červenec 2008

• Slávistické béčko prohrálo s rezervním týmem Žižkova o jedinou branku, která padla v 88. minutě.

• Slávistická juniorka vysoko porazila rezervu Příbrami, dva góly vstřelil Honka. Všechny slávistické branky přitom padly v prvním poločase.

• Slávistická rezerva skončila třetí na turnaji v Soběslavi, když prohrála se Sezimovým Ústím a v utkání o třetí místo porazila domácí Soběslav.

• Juniorka Slavie v prvním přípravném utkání prohrála s Pískem 2:3, když slávistické branky vstřelili Zahálka a Šulc. Soupeř se dostal do vedení po necelých dvou minutách, slávisté sice vyrovnali, ale pár minut před koncem se domácí opět dostali do vedení.

červen 2008

• Ve včerejším posledním zápase ČFL vyhrála rezerva Slavie suverénně 4:0 nad sestupující Příbramí B a učinila tak definitivní tečku za záchranou. Dvě branky vstřelil Vukovič, po jedné přidali Bayer a Kovařík.

• Slávistická juniorka má boj o udržení opět ve svých rukách díky výhře v Chebu 2:0. O branky se postarali Latka s Vukovičem. Z A týmu nastoupilo celkem osm hráčů!

• Juniorka Slavie v derby s béčkem Sparty získala na domácím hřišti pouze bod za remízu 1:1. Jedinou naší branku vstřelil Kovařík z penalty. V zápase jsme nevyužili řadu šancí. Z A týmu nastoupili Vorel, Šourek a Gebre Selassie.

květen 2008

• Slávistická rezerva prohrála na hřišti jedenácté Plzně, k bodovemu zisku jí nepomohli ani Petr Janda a Gebre Selassie.

• Slavia vyhrála ve veledůležitém zápase s Vlašimí rozdílem třídy. Zápas ale tak jednoznačný nebyl. Za Slavii také nastoupil Ladislav Volešák, Josef Kubásek a Petr Janda.

• Slavia postoupila a již nikdy víc si sešup do nižší soutěže nezopakovala. Československo mělo před sebou 37 let života, ale mistrem se již červenobílí nikdy nestali. I tak tato léta je třeba si připomenout, již kvůli mnoha hráčům, kteří patří do Síně slávy. A nakonec se potomci Bicanů, Pláničků, Lálů, Veselých a dalších dočkali. V roce 1996 se liga oblékla do "sešívana".

• Slávistická rezerva prohrála v předehrávaném 34. kole s juniorkou Českých Budějovic posílenou o hráče áčka. Pozitivem je návrat Petra Jandy na trávník.

• B tým Slavie získal na hřišti Sezimova Ústí pouze bod za remízu 1:1. Branku vstřelil Gebre Selassie, o tři body jsme přešli gólem z posledních sekund utkání. V sestavě se objevili Kubásek, Blažek a Gebre Selassi, po utkání jeli za ostatními hráči slavit mistrovský titul.

• Skončila 2. světová válka, skončila okupace, republika se znovu objevila na mapě světa jako Československo. Začal nový život také ve fotbale. Neměl ovšem mít dlouhého trvání. A co Slavia? Začala ve vypůjčených dresech a kopáčkách, ve sparťanském podnájmu. Tam musela přežít celé 3 roky!