Evropská konferenční liga

listopad 2022

• Slavia zakončila základní skupinu Evropské konferenční ligy stejně jako ji začala - zklamáním proti slabému Sivassporu. Hosté se za zápas prakticky k ničemu nedostali, přesto skórovali z přísné penalty. V druhé půli slávisté skórovali jen jednou vlastní brankou soupeře, mnoho dalších šancí zůstalo neproměněno. Útěchou může být jen to, že ani výhra by dnes Slavii nestačila k postupu do jarní fáze.

• Slavia se chystá k poslednímu zápasu základní skupiny Evropské konferenční ligy a dost možná i k poslednímu zápasu v probíhajícím ročníku této soutěže. Soupeřem jí bude turecký Sivasspor.

říjen 2022

• Slavia po špatném výkonu porazila Ballkani 1:0 brankou Lingra ze 75. minuty. Po výhře Sivassporu nad Kluží se však Slavii postup ze skupiny vzdálil, musí totiž doufat, že v posledním kole za týden Kluž doma ztratí body s Ballkani.

• Slavia neprolomila střelecké trápení, naopak ještě prohloubila zmar, ve kterém se aktuálně nachází. Opět darovala soupeři naprosto zbytečný brzký gól, sama neproměnila několik šancí, v největší z nich Jurásek podobně jako Ousou v Olomouci přestřelil zblízka prázdnou bránu. Pro postup ze skupiny bude muset Slavia zřejmě vyhrát oba zbývající zápasy.

• Slavii čeká další zápas skupiny Evropské konferenční ligy. Po týdnu se sešívaní opět utkají s rumunskou Kluží, se kterou doma prohráli 0:1. Další zaváhání už si ale tým trenéra Trpišovského nemůže dovolit. Situace ve skupině je totiž vzácně vyrovnaná – všechny týmy mají po čtyřech bodech.

• Slavia neproměnila proti Kluži v první půli několik šancí, nastřelila dvakrát tyč a poté inkasovala z ojedinělé šance soupeře. Ve druhém poločase si vytvořila jen velmi málo velkých šancí a důležitý zápas prohrála. V polovině základní skupiny mají všechny týmy v tabulce 4 body.

• První dva soupeři červenobílých v letošním ročníku UECL patřili mezi týmy, o kterých toho fanoušek fotbalu v Čechách příliš nevěděl. Posledním do party ve skupině G je rumunský mistr CRF Kluž, se kterým se v sezóně 2019/20 Slavia utkala v souboji o postup do hlavní fáze Ligy Mistrů.

září 2022

• Ve druhém kole skupiny Evropské konferenční ligy přivítala Slavia v Edenu kosovské FC Ballkani. I když se sešívaní zápasem spíše protrápili a dvakrát prohrávali, tak nakonec splnili roli favorita a vyhráli 3:2.

• Ze čtvrtého losovacího koše základních skupin UECL vytáhl červenobílým Vladimír Šmicer dalšího ze soupeřů, jenž zaplní bílé místo na pomyslné mapě soupeřů v pohárech. FK Ballkani je mistrem Kosova, státu, který svou nezávislost vyhlásil teprve nedávno a o její uznání stále ještě bojuje. Pojďme si v krátkosti představit historii i kádr nepříliš známého soupeře.

• Slavia naprosto zbytečně ztratila na hřišti Sivassporu dva body, když nevyhrála zápas, ve kterém rychle vedla brankou Olayinky a spálila jen v posledních pěti minutách zápasu tři vyložené šance a Provod neproměnil penaltu.