídne stanice O2 TV Sport.

• Slavia zaslouženě prohrála na hřišti třetí Plzně, když byla celý zápas horší, nevypracovala si prakticky žádné střelecké příležitosti. Utkání rozhodnul v 88. minutě Šulc, kterého obrana Slavie ve vápně neuhlídala při dorážce. Slavia padá zpět na druhé místo v tabulce.

• Slavia se v minulém kole po zaváhání Sparty vrátila na první místo tabulky. Aby se na něm udržela, potřebuje nutně vyhrát na hřišti Viktorie Plzeň – týmu, který ji v probíhajícím ročníku české nejvyšší soutěže zatím dokázal jako jediný porazit. Zápas začne v neděli v 18 hodin, přímý přenos nabídne stanice O2 TV sport.

• Slavia porazila ve vršovickém derby Bohemians 2:1 brankami Ševčíka a Chytila, za hosty poslední střelou zápasu v nastaveném čase snížil Hůlka.

• Nejvyšší fotbalová soutěž dospěla do 27. kola. Slavia v něm v rámci vršovického derby vyzve sousední Bohemians Praha. Případné vítězství posune sešívané minimálně do zítra na první místo tabulky. Výkop zápasu je naplánován na sobotní 18. hodinu, přímý přenos nabídne stanice O2 TV sport.

březen 2024

• Po reprezentační pauze Slavia znovu naskočila do ligového rychlíku těžkým zápasem na půdě Slovácka. Zápas zvládla díky dvěma dalekonosným ranám Provoda a Jurečky ještě v první půli, kdy hrála se silným větrem v zádech. Za Slovácko v této části hry na 1:1 vyrovnával Vecheta, Definitivní tečku udělal opět Jurečka, který proměnil penaltu za faul Heči na Wallema. Dva gólové příspěvky pro slávistického inženýra znamenají vedení v tabulce střelců.

• Po reprezentační přestávce se opět zraky fanoušků zaměří na klubový fotbal. Ligové soutěže napříč Evropou vstupují do závěrečné fáze a výjimkou není ani česká nejvyšší soutěž. Ta má na programu 26. kolo, v rámci něhož se Slavia představí na hřišti Slovácka. Zápas začne zítra v 18 hodin, přímý přenos nabídne stanice O2 TV Sport.

• Liberec nedal v Edenu svou kůži lacino a ve druhé půli téměř sahal po bodu, když Slavii za stavu 1:0 podržel málo vídaným "trojzákrokem" Staněk. V závěru pak sešívaní udeřili ještě dvakrát a nakonec vyhráli 3:0.

• Po vypadnutí z Evropské ligy už slávisté zůstávají ve hře pouze v české nejvyšší soutěži. Před reprezentační přestávkou se v rámci 25. kola střetnou se severočeským Libercem. Výkop utkání je naplánován na zítřejší 15. hodinu a přímý přenos nabídne stanice O2 TV Sport.

• Slavia porazila v Edenu Teplice vysoko 4:0, když v první půli rozhodl zápas dvěma krásnými střelami Matěj Jurásek. V druhé půli přidali branky Wallem a Jurečka. Slavia díky ostatním výsledkům snížila ztrátu na čelo tabulky na jediný bod.

• Mezi dvěma zápasy osmifinále Evropské ligy čeká Slavii vsuvka v podobě zápasu 24. kola české nejvyšší soutěže. Soupeřem sešívaných budou severočeské Teplice. Zápas začíná v 15 hodin, přímý přenos nabídne stanice O2 TV Sport.

• Nezáživné ligové derby ve 23. kole skončilo zaslouženou bezbrankovou remízou. S tou mohou být daleko spokojenější domácí, Slavia už se pro zisk titulu musí spoléhat na bodové ztráty svého rivala, vlastními silami si titul uhrát nemůže.

• Ligu čeká jeden z jejích vrcholů. Derby pražských „S“ s pořadovým číslem 310 může hodně napovědět o šancích sešívaných na zisk ligového titulu. Případná výhra je přiblíží na rozdíl jediného bodu od jejich odvěkého rivala, porážka a sedmibodová ztráta by naopak možnost zisku prvního titulu od roku 2021 hodně vzdálila. Zápas začne zítra v 18 hodin, přímým přenosem ho odvysílá stanice O2 TV Sport a hlavním rozhodčím zápasu bude Ondřej Pechanec.