říjen 2023

• Před reprezentační přestávkou stihne Slavia odehrát ještě jeden zápas. V 11. kole nejvyšší české soutěže zamíří sešívaní na půdu Liberce.

• Slávisté v Teplicích remizovali a ani nebyli lepším týmem. Největší šanci zápasu v podobě penalty po faulu Masopusta neproměnil domácí Tadeáš Vachoušek. V poslední minutě mohl v ojedinělé šanci Slavie vystřelit výhru Chytil, odkrytou bránu ale netrefil. V průběhu druhé půle VAR po dlouhém zkoumání odvolal gól Slavie pro ofsajd Juráska.

září 2023

• Je týden dlouhá doba? To je relativní. Řadě slávistů určitě nestačil k tomu, aby se vzpamatovali z otřesného průběhu 308. derby pražských „S“. Náladu by jim mohlo zlepšit 10. kolo nejvyšší české fotbalové soutěže. Sešívaní se v něm představí na půdě severočeských Teplic.

• Slavia v Edenu remizovala se Spartou, když nejprve spornou penaltu proměnil Jurečka a v poslední minutě nastaveného času vyrovnal z penalty za ruku Ogbua Haraslín. Zápas nenabídl pěkný fotbal, jen boj, fauly a diskuze se sudími. Ještě za stavu 1:0 viděli červené karty za vzájemnou potyčku Bořil a Krejčí.

• Ligu čeká jeden z jejích vrcholů. Souboj prvního s druhým, souboj jediných neporažených týmů, a především souboj dvou nesmiřitelných rivalů. Eden bude hostit 308. derby pražských „S“, největší sportovní událost v České republice.

• Slavia zvítězila v Pardubicích nejtěsnějším rozdílem, když jedinou branku vstřelil z penalty Jurečka. Mnoho dalších šancí zůstalo neproměněno, ty největší měli Tijani, Wallem a hned dvakrát Jurečka.

• Přes rychlou inkasovanou branku slávisté porazili v sedmém kole Fortuna ligy Karvinou 5:1, když se o branky podělili Tijani, Jurásek, Jurečka z penalty, Chytil a Wallem z druhé penalty.

• Slavii čeká 7. kolo nejvyšší české soutěže. Doma v Edenu se budou sešívaní snažit udržet dosavadní ligovou neporazitelnost. Soupeřem jim bude nováček soutěže z Karviné.

srpen 2023

• Zápas v Jablonci se slávistům nepovedl. V kombinované sestavě s mnoha náhradníky nedokázali svého soupeře přehrát. Když dostali možnost zahrávat pokutový kop, Jurečka jej neproměnil a nedostal se k dorážce. Dvě vstřelené branky Slavii odvolal VAR pro ofsajdy. Jablonec skóroval po špatném výběhu Koláře a v druhé půli jen vyrovnal Holeš, když dorazil do brány střelu Bořila vyraženou Hanušem.

• Slavii čeká předposlední ligové utkání před reprezentační přestávkou. V rámci 6. kola nejvyšší české soutěže se sešívaní vydají na půdu severočeského Jablonce.

• Ve velkém vedru hostila Slavia v Edenu Baník Ostrava. V kombinované sestavě s Bořilem, Hromadou, Tijanim a Chytilem svého soupeře porazila 1:0, jedinou branku vstřelil bývalý hráč Baníku Muhamed Tijani na začátku druhého poločasu. Zápas nepobral příliš krásy, nicméně hosté se dostali do naprostého minima střeleckých příležitostí a vítězství Slavie je tak zasloužené.

• Sérii zápasů proti ukrajinským týmům Slavia proloží utkáním 5. kola nejvyšší české soutěže. Do Edenu zavítá ostravský Baník.

• Po výborném vstupu do pohárové Evropy nastoupili červenobílí v Mladé Boleslavi k zápasu v rámci čtvrtého kola Fortuna ligy. Těžké utkání v pozměněné sestavě zvládli, když zvítězili 1:0 vlastním gólem Poulola, který v souboji s Tijanim míč trkl do vlastní branky.

• Slavii čeká 4. kolo české nejvyšší soutěže a sešívaní se v něm pokusí udržet stoprocentní ligovou bilanci. Před nimi ale stojí zatím nejtěžší prověrka aktuálního ročníku – vydají se na půdu Mladé Boleslavi.