O Slavii

Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

Na této stránce můžete vesele diskutovat o všem, co nesouvisí se Slavií anebo fotbalem.

Komentáře (1408)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  pipe1980     před měsícem 01.04.2020 00:05 |  
  2 6

  :-)

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   wimpy     před měsícem 01.04.2020 00:13 |  
   2 6

   :-))

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   patras     před měsícem 01.04.2020 06:24 |  
   31 0


   Nadstavba je...
   Paskvil. Nehledě na to, že pořádání zápasů u nás je téměř vždy ztrátová záležitost. Náš fotbal opravdu nestojí na příjmech ze vstupného. Jeden domácí zápas v nadstavbě nás jen na bezpečnostních opatřeních stojí přibližně 750 tisíc korun plus další výdaje za organizaci zápasu. A když nevyprodáte stadion, moc peněz vám nezůstane.

   Jan Nezmar (vlevo) a trenér Slavie Jindřich Trpišovský.
   Každý klub přece od Ligové asociace dostane plus minus jedenáct milionů.
   Ale v rámci smlouvy musí zároveň poskytnout plnění v podobě lístků, VIP lístků nebo reklamních prostor. Kdyby Sparta, Slavia nebo Plzeň takový prostor využily po svém, utrží třeba třikrát tolik. A to nemluvím o tom, kdybychom si televizní práva prodávali sami... Ti nejsilnější tratí, což je v pořádku, protože v tom spočívá princip solidarity, který musí fungovat.

   Tak o co jde?
   Je v pořádku, že se dělíme. Ale i ty nejméně movité kluby pracují s rozpočtem zhruba 50 milionů na rok, takže od Ligové asociace dostanou pětinu rozpočtu, zbytek musí získat jinde. A selským rozumem se ptám: Kde sháníte ten zbytek?

   Odbočujete.
   Úmyslně. Představte si, že máte firmu, do které celý rok jen investujete. Děláte maximum, abyste byl lepší než ostatní a dostal se na veletrh, nejlépe ten evropský, a tam své zboží prodal. Přesně na tom je postavený český fotbal. Jsme malí a potřebujeme se prodat, abychom mohli žít. Ať už v Evropě, nebo na domácím přestupovém trhu.

   KAM DÁL, SLAVIE? MANAŽER NEZMAR PŘIPOUŠTÍ OBAVY: JSME NA HRANĚ
   I Slavia?
   Za poslední měsíce jsme Slovácku, Olomouci, Zlínu, Boleslavi, Jablonci, Příbrami, Liberci, Bohemce, Jihlavě, a dokonce i Plzni poslali víc peněz za hráče, než jim podle smlouvy dává Ligová asociace. A to hlavně proto, že jsme hráli Evropu, a mohli tudíž prodat hráče za více peněz. Podobně už nějakou dobu pracuje i Plzeň. Tohle je jediná cesta, jak může český fotbal dlouhodobě přežít.

   Stejně mám pocit, že z vás mluví naštvání. I když suverénně vedete ligu, můžete přijít o titul.
   To se klidně může stát. Buď sportovní cestou, že ztratíme náskok, nebo se anuluje sezona. Na druhou stranu: vymažete z historie body, nastřílené góly, vezmete hráčům rozdané plakety za jubilea, prémie za vyhrané zápasy? Vrátíte partnerům peníze, které investovali do sezony, která nebyla? Pokud sezonu nepůjde dohrát, osobně bych ji ukončil ve stavu, v jakém je. Na druhou stranu chápu partnery asociace, že chtějí sezonu dohrát, aby mohli prezentovat svoje jméno. Nicméně jsem přesvědčený, že i oni chtějí především to, aby se fotbal u nás hrál na kvalitní úrovni i v dalších letech. Nemusíte udělit Slavii titul, protože je to druhořadé. Důležitá je budoucnost.

   Jan Nezmar (vpravo) se šéfem fotbalové Slavie Jaroslavem Tvrdíkem.
   Jan Nezmar (vpravo) se šéfem fotbalové Slavie Jaroslavem Tvrdíkem.

   Jaká?
   Evropské poháry, transfery, fungující fotbal. Přece na oltář jedné koronavirové sezony nepoložíme takovou oběť, že příští sezonu nebudou hrát české kluby poháry. Bude-li boj s pandemií pozitivní, začneme v červnu hrát systémem středa-sobota? To chceme? Na konci června nebo v polovině července skončíme a bez odpočinku a tréninku rovnou půjdeme do předkol a další sezony? To je přece sebevražda.

   Vaše řešení?
   Rozpustil bych to. Dal hráčům dovolenou. Stejně se nedá pořádně trénovat. Odpočinou si, pokud to půjde, od druhé poloviny května a v červnu pořádně potrénujeme, na konci června a v červenci – pokud to situace dovolí – dohrajeme zbylých šest zápasů základní části (třeba dokonce i s fanoušky) a plynule se v srpnu pustíme do kvalifikace o Evropu a do další sezony.

   Zase kopete za Slavii, viďte?
   Omyl, kopu za český fotbal, který může přežít jedině tak, že mu nejsilnější kluby budou přinášet peníze z Evropy a přestupů. Náš fotbal je postavený na prodeji hráčů. Ty nejbohatší kluby nevyjímaje. Řeknu příklad: když jsem ještě pracoval pro Liberec, mohli jsme získat Tomáše Součka. Na roční hostování, s opcí na dvacet milionů. Pan Karl, majitel klubu, povídá: To za hráče nikdy nedám, to se nám nevyplatí!

   Co z toho plyne?
   Že Liberec by Součka, pokud by se zadařilo, prodal do světa maximálně třeba za třicet milionů korun. Liberec by si pomohl, ale co by z toho šlo do fotbalu? Teď Tomáš stojí půl miliardy, prioritně samozřejmě vydělá Slavia, ale velké sumy se zároveň rozpustí do celého prostoru. Za Hellebrandy, za Zimy a další šikovné kluky.

   Vy, vystudovaný inženýr ekonomie, určitě řešíte, jak ta pauza pohne trhem.
   Výrazně a celosvětově. Všude se bude šetřit. Až si říkám, jestli jsme v lednu, kromě Součka, neměli prodat taky Ondru Koláře. Ve hře byla nabídka na deset milionů eur a klidně jsme mohli licitovat dál. Nakonec jsme vsadili na to, že do branky nemáme adekvátní náhradu a nebudeme bortit osu mužstva, ale teď víme, že tolik peněz už nám zřejmě nikdo nenabídne. Trh se změní.

   Jan Nezmar
   Ponížíte hráčům platy?
   Současná sezona není problém. Ani u nás, ani jinde. Kacířsky říkám: Když neplatíme prémie za získané body, což je podstatná částka výplaty hráčů, tak tím, že se nehraje, nijak zásadně netratíme. Ale samozřejmě přemýšlím, na jak dlouho nás koronavirus zastaví.

   Mimochodem, dá se ušetřit tím, že se nehraje?
   Dá, i když to zní divně. V anglické lize, kde každý z padesáti tisíc fanoušků dá sto liber za vstupenku, je to samozřejmě jiné. O částkách za televizní práva nemluvě. České kluby jsou na tom ale jinak.

   Zase máte příklad?
   Když Liberec v roce 2015 vyhrál Český pohár, sotva se zachránil v lize. Vyhráli jsme jen sedm zápasů, přesto jsme šli do Evropy. Pan Karl mi tehdy řekl kouzelné věty: Honzíku, tohle byla nejlepší sezona. Klidně bych ligu nehrál, jsou to jen náklady, budu hrát jen Český pohár. Na prémiích za ligu neutratil skoro nic, zato vydělal balík za Evropskou ligu. Ideální scénář.

   Ve Slavii je to jak, budete-li upřímný?
   Pro zbylých jedenáct kol jsme pracovali s předpokladem, že za výsledky vyplatíme prémie dvacet milionů.

   Takže ušetříte.
   Teď jsou důležité úplně jiné věci než fotbal. Nějaké zrušené nebo odložené zápasy jsou malicherné. Všichni bychom měli držet palce a podporovat zdravotníky, kteří bojují o životy.

   Jan Nezmar se občas zapojuje i do her na tréninku Slavie.
   Až ten průšvih pomine, bude fotbal znovu přinášet radost. I když slávistickou cestu to může nabourat, že?
   To už nabouralo, protože nemůžeme pracovat, jak bychom chtěli. Dáváme hráčům tréninkové plány, ale k čemu to bude, až třeba vláda znovu zpřísní opatření? Katastrofa. Proto bych navrhoval dovolenou.

   Tak mě napadá, proč se tak angažujete, když jste dal výpověď?
   K poslednímu lednu jsem skončil v představenstvu, protože jsem po dvou letech pochopil, že jsem si ve Slavii ukrojil velký krajíc. Pomáhal jsem řídit klub, jeho strategii, ale nemohl jsem být u hřiště.

   Slyšel jsem, že jste dal ve Slavii výpověď sakum prásk.
   Ano, týden jsem opravdu neměl smlouvu. Ale během přestupního období, kdy jsme měli rozjednaných spoustu věcí, mi svědomí nedovolilo odejít. Nechtěl jsem kluky nechat ve štychu. Zvlášť když se první jarní zápasy nepovedly.


   Co tedy dál?
   Nikdo na mě nevytváří větší tlak než já sám. Jenže když se přede mnou opakovaně objeví překážky, které mě dusí a brzdí, těžko můžu dělat práci, na kterou si mě Slavia najala. Místo toho, abych se staral o sportovní záležitosti, neměl jsem dva roky čas utéct z kanceláře nebo od diplomatických jednání, což není svět, který by mě naplňoval.

   Přemýšlíte, co bude, když Slavia přestane svého majitele zajímat? Čína má svých starostí dost.
   Na to neumím odpovědět, každopádně moje práce teď leží u hřiště. Už jsem jen sportovní manažer a chci se věnovat áčku, juniorce, akademii, skautingu. Chci přispět k tomu, že Slavia bude klubem, který se vyhne sinusoidám, bude každý rok hrát o evropské poháry a dobře prodávat své hráče. Jen tak se může dělat fotbal v českých podmínkách.

   Když to nepůjde?
   Pokud zjistím, že to nejde, skončím. Chci, aby moje práce dávala smysl.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    ColinSKS     před měsícem 01.04.2020 06:59 |  
    5 5

    JN má naprostý recht

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Lord_Edmund     před měsícem 01.04.2020 07:04 |  
    10 0

    Díky moc za článek. Snad nám Nezmič ještě nějaký ten rok vydrží.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     necich     před měsícem 01.04.2020 12:21 |  
     1 1

     Byl bych rovněž rád a kdo ne. Ale z těch jeho rozhovorů jsem vcelku na rozpacích. Mám z toho pocit, jako že má neustále otevřené dveře...

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Max1     před měsícem 01.04.2020 08:47 |  
    13 0

    má naprostou pravdu, takový člověk by měl řídit LFA, ne ten bezpáteřní smějd Svoboda.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     ColinSKS     před měsícem 01.04.2020 09:02 |  
     0 6

     dobře, ale to bychom o JN přišli. takže raději bych vyrazil toho hňupa sovbodu a dal tam někoho, kdo snad fotbalu rozumí podobně jako JN. třeba Frantu Myslivečka

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     Sokrates55 (přítel SN)     před měsícem 01.04.2020 09:07 |  
     15 0

     Na postu předsedy LFA by měl být nestranný člověk, který není spojen se žádným ligovým mančaftem.
     Měl by být opravdovou personou našeho fotbalu a mít vážnost i v rámci řídících orgánů UEFA a FIFA.
     Vzhledem k tomu, že jsme stále ve vleku "rudosparťanských" metod řízení už od konce šedesátých let, tak bohužel nyní takového člověka nemáme.
     Když jsem slyšel a také četl poslední rozhovor s panem Peltou, tak už si nedělám iluze.
     Sokrates55

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      ColinSKS     před měsícem 01.04.2020 09:45 |  
      3 5

      sokrate, ale takova persona z principu neexistuje. člověk z ulice tomu nerozumí a ten kdo tomu rozumí prošel vždycky nějakými kluby.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Sokrates55 (přítel SN)     před měsícem 01.04.2020 10:21 |  
       7 0

       Ano, máte pravdu v tom, že z principu absolutní nestrannosti taková persona není.
       Ale předsedou LFA je člověk, který je bytostně spjat se Spartou a má tam dokonce funkci ve vedení.
       Má myšlenka tak směřovala k tomu, že by předsedou LFA měl být někdo, kdo není vázán funkcí k žádnému z ligových mužstev.
       Sokrates55

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        wimpy     před měsícem 01.04.2020 11:43 |  
        7 1

        Petr Fousek mi přijde dlouhodobě jako nejkvalitnější kandidát.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Corfe     před měsícem 01.04.2020 10:50 |  
    9 0

    Díky, pěkný rozhovor, má pravdu. Český fotbal by měli řídit takovíhle inteligentní, odvážní, čestní lidé s vizí a dohledem dál než za hranice regionu a příští ligové kolo. Svoboda, Malík, Chovanec a spol. nesahají Nezmarovi ani po kotníky.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Fačín     před měsícem 02.04.2020 08:55 |  
    0 9

    Nezmarovo neustálé brečení a vyhrožování výpovědí.. Jak malá holka.

 2. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  donford     před měsícem 01.04.2020 11:38 |  
  2 0

  Dnes jsem obdržel od společnosti NaturaMed, od které již 12 let kupuji a denně používám kapsle Omega 3 forte, leták, ve kterém je návod na výrobu domácí dezinfekce. I když je dnes 1. apríl, nepředpokládám, že by se jednalo o apríl. Vím, že návodů již bylo více, ale tato společnost je dle mého, seriózní.

  VÝROBA DOMÁCÍ DEZINFEKCE NA RUCE DLE WHO (světová zdravotnická organizace)

  Na 1 l budete potřebovat:
  830 ml čistého alkoholu (96% ethanol nebo 99,8% izopropylalkohol)
  42 mililitrů 3% peroxidu vodíku
  15 mililitrů glycerolu
  113 ml převařené či destilované vody
  injekční stříkačka a odměrka

  Vezměte čistou nádobu a nalijte do ní 830 ml alkoholu, injekční stříkačkou naberte 42 ml peroxidu vodíku, vstříkněte k alkoholu a promíchejte. Poté přidejte 15 ml glycerolu (půjde hůře kvůli velké hustotě). Opět promíchejte. Nakonec dolijte převařenou či destilovanou vodu a znovu zamíchejte. Nechte odstát 3 dny.
  Všechny suroviny lze získat v lékárně, drogerii či hobby marketu.
 3. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  JS (přítel SN)     před měsícem 01.04.2020 12:42 |  
  3 3

  Sledujete někdo tu Běloruskou ligu? A jestli ano, tak kde?

  • Re: Notorici.

   Markus     před měsícem 01.04.2020 13:31 |  
   1 0

   No to je jasný, sami se bojí, že bude málo chlastu, tak vydávají takovouhle propagandu.

  • Re: Notorici.

   Max1     před měsícem 01.04.2020 15:19 |  
   1 0

   něco na tom je....mě došly doma zásoby a jsem z toho nějaký nesvůj, dneska vezmu nějaký eshop útokem, pár lahví vína, dobrou skotskou a gin a bude zase hej :-D

  • Re: Notorici.

   ehad     před měsícem 01.04.2020 15:49 |  
   0 0

   Super, jsem rad, ze v tom nejedu sam ... ;-)

 4. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  Qope     před měsícem 01.04.2020 18:53 |  
  15 1

  Lukáš Tomek se rozhodl neco napsat ... ale spíše se na to měl vykaslat. Nezmarův nápad já pokládám naopak za rozumny v téhle době. Ale co bych se nad tím podivoval, je to od šéfredaktora křetínského plátku ... https://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-lukas-tomek/377692/dohrat-bez-nadstavby-nezmaruv-napad-je-absurdni-a-zavani-obavami.html


  Komentář byl uživatelem upraven (01.04.2020 18:53) . Zobrazit původní komentář

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Sokrates55 (přítel SN)     před měsícem 01.04.2020 19:24 |  
   17 0

   Dobrý večer přeji.
   To je ta mediální masáž "rudosparťanského" "ispartu". Jsem moc rád, že už to těmto "nezávislým redaktorům" nikdo nebaští a zvláště panu Tomkovi. Dodnes čekám na jeho odpověď, proč nebyl v "ispartu" zveřejněn s náležitou úctou článek o Tomáši Součkovi, který vyhrál v anketě o nejlepšího fotbalistu za minulý rok. Dodnes nebylo napsáno nic kloudného. Teď bude obětí pan Nezmar, protože se prokázalo, jak "ispart" v jeho případu lže.
   Sokrates55

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   pf     před měsícem 01.04.2020 21:26 |  
   8 0

   Člověk může mít leda škodolibou radost, že oficiálním rudým novinám musel prodej v době koronavirové klesnout na minimum. Jinak jsou to teda totálně servilní blitky, to se nedá jinak nazvat.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   naplavnik     před měsícem 01.04.2020 22:24 |  
   10 0

   Po přečtení toho článku jsme na to nevěřícně zůstal koukat, ale pak jsem se ujistil, že je stále ještě 1. apríla, a je vše dobré. Protože jinak by to byla taková snůžka nesmyslů, demagogie a zášti, že za to by snad nikdo nikoho neplatil...

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Martin Platil     před měsícem 02.04.2020 07:26 |  
   11 0

   Já jsem přestal na ten jejich web chodit úplně. Jednak to je samá reklama a mají to udělané jak od děcek z prvního stupně základky. Ale nejhorší je ten obsah. Přijde mi, že tu podlejzavost Spartě už ani neskrývali. A tím, že se tam přestane chodit, budou mít míň návštěv a míň příjmů z reklamy. Upřímně, ani Babišovi noviny mu nepodlézají tak jako iSpart Spartě.

 5. tweet od JT

  ColinSKS     před měsícem 02.04.2020 07:59 |  
  2 5

  1. Vzdy jsem byl proti nadstavbe a klubum nic neprinesla. Zrusit co nejdrive.
  2. Absurdnim napadem je desetilety koeficient, ktery do LM posila Plzen a Spartu a zni z vedeni LFA.
  3. Nikdo nevi, co bude dal. Drzme se doporuceni UEFA, je to vsude stejne.

  zaslechl někdo někde, že by to co je uvedeno v bodě 2 byl seriozní návrh? to by snad ani ti rudí šmejdi v LFA nevymysleli.

  • Re: tweet od JT

   Max1     před měsícem 02.04.2020 08:07 |  
   6 0

   Myšlenka nadstavby špatná není, jen by ji nesměla dělat LFA a měl by být jiný formát, ale souhlas že letos díky situaci by někteří měli vytáhnout hlavu ze zadku a zrušit ji. K bodu 2, naštěstí toto rozhodne UEFA, ostatně to bylo už i řečeno, že sama určí jednotný model pro nasazení do pohárů.

   • Re: tweet od JT

    ColinSKS     před měsícem 02.04.2020 08:14 |  
    1 4

    ok, díky, když jsem to četl, tak mne polila zlost.

    • Re: tweet od JT

     Max1     před měsícem 02.04.2020 08:21 |  
     2 0

     V poho, můžeš sem dát pls. na i sportu je anketa mezi kluby ohledně nadstavby a prase šadek se tam naváží do nezmara

     • Re: tweet od JT

      ColinSKS     před měsícem 02.04.2020 08:57 |  
      3 3

      Paskvil. Nafackoval bych si, že jsem pro to hlasoval. Taková slova použil Jan Nezmar v rozhovoru pro iDnes.cz vůči nadstavbové části FORTUNA:LIGY. Deník Sport proto oslovil všechny prvoligové kluby, aby se zjistilo, kdo se k Nezmarovi přidá. Nadstavba je teď předmětem dohadů mimo jiné kvůli tomu, že bez ní by se, aspoň podle slávistického funkcionáře, snáze dohrávala přerušená sezona a lépe by proběhla příprava na tu novou.
      Tři kluby by podpořily slávistického sportovního manažera Jana Nezmara v tom, aby v rozehrané sezoně nedošlo na nadstavbu. Rovněž tři zastánci by za Nezmarem stáli ohledně úplného zrušení nadstavby stylem „navěky věků amen“. Pandemie dělí ligové kluby na ty, které proti novince, jež v českém fotbale funguje od začátku sezony 2018/2019, nic nemají, nebo ji dokonce silně prosazují. A na ty, kterým se zajídá.
      „Nejradši bych si nafackoval, že jsem jako člen Ligového výboru zvedl ruku pro zřízení nadstavbové části. Byl jsem funkcionářský janek, který si naivně myslel, že to klubům přinese veliké peníze,“ vyjádřil se Jan Nezmar pro iDnes.cz.
      „Jediné, co přinesla, jsou problémy s termínovkou a peníze navíc téměř žádné,“ rozšířil svůj pohled na dotaz Sportu.

      Nezmar se zásadně opírá o strategii, že český klub by měl bez výjimky fungovat zejména z prodeje hráčů, které si má podle toho patřičně chránit. Nikoli z výnosů z televizních a marketingových práv. Ty jsou ostatně v Česku oproti jiným zemím marginální.

      Dohrát bez nadstavby? Nezmarův nápad je absurdní a zavání obavami


      Konkrétně: na Ligovou fotbalovou asociaci dorazí od Fortuny, televize O2 a dalších partnerů za prodej televizních a marketingových práv celkem 239,1 milionu korun, které následně LFA poměrně rozpouští mezi všechny profesionální kluby, tedy v první a druhé lize. Prvoligové kluby se dostávají na těchto příjmech někam na hranici deseti milionů korun, další dva miliony plynou každému ze zavedení nadstavby. Třeba mistr by bral celkem zhruba 26 milionů včetně prémie za titul.

      Prakticky řečeno, optikou Sparty, Slavie nebo Viktorie Plzeň se jedná o sumu, kterou na svých kontech jen stěží postřehnou. Přesto se Sparta ani Viktoria proti nadstavbě nestaví. Naopak Příbram a další menší kluby můžou díky této částce naplnit až pětinu ročního rozpočtu.

      Deník Sport oslovil všechny kluby FORTUNA:LIGY s těmito dotazy:
      1) Dovedete si představit, že by se v současné mimořádné situaci dohrála liga bez nadstavby?
      2) Jste výhledově pro zrušení nadstavby?

      SLAVIA
      Jan Nezmar, sportovní manažer
      1) „Ano. Tahle sezona už nemůže být regulérní, protože je přerušená. A jestli se vůbec znovu zahájí, o čemž silně pochybujeme, bude na 99 procent bez diváků. Co je na tom férového? Český fotbal potřebuje, aby byl v nejlepší formě na začátku sezony, kdy se bojuje o poháry. Přece na oltář jedné koronavirové sezony nepoložíme takovou oběť, že příští sezonu nebudou hrát české kluby poháry.“
      2) „Ano. Nadstavba je neobhajitelná myšlenka a koronavirem se všechno jen násobí. Jediné, co přinesla, jsou problémy s termínovkou a peníze navíc téměř žádné.“

      PLZEŇ
      Adolf Šádek, generální manažer
      1) „Variantu dohrání ligové sezony bez nadstavby si představit v žádném případě nedovedu. Není to možné. Máme zde schválený herní model ligy, který je jasně daný. Nezapomínejme ani na smluvní vztahy s partnery, jsou zde držitelé televizních práv, vše dopředu jasně dané a smluvně vázané. Za nás tedy určitě ne.“
      2) „Jan Nezmar byl členem Ligového výboru LFA, který odsouhlasil a odhlasoval současný model ligy. Zároveň bylo stanoveno, že si nadstavbu vyhodnotíme po třech letech jak z hlediska sportovního, tak ekonomického. Myšlenky na její zrušení v této době, bez hlubší analýzy, tedy kategoricky odmítáme.“

      JABLONEC
      Martin Bergmann, tiskový mluvčí
      1) „Tuto variantu by museli řešit majitelé klubů.“
      2) „Teď to není téma, které je nutné řešit.“

      BANÍK
      Michal Bělák, výkonný ředitel
      1) „Máme za to, že pro dohrání ligy bez nadstavbové části je třeba souhlas všech 32 klubů. A v rámci rozehrané soutěže si nemyslíme, že by bylo průchodné, aby se odhlasovalo dohrání bez nadstavby. Nedovedeme si představit, že by byl výsledek volby 32:0.“
      2) „Nadstavba byla prezentována jako přínos pro kluby: více atraktivních zápasů mělo znamenat ekonomické plus. Ale ta pozitiva zatím kluby nepocítily, byť je doba na nějaké zhodnocení krátká a současná situace je opravdu mimořádná. A co se týče rozhodování o budoucím modelu, asi by se to nemělo dít za těchto podmínek, kdy nikdo z nás neví, co se bude dít za pár týdnů.“

      MLADÁ BOLESLAV
      Jiří Koros, tiskový mluvčí
      1) „Pokud bude možné ligu dohrát, je potřeba dodržovat všechny smlouvy, které jsou a z nichž plynou povinnosti pro partnery asociace i naše. Liga by se tak měla dohrát tak, jak je nyní nastaveno. Nechceme se dostat do situace jako hokej, který musel sezonu zrušit.“
      2) „Ne. Náš pohled na nadstavbu zůstává dlouhodobě stejný, podporujeme ji. Přináší více zápasů a větší atraktivitu soutěže.“

      SLOVÁCKO
      Veliče Šumulikoski, sportovní manažer
      1) „Záleží na tom, kdy se začne hrát. To pořád nevíme. Kdybychom věděli, můžeme se podle toho zařídit. Teď je brzy říkat, jak by to bylo nejlepší. Zatím je pořád prostor dohrát sezonu kompletní podle plánu. Nedává smysl ničit to, co se dva roky chystalo.“
      2) „Nemyslím, že je nadstavba k ničemu. Něco určitě přináší, jinak by se nevymyslela. Pro menší kluby jako jsme my, je to dobrá věc. Máte nějaký cíl, třeba dostat se do šestky. Pak je tady samozřejmě úskalí, že máte užší kádr a hráči jsou na konci dlouhé sezony unavení. Ale nějaký smysl to dává, proto bych u toho prozatím zůstal.“

      LIBEREC
      Pavel Hoftych, trenér
      1) „Věřím, že sezonu dohrajeme i díky rozhodnutí UEFA a FIFA. Učinily patřičné kroky odložením EURO a modelem k protažení ročníku až do července. Dveře jsou otevřené a věřím, že situace dohrání umožní. Jestli termíny dovolí třicet zápasů, nebo se zvládne i nadstavba, není podle mě úplně důležité a popravdě řečeno mi je to i docela jedno. Budu rád, když se liga dohraje regulérně alespoň do třiceti kol.“
      2) „Vše má pro a proti. Z pozice diváka chápu, že prosinec a únor nejsou zrovna výhry v loterii, pro nás je na druhou stranu lepší, že pauza není tak dlouhá. V modelu s třiceti koly hrajete v lize spoustu duelů, ve kterých o moc nejde. Teď od začátku koukáte, do které skupiny patříte. Víc zápasů má náboj než v modelu bez nadstavby, kde někdy prakticky není na jaře o co hrát. Ani já ale na problematiku nemám jednostranný pohled, jsou tam zkrátka plusy i minusy.“

      ČESKÉ BUDĚJOVICE
      Klub se nevyjádřil.

      SPARTA
      František Čupr, generální ředitel
      1) „Buď se sezona dohraje podle platných pravidel a schématu, nebo se nedohraje vůbec. Měnit pravidla uprostřed rozehrané sezony mi přijde nefér a nevhodné.“
      2) „Nejsem typ člověka se zkratkovitým jednáním. U počátečního rozhodnutí jsem nebyl, proto neznám všechny argumenty pro a proti. Pan Nezmar na to má zřejmě už vyhraněný názor, já bych přivítal, abychom si sedli za jeden stůl s vedením LFA a ostatními kluby. Abychom si mohli vyslechnout jejich argumenty, seznámit se i s argumenty sponzorů a dalších relevantních skupin a následně přijmout rozhodnutí.“
      OLOMOUC
      1) „V současné chvíli klub nechce spekulovat o tom, v jaké podobě by se sezona dohrála.“
      2) „Bez komentáře.“

      BOHEMIANS
      Darek Jakubowicz, ředitel
      1) „Dovedeme, i když to bude znamenat ztráty. Zároveň by s tím ale muselo souhlasit všech 32 profesionálních klubů, v čemž může nastat problém. V případě zrušení nadstavby by přišlo i krácení od partnerů.“
      2) „Ne.“

      TEPLICE
      Petr Hynek, ředitel
      1) „Umím si představit spoustu věcí, ale toto je jenom spekulace. Je to předčasné, jelikož stále nevíme, kdy se bude moct začít hrát.“
      2) „Je to na širší diskusi, ale tento model jsme si odsouhlasili, aby se hrálo víc zápasů. Takže je potřeba situaci řádně probrat a poté případně vymýšlet jiný systém.“

      KARVINÁ
      Adam Januszek, tiskový mluvčí
      1) „Ano, díky mimořádné situaci ohledně pandemie koronaviru si dokážeme představit, že by se odehrála pouze základní část F:L.“
      2) „Jsme pro zachování nadstavby.“

      ZLÍN
      Zdeněk Grygera, generální manažer
      1) „Pokud se nadstavba zruší, bude soutěž neregulérní. Podle informací LFA není možné hrát bez ní. Buď se to odehraje celé, anebo bude liga anulována. Teď hlavně musíme říct, jestli se vůbec začne hrát. To je priorita.“
      2) „Když vidíme, jak to funguje, byl bych do budoucna pro zrušení nadstavby. Nepřinesla efekt, který se očekával. Sportovní, ani ekonomický.“

      OPAVA
      Jaroslav Rovňan, ředitel
      1) „Ztotožňuji se s Janem Nezmarem v tom, že již v tuto chvíli je soutěžní ročník neregulérní. Jakákoli změna systému v rozjeté sezoně by ligu učinila neregulérní o to víc. V tuto chvíli vidím jediné dvě správné možnosti: dohrát sezonu celou kompletně, tedy včetně nadstavby, anebo anulovat ročník.“
      2) „Vzhledem k tomu, že nadstavba dle mého nepřinesla kýžený efekt jak po sportovní i finanční stránce, ani z hlediska zvýšení atraktivity, o čemž vypovídá divácká návštěvnost v uplynulé sezoně, jsem do budoucna pro případné zrušení nadstavby a možné rozšíření počtu účastníků nejvyšší soutěže, což samo o sobě vygeneruje stejný počet utkání a především zůstane zachován férový model každý s každým doma–venku.“

      PŘÍBRAM
      Jaroslav Starka, prezident
      1) „Nedovedu si to představit vůbec. Jednoduše se tak sezona rozehrála a má se tedy dohrát podle plánu, pokud to tedy bude možné. A to říkám navzdory tomu, že si myslím, že nadstavba je úplná blbost, volovina a nikdy jsem ji nechtěl.“
      2) „Tenhle nápad mě zrovna neoslovil. Jsem pro dlouhodobou soutěž systémem každý s každým doma–venku, pak se vyhlásí mistr, rozhodí se evropské poháry a sestupující. Žádná baráž, skupina o titul. Ani z ekonomického hlediska to nemá smysl.“

      • Re: tweet od JT

       Max1     před měsícem 02.04.2020 09:11 |  
       3 0

       díky....působí to na mě, jako by někteří měli stažené půlky a báli se to říct na plnou pusu a někteří až moc diplomatičtí.

      • Re: tweet od JT

       Lord_Edmund     před měsícem 02.04.2020 11:19 |  
       0 0

       Vzhledem k tomu, že by to museli odsouhlasit představitelé všech klubů, tak je to naprosto neprůchozí. Vždy bude někdo, komu se bude hodit buďto vůbec nedohrát sezónu, anulovat , zapomenout (RB) nebo se pokusit o něco ještě v nadstavbě. Nevyčítám jim to, bojují za své kluby a především peníze a někteří vlastně o přežití.
       Prostě vydržíme s nadstavbou tři roky a pak snad zvítězí zdravý rozum a vyhlásí se tento experiment, jako nepovedený. Na to už snad nebude třeba věch hlasů.

       • Re: tweet od JT

        kalex     před měsícem 02.04.2020 20:47 |  
        2 0

        Ti zapomenutí rb ti i za padesát let budou tvrdit z přesvědčení, že kdyby se tento ročník dohrál bez vira, tak do té LM slavně došli. Hoši od Bobří řeky teď hlavně vyjebat se všema. dvacátá léta dvacátého prvního století a Během několika měsíců Subotica a asi deváté místo 6 zápasů před koncem základu....
        To se chce zapomenout když jsou tak arogantní. A to, že mu vylezla z tlamy myšlenka do LM za zásluhy... To je na jebu dlažební kostkou.

   • Re: tweet od JT

    Qope     před měsícem 02.04.2020 09:28 |  
    5 0

    Jj myslenku nadstavby jsem tady i já v minulosti obhajoval, osobně se mi pořád zamlouvá. Ale. V současnosti je to prostě nesmysl a nemá význam. Letošní sezonu dohrát bez ní, by bylo jednoznačně nejlepší řešení. To, že se spoustě lidem nelíbí ani v plnohodnotné ovšem sezoně chápu. Co se týká jejího zrušení celkového, nechal bych to až na odehraných alespon 3 plných sezonách s nadstvabou. Nechat si trošku odstup na vyhodnocení, zda má ten opravdový smysl ...

    • Re: tweet od JT

     carevitchando     před měsícem 02.04.2020 09:55 |  
     14 0

     Taky jsem nadstavbu celkem obhajoval, těšil jsem se na dalších 5 vypjatých zápasů o titul. Ovšem ekonomicky to pro Slavii velký význam nemá. Na druhou stranu souhlasím s tím, že vyhodnocovat se to má až po těch 2-3 letech a Nezmar to i takto odhlasoval. A k této mimořádné sezóně: myslím, že by vůbec nebylo od věci nadstavbu letos zrušit. Mimořádná situace= mimořádná opatření, i nedohraná soutěž je svým způsobem zásah do regulérnosti, tak ať Svoboda a Šádek drží hubu! Skoro si přeju, aby se liga dohrála i s nadstavbou a klidně i bez diváků a aby Slávka všem zavřela hubu titulem.

     • Re: tweet od JT

      rak (přítel SN)     před měsícem 02.04.2020 10:39 |  
      3 0

      Připojuji se. Patřil jsem vždy k menšině slávistů podporujících nadstavbu, i když nám moc nepomáhá. Bez ní nehraje pak docela dost týmů třeba už od půlky jara prakticky o nic a vesele pouští body mužstvům bojujícím o záchranu či o titul, další zápasy jsou nudné. A záleží kdy kdo na koho narazí, takže s tou regulérností je to také otázka. Ten systém nadstavby mně také připadá docela dobře vymyšlený, kdy zachovává velkou váhu základní části (body se nepůlí, jako někde, tuším v Belgii), ale přitom se snaží, aby každý měl ještě o co hrát prakticky až do konce. Oproti hokeji, kdy se celou sezónu hraje velké množství zápasů do značné míry jen o nasazení do play off, kde se pak hraje o vše a ještě stejné týmy hrají mezi sebou až sedmkrát za sebou. To mně přijde příšerné. V současné situaci bych ale byl pro dohrání bez nadstavby. A to i bez diváků, pokud to vůbec půjde, což nás sice silně poškodí na rozdíl třeba od Příbrami, Jablonce, Boleslavi, ale bylo by to podle mně vcelku regulérní. Samozřejmě, že Spartě primárně, i některým dalším se nejvíce hodí anulování celého ročníku, a podle mně to i proto tak skončí. Skoro bych to viděl na víc než 90 %. Technicky by to snad časem šlo hrát, ale je fakt, že pokud se objeví nákaza u jednoho hráče, znamená to asi karanténu celého mužstva a je všechno v háji. Asi to není vůbec realistické. Je to pro nás trochu taková sportovní tragédie, když z naší strany parádní ročník fakticky nebude.

      • Re: tweet od JT

       kjandourek (admin)     před měsícem 02.04.2020 11:28 |  
       17 0

       Já bych jenom zdůraznil, co hlavně nezmarovi a potažmo tedy nám - odpůrcům nadstavby - vadí nejvíce:

       - každý klub potřebuje naplnit rozpočet, ty peníze jim nedá ani svaz ani nikdo jiný
       - menší kluby potřebují prodávat hráče do špičkových klubů za co největší částky
       - ani ty špičkové kluby ty částky mít k dispozici jenom tak nemají, musí si je vydělat
       - vydělat si je musí buď v pohárech, nebo prodejem svých hráčů, které zviditelní v pohárech

       To jsou ekonomická fakta

       a teď fakta o nadstavbě:
       - nadstavba zajistila špičkovým týmům pět extrémně těžkých zápasů na konec sezóny
       - díky nadstavbě končí liga o tři týdny později, než by mohla (respektive tedy zimní příprava je zkráceno o dva týdny, jaro končí o dva týdny později - jeden zápas je vložený)
       - díky nadstavbě začal podzim o dva týdny dříve

       takže nadstavba vzala týmům čtyři týdny přípravy (či dovolené pro hráče)...
       a oproti tomu dala pět extrémně těžkých zápasů, které měly přinést finance pro kluby

       Nezmar upozorňuje, že přinesly tak málo peněz, že to nepokrylo ani prémie hráčům za vyhrané zápasy...

       a co způsobila zkrácená dovolená a zkrácená příprava?

       Do předkol pohárů šlo pět českých týmů.... Plzeň vypadla z LM s Olympiakosem Pireus a z EL s Antverpami.... Sparta vypadla s Trabzonsporem, Jablonec s Jerevanem... MB postoupila přes Kazachstánské Ordabasy a vzápětí vypadla s FCSB.....

       Takže jediný, kdo se dostal do skupinové fáze jsme byli my a to jsme tu skupinovou fázi měli jistou... Naštěstí jsme tedy ten dvojzápas vyhráli.... Ale i tak jsme byli tým, který naskočil do hry jako poslední ve chvíli kdy už ostatní byli venku.... a mimo jiné jsme si mohli dovolit přípravu protáhnout přes začátek ligy... víceméně jsme první zápasy ligy obětovali a pořád je brali jako součást přípravy na to jedno předkolo (že jsme ztratili jenom v Karviné byl malý zázrak)...

       Takže suma sumárum: nadstavba možná přinesla pár atraktivních zápasů na konec ligy, ale nepřinesla finanční zisk klubům.... a naopak vzala klubům čas a prostor na přípravu, takže ty kluby, které by při normálním času na odpočinek a následné zapracování posil, mohly vydělat v Evropě nějaké peníze, které by rozpustily mezi ostatní vyššími částkami za přestupy, nevydělaly nic....

       Ano, je to hodnocení po jedné sezóně... ale nevěřím tomu, že by to byla náhoda.... a až se tohle stane ve třech po sobě jdoucích sezónách za sebou, tak už bude pozdě přemýšlet, jak z padesátého místa v žebříčku zemí přeskočit alespoň Gibraltar, aby byl náš mistr nasazen do prvního předkola LM....

       • Re: tweet od JT

        Dennis     před měsícem 02.04.2020 12:32 |  
        4 0

        Výborně shrnuto, já bych ještě jako výrazný minus nadstavby (resp. jejího systému) doplnil to, že to podporuje spekulace typu, že za určitých okolností (např. výrazné bodové odstupy) se vyplatí skončit na sedmém místě, nikoliv na místě šestém. Protože zatímco postup do evropských pohárů ze šestého místa už může být klidně i matematicky nemožný, tak ze sedmého to stále lze. Pokud je to takto postaveno, tak je to prostě úplně špatně.

        • Re: tweet od JT

         kjandourek (admin)     před měsícem 02.04.2020 12:52 |  
         6 0

         To je další zoufalost... ta křečovitá snaha, aby i v prostřední skupině bylo o co hrát... místo toho, aby týmy první šestky dostaly za účast ve skupině o titul takový finanční bonus, že by se kvůli prémiím setsakra vyplatilo skončit šestý....

         Ta gruppa uprostřed by si mohla pohárovým způsobem zahrát o nějakou bezvýznamnou trofej .... "Strahovský pohár FAČR", "Fortuna play-off útěchy", diplom za sedmé místo.... nebo nějakou podobnou koninu

        • Re: tweet od JT

         Malvin     před měsícem 02.04.2020 12:53 |  
         2 0

         Ano, tenhle nesmysl vysvětlili menším klubům jako šanci dostat se do pohárů.
         Ve skutečnosti je to jen pojištění, kdyby silnému týmu nevyšel úvod sezony, tak aby se dostal i tak do pohárů. Myslím, že letos by se to týkalo právě RB. Takže je možná škoda, pokud by se nehrála,protože by se ukázalo jak by tam tu chátru tlačili v každém zápase nadstavby. Snad by i ostatní prozřeli a uvědomili si ,že tento model je šitý opět jen pro silný týmy.

        • Re: tweet od JT

         Karel13     před měsícem 03.04.2020 11:28 |  
         1 0

         Já bych tě trochu opravil. Ono se může vyplatit skončit po základní části i na 10.místě, z kterého se dá (teoreticky) dostat do evropské ligy, zatímco z 6.místa se tam dostat '(prakticky, protože v dohledných letech nebude mít ČR takový koeficient, aby získala minimálně 6 míst do pohárů) nemůže. Další neregulérnost spočívá v tom, že mužstva nebudou mít sehrána stejný počet zápasů doma a venku. Takže skutečně slovy p. Svobody "neregulérní paskvil" od samotného zavedení ...

       • Re: tweet od JT

        Max1     před měsícem 02.04.2020 13:01 |  
        0 0

        to, že nadstavba nemé takový ekonomický efekt, jaký si někdo představoval je fakt, jenže tady jsme u tolik známé písničky cena TV práv....když i maďaři prodávají za víc, rakousko asi za 30 mil EUR je to fakt divný. K samotné nadstavbě, osobně nemám nic proti více zápasům, spíše naopak, ale musí to dávat smysl a jelikož se může stát, že přijdeme o jeden pohárový flek je 6-ti člená skupina o titul zcela mimo. Buď bych ty 2 týmy přidal (ale to je na úkor kvality), nebo hrál ligu s méně týmy a více vzájemných zápasů, třeba jako první liga hokeje, 12 týmů po 2 vzájemných zápasech, to rozpůlit a další várka vzájemných zápasů, takže by se hrálo 32 zápasů. Pak bych klidně bych zimní pauzu zkrátil na 3 týdny, jako v Německu. To by umožnilo dát delší čas na příravu v létě.

       • Re: tweet od JT

        o5aradecek     před měsícem 02.04.2020 19:33 |  
        3 0

        Karle, kdyby aspoň desetina českých bafuňářů (nemluvím o novinářích...), měla takový přehled a pohled na fotbalové dění, to by bylo na světě krásně...

       • Re: tweet od JT

        rak (přítel SN)     před měsícem 03.04.2020 01:00 |  
        1 0

        Trochu více zápasů je třeba. Počet zápasů základní části naší ligy patřím k nejnižším. Samozřejmě, že když někdo hraje na podzim i na jaře poháry, jako my loni, tak už těch zápasů je dost. Ale kolik takových mužstev je. Ukázalo se, že ten brzký letní začátek (zvolený snad kvůli rozehranosti mužstev na kvalifikace pohárů) neměl vůbec dobrý efekt a je zbytečný. Myslím, že by se ještě pár termínů třeba našlo i ve středu. Třeba náš pohár, určitě na podzim, by se mohl klidně hrát v repre pauzách. Prvoligové týmy by to zvládly i bez reprezentantů. Stejně je tam moc nenasazují. Tím by se něco uvolnilo. A pak ta zimní pauza může být o trochu kratší jako v řadě dalších zemí. V poslední době ani moc zimy nejsou.

        • Re: tweet od JT

         kjandourek (admin)     před měsícem 03.04.2020 10:14 |  
         4 0

         Já nemohu souhlasit s tou mantrou, že bylo potřeba zvýšit počet zápasů? Proč?

         Tohle rozhlásila LFA, ovšem té vůbec nejde o hráče a o úspěšnost našich klubů - těm jde jenom o to, aby si namastili kapsu za větší reklamní prostor pro partnery...

         Vždyť si uvědomme, že:
         -Větší počet zápasů rovná se větší zatížení hráčů
         -Větší zatížení hráčů rovná se větší únava v každém dalším zápase
         -Větší únava, rovná se větší riziko zranění
         -To všechno se rovná nutnost mít širší kádr stejně kvalitních hráčů
         -A to se rovná daleko větší finanční náklady na provoz

         A jsme zase u těch peněz - Anglická, Italská Španělská, Německá liga.... tyhle svazy pro své kluby generují dostatečný počet financí na to, aby takovéhle kádry měly....

         To chceme hráče zahltit a zničit? Trénovanost hráčů jde sice stále nahoru, ale pořád jsou to jenom lidé... stejní lidé, jako byli v roce 1995....

         LFA se chytla toho, co dělá UEFA.... v sezóně 1995/96 šla Slavia do poháru UEFA coby druhý tým tabulky... na podzim odehrála jedno předkolo a tři kola (osm zápasů) a byla ve čtvrtfinále.... na jaře odehrála čtyři zápasy, vítěz poháru jich odehrál pět.....

         Letos? Druhý tým naší ligové tabulky by musel odehrát dvě předkola, základní skupinu a na jaře vyřadit dva soupeře, aby byl ve čtvrtfinále.... musel by odehrát 16 zápasů, aby byl v té samé fázi jako Slavia před pětadvaceti lety....

         Taky si vzpomeňme na kádr z roku 1995/96: Stejskal - Kozel - Suchopárek, Pěnička - Lerch, Poborský, Bejbl, Krištofík, Pavel Novotný - Šmicer, Vágner.... Jasná základní jedenáctka a dál? Rovnocennými hráči do pole byli ještě Šmejkal a Vávra, ale to prostě stačilo.... na lavičce byli připraveni odchovanci... Hyský, Hunal, Pixa, Jirásek, mladičký Lukáš Jarolím, Štajner.... na chvíli jsme si půjčili Lidmanna a Vyskočila...

         Podívejme se na kádr teď... na podzim si čtyři hráči, kteří by jinde hráli základ šli sednou na tribunu.... bojovalo se alespoň o lavičku... a k tomu všemu nás donutila situace s tím, že se hraje hodně zápasů....

         Nemá smysl poukazovat na to, že Bundesliga má 34 kol a ta naše měla "jenom" 30.... V Německu končila liga 25.5. a začínala 16.8. - To je skoro tři měsíce pauza..... Takhle vypadá prostor pro to, aby si hráči nejprve odpočinuli a posléze se připravili na další sezónu!

         Chápu, Bundesliga jede v zimě takřka bez pauzy - mohou si to dovolit, mají kvalitní stadiony, které dokáží upravit celoročně - zase jsme u peněz.... Že zimy moc nejsou? Možná to tak vypadá v Praze, ale vyprávěj to v Jablonci, nebo Liberci... a to nemluvím o Teplicích, kde nedokázali hřiště pro zápas s Libercem připravit ani nadvakrát!

         Podobné je to s argumentem, že my musíme začínat dříve kvůli rozehranosti pro poháry.... Začínáme v pohárech brzy, protože nemáme národní koeficient.... tak se tomu musíme přizpůsobit - třeba skončit dříve, aby kluby měly čas na přípravu a byly úspěšné.... když budou úspěšné, bude lepší koeficient a budeme v pohárech začínat dříve a budeme moci končit později bez větší újmy na úspěšnosti....

         To je začarovaný kruh jako s koeficienty klubovými: nemáš koefiecient = nejsi v předkole nasazený a chytíš soupeře, který tě vyřadí, takže ten koeficient nemáš stále....
         Musíš jednou, dvakrát porazit papírově silnější tým, abys příště by nasazen a pak máš situaci lehčí...
         Podobně jako dobře investované peníze dělají větší zisky, tak na poli sportovním body plodí zase další body a vyšší koeficienty

         Když se budeme bavit o termínové listině:
         jsou tu hrací dny evropských pohárů, jsou tu repre pauzy - do těchto termínů nelze vložit hrací kola oficiální termínové listiny.... Dá se tam sem tam něco přeložit - zápas celků, které poháry nehrají.... Ale nelze tam vložit celé kolo dopředu.... I kdyby všechny naše celky vypadly v pohárech v předkolech... Prostě musíš počítat s tím, že tenhle termín má rezervovaný UEFA a ta chce, aby se v tomto termínu diváci ve všech zemích světa koukali na její soutěže, není žádoucí jim odebrat diváky tím, že budeš konkurovat zápasy domácí ligy, nebo domácího poháru... a takhle musíš postupovat až do finálových bojů...

         Suma sumárum - loňská termínová listina měla jednu volnou středu... jednu! Já vím, že to vypadá, že středy jsou volné všechny, když základní skupinu pohárů hraje jenom jeden celek, ale při přípravě termínové listiny to tak není!


         Můj názor je ten, že když se chtělo hrát více zápasů, tak se měla udělat nějaká nová soutěž... klidně ligový pohár pro všechny ligové celky, nebo pro všechny prvo a druholigové.... Vyřazovačka, klidně na dva zápasy... nastoupí 32 klubů, po prvním dvoukole jich bude šestnáct.... vítěz odehraje deset zápasů navíc....

         Byla by to nová soutěž, trofej by to nebyla nikterak prestižní, takže by kluby neměly problém nasazovat do ní hráče druhého sledu, mladíky, kteří by se otrkali.... A žádné vedení by nikomu hlavu neutrhlo, kdyby se nepostoupilo do třetího kola....

         Ale prostě narvat do ligy na konec pět nejtěžších zápasů.... a po nich ještě dát volno měsíc a půl.... to je prostě ze strany LFA vražda ambicí na evropské poháry na úkor namaštění vlastní kapsy...

         • Re: tweet od JT

          Fačín     před měsícem 04.04.2020 11:09 |  
          1 1

          Bohatě by stačilo rozšířit ligu. O dva týmy by znamenalo 34 zápasů za sezonu a pokud by se to bafíkům pořád zdálo málo, tak klidně na na 20 účastníků, to máme 38 kol jak v Anglii. Ve druhý lize je spousta mančaftů, který by kvalitativně v první lize hrát klidně mohli - Brno, Jihlava, obrozenej Žižkov, Dukla.... A tím by se i ve druhý lize uvolnilo místo pro béčka těch nejlepších klubů z první ligy. Opět jednoduchý a jasný řešení, který ovšem buď nikoho nahoře nenapadne, nebo se někomu nehodí do krámu.

          • Re: tweet od JT

           wimpy     před měsícem 04.04.2020 11:12 |  
           2 0

           Dlouhá léta se tu vedla diskuze o zúžení první ligy právě proto, aby zmizely zápasy s týmy, jako jsou Pardubice, Jihlava...

           • Re: tweet od JT

            Fačín     před měsícem 04.04.2020 18:32 |  
            0 1

            Tak to může být pohled slávisty nebo sparťana, kteří ve svý velkohubosti pohrdaj menšíma městama a klubama.

            • Re: tweet od JT

             wimpy     před měsícem 04.04.2020 18:53 |  
             1 0

             To jsou léta vedené diskuze o zvýšení vytěžování fotbalistů v ČR. Vedou je samozřejmě fanoušci, "odborníci" i skuteční odborníci. Zásadní téma je, že pro kvalitní repre by bylo potřeba, aby hráči v lize hráli víc kvalitních zápasů a méně často dobývali zaparkovanej autobus. Diskutovalo se o skotské variantě s deseti kluby a čtyřkolovým systémem.

          • Re: tweet od JT

           mudrc     před měsícem 04.04.2020 11:36 |  
           0 1

           Evidentne nejezdis na vice ligovych stadionu. Kdyz mam nekdy smulu a musim napr. do Pribrami na Opavu, do Teplic na Karvinou atd. tak bych pro napad rozsirit ligu nikdy nehlasoval. A ted navrhujes udelat z duelu Dukla x Hradec ligu, fuj!

           • Re: tweet od JT

            Fačín     před měsícem 04.04.2020 18:25 |  
            1 1

            V Hradci nebo Jihlavě to určitě viděj jinak...

            Jinak se mi opět líbí zkratkovitá úvaha - máš jinej názor, tak nekoukáš na fotbal.. V tom tu jste všichni mistři.

            • Re: tweet od JT

             mudrc     před měsícem 04.04.2020 21:36 |  
             0 0

             To ne kolego, to si nerozumime. Ja jen upozornuju na to, ze prumerna uz ted mizerna navstevnost bude jeste nizsi a “fotbal” bude jeste blize kopane. Vetsina se na ty zapasy vybodne a bude sledovat jen ty perlicky, ale ti kdo na ten stadion z nejakeho duvodu musi osobne, tem zbudou jen oci pro plac.

        • Re: tweet od JT

         sTizz (přítel SN)     před měsícem 03.04.2020 21:57 |  
         0 0

         Vzhledem k tomu,ze se planovala dalsi evropska soutez,bych byl radeji,kdyby ta porce zapasu narostla se zahranicnimi souperi. Duraz bych kladl na zapasy se sousednimi staty..

      • Re: tweet od JT

       o5aradecek     před měsícem 02.04.2020 19:38 |  
       3 0

       Je fakt, že spartě se nejvíc hodí anulace ligové sezony. Proto by byla největší prča, kdyby UEFA nařídila soutěže ukončit (nikoliv anulovat), vyhlásit mistra i sestupujícího podle aktuální tabulky a pro příští sezonu by se do pohárů nasazovalo právě podle letošního umístění. A sparta krásně devátá... :-))))) Vím, je to sci-fi, ale krásný. Smál bych se měsíc.

       • Re: tweet od JT

        Fabio     před měsícem 02.04.2020 20:11 |  
        0 0

        podstatne je, ze UEFA nema co narizovat, jelikoz ty souteze neridi...muze JEN doufat

 6. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  Mimoň     před měsícem 02.04.2020 11:28 |  
  7 2

  Titulek Sportu mě připadá, že někdo už je slušně zoufalý. Inu prodeje padají, možnost, že Sparta bude hrát poháry se každým dnem taky snižuje...pan Tomek opět nezapřel a nepřekvapil. Koho chleba jíš...já Sport nečtu už pár let. Jen jsem ten titulek viděl na instagramu slávistických novin. Jestli pan Tomek nedokáže rozeznat kalkul od jednoduché úvahy, od člověka, který několikrát ukázal, že přemýšlí nad věcmi i z lidského hlediska, tak nemůže dělat šéfredaktora. Na Twitteru se do nás nechutně pustil, včetně mě, že je to snad slávistické spiknutí. Zajímavý že slovo Sparta ani jednou radši nezmínil...ale měl by se podívat, co se děje v ostatních státech a nebýt takový zaprděný Čecháček. Je dost možné, že žádná předkola nebudou. Není ani srpnová olympiáda. Prostě ve válečném stavu na takové věci není čas ani nálada. A my k tomu válečnému stavu nemáme daleko, protože co se v posledních týdnech odehrává ve světě, nemá v posledních 75 letech obdoby. Takové Rumunsko, to bude katastrofa. Ta země dává na zdravotnictví jen polovinu evropského průměru. Jejich nemocnice se potýkají leta s hromadným exodem doktorů a jiného personálu na Západ. Je to tikající bomba. Jsou podfinancovaní a stal se tam podobný problém jako v Itálii na začátku- nakazila se tam skoro celá nemocnice. Vzhledem k nepřipravenosti to nebude bohužel jediná. Na fotbal fakt nebude nálada za pár týdnů. Ale vysvětluj to omezencům co viděj jen svoje penízky


  Komentář byl uživatelem upraven (02.04.2020 11:44) . Zobrazit původní komentář

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   sTizz (přítel SN)     před měsícem 02.04.2020 21:58 |  
   6 0

   O tomhle paznehtovi z delniku spart jsem dnes slysel poprve a doufam,ze i naposled. Na nem je videt,kam ten platek smeruje :)

 7. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  Leksel     před měsícem 02.04.2020 16:11 |  
  5 0

  Barvy mohly být ještě prohozeny, ale i tak nadšeně tleskám https://ibb.co/KrdDN62

 8. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  Kulajs     před měsícem 02.04.2020 16:37 |  
  9 0

  Docela by mne zajímalo, jak je na tom David Hovorka. Stihl by eventuálně zápasy v červenci?

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   pipe1980     před měsícem 02.04.2020 19:13 |  
   7 0

   já myslím že sohledem na to jakou budou mít VŠICHNI v červenci fyzičku, tak Hovorka to dá klidně i o berlích

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    sTizz (přítel SN)     před měsícem 03.04.2020 21:54 |  
    0 0

    Jen aby nasi borci neprisli lepe pripraveni,nez po soustredeni :) Verim,ze jsou vsichni namotivovani nejen Sukem..

  • Re: Trochu hozená rukavice pánům Šádkovi a Svobodovi....

   Novi.sks     před měsícem 02.04.2020 20:31 |  
   11 0

   Tvl takhle nerekulérní změna formátu během sezóny?! To nepřipadá v úvahu, to musel být apríl, to je úplně ta poslední varianta! Vždyť mnohem logičtější je všechno anulovat a pak do pohárů nasazovat podle koeficientu, nejspartandlivější (čti nejspravedlivější) to samozřejmě bude od našeho vyhoření s Tiraspolem a jen do předminulé sezóny, to dá rozum...

   Ale jinak mám radost za Simona!! :) Snad jim to UEFA nakonec nezkazí a kéž by to podobně dopadlo i u nás... Jen tu základní část bych se tedy dohrát pokusil, avšak v Belgii už v ní skoro o nic nešlo a co se týče mistra, tak vůbec...

   • Re: Trochu hozená rukavice pánům Šádkovi a Svobodovi....

    ehad     před měsícem 02.04.2020 23:05 |  
    0 0

    Jeste to neni hotove ...

   • Re: Trochu hozená rukavice pánům Šádkovi a Svobodovi....

    Akuls     před měsícem 02.04.2020 23:06 |  
    0 0

    V Belgii byla situace v čele tabulky před dnešním rozhodnutím jejich fotbalového svazu de facto stejná jako je nyní u nás. Čekalo je ještě 11 zápasů, tzn. 1 v základní části a 10 v nadstavbě a vedoucím Bruggám by se jejich současný náskok snížil do nadstavbové části Jupiterligy o polovinu, tedy pravděpodobně na 8 bodů.

    • Re: Trochu hozená rukavice pánům Šádkovi a Svobodovi....

     Novi.sks     před měsícem 03.04.2020 09:13 |  
     3 0

     To ano, ale do konce té základní části zbývalo jedno kolo a kromě 6-8 místa se pořadí v popředí změnit nemohlo. Takže alespoň ten "půlmistr" byl jasný a spolu s ním i všechny pohárová místa v určité /dokončené/ části sezóny. U nás je do konce základní části ještě 18 bodů, tam se může změnit hodně...

     Já v tom komentáři neberu nadstavbu v potaz, podle mě je lepší dokončená nějaká část, než žádná část a tudíž bych si vystačil s tou základní, nebo (nedej bože, chci aby se to dohrálo) s podzimní. Stejně jako v hokeji byl udělen prezidentský pohár za ukončenou základní část, zrušilo se až play-off o mistra. Ve fotbale sice dvě trofeje nemáme, ale nevím, prostě mi přijde regulérnější dohrát základní část a podle toho dělat nějaké závěry, než to stavět jako "buď a nebo" a potom losovat správně zahřátý míčky z klobouku :)

     A nějaké úvahy o tom, že se nadstavby bojíme kvůli naší formě... Proboha, ve hře je ještě 18 bodů v základní části!
     Pokud bychom měli o titul přijít, tak spíš v té základní části, než v nadstavbě. Sice se tam bude hrát s těmi lepšími soupeři, ale to nám paradoxně vyhovuje víc, než ti betonáři a navíc za těch šest kol se o to víc sehrajeme. No a Plzeň tam taky bude mít těžší soupeře, takže se budou všichni obírat mezi sebou, šmankote...

     Ono totiž vůbec nejde o nás, to hlavně buzny z druhého břehu doufají, že se všechno anuluje a nějak to vypodvodujou, protože oni by se k pohárům nedostali, ani kdyby se hrálo deset nadstaveb. Zbývá jim už jen MOL, nebo podvod a s jejich výkony spíš ten podvod. Jen mi není jasné, proč se k tomu tak upínají, proč po těch pohárech tak lační, když stejně hned v prvním dvojzápase udělají ostudu a půjdou tak leda do cukrárny...

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Qope     před měsícem 03.04.2020 00:07 |  
   0 0

   Ale ne , vážně. Tohle by mohli skončit pěkným pruserem, co jsem si všiml, tak dost dopředu o tom informoval a nikdo to neřešil, tak v tohle to vyústilo. :-(


   Komentář byl uživatelem upraven (03.04.2020 00:09) . Zobrazit původní komentář

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    wimpy     před měsícem 03.04.2020 00:30 |  
    3 2

    V Hradci by se o vás nepostarali? :-)

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     ehad     před měsícem 03.04.2020 08:20 |  
     1 0

     Blázníš? Mechováci o perníkáře?

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    ehad     před měsícem 03.04.2020 08:22 |  
    0 0

    Má tam 3 měsíční výpovědní lhůtu, do té doby snad bude po pandemii ....

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    ehad     před měsícem 03.04.2020 08:23 |  
    2 0

    Ten původní komentář je lepší ... :-)

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     Qope     před měsícem 03.04.2020 12:35 |  
     1 0

     nojo , sorry, já až po prvním napsaní zjistil, že nejsme v chráněnce a tady se tu a tam snažim zachovat dekorum :-D ...

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Max1     před měsícem 03.04.2020 08:38 |  
   8 11

   zase bych ho v tomto tolik do nebes nevynášel....pro čínu je to pořád business, to si nedělejme iluze, spíše je smutné, že vše jde přes české podnikatele a manažery a vláda jen tupě čučí a vymýšlí ptákoviny.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    necich     před měsícem 03.04.2020 09:18 |  
    4 4

    Četls ten článek?

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     Max1     před měsícem 03.04.2020 14:14 |  
     2 2

     ano četl

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    ColinSKS     před měsícem 03.04.2020 09:19 |  
    9 5

    maxi, wake up - vždyť Hamáček je ministr vnitra a s JT se na tom domlouvali, jak využít kontaktů tak, aby vláda mohla zajistit co je potřeba. ukaž mi zemi, která rozsahem naší naložila 4x ruslany a ještě pomohla jiným - španělsko itálie , které se prostě tak akční vládu a jednotlivce namají. tohle plivání za každou cenu je podivné. je jasný že to je za prachy, ty taky chodíš do práce nebo podnikáš za prachy.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    donford     před měsícem 03.04.2020 12:38 |  
    4 1

    Maxi, dobrotisko, a ty bys zaměstnával miliony šiček, platil je, a pak plnil jedno letadlo za druhým, dovedeš si představit, že jich jsou tam denně z celého světa stovky, ne-li tisíce?, zadarmo? Ano, pro Čínu to je byznys, pro svět je hlavní, že je kde odebírat. Jak jsem četl, Evropa vyrábí 20%, Čína 80%. Opravdu nevím zda naše vláda jen tupě čučí, nic nedělá, či vymýšlí dle tvých slov jen ptákoviny, (určitě dělá chyby a s ní i ti nejlepší povolaní odborníci) ale jsem si jist, že bych v jejich kůži, v zodpovědnosti, stresu, odrážení ataku opozice a v jejich pracovním nasazení nikdy být nechtěl. Necítíš ani trochu, že tvé věty jsou v této situaci, zdůrazňuji v této situaci, pouze podrývající a nemoudré?

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     wimpy     před měsícem 03.04.2020 12:49 |  
     3 3

     Max přece neřekl, že by to neměl být byznys. Jenom že buď platíme, nebo poníženě děkujeme. :-)

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     Max1     před měsícem 03.04.2020 14:22 |  
     5 5

     ale já neříkám, že ať to dělají zadarmo, nebo, že by někdo měl to dělat zadarmo, ale jen, že čína za to dostává zaplaceno a je to "běžný" zahraniční obchodní styk, díky je na místě, ale dělat z nich svaté zachránce mi nepřijde zrovna fér. K té vládě, právě, že v dnešní situaci odmítám už jen z podstaty jakoukoliv tolranci. Opozice chtěla roušky řešit už v lednu, ale tehdy se ten Ken na ministerstvu zdravotnictví dušoval, jak jsme ready a vládní poslanci to smetli ze stolu. Od začátku karantény to je pak co den, to jiný názor, abolsutně bez koncepce a o tom co předvádí poslední dny (viz. ten trapný "záchranný" balíček pro osvč) ani mluvit nebudu.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      donford     před měsícem 03.04.2020 15:33 |  
      2 1

      Tak chyby dělají i ti nejvyšší v Evropě i ve světě, Johnson chtěl nechat vymřít půl Anglie, Trump jen zpočátku mávnul rukou a teď nestačí zírat, Leyenová hlavně apelovala, aby se nezavíraly hranice, tak je rozumně ostatní státy zavřely, premiéra Italie asi taky zrovna nezbožňují za ty tisícovky mrtvých. Lukašenko vyzývá národ k chlastu, atd. Můj syn je OSVČ, ale odmítá mít televizi, tak jsem mu každý večer volal, jak se věci mají a každý večer to pak měnil. Samozřejmě, že pro ministry to připravují týmy odborníků, ale teď se ukazuje, že na ministerstvech jsou asi ve velké míře jen příživníci neakceschopní. To bych viděl jako největší problém. Anonymní, vychovaní blahobytem a schovaní v teplých místech. Především těch byl dal přes držku a vykopal je. Ministr v tom celkovém fofru asi jen reprodukuje jejich stanoviska. A je především terčem. Také mně není jasné, proč už velká část průmyslu nenajela dle požadavků doby na soběstačnou primitivní velkovýrobu zdravotnických potřeb.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Max1     před měsícem 03.04.2020 15:52 |  
       3 1

       tak ono stačí používat mozek....nastavit podporu pro OSVČ na základě poklesu tržeb o 10% za 1Q 2020 oproti 1Q 2019, když leden, únor a půlka března fungovala normálně a věština OSVČ fakturuje, kdy v březnu dostávají peníze za únor je kravina. Může to být výmysl nějakýho úředníka, ale ministr by měl být natolik fundovaný, že musí vědět, že realně ten model nikomu nepomůže. Ano jinde to je i horší a třeba VB je peklo, ale v podpoře OSVČ a podniků a jak udržet ekonomiku v tepmu jsou zase o několik tříd lepší a dál.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        donford     před měsícem 03.04.2020 17:07 |  
        0 0

        Maxi, je mi to jasné. Schillerová čte naše SN. :-) Po tvém příspěvku změnila peníze za plošné pro všechny OSVČ. Bere tvojí kritiku a tak ses taky pro všechny OSVČ zasloužil o peníz. Jak jinak než slávista! Bez ironie - to původní rozhodnutí byl vskutku nehorázný lapsus. Tak snad ho teď tímto napraví.

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         Leksel     před měsícem 03.04.2020 17:15 |  
         1 1

         Asi bude jedna z té velké množiny těch, kteří to tady čtou, ale nepřispívají. :-)

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      necich     před měsícem 03.04.2020 15:42 |  
      4 1

      To lhaní byl nesmysl, tehdy jsem psal, že bych MZ po skončení těchto sraček, vyhodil na hodinu. Jinak koncepci mají takovou, že je mnohem lepší ve srovnání se zeměmi jako VB, NL, Belgie, Rakousko, Švédsko apod., o Itálii, Španělsku či Francii ani nemluvím. Rovněž se potvrzuje, že naše zdravotnictví i přes mnohé problémy je na špičkové úrovni. Já jsem osobně spokojen jak to probíha, jak to menežují a díky tomu věřím, že to relativně dobře zvládneme.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       wimpy     před měsícem 03.04.2020 15:47 |  
       0 0

       To lhaní jim neustále omlacují o hubu (což jim přeju), ale myslím si, že kdyby si tehdy nehráli na haury, přání opozice vyslyšeli a jednali o zásobách ochranými prostředky, v tu dobu by se jejich množství už nějak významně navýšit nepodařilo.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        necich     před měsícem 03.04.2020 18:24 |  
        2 0

        S tím souhlasím, ale i neříjemné věci je třeba říkat narovinu. Navíc Čína odkud vozí celý svět, byla měsíc out.

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         wimpy     před měsícem 03.04.2020 18:30 |  
         5 4

         "ale i neříjemné věci je třeba říkat narovinu"... To je strašne hezké, ale u politiků trochu naivní, a dvojnásob pokud je premiérem psychopat, jehož drží u vesla především umění lhaním oblbovat masy.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          necich     před měsícem 03.04.2020 18:59 |  
          1 1

          :) No coment...

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Leksel     před měsícem 03.04.2020 17:29 |  
      4 3

      Ta adorace Číny mi připadá nepřiměřená už jen vzhledem k tomu, že se jedná o běžný obchodní vztah zákaznik-dodavatel, ale chápu, že současná pročínská garnitura chce Číně za každou cenu imponovat.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Kulajs     před měsícem 03.04.2020 09:01 |  
   16 3

   Hrůzné jsou ale ty komentáře pod rozhovorem. Tolik nenávisti. Jen kdyby někomu z těch blbců někdo onemocněl a potřeboval by ochrannou pomůcku z Číny. To by pak hned řval, že to stát nezajistil. My jsme opravdu divný národ.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Novi.sks     před měsícem 03.04.2020 09:20 |  
    5 0

    Nojo, to je typická diskuse na iDnesu :)

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    ColinSKS     před měsícem 03.04.2020 09:21 |  
    6 6

    já to ani nečtu, protože to jsou klávesnicový hrdinové, co nemají nic na práci než poplivat vše.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Leksel     před měsícem 03.04.2020 17:41 |  
   5 6

   "Čína na začátku virus podcenila...", kdepak, Čína "pouze" informace o víru úpěnlivě tajila, takže za její následné rozšíření nese plnou odpovědnost. Tady se Čína zachovala opravdu nezištně a darovala světu pandemii.

 9. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  Navyseals     před měsícem 03.04.2020 09:12 |  
  10 0

  Můj názor, jak to nakonec dopadne. LFA tlačí na dohrání kompletní soutěže nebo anulaci. Do toho prvního jim podle mě hodí vidle pandemie, neodehraje se už ani zápas. Do toho druhého jim vidle hodí UEFA, protože příští sezónu se poháry hrát budou, i kdyby to mělo být bez diváků (popř. jen hostujících). UEFA si z finančního hlediska nemůže dovolit rok a půl bez mezinárodních soutěží. Zbývají tedy dvě možnosti. Ta méně pravděpodobná je, že se dohraje základní část. Tomu nenasvědčuje současná situace a také hrozba, že jediný nakažený hráč znemožní pokračování ligy, pokud by se opět rozběhla. Dopadne to tak, že liga bude ukončena tak, jak je teď. S tím, že odložený duel Teplice - Liberec bude kontumován ve prospěch Liberce, protože Teplice 2x nebyly schopné připravit hřiště. Sestupovat nebude nikdo a liga bude rozšířena o dva týmy z druhé ligy. Buďto trvale na 18 týmů nebo jen na rok s tím, že další sezónu bude sestupovat více týmů. Mistr může nebo nemusí být vyhlášen, ale do evropských pohárů se bude nasazovat dle současného pořadí. Pohárové místo Mol Cupu přebere první nepohárové místo z ligy. Můj názor, jak se to nakonec vyjeví, pokud nenastane náhlý obrat a pandemie razantně neustoupí.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Navyseals     před měsícem 03.04.2020 12:05 |  
    3 0

    UEFA doporučuje, aby asociace udělaly maximum pro dohrání. Ale musíš pochopit, že to by se situace musela zlepšit do stavu, kdy by nakažených za den bylo úplné minimum, třeba do deseti za den. Nemluvě o tom, že nemůžeš hráče po dvou třech měsících individuálu hodit do anglických týdnů, které by měli absolvovat třeba 6x za sebou. To by nedali ani Trpišovskýho koně. Slavia např. zúžila kádr, protože ji anglický týdny čekat neměly. To je přece taky narušení regulérnosti, když změníš hrací systém.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     pipe1980     před měsícem 03.04.2020 12:16 |  
     0 0

     ale zase by se mohlo hrát třeba dvakrát 25 minut na menším hřišti nebo tak něco

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Orwell_1892 (přítel SN)     před měsícem 03.04.2020 11:57 |  
   0 1

   Podle mě jsi zapomněl na jednu z nejpravděpodobnějších možností, totiž že soutěž bude anulována (zrušena od počátku) a pak je otázka pouze to, zda pro nasazení do příštího ročníků evropských pohárů použít pořadí z konce minulé sezóny, nebo nějaký dlouhodobější průměr.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Navyseals     před měsícem 03.04.2020 12:00 |  
    6 1

    O anulaci tam píšu. UEFA se vyjádřila, že kdo anuluje soutěž, toho týmy nebudou vpuštěny do dalšího ročníků evropských pohárů a nějaký triky s pořadím v minulý sezóně nebo koeficientem nebudou nic platný.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     Orwell_1892 (přítel SN)     před měsícem 03.04.2020 12:15 |  
     0 2

     O anulaci píšeš, že ji UEFA neumožní, jelikož by se pak nemohly hrát příští sezonu poháry. Já píši možnost, kterou naznačoval i Svoboda, že sice bude anulace stávající sezony, ale zároveň se evropské poháry příští sezonu hrát budou, a pak by se muselo vyřešit nasazení do nich. A to aktuální vyjádření UEFA reaguje především na "předčasnost" ukončování soutěží (zamýšlí to Belgie); dle UEFA je zastavení/ukončení soutěží "poslední možností", ne že je nepřípustné.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   sTizz (přítel SN)     před měsícem 03.04.2020 21:49 |  
   1 0

   Hrace proste netestovat a je to. Zadny problem,jako v KLDR nebo Belorusku :)

 10. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  Ragnarok     před měsícem 03.04.2020 09:15 |  
  11 0

  Do Evropských pohárů bych nasazoval dle výsledků v pohárech v letech 1930-1940. Vyřešeno. Spravedlivější varianta podle mne není. Případně dát český koeficient z roku 1892.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   ColinSKS     před měsícem 03.04.2020 09:26 |  
   0 4

   já osobně bych to vylosoval. a to u nás, včesku. máme s tím bohaté zkušenosti. takový ohřátý pingpongový balonek, ten dělá divy :-D

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    kalex     před měsícem 03.04.2020 20:58 |  
    2 0

    Nefetuj! Ožer se! :))))

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   ColinSKS     před měsícem 03.04.2020 09:54 |  
   2 4

   to je celkem z hlediska vlivu a možnosti o věcech rozhodovat nevyrovnané. sparťan svoboda by měl sbalit čemodán a vrátit se na letnou, ať si tam dělá třeba vrátného. to by tak odpovídalo jeho intelektu.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   donford     před měsícem 03.04.2020 12:23 |  
   8 1

   Víte a souvislosti s tímto rozhovorem, který trochu objasňuje celé zákulisí a nutnost či výhodu osobních vazeb, koresponduje i dnešní článek v MF, kde Francouzi také ukazují skrytý rub akcí. Do jejich letadel na ploše v Číně je přivážen dle smluv zdravotnický materiál. A vedle stojí se svými letadly Američané a s kufry dolarů. Na místě nabízejí v DOLAROVÉ HOTOVOSTI až čtyřnásobek ceny, za kterou smluvně odebírají potřeby Francouzi. Kde asi materiál skončí, které letadlo odstartuje naplněné? Hádejte. :-)
   Proto bych velmi ocenil práci našich zodpovědných lidí a poděkoval jim vřele za každé letadlo, do doby, než si sami dokážeme příslušné potřeby plně vyrobit. Zatím to celá Evropa dokáže z 20%, Čína dodává 80%. A že v tom jede i náš Jarda slávista, o to více bychom my slávisti měli být pyšní. Jen ten Kalousek mi dělá starost. Chystá se na celou naší vládu se třemi revolvery. Kluk ušatá. :-) Už ho tak s nimi nakreslili i v novinách. Kovbojům ve westernech stačily jen dva. Kalous z Bechyně to zjevně umí líp.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   kjandourek (admin)     před měsícem 03.04.2020 12:09 |  
   5 0

   V návaznosti na to, co píšu níže bych vypíchl:

   (Infantino - šéf UEFY) Navázal na svá březnová slova pro deník Gazzetta dello Sport, kterému řekl, že je možné, že se fotbal po překonání koronavirové krize dočká změn. "Možná bychom mohli reformovat fotbalový svět tím, že se vrátíme o krok dozadu. To znamená méně turnajů, ale zajímavějších a v jiné podobě. Méně mužstev, ale vyrovnanějších. Méně zápasů, ale napínavějších," prohlásil tehdy.

   Méně zápasů.... To je to, oč mi tu běží.... nebazírovat na větším počtu, aby bylo více reklamních spotů pro partnery svazu, jejichž peníze si rozdělí zase jenom svaz.... ale dát hráčům a jejich trenérům prostor na přípravu na zápas.... aby ten zápas byl lepší, než když se potkají dva týmy s hráči, co už ani nevědí ve kterém jsou městě, mají padesát zápasů za sezónu v nohách, naposledy hráli před dvěma dny a jejich příprava na zápas se smrskla na rehabilitaci a jedno dvacetiminutové video o dalším soupeři...

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    necich     před měsícem 03.04.2020 12:26 |  
    3 0

    Pokud se řekne A, musí se říct i B. Méně zápasů, méně turnajů bude znamenat také méně peněz pro UEFU, FIFU, tím i pro kluby a tím i pro hráče... :) A tím i prebend pro funkcionáře jako je Infantino.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     carevitchando     před měsícem 03.04.2020 13:43 |  
     2 0

     K tomu připočíst sportovní kanály, nenažrané sázkovky...každou chvíli evropské velkokluby pláčou, že chtějí více zápasů, aby měly co nejvíce pokryté náklady na obří platy svých hráčů. Je toho dost, ale těch zápasů v sezóně je v některých ligách opravdu hodně. Ale nějakou reformu soutěží to chtít bude, na co hrát nějaké přichcané Ligy národů, což je jen o něco zajímavější přátelák apod?

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      kjandourek (admin)     před měsícem 03.04.2020 14:51 |  
      2 0

      No tak ligu národů udělali proto, aby se nehráli přáteláky.... ale samozřejmě je to dost na pytel, protože v přáteláku nejde o výsledek, ale o vyzkoušení hráčů a variant hra - můžeš vystřídat celou jedenáctku.... zatímco soutěžní zápas je svázán důrazem na výsledek a dovoluje střídání pouze tří hráčů, čímž zase padá ta šance vyzkoušet si co nejvíce adeptů repre dresu...

 11. Pomoc a solidarita

  deny91     před měsícem 03.04.2020 12:02 |  
  8 1

  Nevím, jestli to tady už někdo dával, ale jen pro ty, kteří nadávali, že my jsme Číně pomohli zadarmo a oni na nás jenom vydělávají:
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-cesko-svet-pomoc-ministerstvo-zahranicnich-veci.A200402_094943_domaci_rko
  Jinak velmi mile mě překvapili Vietnamci, zvlášť jejich komunita u nás v Česku.
  Jsem rád, že i solidarita ještě funguje. Aspoň mezi některými lidmi a národy nehledě na obvyklé a déletrvající rozepře.

  • Re: Pomoc a solidarita

   ehad     před měsícem 03.04.2020 13:00 |  
   2 0

   Me se na tom libi i to, jak se demaskovali tzv. dezinformacni weby ... viz twitterova diskuze Hrib vs Tvrdik

   • Re: Pomoc a solidarita

    Novi.sks     před měsícem 03.04.2020 14:01 |  
    6 2

    Hřib vs. Tvrdík? Neměl bys na to odkaz? Já na první dobrou našel jen jedno ohrazení JT proti Hřibovi, když tweetoval, že si z Číny vše kupujeme... Bylo tam i něco víc? Mi je z toho Hřibova Twitteru blivno, tak jsem nevydržel hledat moc do minulosti...

    • Re: Pomoc a solidarita

     ehad     před měsícem 03.04.2020 14:42 |  
     2 0

     Jo to je ono, ale nekdo to pretweetnul a ted uz to nemuzu najit ... tam se pak sebehla kupa "overovacu" ... Samozrejme se tam sebehlo miliony uctu, co hned rozporovali tvrzeni JT (at doda zdroj, ze to je neoverena informace a ze teda lze ... ) ... A nasledne jsem nasel odkaz jak hlidaci pes (tj. jako server co "zna pravdu") okamzite rozporoval tvrzeni JT...

     Pak tam nekdo trefne poznamenal, ze je zajimavy, ze uplne stejne lze rozporovat tvrzeni Hriba ... ale to NIKDO z overovacu neudelal ...

     • Re: Pomoc a solidarita

      Novi.sks     před měsícem 03.04.2020 16:45 |  
      1 0

      Díky! :)

     • Re: Pomoc a solidarita

      MIKr.8     před měsícem 04.04.2020 08:08 |  
      0 2

      A kdo se proboha jak demaskoval? V uváděném článku na HP z 31. března se píše, že zatím žádné dary nedorazily, což potvrdilo i MV. A v článku na idnes o dva dni později se píše, že dar už dorazil. To ty roušky nemohly dorazit mezi tím? Nebo si na hlídacím psu vymysleli reakci ministerstva vnitra?

      V čem je ta lež, nebo dezinformace???

   • Re: Pomoc a solidarita

    jose01     před měsícem 03.04.2020 19:07 |  
    8 7

    ovšem roušky z Taiwanu budou za účasti kamer demonstrativně spáleny na hradě, zbylo tam ještě ohniště z doby, kdy největší performer v zemi pálil červený trencle

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   ehad     před měsícem 03.04.2020 12:58 |  
   2 1

   Podle me brzo dostanou vypoved ... policajt nemuze mit selsky rozum ... to si vedouci pohlidaj ;-)

 12. Anketa o nejlepší hráče

  Dresco     před měsícem 03.04.2020 15:30 |  
  1 1

  Gula tam prý do top ten poslal jen hráče Plzně :-) Ale spíš mě zajímá jestli někdo nemáte seznam Trpiše. Údajně dal na první místo Beauguela...

  • Re: Anketa o nejlepší hráče

   Max1     před měsícem 03.04.2020 15:44 |  
   2 1

   Trpiš údajně nedával dle pořadí, ale dle abecedy

   • Re: Anketa o nejlepší hráče

    wimpy     před měsícem 03.04.2020 15:47 |  
    1 1

    ... a Patrika Audu mu neuznali. :-)

   • Re: Anketa o nejlepší hráče

    kjandourek (admin)     před měsícem 03.04.2020 16:21 |  
    3 1

    Trpiš dal seznam třiceti hráčů bez určení pořadí.... tak je tam šoupli podle abecedy... od Beaugela po Traorého :-)

    Jinak třeba Pavel Horváth má první trio: Kuzmanovič, Bucha, Kamso Mara.....

    Takový Holoubek má první trojku Bořil, Kolář Coufal

    Kozel má Kolář, Ševčík, Hložek.... Suchopárek: Kúdela, Coufal, Dočkal

    Vízek: Kolář, Coufal, Bořil......

    No a ten Gula, ten jel.... zase na jeho obhajobu je třeba říct, že asi na podzim naši ligu nesledoval, takže vycházel ze čtyř jarních kol... ale nic mu nebránilo s tímhle vysvětlením odmítnout... : Brabec, Kalvach, Hruška, Čermák, Hejda, Řezník, Beauguel, Bucha, LImberský, Kopic... ale od dvacítky do třicítky už nemá žádnýho Plzeňáka.... to je mu třeba přičíst ke cti... že tam nešoupl ještě Kayambu, Pernicu, Kovaříka, ani Mihálika :-)

    • Re: Anketa o nejlepší hráče

     Dresco     před měsícem 03.04.2020 16:35 |  
     0 0

     OK, díky...jsem si říkal, že by dal na první místo zrovna jeho, že po něm asi touží :-)

    • Re: Anketa o nejlepší hráče

     necich     před měsícem 03.04.2020 19:06 |  
     7 1

     Myslíš, že třeba neviděl hrát Slavii v LM? Je to prostě ovcomrd...

     • Re: Anketa o nejlepší hráče

      o5aradecek     před měsícem 03.04.2020 19:47 |  
      9 0

      Neměl Gule na to, šoupnout tam někoho z kádru šampionů...

    • Re: Anketa o nejlepší hráče

     Fačín     před měsícem 04.04.2020 11:16 |  
     0 2

     Třeba s Horváthem souhlasím ohledně Kamsa Mary, to je fantastický hráč a velká chyba Nezmara s Trpišem, že ho přehlížejí.

     • Re: Anketa o nejlepší hráče

      kjandourek (admin)     před měsícem 04.04.2020 11:21 |  
      1 0

      V české lize je hodně zajímavých hráčů... nemůžeme sebrat do kádru všechny :-)

      • Re: Anketa o nejlepší hráče

       Fačín     před měsícem 04.04.2020 18:30 |  
       0 2

       Tak konkrétně Mara mohl a měl přijít místo Dorleye. V porovnání jich dvou to úplně bije do očí.

 13. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  o5aradecek     před měsícem 03.04.2020 20:58 |  
  3 1

  Nevíte někdo, jestli i teď, v době pandemie/karantény, vozí Kristelová toho cvičeného medvěda na semináře, kde Tom předává svá moudra TOP manažerům? :-)

 14. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  pipe1980     před měsícem 03.04.2020 21:12 |  
  3 1

  neskutečný co všechno jsou schopný zjistit když se udělá rozumná analýza
  musím vypíchnout :

  Klienti prakticky přestali kupovat oblečení a dramaticky omezili útraty v restauracích.


  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/je-tohle-budoucnost-cesi-v-domacim-vezeni-dramaticky-zmenili-nakupni-chovani-97830?seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   donford     před měsícem 03.04.2020 21:34 |  
   3 4

   Kéž by tak důkladné analýzy dělali i v USA, ale trochu jiným směrem. Měli velký čas před Čínou a zcela to posrali. Už je tam trojnásobek nakažených než v miliardové Číně. Jestli to tam neotočí, pak můžeme zase čekat pandemii znovu v Evropě, i kdyby se tady mezitím zastavila. To je obava virologů.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    wimpy     před měsícem 03.04.2020 21:37 |  
    11 7

    Možná by jim v USA taky stačilo jen manipulovat čísla, jak to dělaj v Číně a byli by taky v pohodě. :-)

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     hiker42     před měsícem 03.04.2020 21:58 |  
     0 1

     Jediný číslo, který Číňanům věřím, je těch 80.000 :)

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      wimpy     před měsícem 03.04.2020 22:37 |  
      4 3

      Já jim nevěřím žádné. Ve Wu-Chanu velmi přijatelných cca 3 000 mrtvých trochu narušilo 47 000 nových uren v krematoriu.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       hiker42     před měsícem 03.04.2020 23:05 |  
       1 2

       Myslím že 80 T se věřit dá, akorát jako číslu o celkovém počtu mrtvých v Číně. bohužel pro všechny.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        wimpy     před měsícem 03.04.2020 23:14 |  
        1 1

        To možná, v optimistické variantě.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Fačín     před měsícem 04.04.2020 11:17 |  
       1 4

       Tys je tam byl přepočítávat, ty urny? Nespletl ses, nebylo to třeba jen 46999?

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     Mimoň     před měsícem 03.04.2020 23:32 |  
     2 4

     A jižní Korea manipuluje s čísly? Ono to jde zvládnout i bez těch děsivých ztrát. Jen to chce být připraven. Čína nemůže za to, že Donaldovi vážnost situace došla až minulý týden, ačkoliv se o tom ví minimálně dva měsíce zpětně. Ale to bys nebyl wimpy ty, aby sis nekopnul.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      wimpy     před měsícem 03.04.2020 23:36 |  
      3 0

      Určitě to zatím jde zvládnout bez mnoha obětí. Pokud zareagují včas, to není případ Číny. Bude to zajímavé porovnání toho, jak takovou situaci zvládají rozličné politické systémy. Některým ale čísla nemůžeš věřit.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    pipe1980     před měsícem 04.04.2020 00:25 |  
    2 0

    My (Evropa) k tomu nepotřebujeme aby to posrali USA, Švédsko, Bělorusko a Anglie na to úplně serou. V Bělorusku se ještě v klidu hraje liga a ten blázen co to tam vede pořád přesvědčuje lidí že se nic neděje, Švédsko to má úplně na háku a normálně chodej všichni do práce, do hospod. Anglie začíná trochu reagovat, ale asi tak že jejich ministr zdravotnictví kterej byl minulej pátek pozitivně testovanej, tak dneska slavnostně otevíral provizorní nemocnici, s televizí, hostama, spoustou lidí. Velká sláva to byla. A nějaký roušky? Vůbec.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     Fačín     před měsícem 04.04.2020 11:18 |  
     0 5

     Taky z toho ale Švédsko vyjde ekonomicky nejlíp.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      pipe1980     před měsícem 04.04.2020 12:47 |  
      5 0

      no, pokud přihlédneš k rovnici
      čím víc mrtvých - tím nižší nezaměstnanost, tak nepochybně

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Fačín     před měsícem 04.04.2020 18:22 |  
       0 1

       Ne, ale nevěřím na rovnici zničená ekonomika = míň mrtvejch, ta je totiž úplně zvrácená.

       Od začátku se měli první případy izolovat a zavřít dokud se nevyléčí, tím by se totiž předešlo rozšiřování. To ale nikdo neudělal. Doteď nepochopím, jak je možný, že ze 4000 nakaženejch jich je v nemocnici jen asi 350 a ostatní si vesele trajdaj kam se jim zachce. Dokud to bude vypadat tak, že ti udělaj test, ten vyjde pozitivní a doktor tě pošle domů, tak se to bude šířit dál. Je to úplně jednoduchý.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   sTizz (přítel SN)     před měsícem 03.04.2020 21:42 |  
   1 2

   Hele az zrusi omezeni pro obchodaky,tak bude velkej nalet. Dovedes si predstavit,jak dlouho vydrzi zenska bez nakupovani bot nebo hadru? Budou mit deficit:)

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    1zippo1     před měsícem 03.04.2020 21:56 |  
    5 2

    No mě taky velice pobavilo, že se uvažuje o otevření obchodů obuví s odůvodněním, že dětem rostou nohy.
    A upřímně bych počkal i s otvíráním sportovišť. Je vidět, že " domácí vězení" výsledky má, tak abychom se nevrátili na začátek. A nejlepší fór byl s otevřením škol, kdy budou žáci dodržovat metrové rozestupy.....už ať toho čobola někdo někam zavře, je jedno o který ústav s mřížemi půjde...

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     sTizz (přítel SN)     před měsícem 03.04.2020 22:04 |  
     2 0

     Ted bych ho nechal tam,kde je,ucty se budou skladat nejspis az v lete. Doufam.. Zatim je brzo na hodnoceni karanteny,jsem nesmirne zvedavy na tu Prymulovu akci s plosnym testovanim,tam se ukaze,jak na tom jsme,testu bylo udelano asi 65000,ale napriklad jeden z prvnich nakazenych byl testovan 7x. Kdyz si vezmu prumer 5 testu na osobu(1x na zacatku,1x kazdy tyden a 2x na konci) Tak bych ten odhad testovanych videl tak na 20-25 tisic. A to je malo. Testovali se hlavne lide s priznaky..

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      1zippo1     před měsícem 03.04.2020 22:16 |  
      0 0

      To bylo řečeno s nadsázkou. by mě zajímalo, kam na ty nápady chodí...-) taky si myslím, že to plošné testování teprve odhalí skutečné počty.jen aby nechyběly testovací soupravy...??

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       o5aradecek     před měsícem 03.04.2020 22:33 |  
       0 0

       U nás v práci nám při příchodu do "zaměstnání" měří teplotu. První den měření jsem měl 33, druhý den 27 stupňů. :-))) Ženská s digi teploměrem ani nemá roušku. A takhle si tu žijeme...

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        1zippo1     před měsícem 03.04.2020 22:43 |  
        1 0

        Jsi šťastný člověk...-))) slyšel jsem, že jeden stupeň pod normální teplotu (36,5) ´= 5let života navíc....-))))

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         o5aradecek     před měsícem 03.04.2020 22:54 |  
         0 0

         Dík. Tak to jednou budu slušnej ZZ Top. :-))

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        jose01     před měsícem 03.04.2020 22:48 |  
        1 1

        u nás pak i každý dvě hodiny v práci a když sedíš v kanclu s rouškou a dýcháš si na čelo, tak tam máme všichni nad 37, to pak stačí 2min před měřením roušku zespoda trochu povolit a teplota je ok a nebo se jdeš zchladit trochu ven, je to takový divadlo aby se neřeklo(ty teploměry mají takovej význam, asi jako když soustružníkovi dáš zednickej metr na měření)

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         o5aradecek     před měsícem 03.04.2020 23:03 |  
         1 0

         Ta poslední věta v závorce mě fakt rozesmála! :-) Hele, někdo na to fakt kašle. Včera jsme měli v práci audit, přišel jsem do zasedačky (s rouškou) a tam si sedí deset týpků u noťasu, ani jeden roušku a žerou chlebíčky... Co pak chceš řešit? :-(

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          wimpy     před měsícem 03.04.2020 23:15 |  
          5 0

          Zkoušel jsi sežrat chlebíček v roušce? :-)

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           o5aradecek     před měsícem 03.04.2020 23:38 |  
           1 0

           Asi vím, na co to byla reakce... Jen víc takových, mám rád tenhle smysl pro humor. :-)

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           ehad     před měsícem 04.04.2020 09:05 |  
           0 0

           Nebo zmrzlinu ... :-)

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           jose01     před měsícem 04.04.2020 22:00 |  
           0 0

           když se můžou jíst jabka v županu, nevidím jedinej důvod, proč by nemohly jíst i chlebíčky v roušce

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          necich     před měsícem 04.04.2020 08:29 |  
          0 0

          Pokud od sebe seděli min. 2 metry, tak OK. :)

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     Fačín     před měsícem 04.04.2020 11:20 |  
     1 4

     No zrovna ty sportoviště nepovažuju za úplně dobrej nápad... Tam se lidi potí, otírají o sebe, používají stejný náčiní, zadýchávají se.. A žádnej ekonomickej profit to nemá, takže to ničemu nepomůže..

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      necich     před měsícem 04.04.2020 13:02 |  
      4 0

      Ty si jako myslíš, že chce někdo otevírat sportoviště pro ekonomický profit? Lidi potřebují také nějaké vyžití, aktivitu, přijít na jiné myšlenky apod. Ono sportoviště není jen "ring, oktagon" apod. Na tenisovém kurtu se s někým otíráš, nebo na nějakém hřišti, kde můžeš jezdit na skatebordu, kole apod.? V plaveckém bazenu se také nemusíš dostat s nikým do styku. Vždy jde o nějak nastavený režim. Máš různá dětská hřiště, prolézačky apod., Celou dobu tady pindáš, že nemůžeš do práce, a když se někdo zmíní, že by se mohlo otevřít hřiště (ještě se o tom ani nerozhodovalo) tak pindáš opět. Když si vezmu, že podobně pindáš o fotbale, tak tě mám prostě jen za pindala jehož názory nelze brát za žádných okolností vážně. :) Sorry jako..

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Fačín     před měsícem 04.04.2020 18:17 |  
       0 2

       Tenis je určitě v pořádku, to hraje jeden proti jednomu a jsou od sebe daleko, ten dává smysl. Osobně jsem narážel právě na ty dětský hřiště, podél berounky jich je několik, všechny jsou dennodenně obsazený harantama bez roušek a rukavic. To mi přijde jako semeniště problémů. No a plavecký bazén, to nemyslíš vážně, tam to bylo s hygienou těžký už dřív, natož teď.

       Jinak tvrdím, že je potřeba rozhýbat ekonomiku, ideálně otevřením menších obchodů.

       Jaký pindání "že nemůžu do práce"? Nám zavřeli hernu, obchod a eshop šel do hajzlu, protože obchodujeme převážně se zahraničím, kam například ani nemůžeme vyjet ani v Německu podávat zásilky. Zatím žijeme z benevolence majitele, kterej svoje těžce vydělaný prachy je ochoten do nás chvíli cpát, ale už mu dochází trpělivost.

       Jsi klasickej překrucovač, co vůbec nečte příspěvky, jen vidí, kdo to napsal, zařadí si to do škatulky a okamžitě na dotyčnýho začne nadávat. To je vážně ubohý.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   ehad     před měsícem 04.04.2020 08:51 |  
   0 0

   :-D az ted mi doslo, ze to byla ironie .. ;-) nebo ne?

 15. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  Petr9608     před měsícem 04.04.2020 01:07 |  
  4 18

  Kdyby vše nasvědčovalo tomu, že čínský režim nese zodpvědnost za pandemii (tj. že bez jeho totalitních praktik by bylo možné uhasit vše v zárodku), byly by pro vás přijatelné sankce i za cenu toho, že by na to doplatila Slavia, případně by třeba ze západních zemí došlo k bojkotu ZOH 2022?

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   pipe1980     před měsícem 04.04.2020 02:48 |  
   13 3

   Kdyby na zem padal meteorit a jediná šance jak zachránit zbytek světa by bylo nechat ho spadnout na stadion Slavie, zachránil bys svět i za cenu toho že by na to doplatila Slavia?

   Buď nasranej na Čínu že nakazila zbytek světa pokud tomu potřebuješ věřit, i když je to hovadina, ale nemichej to dohromady s fotbalem.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Mandan     před měsícem 04.04.2020 12:41 |  
    9 1

    Odklonit na Letnou!

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   ColinSKS     před měsícem 04.04.2020 09:00 |  
   1 10

   přečti si po sobě cos to napsal a pak se hned podívej se do zrdcadla, abys viděl jak vypadá úplný mimoň.


   Komentář byl uživatelem upraven (04.04.2020 09:00) . Zobrazit původní komentář

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    necich     před měsícem 04.04.2020 09:10 |  
    11 2

    V tom případě, ty musíš být těmi zrcadly obklopen. Tvou reakci nechápu, položil řečnickou a legitimní otázku. V současné době, je tato otázka nejspíše irelevantní, ale v dnešním světě se toto téma může klidně na pořad dne dostat.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     ColinSKS     před měsícem 04.04.2020 09:32 |  
     4 13

     já nechápu Vaši reakci. jednak proto, že ta řečnická otázka je (z mého pohledu na který mám snad právo) naprosto nesmyslná. Ten vir se prostě někde vzal. a bylo to v číně. ale položit řečnickou otázku tak, že čínský režim nese ODPOVĚDNOST za jeho vznik je úplně stejné tvrzení že za vaši angínu může Klaus. Taková věc se může přihodit v jakéholi zemi, třeba v indii. Byl jste někdy v indii a viděl jste jako to tam vypadá? v takovém masivním počtu obyvatel (čína), které je 2x vyšší než celá evropa, je pravděpodobnější, že něco takové se zrodí právě tam. Další nesmysl a neskutečné vnímání je to, že v číně je nějaký totalitní režim. tam žádný totalitní režim není. je tam tvrdý kapitalizmus, jediné co se odlišuje od evropy, se kterou to srovnáváte (tj. demokraciíí) je to, že tam je jedna strana. jeden vedoucí, nikoli 15 jako u nás a podle toho to taky vypadá. Jiná kultura, úplně jiné chování lidí.


     Komentář byl uživatelem upraven (04.04.2020 09:33) . Zobrazit původní komentář

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Leksel     před měsícem 04.04.2020 15:48 |  
      6 4

      Petr9608 píše, že Čína má odpovědnost za pandemii, ptz o možném hrozícím nebezpečí šíření nového typu koronaviru přes varování některých lékařů záměrně před světem mlčela a sama hned nepodnikla žádná účinná opatření k zamezení šíření. Za existenci viru samotného nejspíše bude nést odpovědnost také vzhledem k tomu, že v epicentru nákazy se nachází biochemická výzkumná laboratoř pracující s viry, takže možný únik se nabízí. Když tvrdíš, že v Číně není totalitní režim, tak tam zkus na ulici provolat, že třeba nesouhlasíš s kroky Si Ťin-pchinga a ani to nedomluvíš a tajný tě už odvedou. O převýchovných táborech ani nemluvím. Jsi evidentně ještě jednodušší, naivnější a infantilnější (dětinštější) než jsem si doposud bláhově myslel.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       ColinSKS     před měsícem 04.04.2020 17:03 |  
       1 9

       tys tam nebyl, já byl 5x. je naprostý a ničím nepodložený blábol co tvrdíš

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        JS (přítel SN)     před měsícem 04.04.2020 17:05 |  
        8 1

        Jasně, Slavo. A byl jsi tam v době, kdy jsi zrovna byl Slovák?

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 04.04.2020 21:54 |  
         7 1

         Ta sedla, až to mlasklo! :-D

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Petr9608     před měsícem 04.04.2020 21:44 |  
       1 1

       Únik za laborek snad ne, ale že nezakázali ty humus tržiště, přestože všude jinde (v civilizovaný zemi) by to hygienici zakázal a že se snažili umlčovat ty, co na tu nebezpečnost upozorňovali, tak tím vinen čínský režim dost možná je.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Leksel     před měsícem 04.04.2020 22:10 |  
        2 0

        Ne možná, ale určitě. Typická komunistická totalita, do poslední chvíle zatloukat, viz Černobyl.

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         Petr9608     před měsícem 04.04.2020 23:30 |  
         1 0

         Áno. Tohle je ale jasně horší katastrofa.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   hiker42     před měsícem 04.04.2020 10:22 |  
   4 0

   Asi tak rok by se v parlamentu hádali, která z "českých" společností v Číně podniká, co se rozumí podnikáním, jak ji to poškodí, jaké dostanou kompenzace atd. Vedle toho by se rok sepisoval seznam, co všechno z Číny dovážíme, aby se po 10. doplnění seznamu zjistilo, že skoro všechno, pokud to nevozíme z Indie. Pak by se začala řešit Indie, kde se dělají suroviny do léků.. Další rok by byly hádky ohledně toho, co lze nazvat strategickým výrobkem a která výroba by měla být zahájena v ČR, která jinde v Evropě. Pak by se začaly stavět nebo vybavovat nějaké fabriky na tyto věci, dělat zkušební provozy, atesty výrobků, certifikace atd. To by pár roků zabralo taky. Nakonec by se zjistilo, že sociální systém u nás je tak skvělej, že za ty mzdy, co by tyhle společnosti našim lidem nabídly za práci ve strategické výrobě, nikdo nechce dělat, tak by se vymýšlelo, kde sehnat Rumuny, Bulhary, Ukrajince, a jiné, kteří nepracují už jinde v Evropě / ještě zůstali doma.

   A až by tohle všechno bylo, a to nejen u nás, ale obecně v našem civilizačním okruhu, tak můžeš začít přemýšlet o sankcích. Ale opatrně. Protože jak říkal Viktor Preiss v pohádce "S čerty nejsou žerty": Pravda, co je to pravda?

   Shrnuto, za současného stavu věcí mi to přijde jako pitomost. Rozumím, kam míříš, ale je to nerealizovatelné.

   A ke Slavii, ta je věčná, a je druhořadé, kdo ji vlastnil, vlastní nebo bude vlastnit. Ať jsi šampión, nebo třeba poslední.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Petr9608     před měsícem 04.04.2020 17:53 |  
    1 1

    Nedovážení zboží z Číny je jedna věc, ekonomická, řekněme.

    Jinou věcí je ale to, zda by západní svět tam měl dělat komparz pro propagandistickou exhibici jejich režimu, která bezpochyby u příležitosti her nastane.

    A účast západních zemí na ZOH je ještě více nezbytná než na těch LOH.

    Kdo by tam potom zbyl? Ze zemí, kde jsou zimní sporty aspoň trochu populární. Rusko, Bělorusko, Kazachstán?

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     hiker42     před měsícem 04.04.2020 18:13 |  
     1 0

     Zajímavá úvaha. Otázka je, jakým zemím se v té době bude říkat západní země. Každopádně hokej bez Kanady, Ameriky, Švédů, Finů a našeho nároďáku by stál doslova za prd. Finále by za určitých okolností mohlo být Rusko - Čína :) nebo Rusko - Maďarsko.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      necich     před měsícem 04.04.2020 19:24 |  
      0 0

      Bez našeho nároďáku se kvalita jen zvýší...:)

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       hiker42     před měsícem 04.04.2020 20:34 |  
       1 0

       prdlajs :)

       Francouz
       Mrázek
       (Rittich)

       Hronek Kempný
       Rutta Gudas
       Šimek Hájek
       (Polák)

       Pastrňák Krejčí Vrána
       Palát Hertl Voráček
       Jaškin Kubalík O. Kaše
       Nosek Faksa Frolík
       (Nečas)

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Fačín     před měsícem 05.04.2020 10:12 |  
        0 1

        Frolík ne, ten je hroznej...

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         hiker42     před měsícem 05.04.2020 22:40 |  
         1 0

         Michal Frolík má obrovské zkušenosti z NHL, dal jsem ho do checking line, ale je celkem univerzál, při zranění by mohl hrát klidně druhou lajnu. V repre hraje výborně.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          Fačín     před měsícem 08.04.2020 11:35 |  
          1 1

          Zkušenosti ano, univerzál taky ano.. Vloni na MS hrál velice dobře, dokonce i bodoval - což je věc, kterou mu nejvíc vyčítám, protože normálně body nedělá - za celou kariéru nemá průměr snad ani půlbod na utkání, ve většině týmů neměl ani důvěru na přesilovky... Nemá skvělou střelu, ani brilantní hokejový myšlení...

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           hiker42     před měsícem 08.04.2020 12:02 |  
           1 0

           zdar někdo ti dal minus za vtipný a celkem pravdivý příspěvek. dám ti plus :) je to subjektivní, já ho mám od doby, co s Oleszem jako 2 hvězdičky přišli do Chicaga, rád, kdy se museli naučit hrát 3. - 4. lajnu, ač to do té doby nehráli. Michal se v NHL udržel, Rosťa ne. Když dali Michala v Calgary do druhý lajny, tak hrál skvěle, i to myšlení jsem tam viděl.. ale jinak celkem slušná sestava, ne :)

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            Fačín     před měsícem 08.04.2020 12:54 |  
            1 1

            Na papíře to samozřejmě vypadá výborně.. Nedávno byl ve Sportu článek o současnejch "Dream Teamech" jednotlivých velmocí. Náš tým tam vypadal prakticky totožně a řekl bych, že bychom se nemuseli bát nikoho.

            Je mi líto, že se letos neodehraje ani MS, i tam bychom složili pravděpodobně vynikající tým, navíc pod nabuzeným Říhou (i vloni jsme pod ním hráli skvělej hokej). Z NHL se nám rýsovali zajímavý posily, především z Chicaga (Kubalík, Kämpf), ze San Jose (Šimek, Radil a Hertl, dokud se nezranil) a z Detroitu (Hronek, Zadina).

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             hiker42     před měsícem 08.04.2020 14:27 |  
             2 0

             opět +1 :) já jsem do NHL celkem zažranej, taky jsem se na MS těšil, přesně jak píšeš. Navíc můj oblíbenec Dima Jaškin se letos v KHL, kdy konečně asi po 8 letech dostal prostor v 1. lajně, rozehrál neskutečně, na toho jsem se těšil extrémně. V nároďáku taky nikdy nezklamal. To je imho v aktuální formě hráč do 1. lajny většiny klubů NHL.. + Dominik Kubalík, 30g v nováčkovský sezoně s ice-timem 3. lajny.. škoda, dvakrát škoda, zasranej virus.

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              Fačín     před měsícem 08.04.2020 15:02 |  
              1 1

              No a Pastovi to vzalo skoro jistou stovku v bodech, padesátku v gólech a možná i TOP3 v bodování... Pro mě byla NHL nejvíc na začátku 90.let, najednou se sem začali dostávat informace, kartičky, do toho mladej Jágr, všude krásný dresy, statistiky... Posledních 10-15 let už mě to moc nebavilo, ale poslední dva ročníky už zase začali bejt zajímavý, konečně zase začali padat stovky v bodech atd... Letos už jsem ráno v práci vždycky začínal sestřihama všech zápasů - kouká se na to prostě fakt dobře.

              • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

               hiker42     před měsícem 08.04.2020 15:36 |  
               2 0

               jj tak to mám celkem podobně, v 90. roce mi bylo 14, takže člověk měl kariéru Jardy, Albiho a spol. pěkně od začátku, dobře hráli Pivoňka s Klímou, Růža válel v Bostonu, Petr Svoboda myslím v Montrealu... pak vrchol kolem Nagana, většina našich top byli kluci z Litvínova, což je hokejovej klub mého srdce.. Nějak jsem si zažil, vlastně se dá říct v posledních 20 letech, že k první ranní kávě je nhl.com a výsledky večerních zápasů.. Nějakej útlum jako ty jsem snad ani neměl. Vždycky měl někdo z našich super sezonu, Hejduk, Sýkorka, Krejčí..

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Petr9608     před měsícem 04.04.2020 21:45 |  
      0 0

      Rusko - Bělorusko :o)

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       hiker42     před měsícem 04.04.2020 22:52 |  
       0 0

       Lukašenko by ale měl ty své sportovce trochu šetřit ;)

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   wimpy     před měsícem 04.04.2020 10:53 |  
   4 5

   Docela by mně zajímalo, na příkladu Itálie a Španělska, jakým způsobem by se dalo doložit, že bez totalitních praktik by šlo uhasit vše v zárodku?
   Ale za reálnější scénář považuji možnost, že se západní svět bude různými cly a podobnými opatřeními účiněji snažit zbavit ekonomické závislosti na Číně a že tím pádem za nějakou dobu přestanou být šrajtofle čísnských firem bezedné.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    necich     před měsícem 04.04.2020 12:46 |  
    2 1

    Osobně si myslím, že až se to přežene tak se budou klást různé otázky. Ono, kdyby ty údaje byly pravdivé (jak se ukazje tak nejspíše nebyly), tak by k tomu svět asi přistupoval jinak. Když si vezmeš, že to vzniklo někdy v prosinci, v takové aglomeraci pár desítek tisíc nakažených je jako prd. Následně Čína několik týdnů juchá a slaví? Itálie dojela na značné obchodní styky s Čínou, statisíce převážně nelegálně zaměstnaných číňanů, kteří se po jejich svátcích vrátili do Itálie, USA na tom je podobně, někde jsem četl, že před uzavřením hranic, do USA přicestovalo cca 3,5 milionů lidí z převážně postižených oblastí. Navíc ten jejich bohorovný přístup...

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     wimpy     před měsícem 04.04.2020 13:30 |  
     0 0

     Souhlasím do puntíku, až na tu poslední větu. Vezmi si, že když víš, že ti do země přicestovalo takové množství nakažených (a Trump ty informace určitě měl), zkušenosti ze zemí, kam se vrátilo pár nakažených lyžařů, jsou ti vesměs k ničemu. Účinnost různých postupů, stejně jako připravenost politických zřízení, půjde analyzovat až posléze. A je to velmi zajímavá možnost k poučení, asi nikdy nebyla k dispozici událost, která by zasáhla celý svět podobným způsobem a bylo pak k dispozici tolik údajů.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   kjandourek (admin)     před měsícem 04.04.2020 11:03 |  
   11 5

   Už jsem někde četl, že podivná úmrtí kvalifikovaná nesprávně jako zápal plic byla v Itálii tři měsíce předtím, než to začalo v Číně....

   Když se ukáže, že to nebylo z Číny, bude pro Tebe přijatelné, aby se celý svět Číně omluvil a poklonil?

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    hiker42     před měsícem 04.04.2020 17:09 |  
    5 1

    Chceš tím říct, že tato původně epidemie, nyní pandemie SARS-2 vznikla v Itálii? A to v situaci, kdy Čína nikdy oficiálně neprotestovala proti tomu, že tato epidemie začala u nich? Pokud vím, vadilo jim pojmenování nákazy wuchanský / čínský virus, ale nikoli proto, že by nezačala u nich, protože sami tvrdí, že začala na tržišti ve městě Wu-chan.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     wimpy     před měsícem 04.04.2020 17:30 |  
     1 1

     Mluvil čistě hypoteticky, ve formátu "kdyby, tak...", neřekl, že si něco takového myslí. :-)

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      hiker42     před měsícem 04.04.2020 17:56 |  
      0 0

      pokusil jsem se té hypotéze nastavit nemilosrdné zrcadlo reality :)

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       wimpy     před měsícem 04.04.2020 18:00 |  
       1 1

       On ten průser mohl samozřejmě v Itálii klidně vzniknout, maj tam údajně několikadesetitisícovou čínskou komunitu, z nichž mnozí jsou tam na černo na úrovni novodobých otroků (odhadem prý asi patnáct tisíc) netopýři tam asi taky lítaj...

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        hiker42     před měsícem 04.04.2020 18:26 |  
        0 0

        Možné je samozřejmě ledasco :) Netopýr je pochoutkou nejen v Číně (a může být, jak píšeš, i jinde ve světě, kde je dostatečně velká čínská komunita), ale třeba i v Indonésii - www.novinky.cz/koktejl/clanek/paniki-se-nebojime-maji-jasno-indonesane-dal-ji-jidlo-z-netopyru-40313228

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         wimpy     před měsícem 04.04.2020 18:28 |  
         0 0

         Ať si je žerou, ale proboha ať je důsledně tepelně upravujou. :-)

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          hiker42     před měsícem 04.04.2020 18:30 |  
          0 0

          chodíš do čínských restaurací? :)

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           wimpy     před měsícem 04.04.2020 18:50 |  
           0 0

           Zřídka, ale já tedy nejím maso vůbec. :-)

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            hiker42     před měsícem 04.04.2020 19:15 |  
            0 0

            :))

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Petr9608     před měsícem 04.04.2020 17:46 |  
    5 2

    Může se stát cokoliv, ale zatím se zdá, že Covid přešel na člověka na tom odporném Wuhanském tržišti.

    Takový způsob obchodování s živými (polo)divokými zvířaty by nikde na západě nebyl možný. Čínská veterina/hygiena to bezpochyby mohla dávno zakázat. Neudělala to.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     kjandourek (admin)     před měsícem 06.04.2020 09:49 |  
     1 1

     Je spousta teorií jak to vzniklo - tahle je jednou z nich.... netuším, které v době dezinformačních webů věřit a které ne....

     nejsem si jist, že by někdo dokázal vystopovat ten virus až takhle do detailů - nejsme ve filmu, kde divák vždycky vidí, odkud celá "smrtící epidemie" vzešla a potom z pohodní domova sleduje, kdy na to tým vědců přijde...

     Už jsem četl fantasmagorie, že ten virus byl vyvinut uměle (až příliš rychle se přišlo s ujištěním, že je přírodního původu), aby zabíjel primárně muže (přece není náhoda, že umírají z 80% muži) .... četl jsem přiznání hygienika z Itálie, že už od září mu doktoři říkali, že některá úmrtí diagnostikovaná jako zápal plic nejsou úplně košer, že mají podezření na nějaký nový virus.... četl jsme povídačky o tom, jak podezřele rychle v létě zavřeli nějakou laboratoř v USA a že v hlavním ohnisku nákazy v Itálii je vojenská základna, na kterou létají američtí vojáci.... kteří když mají volno, tak běhají po městě.... že ve Wuchanu byly v létě vojenské hry a nákaza se tam mohla zavléct tímto způsobem....

     četl jsem takových věcí, že vůbec netuším kde je pravda....

     Na druhou stranu, ty máš dojem, že naše demokraticky zvolená vláda nemlží? Že nám říká pořád jenom pravdu a nic než pravdu? Máš dojem, že kdyby nějaký neznámý virus začal kosit lidi v nějakém našem regionu, tak že bychom hned vytroubili do celého světa, co se děje a zavřeli si tady hranice, aby se to nedej bože nerozšířilo do celého světa?

     Já si tím vůbec nejsem jist...

     Na příkladech Itálie, Španělska, USA, nebo Británie vidíme, jak si s tím rychle a brilantně dovedou poradit demokratické státy...

     Já mám dokonce dojem, že na boj s jakýmkoliv nepřítelem není demokratické zřízení úplně ideální - lidé zvyklí na svobodu projevu i pohybu se nenechají jenom tak spoutat nařízeními a karanténou... všimněme si, že státy, které prošly totalitou to zvládli ještě dobře... největší problémy mají právě "dlouholeté bašty demokracie", které jsou navyklé, že si každý může dělat, co chce....

     To totalitní režim má větší páky na to, aby uzavřel oblast, nařídil nošení roušek, zavřel obchody a provozy

     Pokud by bylo pravdou, že v Itálii to začalo už v září, tak vidíme, že nikdo z lékařů neprotestoval... Proč? jsou zvyklí věřit vládě, jsou zvyklí, že se všechno vyřeší, maximálně o tom kecali spolu u vína?

     Když se vrátím k Tvé poslední větě: není to zase tak dávno, co jsme spouštěli Temelín.... Rakušáci se mohli podělat... a my jsme hrdě říkali: "To je naše věc, do toho Vám nic není!" ... byl bys pro, aby na nás Rakousko a svět uvalili embargo, kvůli téhle "bezohlednosti"?
     Ty vnímáš Čínu jako místo, kde hygiena mohla něco dávno zakázat.... svět a západ obecně zase podobně může vnímat nás: třeba domácí zabíjačky mohou z jejich pohledu vypadat úplně stejně ... :-)

 16. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  HUSAR (přítel SN)     před měsícem 04.04.2020 10:31 |  
  15 1

  Beerschot zesnulého uživatele SN Barry postupuje po změně řádů v Belgii do 1. Ligy

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   ColinSKS     před měsícem 04.04.2020 16:56 |  
   0 5

   nevěřím že to byl špatný hráč, jen ho to semlelo.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   ColinSKS     před měsícem 04.04.2020 16:54 |  
   0 11

   ten sám by už měl jít někam

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Fačín     před měsícem 04.04.2020 18:36 |  
    5 2

    Sorry že se k tomu vracím, minule jsi mi neodpověděl. Pochváll jsem tě, že máš koule se přiznat k tomu, že volíš Babiše, protože takový lidi neznám. Ale zajímalo mě, co konkrétně pro tebe nebo pro stát udělal Andrej dobrýho, že ho volíš? Ale zajímá mě konkrétní čin, ne kecy, že za Kalouska se kradlo víc...

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 17:03 |  
   3 6

   mpaták, jeho pořad se mi líbí, když na něj náhodou narazím...ale zase se ukázalo, že plno lidí má z babiše velkej mindrák.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    ColinSKS     před měsícem 04.04.2020 17:07 |  
    4 9

    měl by vařit a neplácat nesmysly

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 17:09 |  
     0 0

     Tak oni vařit nemohou, nemají pro koho. Ale za toto Babiš nemůže...

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      wimpy     před měsícem 04.04.2020 17:29 |  
      6 5

      Jakkoli se nařízení vlády ohledně zastavení koronaviru dají kritizovat jen stěží, v organizování ekonomické pomoci projevují diletantizmus přímo neuvěřitelnej. A protože s dojením všelijakých dotací mají přebohaté zkušenosti, začínám nabývat dojmu, že je v tom úmysl.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 17:47 |  
       2 5

       plno lidí mediálně známých, se na další léta tímhle svým přístupem kritiky anti babiš anti vláda vs. zdraví čr v takovýhle nebezpečný situaci úplně odkope.... ale chápu, že každej si chce od státu štrejchnout.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        wimpy     před měsícem 04.04.2020 17:52 |  
        6 2

        Většina těch lidí držela čtrnáct dní hubu, když ale utekly tři neděle, neudělalo se vůbec nic, dokonce ani není jasnej formát, podle kterého se něco dělat bude, ztrácej trpělivost. Zvlášť když viděj, že mimořádné dotace pro velké agropodniky dávno proběhly, zatímco oni si nesáhnou ani na půjčky. :-)

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         Max1     před měsícem 04.04.2020 17:56 |  
         4 4

         přesně....Bureš si svoje miliardy na dotacích ohlídá, ale ostatní nechá pojít hlady. Bez dotací by přitom pošel hlady sám.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:05 |  
          1 5

          silnější pes m...souloží, s tím se smiř, takovej je život

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           wimpy     před měsícem 04.04.2020 18:07 |  
           3 2

           To mi vždycky říkali sparťani, když tím omlouvali neoddiskutovatelné přešlapy sudích v jejich prospěch. :-)

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:11 |  
            1 4

            mě se spartani vždycky báli, několikráte zamlada dostali do držky,takže si toto nikdo doposud nedovolil ..:-/

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             wimpy     před měsícem 04.04.2020 18:12 |  
             2 2

             No jo, u vás jim fandili jen malé, neduživé děti a jiní frustrovaní chcípáčci (Chcípák nechť promine), já jsem bydlel na Letné. :-)

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:26 |  
              1 3

              tak to pardon, prali jsme se v praze, máš špatný info o naší huligens sekci,,rok 85-89:-/

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           Max1     před měsícem 04.04.2020 18:14 |  
           3 2

           jenže to je právě to....v civilizované Evropě jsou dotace zastropovaný, právě proto, aby slabší byl konkurent pro silnějšího, to je i smysl dotací, ne proto, aby jeden holding měl stejné dotační podmínky je Venca co má 2 krávy.

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:19 |  
            1 5

            viz.dole...jedinej fundovanej je zemědělec z praxe...dle mýho se ale tady na nějaký politicko rádoby ekomický kydy může vysrat, já bych to udělal! A bláznoj se nemá odporovat, říká dr. Lašek...

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             Max1     před měsícem 04.04.2020 18:38 |  
             4 1

             na tohle ale stačí selský rozum....prostě když holding rejžuje miliardy na dotacích a má dotační podmínky postaveny stejně jako ten Venca s 2 krávama, tak to je prostě špatně. Proč? protože pak může dělat co dělá Bureš....koupí za peníze (z dotací) toho Vencu, nechá ho krachnout a místo na trhu po něm vzniklé zaplní někým z Agrofertu.

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:39 |  
              0 5

              no..:-/:-/

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              necich     před měsícem 04.04.2020 19:12 |  
              1 4

              Jenže, ty jsi prostě fanatik. Dotace do zemědělství šly už za minulého režimu, šly tam po revouluci, jdou tam nyní a pljdou tam stále. Bureš, jak mu říkáš před pár lety žádné zemědělské farmy nevlastnil a dotace tam šly, následně začal farmy kupovat, respektive je začaly kupovat Agrocentra (bývalá ZZN), dotace tam jdou stále. Ale ty dotace jdou do zemědělství plošně. Dostává je každý zemědělec, holt ten kdo má 50 ha jich dostane méně než ten co má těch ha 3000 ha. K dotacím se mimo jiné vyjadřuje Agrární komora, tam co člen to jeden hlas. A ty tvoje civilizované evropské země, dotují zemědělství mnohem více než ČR. Netvrdím, že současný systém je spravedlivý, ale jak dlouho je Babiš u vlády? Dotace do zemědělství byly dávno před ním. Stejně jako dotace do biopaliv, on jen dokáže využívat situace. EU začala razit podporu biopaliv, on si postavil Preol, začal vyrábět MEŘO, čerpal daňové prázdniny. Ale řepka je jeho výmysl...:)

              • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

               Max1     před měsícem 04.04.2020 19:43 |  
               3 1

               no....ono to bylo trochu jinak....celkem trefně je to napsaný v knize "boss babiš"...jinak mě nejde o dotace v celkový výši, ale o ten systém, kdy prostě ten co má ty 3000 ha by neměl mít na jeden ha stejně jeko ten, co má 50. V Německu, Rakousku apod. je prostě stanoven strop tak, aby ti menší měli možnost více konkurovat. Dotace do biolaiv sice je dílo EU, ale EU řeklo že na zavedení mají země X letf, ale Babiš protačil okamžité zavední a to ještě s větším podílem, než EU nakázala. Před pár lety dokonce EU tento podíl snížila, ale Babiš co by už premier protlačil zvýšení.

               • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                necich     před měsícem 04.04.2020 21:12 |  
                1 4

                Dotace na biopaliva se vypláceli dávno před tím, než byl Babiš premier. Prostě píšeš hlouposti. Všichni ti, co na něho dnes nadávají, nasazují mu psí hlavu, v čele s Kalouskem apod. mu to vše tolerovali. Babiš začal svou dráhu v roce cca 1993, kancelář v Roháčovce, 3 lidi.. Kdo byl u moci? A následně? Kalousek měl velkou politickou moc, byl minstr financí... proč mu jeho mafiánské metody toleroval? Proč? Protože z toho měl? Zrovna tak Klaus, Gross, Paroubek, Topolánek a další? No jasně a nyní je sere, že se jim utrhl ze řetězu.

                • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                 wimpy     před měsícem 04.04.2020 21:19 |  
                 1 1

                 Souhlasím s tebou. Před soud se všema. Jeden proces.

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:04 |  
         2 5

         Tak tomu nerozumím, nezajímá mě to, nestarám se o to. Samozřejmě nemáš pravdu v poslední větě, pokud ano, dej příklad, konkrétní příklad bez tvého mlžení..:-/

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:09 |  
           2 6

           tak klikat na to nebudu, protože to nedokážu posoudit. já osobně když si za něčím stojím, tak to mám podložený a nebudu někde někoho papouškovat

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            wimpy     před měsícem 04.04.2020 18:11 |  
            5 3

            Dobře, tak já ti vyďobnu to zásadní:

            Ministr zemědělství Miroslav Toman už stačil ve vládě bez mediálního humbuku prosadit navýšenou injekci ve výši 4,3 miliardy korun pro potravinářský a zemědělský sektor.
            Tři čtvrtiny těchto prostředků půjdou na Program rozvoje venkova z evropských fondů, z toho 2,3 miliardy korun na investice do zemědělských podniků. Podle Tomana je cílem zvýšení soběstačnosti v produkci potravin a snížení závislosti na dovozech.

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:16 |  
             1 4

             Já tomu nerozumí, jestli to je dobře, nebo špatně,pravda-lež? K tomu by se dle mýho mohl fundovaně zde vyjádřit jenom necich..zemědělec z praxe, rozhodně né pražskej pijan a vesnickej alkoholik :-/

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              wimpy     před měsícem 04.04.2020 18:19 |  
              4 3

              Podotýkám, že jsem to jsem dal na tvoji přímou žádost, když jsi mě nařknul, že nemluvím pravdu a ten odstavec jsem vyňal, když jsi odmítal klikat. S tím, že tomu nerozumíš, fakt už těžko něco udělám. :-)

              • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

               kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:23 |  
               1 5

               tak nezlob se, nebudu luštit nějakej web.dříve měla váhu čtk, nebo dej nějaký usnesní vlády s dame číslem a je to..co noviny to názor, bejt to za sociku, tak kdyby to bylo v rudým právu, tak držím hubu, mělo by to stejnou vánu jako to tvoje..:-/

               • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                wimpy     před měsícem 04.04.2020 18:43 |  
                4 0

                Usnesení Vlády ČR ze dne 26.3.2020 č. 302 a 303

                • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                 kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:51 |  
                 0 6

                 Tak necich píše, že souhlasí..já si to přečetl a nemám vlastně taky k tomu co dodat, krom toho , že nevím, proč tos sem psal...

                 • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                  wimpy     před měsícem 04.04.2020 18:57 |  
                  4 2

                  Dobře, připomenu ti to, říkal jsem, že se Babiš o své firmy postaral a na ostatní sere, což mu vytýkal kuchař Slanina. A už s tou pamětí něco dělej, nevědět na konci vlákna, o čem to vlákno vlastně je, už je na pováženou.

                  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                   kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 19:15 |  
                   0 5

                   dám ti to nahoru, tady to je nepřehledný

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             necich     před měsícem 04.04.2020 18:32 |  
             1 3

             Tak zrovna tento výňatek lze podepsat a podpořit všemi deseti. Přesně dnešní doba ukazuje, jak je určitá soběstačnost důležitá. S těmito odstavci nemám nejmenší problém.

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              wimpy     před měsícem 04.04.2020 18:55 |  
              5 0

              Já s ním mám problém velký, šel bych radši cestou Nového Zélandu a jeho soběstačnosti na úrovni malých a středních farem bez dotací. Soběstačnost jakožto závislost na Agrofertu se mi vyloženě příčí.

              • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

               pipe1980     před měsícem 04.04.2020 19:09 |  
               7 1

               ty brďo, ten vlajka je jasnej, to byla fakt vzorová ukázka debaty s koblihou
               nevěřím - dokaž - nechci to číst - nezajímá, nevidím, neslyším

              • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

               necich     před měsícem 04.04.2020 19:21 |  
               1 5

               Za a) v tvém výňatku není o Agrofertu žádná zmíňka. Píšu, že tvůj výňatek podepisuji a schvaluji...:) Za b) nevím o jaké zvislosti na Agrofertu mluvíš. Zjisti si počet ha zemědělské půdy v ČR a kolik jí vlastní Agrofert, ale férově. Srovnávat zemědělství na NZ a v Evropě prostě nelze, to je jako bych ti říkal, že máš kupovat pouze čaj vypěstovaný u nás...:)

               • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                wimpy     před měsícem 04.04.2020 19:37 |  
                4 1

                Dobře, ať neplýtváme časem, kolik z oněch miliard z výňatku dle tvého laického či profesionálního náhledu inkasovaly Babišovy firmy? :-)

                • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                 necich     před měsícem 04.04.2020 21:02 |  
                 1 5

                 Vzhledem k tomu, že Babiš právně žádné firmy nevlastní, tak dle mého laicého i profesionálního úsudku, tak nic. :)

                 • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                  wimpy     před měsícem 04.04.2020 21:07 |  
                  3 1

                  Bez komentáře. :-(

                  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                   necich     před měsícem 04.04.2020 22:10 |  
                   1 2

                   A já se těšil na pochvalu, jako žák od svého učitelele.:( No nic.

                   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                    wimpy     před měsícem 04.04.2020 22:23 |  
                    1 1

                    Když s tebou je těžká řeč, ty snad opravdu věříš, že Babiš není psychopat.

                    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                     necich     před měsícem 05.04.2020 09:00 |  
                     0 2

                     Několikrát jsem psal, že Babiš je mi u zadku. Toto není přeci o Babišovi, snažil jsem se dokladovat, že dotace tady byly dávno před tím, než byl Babiš u moci a než vůbec nějaké farmy vlastnil. V době, kdy zemědělství hlavně díky dotacím z EU začalo být na vzestupu, rostě ty farmy začal kupovat. To přeci není trestné, kupovali i jiní, jen ne tak masivně. Mimochodem nekupoval Babiš ani Agrofert jako takový, ale jeho agrocentra, která tu problematiku mají podrobně zmapovanou. Většina zemědělců jim to ke koupi nabízí, ale ne že by je ždímali, ale prostě platí nejvyšší cenu. Jsme zase na začátku, kdo umožnil Babišovi v minulosti vydělávat miliardy? Kdo umožnil Babišovi dusit konkurenci? No přeci ti Klasové, Grosové, Zemanové, Nečasové, Kalouskové apod. V zemědělství je cca 55 tis. subjetků a většina pobírá dotace. EK jen kecá a za celou dobu nic neuděla. Kdo z nás nemá nějaké symptomy psychopatie? :)

                     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                      wimpy     před měsícem 05.04.2020 10:24 |  
                      1 0

                      Většina lidí je nemá ve sledovatelné formě. On je má ukázkové, což kdo pochopí, neuvěří mu ty manipulace. A to je to, oč tu běží.

                 • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                  1zippo1     před měsícem 04.04.2020 21:24 |  
                  2 1

                  no naštěstí EK Tvůj názor nesdílí...

                  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                   necich     před měsícem 04.04.2020 22:07 |  
                   1 3

                   Představ si, že EK je něco jako LFA. :) Souhlasíš s názory a výstupy LFA? Fanoušci Sparty, Plzně a pod. ano. Někdo souhlasí i s názory EK. Co dál?

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Max1     před měsícem 04.04.2020 17:54 |  
        6 5

        problém ale je, že vláda to silně podcenila (že i jinde není argument) a od začátku je to ukázka totálního diletantství a arogance ze straby Bureše a nebýt právě silné kampaně ze strany osobností, aby lidi šili roušky sami, je to ještě horší, protože v otázce ochranných pomůcek se na to stát prostě na začátku vysral.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Leksel     před měsícem 04.04.2020 18:02 |  
    5 6

    To není žádnej mindrák, jen popsal jednání estébáka.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:13 |  
     0 6

     tak kdyby to říkal někde v hospodě budiž..to by se ale asi bál...

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Max1     před měsícem 04.04.2020 17:49 |  
   6 4

   má pravdu....bez dotací by byl Bureš a jeho Agrofert hovno. Ten balíček na podporu podnikatelů je nejdřív totální hovadina, po kritice to změní, ale stejně se řeší velké firmy (mj. agrofert) a OSVČ, ale střední podniky nic.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Leksel     před měsícem 04.04.2020 17:59 |  
    5 5

    Slanina je mi sympatickej, řek' na plnou hubu, jak se věci mají.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     ColinSKS     před měsícem 04.04.2020 18:26 |  
     0 9

     na mne dělá akorát dojem frajírka co si myslí že sežral kuchařské houno.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Max1     před měsícem 04.04.2020 18:43 |  
      8 1

      pořád ale je oproti Burešovi morálně hodně vysoko, nebyl v stb, nekrade, dostal tam kde je poctivou prací, ne mafiánskými praktikami.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      1zippo1     před měsícem 04.04.2020 20:57 |  
      3 0

      na rozdíl od Bureše nám aspoň poskytnul recept na báječnou kokosovou bábovku...-)))

 17. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  ColinSKS     před měsícem 04.04.2020 17:00 |  
  1 4

  koukal jsem na čtsport na finale fedcupu 1986 hanka mandlíková -martina navrátilová na štvanici a ačkoli jsem to v tv tenkrát sledoval a pamatuji si na to, tak teď musím uznat, že to hanka měla strašně ale strašně těžký. nedivím se její frustraci. martina se chtěla ukázat doma, což bylo fajn, ale taky to neměla po mentální stránce easy. naštěstí tohle už není a nikdy nebude

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 17:12 |  
   1 3

   Nechceš koupit sbírku VHS se Slavii za dvacet let?

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   necich     před měsícem 04.04.2020 18:16 |  
   0 0

   Tak ona byla hlavně frustrovaná z toho, že diváci fandili Navrátilce. Což ona nemohla překousnout, protože ona byla přeci "doma". Výkonnostně byla Navrátilová přeci jen jinde..

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    ColinSKS     před měsícem 04.04.2020 18:25 |  
    0 4

    to je pravda, v prvním setu to bylo ale vyrovnané. druhý byl jasný. ale osobně, já bych to hrát nechtěl za takových okolností, ani za jednu z obou stran.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     necich     před měsícem 04.04.2020 18:52 |  
     3 0

     Tak Mandlíková to měla horší, neb na ni byl vytvářen nejspíše i politický tlak. Umím si představit ty hlášky. Musíš tu emigrantku porazit, hraješ za ČSSR, apod.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:59 |  
      0 0

      Tak, tak, Jako když mně vyhrožovali, že když se nevostříhám, tak neodmaturuju...:-/

 18. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  první rytíř     před měsícem 04.04.2020 17:54 |  
  0 0

  Nevím pod jaké vlákno toto zařadit, tak to dávám sem. Moc by mne zajímal rozhovor s JT o tom, jak plánuje dát manšaft dohromady až se znovu bude moci začít hrát. Myslím si, že jsme i na rozdíl od soupeřů v dost značné nevýhodě. Šli jsme do přestavby mužstva a spoléhali se na to, že v průběhu jara to dáme nějak dohromady. Už první zápasy ukázaly, že jednoduchá ta cesta nebude. No a do toho přišla tahle bída. Všeobecný tlak na to, aby se soutěž dohrála a podle většiny ligových celků i s pitomou nadstavbou nám, pokud k tomu dojde nijak výrazně nepomůže. A to už nemluvím o přípravě na případnou pohárovou Evropu. Skutečně bych uvítal na toto téma rozhovor s trenérem a jeho týmem!

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   wimpy     před měsícem 04.04.2020 17:58 |  
   0 1

   Právě proto, že je spousty neznámých (od kdy budou moci trénovat spolu, bude se dohrávat, kolik zápasů, kdy začne příští ročník, jak to bude s poháry), tak by toho asi moc neřekl.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    první rytíř     před měsícem 04.04.2020 18:27 |  
    0 0

    To je možné, ale nějakou pevnou představu realizační tým mít musí nebo ne? Vždyť podle toho diktuje individuální plány apod. Určitě nečeká na to až někdo řekne TEĎ a teprve potom začne přemýšlet co a jak. A pan Trpišovský by jistě měl co říct i k tomu, jak on, fotbalový "fanatik" tráví čas bez fotbalu, co si o tom všem myslí, jak kontroluje hráče atd atd.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     wimpy     před měsícem 04.04.2020 18:29 |  
     1 0

     Nemůžeš mít reálnou představu na možnosti, že se začne 1. května nebo 1. srpna nebo kdykoli mezi tím. :-)

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:36 |  
     0 7

     Měl by. Ale nějakej krizovaj, sportovní plán by měl mít sportovní ředitel. Ten má ale co dělal sám se sebou...

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 18:33 |  
   2 4

   Já si myslím, že se to nedohraje

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    první rytíř     před měsícem 04.04.2020 20:35 |  
    0 1

    Němci prý chtějí již v květnu pokračovat, ale bez diváků. Vše kvůli televizním právům. To se mi nelíbí. Fotbalové mistráky bez diváků jsou pouťáky! Pokud to bude i u nás, potom Slavia bude mezi těmi, kdo na to doplatí nejvíce!

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:42 |  
     1 1

     Souhlas. Ale kdyby se to nějakým omylem u nás dohrálo bez diváků, uvídal bych aspon fandění u tv- chybí mi to...je to lepší než to ukončit, tedy pro mě

  • Re: to byly doby

   donford     před měsícem 04.04.2020 19:07 |  
   1 0

   Já poznám o fousek víc. Bouška(?) Peter Herda, pak mi jméno vypadlo, jen vím, že dělal ve fotbale na nejvyšších místech - měl pod sebou nasazování rozhodčích. Ty další nahoře nevím.
   Stárek, Cipro, Biroš (?), Segi, Klimeš, Mareš, Luža, Zlámal
   dole: Smolík, Grospič (?), trenér Jareš, Franta Veselý, Dušan Herda

   • Re: to byly doby

    donford     před měsícem 04.04.2020 19:13 |  
    4 0

    Ale rád bych se s vámi podělil o jedno milé překvapení. Ráno jsem našel ve schránce nádhernou barevnou slávistickou roušku ANTI COVID 19 s vyobrazeným slávistou, jenž jí má přes ústa, s lístečkem Spolu jsme silnější. Dostal jsem jí od nedalekého kamaráda slávisty. Jen se teď programově příliš nevídáme. Ale poděkovat jsem mu aspoň z jisté vzdálenosti došel. Pokud přežiji, tak zůstane památka na dobu koronavirovou.

   • Re: to byly doby

    wimpy     před měsícem 04.04.2020 19:48 |  
    0 0

    Myslíš Ivo Lubase?
    Našel jsem sestavu s blbě čitelnou fotkou, kde jsou kromě tebou uvedených (jsi dobrej) ještě:
    Jebavý, Klimeš, Zakopal, Biroš, Voborník...

    • Re: to byly doby

     donford     před měsícem 04.04.2020 20:36 |  
     0 0

     Jo, jo, Ivo Lubas, dík. Tak doufám, že to je on.

 19. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 19:10 |  
  0 3

  Vláda CR schvaluje ......schvaluje uvolnění finančních prostředků v roce 2020 k dodatečnému navýšení dotace
  z kapitoly Všeobecná pokladní správa, položka Vládní rozpočtová rezerva pro
  financování Programu rozvoje venkova České republiky na období 2014–2020 ve výši
  3,3 mld. Kč do kapitoly č. 329 - Ministerstvo zemědělství pro zajištění potravinové
  soběstačnosti a přispění další formou podpory k řešení problémů zemědělců, potravinářů
  a lesníků v souvislosti se současnou situací vyvolanou koronavirem SARS-CoV-2 ve
  smyslu usnesení vlády ze dne 23. března 2020 č. 290;

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 19:11 |  
   0 6

   takže to je 303, 302 tam, není nic....Wimpy, kde to má Agrofert- babiš, rpo svý firmy, jak říiká kuchař?

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    1zippo1     před měsícem 04.04.2020 19:22 |  
    6 2

    To jsem prezentoval nedávno, že si Bureš přihrál 3,3 mld. a pořád má přes 30%...Prostě jsme stádo ovcí...

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 19:26 |  
     0 3

     tak třeba z toho má něco i necich, nebo další zemědělec,lesák, či potravinář, kolik jich je osvč půl milionu? proč né...

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     pipe1980     před měsícem 04.04.2020 19:27 |  
     6 2

     nejvíc mě na tom děsí, že si zatím jako celek nevedeme vůbec špatně a že vůdce z toho vyjde nakonec jako spasitel a bude na dalších deset let v podstatě neporazitelnej a projde mu už úplně cokoli

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 19:43 |  
      0 7

      proč tě to děsí, on ti něco udělal, nebo udělá?

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       JS (přítel SN)     před měsícem 04.04.2020 20:04 |  
       7 4

       Jo, je to nekompetentní zmrd s bandou nekompetentních patolízalů. A na týhle zemi se to projeví do deseti let
       i ekonomicky, společensky už to skřípe teď. To budeš čumět, kostelnivlajko.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:23 |  
        0 4

        to mi stačí...

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        donford     před měsícem 05.04.2020 12:29 |  
        2 0

        Taky bych rád čuměl za 10 let. Ale protože mi je už téměř 80, tak jistojistě už čumět nebudu. Jen bych se rád ještě dožil nějakého roku se Slavií, jako byl ten 2019. Hned by se mi do rakve lezlo líp. Vám mladším v tomto hluboce závidím, i když i zároveň přeju.

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         JS (přítel SN)     před měsícem 05.04.2020 13:12 |  
         0 0

         Neházej flintu do žita, donforde.. :)) Ta devadesátka tak nereálná není.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      1zippo1     před měsícem 04.04.2020 19:53 |  
      4 1

      Naprosto s Tebou souhlasím. Po lidech, kteří šili a zdarma rozdávali roušky, dávali občerstvení členům izs nikdo nevzdechne, ale ten grázl se zas bude před kamerami naparovat, jak on vyvedl zemi a lidi z krize...je to fakt na blití, když vidíš, jak se lidi dokážou semknout, jsou solidární, trpěliví a ten křivák z toho sbírá body...


      Komentář byl uživatelem upraven (04.04.2020 19:55) . Zobrazit původní komentář

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:02 |  
       1 4

       jo polrajch a spol, v tv, když chtěj příspěvek na transparentí účet....

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        1zippo1     před měsícem 04.04.2020 20:19 |  
        2 2

        O nich jsem zrovna nemluvil i když asi taky z toho neprofitují. Mimochodem už jsi jim něco na ten transparentní účet poslal??? asi ne, ale Burešovi jsi na ten schválený vládní program na podporu soběstačnosti ( vnímám, že to nejde úplně celý do něj) přispěl jen tím, že jsi daňový poplatník

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:26 |  
         3 0

         poslal jsem deset tisíc do naší nemocnice v náchodě

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    wimpy     před měsícem 04.04.2020 19:34 |  
    2 1

    V českém zemědělství dominují velké podniky. Obhospodařují dvě třetiny zemědělské půdy a na chovu hospodářských zvířat se podílejí 76 procenty.
    Malých podniků je sice v zemědělství víc než polovina, hospodaří ale pouze na pěti procentech půdy a chovají čtyři procenta zvířat. Údaje ze strukturálního šetření v zemědělství z podzimu 2016 dnes zveřejnil Český statistický úřad.
    Pořadí podle majitelů holdingů:
    1. Babiš
    2. Vítek
    3. Večeřa

    Ale sorry, ve výnosech vlády ti to asi nenajdu. :-)

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 19:40 |  
     0 5

     Jsou tom kluci šikovní, určitě si na to všichni nakradli..:-/... pro OSVC už vláda taky udělala vstřícnej krok, ikdyž bude plno lemplů se živnostákem, který si na tom taky štrejchnou...ale proč né

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      wimpy     před měsícem 04.04.2020 19:53 |  
      2 1

      Ale ještě to není, o tom mluvím. Ani se to neblíží, protože tak, jak to je teď nastavený, to stěží projde parlamentem. Ale faktury už choděj...

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:00 |  
       0 2

       projde maj s komoušema většinu

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        wimpy     před měsícem 04.04.2020 20:05 |  
        1 1

        Nejdřív to nastavili tak, že na to dosáhl málokdo, a teď by to měla dostat i moje dcera studentka, která si přesně den předtím zařídila živnostenské oprávnění.

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:10 |  
         0 5

         tak chybama se človek učí. schilerová sama říkala, že dělala tři zákona za noc....podívej se, jak dlouhu tady trvá normální zákon..kdyý to zákon umožní at to má každej, proč né....zase bude řvát plno zaměstnanců, věčnej kolotoč, každej chce lízat.:-/....ale řvát furt anti babiš anti vláda už není v kurzu, kor ted, to muže jenom ubožák....

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          wimpy     před měsícem 04.04.2020 20:14 |  
          3 2

          Já si zase myslím, že při tom, co se děje, už ho můžou hájit jen ovce.

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:25 |  
           0 4

           viz dole necich....tak něco navrhni?

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            wimpy     před měsícem 04.04.2020 20:31 |  
            3 1

            Navrhuji pumpovat rychle peníze do zavřenejch a utlumenejch podniků a rychle spustit úvěry. A po Velikonocích rozbíhat ekonomiku.

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:36 |  
             0 4

             A jaký bude kritérium? Kolik napumpovat tobě, kolik škodovce? Kdo a jak to bude posuzovat? Za jak dlouho to bude objektivní pro všechny.

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              wimpy     před měsícem 04.04.2020 20:47 |  
              4 1

              Mluvím o OSVČ, problematiku Škodovky neznám. Loňské příjmy děleno dvanácti, třetinu z toho vyplatit za každý měsíc zavřeného podnikání, k tomu přístup k půjče, úročené inflací, bez nutnosti záruk. To bych považoval za spravedlivé, poměrně levné a jednoduše realizovatelné a řešiloby to většinu problémů s náklady.

              • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

               kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:49 |  
               0 0

               to zní rozumně

              • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

               necich     před měsícem 04.04.2020 21:58 |  
               1 2

               A mohlo by to trvat cca 10 let.. :) Pepíci se neztratí..:)

               • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                wimpy     před měsícem 04.04.2020 22:04 |  
                1 1

                To říkáš ty, já bych raději otevřel. To, co říkám, by mi pokrylo náklady, žil bych za tu půjčku. Před otevřením bych za ni zásobil.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:06 |  
        0 1

        a odska křičej že je to málo..

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     necich     před měsícem 04.04.2020 20:21 |  
     1 2

     A proč myslíš, že ti malí chovají jen 4 % hospodářských zvířat?

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      wimpy     před měsícem 04.04.2020 20:24 |  
      1 1

      Protože se nedostanou na ceny ani kvóty řetězců.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       necich     před měsícem 04.04.2020 20:46 |  
       2 3

       Nikoli, protože ŽV je dloudobě ztrátová a jen ti velcí ji dokáží dotovat z ostatní výroby. Proto se třeba již dováží více než 50 % vepřového masa. A to jsme vepřový národ. Podobné je to i u ostatních ŽV výrobků. No a ti "chudáci" malí zemědělci prostě dělají jen to na čem neprodělávají. Postaví si penzionek, zřídí malou ZOO, dostanou dotaci na agroturistiku, na malou zpracovnu mléka, masa, mléčnej automat, apod. Nyní jim vládní, opatření škodí, nemohou provozovat farmařské trhy, tak křičej. Komu, ale současná situace vyhovuje?

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        wimpy     před měsícem 04.04.2020 21:05 |  
        2 1

        A čí chyba je, že je ŽV dlouhodobě ztrátová? (Mimochodem, co jsem asi myslel tím, že nejsou schopni vyrábět za ceny řetězců?). Samozřejmě, když Babiš vozí do svých drůbežáren mražená kuřata z Polska po kamionech, objevěj se v řetězcích za ceny, za který je slušnej farmář ani nenakrmí. A ještě na to shrábne dotace.

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         necich     před měsícem 04.04.2020 21:39 |  
         4 4

         No čí? Babiš je u vlády 3 roky? Je dlouhodobě ztrátová, tak čí to je vina? ODS, ČSSD, KDU, TOP, VV? Stále jen Babiš. Do drůbežáren nemůžeš vozit mražená kuřata, neb drůbežárna je výrkmna...:) Myslels asi na porážku, ale ty víš, že to je pravda? Nebo sis to jen přečetl v nějakém Echu? Nedělají to třeba všechny porážky? Neboť v Polsku ty kuřata díky vyšším dotacím vykrmí levněji? No ale prostě Babiš? Víš dobře, že jsem už na oficiálkách říkal, že je mi u zadku, ale prostě mi vaděj lži a překrucování. Čekám, kdy bude někdo říkat, že ten virus si objednal Agrofert kvůli dotacím. :)

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          wimpy     před měsícem 04.04.2020 21:49 |  
          3 2

          Babiš v té likvidaci jen pokračuje a stupňuje ji. Nebo jsem snad někde psal, že jsme předtím žili v Ráji. Ale ti před ním jen brali úplatky, ale on potřebuje ohlídat výhody pro své mamutí komglomeráty. Likviduje svoji konkurenci, píše si zákony na míru, třeba ten o nezastropování zemědělských dotací, kterými jednak okrádá ty zemědělce, kterým jsou určeny a pak likviduje možnost mít zde nezávislejší zemědělství.


          Komentář byl uživatelem upraven (04.04.2020 21:50) . Zobrazit původní komentář

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           necich     před měsícem 04.04.2020 22:56 |  
           2 2

           Proti nezastropování dotací bojuje hlavně AK, profesní organizace zemědělců v ČR. Končím, nemá to smysl. Ideologie a propaganda funguje na všechny strany, připadám si jako, že zloděj křičí, chyťte zloděje. Ti před ním brali jen úplatky, ale on potřebuje výhody pro své mamutí... Ntvl. co to je? Úplatky jsou v pohodě... On už ovládá AK, kde jsou desetitisíce nezavislých zemědělců? Pepíci z Václaváku hejbou zemědělstvím? Uf :)

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            wimpy     před měsícem 04.04.2020 23:02 |  
            1 1

            Vždyť říkám, jeden proces, on doživotí a pak vyhostit, od Klause až po Nečase po deseti letech. :-)

 20. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  pipe1980     před měsícem 04.04.2020 19:12 |  
  9 9

  ty vole ten estébák už fakt asi zešílel ne? co to zase plácá s těma odměnama pro zdravotníky který mají zaplatit pojistovny

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Max1     před měsícem 04.04.2020 19:50 |  
   5 6

   taková bolševická klasika.....lidi nemusí platit úvěry a hypotéky, hodí se to banky. Lidi nemusí platit nájem a ještě je nikdo nemůže vyhodit, ale majitelé hezky plaťte vše.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 19:56 |  
    2 3

    tak u bank se jenom posune splátka, jinak úroky budou běžet dál, takže to je pro dlužníky naprd, budou platit úroky, majitel vydělá, jenom nebude platit splátku ted, ale za půl roku nebo tři měsíce, když si o to požádá...ale uročení bude mít o to vyšší....majitele vydělají

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     Max1     před měsícem 04.04.2020 20:04 |  
     3 3

     "jenom posune splátka"....jasně, jenže i ty banky mají svoje závazky, můžem se bavit, že banka to pocítí nejméně z těch jmenovaných, ale stále se jedná o bezprecdentní zásah státu do smluvních vztahů. Co se týká těch nájmů, majitel musí platit poplatky za byt, pojištění apod. a v tomto se cash-flow ochcat nedá. Hlavně si nedělám iluze, že se najdou vykuci, kteří už teď plánují, jak se ten vir vymluvit a neplatit.


     Komentář byl uživatelem upraven (04.04.2020 20:06) . Zobrazit původní komentář

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      JS (přítel SN)     před měsícem 04.04.2020 20:09 |  
      2 5

      Já bych negramotům tyhle jasný záležitosti vůbec nevysvětloval, to je jak házet hrách na stěnu. Stejně jako se všema koblížkovejma voličema. Mě nejvíc dneska rozsekal můj otec, kterýho jsem doteď považoval za inteligentního člověka. S vážnou tváří mi vykládá, že je spokojenej s vládními kroky a že si vedou skvěle, a protože nemůže posoudit, jak to dělají jinde (např. podpora živnostníků v UK nebo Deutschlandu), tak si myslí, že u nás to je skvělej krizovej management... nenaděláš nic, twe.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Max1     před měsícem 04.04.2020 20:10 |  
       5 3

       bohužel dost lidí informace si nehledá a pak papouškuje Bureše a spol., jak je vše ok.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      wimpy     před měsícem 04.04.2020 20:09 |  
      3 2

      Dnes už mluvili o tom, že by stát mohl vstoupit do klíčových podniků. Lehce z toho mrazí, ale je fakt, že to je nástroj i jiných demokratických států.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Max1     před měsícem 04.04.2020 20:12 |  
       3 2

       to když jsme slyšel, musel jsem si jít dát studenou sprchu a přečíst ještě jednou, zda to není sen.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        wimpy     před měsícem 04.04.2020 20:16 |  
        3 0

        Dělá to Británie, USA... Ale s tím, že to pak nabízej ke zpětnému odkupu.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:21 |  
       2 2

       To bych jim dost vyčítal, cpát prachy do velkejch konglomerátů, at si vyžerou sami, ty maj prachů dost stát není v tomto případě žádná charita...max. doplatit zaměstnancům mzdu víc ani howno

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        wimpy     před měsícem 04.04.2020 20:23 |  
        2 1

        Stát nám má sloužit... :-)

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:30 |  
         1 4

         omyl. přečti si " teorie práva a státu "

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          wimpy     před měsícem 04.04.2020 20:33 |  
          4 1

          Machiaveliho Vladař si přečíst (znovu) nemám?

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:39 |  
           0 5

           zase omyl, makjaveliho pojetí státu je absurdní. tohle je učebnice pro vysoký školy, možná už pro středním školy...základ právního vědomí člověka, jež chce kritizovat jakýkolik státní systém..:-/..tedy pro tebe

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            wimpy     před měsícem 04.04.2020 20:56 |  
            4 1

            A už v samotné definici státu v první kapitole se v ní píše, že stát je politická instituce, která slouží k organizaci lidí na určitém území.
            Nestačí přečíst, musíš i chápat... :-)

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       1zippo1     před měsícem 04.04.2020 20:22 |  
       0 0

       Ty jsi popleta, únor už přece byl...-)

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Leksel     před měsícem 04.04.2020 20:30 |  
        0 1

        Dovolím si omluvit wimpyho, už mu zřejmě dochází kofein v oběhu z jeho tradiční startovací kávičky. Pak dochází k občasným překlepům a nenadálým výpadkům. :-)

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       1zippo1     před měsícem 04.04.2020 20:23 |  
       0 0

       můžeš, prosím, poslat zdroj??

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        wimpy     před měsícem 04.04.2020 20:27 |  
        0 0

        Čt1, Události, celkem ke konci, vyjadřoval se k tomu pan Šimáně.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      necich     před měsícem 04.04.2020 20:13 |  
      5 6

      Navrhni něco lepšího, účinnějšího, něco s čím budou všichni souhlasit, nejlépe aby to nikoho nic nestálo. A hlavně, aby z toho neprofitoval Agrofert a Babiš. Nobelova cena za genialitu ještě nebyla udělena..:)

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Max1     před měsícem 04.04.2020 20:21 |  
       2 2

       tady jde o to, že stát přesouvá problém a černého petra na někoho jiného. Za mě, se stát do toho neměl vůbec motat a nechat to na domluvě 2 stran. Řada pronajímatelů přistoupila na snížený nájem po určitou dobu. Pokud už tohle stát chce dělat, tak měl ten závazek převzít a nechat si to pak vrátit od těch lidí. Tohle způsobí 2 věci, předně odstřihne od příjmu další lidi, protože tu je celá řada lidí, třeba majitele činžovních domů, kteří mají pronájem jako jediný zdroj příjmů a další důsledek bude, že se pronájmy začnou dělat na dobu určitou, třeba na 1 rok, aby majitel měl jistotu, že když se v budoucnu něco stane, nebude mít svázané ruce.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        necich     před měsícem 04.04.2020 20:35 |  
        4 3

        Podobnu reakci jsem čekal. Kdyby neuděli nic, tak by to bylo špatně, když něco udělají tak je to rovněž špatně. Na dotčené pronajímatele se přeci vztahují rovněž odklady splátek úvěrů, odklady splátek daní, apod. To opatření má hlavně chránit nájemce, neboť řada pronajímatelů se právě třese, aby mohla nájemníky vyhodit pro porušení povinnosti platit nájem, respektive, aby jim mohli změnit smlouvu. Pročpak? Protože nemůže jednostranně změnit nájemní smlouvu s dobou neurčitou na dobu určitou. Ano, tři pronajímatelé z deseti, v této době na prolongaci splátek přistoupí, ovšem sedm z deseti nikoliv. Mne se to netýká, mám RD, ale třeba přítelkyně v takové situaci je, respektive její rodiče. Divil by ses, co za hyeny mezi námi žijí. Takže já tleskám..

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         wimpy     před měsícem 04.04.2020 20:38 |  
         2 0

         Zajímavé, v době, kdy pronájmy celkem klesly, díky dopadu koronaviru na airbnb podnikání.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          necich     před měsícem 04.04.2020 20:54 |  
          2 1

          Jenže airbnb podnikání je založeno na krátkodobém pronajímání, na cestovatelství. To je nyní na nule. Proč by někdo měnil dlouhodobé smlouvy? Vzpomínám, že nowicka se bála v bytě i upšouknout, aby ji nezrušili nájem, respektive, aby ji ho prodloužili, neboť měla nájem na dobu určitou... :)

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         1zippo1     před měsícem 04.04.2020 20:47 |  
         3 1

         Promiň, teď už jsi trochu za hranou.Děláš z pronajímatelů hnusné kapitalisty a z nájemníků ubohé proletáře.Každý pronajímatel je rád za solidní a platící nájemníky a rozhodně je nebude vyhazovat kvůli vzniklé situaci, spíš se s nimi na přechodnou dobu dohodne na dočasném snížení nájmu. Udělal jsem to tak i když si myslím, že za vřeným provozovnám by to měl kompenzovat stát.

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         Max1     před měsícem 04.04.2020 20:55 |  
         2 1

         Mají dělat to, aby udrželi ekonomiku v nějakém tempu a aby se udržela spotřebitelská poptávka. Ano vztahují se na ně odklady splátek půjček, daní, ale už ne poplatky a jiné paušální platby s údržbou domu (bytu) spojené. A kdo ochrání pronajímatele? Ty tady popisuješ jeden případ kdy je špatný pronajímatel, ale stejně jako jsou šmejdi mezi nima, jsou šmejdi mezi nájemci a tento model jim jde hodně na ruku. A stále říkám, nelze řešit nějaký problém tak, že to jen posuneš v tom řetězi dál. A pokud to vezmu do základu, pronajímatel je stále majitel a v tom vztahu má mít prostě navrch, protože vlastnické právo je stále víc.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          pipe1980     před měsícem 04.04.2020 21:54 |  
          2 0

          V podstatě máš pravdu a souhlasím s tebou. Ideální způsob by byl, podobné jako Německo a Anglie aby stát dal živý peníze lidem, firmám, živnostníkům. Čímž by se udržela ekonomika v chodu. Lidi by dal nakupovali a platili a peníze by se přesouvali.To co stát dělá je opak. Odpouštíme tohle, odlozime tohle, čili nebude nikdo nic platit, nebudou kolovat peníze a ekonomika se zastaví.
          Jenže problém je v tom že stát ty peníze prostě nemá. Proto je mezi lidi nepošle.

          Hodně zjednodušeně.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       1zippo1     před měsícem 04.04.2020 20:30 |  
       3 2

       Třeba Německo Ti nestačí? pomineme, že to nebude nic stát. ale když už máme schodkové rozpočty v době hojnosti, nikdo nebude vyčítat schodek 300000000000 v době nouze, pokud to pomůže

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 20:46 |  
        0 2

        A co je v Německu, pominu-li, že jsou 4O let v kapitalismu déle než my?

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         1zippo1     před měsícem 04.04.2020 20:51 |  
         2 1

         Náhrady pro střední, malé firmy, podnikatele a jejich zaměstnance. 40 let navíc nesouvisí, taky s tím asi jejich rozpočet nepočítal

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 21:00 |  
          0 3

          ..tak asi jsou někde víc než my :-/

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        necich     před měsícem 04.04.2020 21:26 |  
        3 3

        Srovnávat se s Německem? To snad ne? Leda až např. nadprůměrný hráč Bayernu půjde ve 30 letech hrát za Táborsko? Německo patří mezi TOP ekonomiky světa, jednička Evropy. Vnímáš ten rozdíl? Představ si, že např. haráči ČB budou argumentovat, že Slavia ještě svým hráčům nesnížila platy...:)

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         wimpy     před měsícem 04.04.2020 21:30 |  
         3 1

         Ale drobní podnikatele mají náklady srovnatelné s našimi, s výjimkou mezd. A vyplácí je Berlín, nikoli spolková vláda.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          kostelnivlajka     před měsícem 04.04.2020 21:34 |  
          0 1

          německo mě nezajímá jenom oblast vokolo mosela:-/

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          necich     před měsícem 04.04.2020 21:49 |  
          1 4

          Však ano, ať vás vyplácí Praha. Nadávejte tedy Hřibovi..:)

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           wimpy     před měsícem 04.04.2020 21:53 |  
           2 1

           Ale kuš, Praha nemá status spolkově země, ale to víš. :-)

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            necich     před měsícem 04.04.2020 22:44 |  
            1 4

            Ale kuš, u nás přeci spolkové země nemáme, to určitě víš. Praha je samostatný správní celek, něco jako kraj. By jste se bez zbytku republiky zesrali jak Aminy. Karanténa by vám slušela. By jste zkrotli, beránci hadr.. :)

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             wimpy     před měsícem 04.04.2020 22:48 |  
             3 3

             Vytváříme čtvrtinu HDP. Pochcípali byste bez nás hlady. :-)

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              necich     před měsícem 05.04.2020 08:30 |  
              3 4

              Jo a kolik je z toho jen papírovina? Kolik firem má sídlo v Praze jen kvůli daňovým kontrolám? Většina finančních institucí má sídlo v Praze, a že toho vytvářej.. Byste hrabali prstíčkem za každý rohlík, roli toaleťáku i starej škrpál...:)

              • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

               wimpy     před měsícem 05.04.2020 10:21 |  
               1 0

               No jo, na starejch škrpálech si mě dostal. :-)

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         1zippo1     před měsícem 04.04.2020 21:30 |  
         2 2

         Nebe a dudy. mluvím o tom, že se zadlužujeme pořád, takže v nynější situaci by nikdo nevyčítal

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          necich     před měsícem 04.04.2020 21:46 |  
          3 3

          Však se plánuje deficit 200 až 300 mld. To snad neznamená, že se má nezřízeně rozhazovat. Nějak nechápu.

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           wimpy     před měsícem 04.04.2020 21:55 |  
           2 2

           Ten deficit bude primárně proto, že se nevydělává. Až se začne rozhazovat, nezastaví se ani na dvojnásobku.

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            necich     před měsícem 04.04.2020 22:31 |  
            3 3

            Já doufám, že se právě nezřízeně rozhazovat nebude...

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             wimpy     před měsícem 04.04.2020 22:37 |  
             2 3

             Pokud podniky nepodržej, následně nebudou vydělávat.

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              necich     před měsícem 04.04.2020 23:04 |  
              4 4

              To prostě není pravda, a oni to vědí. Je řada firem ( a je jich mnohem více), které fungují zcela bez problémů. Nějaké biankošeky jsou nesmyslné. Pomoc by měla být cílená na ty, které to budou skutečně potřebovat. Jsme v česku, nepochybuji, že x firem nad krachem, bude křičet jak jim stát ublížil a bude chtít z toho profitovat...

              • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

               wimpy     před měsícem 04.04.2020 23:14 |  
               4 4

               Děláš si ze mě srandu nebo jsi fakt takle zaslepenej?

               • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                pipe1980     před měsícem 05.04.2020 00:18 |  
                1 1

                Už jsem to říkal jednou, on prostě vidí všechno pohledem státního zaměstnance.

                • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                 wimpy     před měsícem 05.04.2020 00:24 |  
                 1 1

                 Starosta je státní zaměstnanec? :-o
                 A já se tu tak snažím...

                 • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                  pipe1980     před měsícem 05.04.2020 01:21 |  
                  0 0

                  A není? Předpokládám že starosta je součástí státní správy. Že starostové určitým způsobem podléhají hejtmanům a.t.d. Nevím teda, třeba je ne přímo státní zaměstnanec, neplatí ho stát platí ho třeba město nebo kraj. Ale to už mi nepřijde v tom významu v jakém to píšu podstatné.

                  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                   wimpy     před měsícem 05.04.2020 01:44 |  
                   0 0

                   Jednak starosta je volenej orgán, čili nikoli státní správa a pak toho starostu několikrát popřel. Já měl zato, že je kulak, či jak se dneska farmářům říká. :-)

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     pipe1980     před měsícem 04.04.2020 23:30 |  
     3 3

     ale pochopil jsi že banka je firma jako každá jiná, že její existence spočívá v tom že generuje zisk?

     a hlavně jde o to že agent státní tajné bezpečnosti a člen komunistické strany říká
     Banky odloží
     Pronajímatelé odloží
     Pojišťovny zaplatí

     ale nějak jsem neslyšel že by agent státní tajné bezpečnosti krycím jménem Bureš někde řekl něco jako

     stát bankám na oplátku
     pronajímatelé dostanou

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      ehad     před měsícem 05.04.2020 10:58 |  
      0 1

      Hele co se tyka bank, tam si myslim, ze odklad splatek je v zajmu banky ... V podstate tuhle moznost nabizeli uz drive, za stejnych podminek ... Pro banky je to porad lepsi nez resit vymahani nebo prodej nemovitosti .... Navic v kombinaci s tim, ze v tuhle chvili (asi?) v podstate zastavil prodej novych hypotek ....

      Takze v tomhle bode vlada nic bankam nenaridila (ani v podstate nic nezaridila, banky by to asi resili takto tak jako tak) ...

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       pipe1980     před měsícem 05.04.2020 13:28 |  
       1 0

       dobře, tak jinak. představ si že ty jsi majitelem banky

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        ehad     před měsícem 05.04.2020 13:49 |  
        0 1

        Přečti si příspěvek, na který reaguješ.

        Ale dobrá, mám čas, upřesním: Jako majitel banky budu v pohodě, neboť úroky běží pořád. Nervózní budu ze situace na trhu, kdy se zvyšují rizika. Odklad splátek mi nevadí (je to běžná praxe).

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         pipe1980     před měsícem 05.04.2020 14:46 |  
         1 0

         jenže to o čem mluvíš, ano je běžná praxe odložit splátky. ale to se jedná o promile smluv. tady se jedná o plošné zastavení splácení.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          ehad     před měsícem 05.04.2020 20:24 |  
          0 1

          u splatek lidi fakt riziko neni velke ... toho bych se vubec nebal ... (v CR, v USA je to jinak ...)

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         padre     před měsícem 05.04.2020 16:00 |  
         1 0

         V pohodě budeš do té doby, než bude chtít větší množství střadatelů / vkladatelů vybrat své účty/úspory/fondy/životní pojistky. V tom případě budeš třeba platebně neschopný, protože budeš velké outflow, ale nula inflow, a to díky moratoriu na placení půjček a úvěrů. A pak je nucená správa, run na další banky a finanční systém se hroutí ... což si někteří ještě pamatuje z konce devadesátek, že ano ....

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          ehad     před měsícem 05.04.2020 20:22 |  
          0 1

          Urcity podnikatelsky riziko neses vzdycky.

          Odklad splatek u fyzickych osob je bez problemu. Odklad splatek u podnikatelu - tam je to vyrazne horsi, to souhlasim. Tam se obecne pocita s vyssi mirou rizika. Na druhou stranu tam by stat tohle riziko mel (snad) aspon trochu snizi podporou primo tech podnikatelu ... nikoliv banky.

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           padre     před měsícem 06.04.2020 16:59 |  
           0 0

           Hele, a tys to spočítal, když seš si tak jistej, že "odklad splátek u fyzických osob je bez problému"? Víš přesně, kolik ten odklad dělá agregátně, kolik která banka unese? Máš jasnou představu, kdy budou lidem i firmám docházet peníze a kolik peněz z těch bank a kdy vyberou? Ta čísla totiž nejsou statická, ale dynamická, a také jsou v nějakém vztahu.
           Znáš pravidla obezřetného bankovního podnikání? Víš přesně, co znamená třeba multiplikace bankovních vkladů? Co je to kapitálová přiměřenost, jaké jsou minimální rezervy bank, kolik banky toho kapitálu proti svým závazkům reálně mají? Jaké jsou ty závazky bank? Které banky se nefinancují vklady, ale třeba dluhopisy na mezibankovním trhu? Což jsou třeba masivně hypotéční zástavní listy?
           Tak jestli takovou analýzu máš, tak mi ji prosím ukaž.

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            ehad     před měsícem 06.04.2020 17:48 |  
            0 0

            Hele, doloz nejdriv ty na cislech, ze to je problem. Napsal si to prvni.

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            ehad     před měsícem 06.04.2020 20:20 |  
            0 0

            ale ok, mas pravdu, uz se nehadam ... nicmene asi je snazsi aby se domluvili banky s vladou (je to min lidi a bankeri maji vetsi slovo), nez vsichni dluznici s bankama ...

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Max1     před měsícem 04.04.2020 20:09 |  
   7 13

   přesně....a naopak právě v této situaci je kritika o to víc na místě.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Markus     před měsícem 04.04.2020 22:30 |  
   8 4

   Zajíci se počítají až po honu, byl bych teď velmi opatrný s nějakými soudy. Také nejsem nadšený z nouzového stavu, ale tahle situace si ho zasloužila. Nevidím smysl vyčítat státu, že nebyl dobře připravený, máme zásoby potravin, ženijní materiál pro případ povodní, zásoby ropy pro případ zavření kohoutků, ale takový objem zdravotnického materiálu prostě nemá v našich dějinách precedens. Kroky vlády nejsou 100%, ale když to porovnám se situaci jinde v Evropě, tak to zvládáme velmi dobře. Za mě tady vůbec nejde o nějaký náhubek, dlouhodobě jsem pro demokracii, která se mnohem více opírá o celý parlament, navíc rád programově stabilní, ukotvením jasné strany s čitelnou vnitřní organizací, což ANO absolutně popírá, ale jak vede vláda tuhle bitvu jim opravdu nevyčítám. Elementární cíl byl jasně vyřčen na celém světě, "flatten the curve" a to se nám jako jedněm z mála daří.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    wimpy     před měsícem 04.04.2020 22:35 |  
    4 5

    Jsou to ale dvě roviny, boj z virem, kde jsou víceméně úspěšní, a podržení ekonomiky, kde jim po nesmělém přešlapování ujíždí vlak.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     Markus     před měsícem 05.04.2020 07:43 |  
     5 0

     Mohl bys to nějak rozvést, v čem nám ujíždí vlak? Tohle je zrovna něco, co jsme hodně řešili jak v práci (finančnictví), tak to řešila i manželka ve zcela jiném oboru (restaurace a hoteliérství). Finančnictví je připraveno na déle trvající krize/pohromy všehomožného druhu díky nařízením ČNB celé, je to kritická součást ekonomiky a stát dobře spolupracuje. U těch restaurací a hotelů je to samozřejmě horší, ona tam ani nefunguje rozumná koordinace, každý si jede na svoje triko a je tam spousta sezónních pracovníků, pracovních agentur (brigádníků) a levnějších zaměstnanců z ciziny. I tam alespoň kam mohu sám dohlédnout ty provozovny nezkrachují dokonce i bez pomoci státu, pokud se podaří do června obnovit alespoň částečně provoz, majitelé byli rozumní a mají rezervy. Jiné země na tom budou mnohem hůře, na jihu to napáchá obrovskou paseku a nepůjde jen o Itálii a Španělsko, bude to ekonomická katastrofa na několik let.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      wimpy     před měsícem 05.04.2020 10:19 |  
      2 2

      Představili spousty plánů pomoci, ale zůstalo jen u plánů. Takže mnohé, zejména menší firmy, jim neuvěřily, že si na pomoc sáhnou a propustili poslednímu březnu zaměstnance. U OSVČ dosud jediné, co udělali, že jim odložili placení daní a banky dali možnost odložení půjček (za jejich prodražení). A rozhodli, že je majitel nesmí za neplacení nájmu tři měsíce vyhodit, pokud to platí i pro provozovny. Odpustili minimální sociální a zdravotní (první reálná pomoc). V praxi to znamená, že když ti za nějaký čas dovolej zase pracovat, přesto, že není vůbec jasné, kam se propadnou tvé příjmy, budeš zatížen enormními dluhy. Ty dluhy by snad šly zvládnout, kdyby se to dalo ošetřit půjčkou, rozloženou na léta. V Praze ty půjčky doteď (začal čtvrtý týden po zavření) nefungují, nemáš ani rámec, kolik ti půjčí a za jakých podmínek. Spousty restaurací se například muselo zbavit zásob, bez toho aniž by na nich realizovaly zisk, tyhle zásoby budou muset za něco pořídit, než budou moci otevřít. Co se zaměstnanců týká, já třeba mám kliku, že jsem zaměstnával především studenty na DPP, ti se mohou jít pást. Mnozí jsou "uvězněni" ve svých přechodných bydlištích v Praze, na rady domů k rodičům nejezdí, asi se nikdo nediví, že oni nemají rezervy. Nájmy jim ale běží a fakt, že je nikdo nesmí vyhodit je jim platnej jak mrtvému zimník, na tři nájmy v kuse pak nevydělaj. To by pošetřil onen příspěvek pro OSVČ, o kterém se neustále jedná. V praxi to vypadá tak, že dřív otevřou většinu podniků, než nějakej dorazí. Co se týká osudu "otevřených" podniků v době zákazu vycházení, kterým patrně nedají ani tu půjčku, tam je to asi rovnou na pracák. Ti restauratéři, kteří "pracují", na své práci prodělávají (rozuměj, kdyby to okénko zavřeli, měli by menší náklady) a dělají to asi z toho důvodu, z jakého ostatní šijí roušky. To, že zatím nikdo nezavřel, je setrvačnost. První následky uvidíš s koncem dubna, největší masakr pak ve dvou měsících "návratu do normálu". To se budou sčítat škody a děkovat za (ne)pomoc.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Leksel     před měsícem 05.04.2020 00:09 |  
    4 2

    Přestože si v současné době vedeme ve srovnání s ostatními státy v boji s nákazou nebývale dobře, tak parlament odmítl už v lednu projednávat na návrh opozice (Svoboda ODS) stav připravenosti země z hlediska dostatečného množství zdravotnického materiálu a kapacit na eventuální příchod epidemie. K tomu ještě ministr zdravotnictví opakovaně ujišťoval, že všeho je dostatek. Kroupa neměl na mysli, že by nám snad někdo dával náhubek, abychom si nestěžovali, ale jen v nadsázce vyzval lidí, že rouška není náhubek, který by nás nutil mlčet, ale naopak abychom bedlivě monitorovali kroky našich zvolených zástupců ve vládě, ale i parlamentu a prováděli tak jejich legitimní kontrolu z pozice jejich voličů. Jinak efektivitu vyhlášených nařízení i současný rozsah testování spolu s unikátním trasováním pomocí chytré karantény oceňuji, jen ten začátek a příprava se mohly podchytit mnohem dříve, tam se evidentně zaspalo a ukolébalo nepodloženými sliby.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     Markus     před měsícem 05.04.2020 07:23 |  
     2 0

     To máš pravdu, Bohuslav Svoboda na to upozornil v parlamentu už 28. ledna a velmi dobře odhadl budoucí problémy, dříve, než to v Evropě vypuklo (první úmrtí na Covid 19 v Itálii bylo až někdy 20. února). Tady je ten projev k dispozici, ať jsme přesní, co řekl: https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Svoboda-ODS-Jak-budeme-vychytavat-rizikove-cestujici-a-navstevniky-611605 . Bohužel ten projev zcela zapadl v té obrovské záplavě ostatní a často bohužel hloupé a demagogické kritiky, která v parlamentu zaznívá. Svoboda si určitě zaslouží pozornost pokaždé, pokud mluví k oblastem kde má reálné zkušenosti, dokazuje to i tohle: https://demagog.cz/politici/74 . Samozřejmě plně souhlasím, že je třeba důkladně s podporou veřejnosti dohlédnout na deinstalaci nouzového stavu, obnovit demokratický chod, kde to bude opět o parlamentu reprezentujícím vůli voličů.


     Komentář byl uživatelem upraven (05.04.2020 07:24) . Zobrazit původní komentář

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   donford     před měsícem 05.04.2020 11:52 |  
   6 6

   Když tak čtu příspěvek pana Kroupy, byl bych rád, kdyby tedy řekl, že pokud je ponižující kupovat zdravotnický materiál od Číny, kde ho honem za miliardy kupovat? Celý svět jezdí, lítá do Číny. Asi tedy nejen naše vláda, ale všechny vlády Evropy podcenily příchod pandemie. Mě to taky moc z počátku nezajímalo. Bylo to daleko. Já myslím, že naše vláda si teď i s chybami vede dobře a dělá co může. Nekoukejte jen na ministry. Ti jsou špičkou ledovce. Ale každý z nich má týmy odborníků, poradců. A že ji chce polozapomenutý žvanil Kalousek pomoct postřílet ze svých tří revolverů? Já myslím, že nevystřelí. Proběhne se nanejvýš po Bechyni, kde bydlí, s tibetskou vlajkou, nechá se vyfotit a zase zaleze. To je tak maximum co za svůj poslanecký plat dokáže.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Leksel     před měsícem 05.04.2020 14:10 |  
    4 1

    On má na mysli ten paradox, že vlastně celá zasažena Evropa nakupuje potřebný zdravotnický materiál od původce nákazy, který ji nezodpovědně tutlal, dokud to šlo, právě v důsledku svého komunistického rigidního režimu. Zároveň zmiňuje naše servilní lokajské chování ve vztahu k Číně, když nám jako jiným za peníze dodává tento materiál. Vítací štafáž členů vlády na ranveji u letadla je toho důkazem. Souhlasím, že v současné době si vede krizový štáb dobře a opatření, která provádí vypadají být ve srovnání s jinými státy opravdu účinná. Ale mohli jsme na tom být ještě lépe, kdyby se na návrh opozice projednala naše připravenost na eventuální příchod epidemie a ministr zdravotnictví stále nepravdivé prohlašoval, že zdr. materiálu máme dostatek.


    Komentář byl uživatelem upraven (05.04.2020 20:38) . Zobrazit původní komentář

 21. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  pipe1980     před měsícem 04.04.2020 23:08 |  
  2 2

  pardon, to bylo níže pod koblihu, ale zrovna to spadlo


  Komentář byl uživatelem upraven (04.04.2020 23:31) . Zobrazit původní komentář

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Max1     před měsícem 05.04.2020 08:55 |  
   1 0

   Těžko říct, u nás je stupidní model kdy LFA prodává TV práva pragosportu sportu a ten až TV společnostem. Čistě teoreticky by TV společnosti mohli chtít prachy po pragosportu, jak jsou nastaveny vztahy mezi Pragosportem a LFA už je otázka. Nicméně u nás se stále za TV práva platí drobný, takže si myslím že by to bylo velmi neprůchozí.

 22. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  ehad     před měsícem 05.04.2020 09:21 |  
  2 0

  Tohle me pobavilo: "Venezuelská válečná loď napadne německou výletní loď. Podcení, že jde o loď se zesíleným trupem pro výpravy k ledovcům. A potopí se."

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   wimpy     před měsícem 05.04.2020 11:54 |  
   4 3

   EK mě štve už z principu, neb to není volenej orgán. Ale tohle je klasická ukázka naší "titulkové" novinařiny, která zabředá do neuvěřitelných absurdit. Ono "klepnutí přes prsty" z titulku je, jak se následně dočteme, dotazovací dopis, kterej pravděpodobně podle nastavených pravide komunikace států s institucemi EU museli poslat.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    necich     před měsícem 05.04.2020 12:17 |  
    5 0

    Souhlas, autor článku potřebuje kliky. Ale, ono to vždy začíná žádostí o vysvětlení a následně něco rozhodnou. S přerozdělováním migrantů to bylo podobné.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     wimpy     před měsícem 05.04.2020 12:24 |  
     8 2

     Vůbec je neobhajuji. To rozhodnutí o kvótách bylo fakt na palici. Obecně zastávám názor, že Evropa potřebuje soudržnost a spolupráci, ale z toho, co představuje současná EU, bych rychle prchal pryč. Jsem velmi zvědavej, co udělá současná krize s EU a jejím vnímáním lidmi.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      necich     před měsícem 05.04.2020 12:38 |  
      2 1

      Já bych naopak, zejména v současné situaci, nikam neprchal...:) Myslím, že drtivá většina prostředků z EU bude právě směřovat na podporu po corona..

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       wimpy     před měsícem 05.04.2020 12:44 |  
       6 1

       To je samozřejmě pohled čistě ekonomickej (čili v tomto případě jen lehce vychcanej). Zdravý rozum velí rychle vypadnout ze struktury, ve které jediný volený orgán nemá žádné pravomoce a faktická moc je soustředěna v rukou orgánů dosazovaných.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      JS (přítel SN)     před měsícem 05.04.2020 13:10 |  
      5 8

      EU potřebuje zásadní rekonstrukci. Snížit byrokratickou složku, zvýšit důvěryhodnost obyvatel. Možná upřednostnit jiné agendy, než se nyní tlačí dopředu. Na druhou stranu, ekologická nařízení mi vůbec nevadí. Všechny ty kecy o nízkovýkonných vysavačích, rušení "našich" žárovek, to je naprosto v pořádku. Trh sám sebe nezreguluje, bohužel. Něco jiného je například tlačení automobilek na snížení podílu emisí, protože současná elektroauta žádný problém s emisemi neřeší...

      Také bych byl pro úplné překopání systému dotací. Pokud nějakou stavbu z 30 a více % financuje EU, tak má mít nějaký orgán, který ji bude přímo dozorovat, protože státní v tomto selhávají. Zvlášť ve státech prolezlých korupcí, jako jsou ty nově přibrané (ano, to jsme my, Maďarsko, Slovensko, Rumunsko...). Populisti sice budou kvičet, že je to omezení národní suverenity, ale zase by se mohli dočkat účelných investic a opravdového zlepšení životního prostředí.

      A právě proto jsem pro důsledné potírání dotačních podvodů. Prostě pokud prokazatelně peníze nejdou na původní záměr, či jsou nějak kráceny, tak má být dotčená země "klepnuta přes prsty" daleko více, a to hlavně z té finanční stránky. Momentálně jsme totiž v patové situaci, kdy EU sice přispívá na rozvoj členských zemí obrovskými prostředky, ale ty jsou leckdy zneužívány, především pak kupodivu nemají tyto finanční injekce pozitivní dopad na vnímání EU. Jenže ve chvíli, kdy se příspěvky zkrátí, negativní vnímání Unie se ještě zvýší. Do tohohle bezvýchodného kruhu to chce tnout.

      Co z toho plyne? Já jsem, jak říká dědek prezident, eurofederalista. Podle mě národní státy v podobě 20. století jsou proti světovému trendu. Do budoucna je třeba vývoj, ne zpátečné kroky. Na druhou stranu musím říct, že veškerou korupci, plýtvání, neefektivní využívání a naprosto zpomalenej státní aparát si děláme především sami, za to žádná EU nemůže. A to se nezlepší, dokud naše obyvatelstvo nebude lépe edukováno a především z veřejného vlivu neodejdou zástupci generace s totalitními zkušenostmi a sklony.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       wimpy     před měsícem 05.04.2020 13:36 |  
       6 2

       Mně vaděj i ty ekologické. Jeden rok ti daj dotace na kotle, za tři roky usouděj, že jsou kotle málo, daj ti dotace na solární panely...
       Nízkovýkonné vysavače jsou taky bomba, maj jeden zásadní problém, v podstatě nevysávaj. Takže s ním luxuješ třikrát déle, než bys luxoval s dvojnásobně výkonným. Někdy mám pocit, že si to prosazují výrobci energie. :-)

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        ehad     před měsícem 05.04.2020 14:03 |  
        3 0

        Máš kupovat "průmyslový vysavač".

        Stejně jako žárovka se po novu jmenuje "malé topné tělísko" ... (nebo něco v tom smyslu) ...

        Nikdy jsem si nemyslel, že budu vzpomínat na dobu za komančů a říkat si, že to byli v porovnání s dnešními byrokrati v podstatě žabaři ...

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         wimpy     před měsícem 05.04.2020 14:17 |  
         1 1

         Po všech možných Waxech, Rainbow, Rowentách mám laciné Karchery bez fitrů a bomba. :-)

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        JS (přítel SN)     před měsícem 05.04.2020 14:30 |  
        2 6

        V tom s Tebou nesouhlasím. Mezi energetickou náročností toho spotřebiče a účinností NENÍ přímá úměra. A fakt nerozumím potřebě pořizování malých topných tělísek. Mají snad nějaké zásadní výhody oproti LEDkám, které šetří spotřebu? Prosím racionální argumenty.

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         wimpy     před měsícem 05.04.2020 14:35 |  
         6 2

         Nejdřív ten vysavač zkus, pak mluv. Netvrdím, že nemohou být výjimky, ale celkově je to nesmysl.
         K žárovkám, situace se tak nějak začíná uvádět do normálu až teď. Když jsem si pronajal provozovnu, napočítal 85 žárovek, první, co bylo, že jsem je vyměnil za úsporky. Ale byla místa, například záchody, kde jsem to zase vracel zpátky. Důvody byly dva, jednak některým úsporkám trvalo tak dlouho, než se rozsvítily, že dotyčný už dočůral, většinou mimo. A pak, ty první úsporky se ničily zapínáním a vypínáním. Na místo, které někdo rozsvítí padesátkrát za den na minutu, byly nepraktické a neekonomické.


         Komentář byl uživatelem upraven (05.04.2020 14:36) . Zobrazit původní komentář

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          Leksel     před měsícem 05.04.2020 15:37 |  
          1 2

          Máš pravdu, že ty úsporný žárovky doporučuji do míst, kde není taková frekvence, ptz časté zapínání a vypínání jim nedělá dobře. Já asi před 20 lety koupil do bytu kompaktní zářivky (klasický žárovkový závit E27) a dal je všude i na WC a do koupelny. Za tu dlouhou dobu jsem ji měnil jen jednou na záchodě, v koupelně je furt ta původní a v obýváku (šestiramenný lustr) jsem měnil dvě. Nejvíc jsem měnil v kuchyni, a to 3x. Jsem s nima celkem spokojenej, nabíhají hned a plnou zář mají do minuty, ale když zapneš vypínač, tak nepoznáš, že to není klasická žárovka. Spotřebu mají 20 %, současný LED ještě o něco nižší. V kuchyni, kde se člověk vyskytuje poměrně často, jsme měli 200 W žárovku, která měla svítivost dobrou, ale spotřebu, jak prase, ptz to bylo spíš topidlo.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          JS (přítel SN)     před měsícem 05.04.2020 16:52 |  
          1 5

          Já ten 1000W vysavač mám doma a saje jako.... čert.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       donford     před měsícem 05.04.2020 14:04 |  
       9 3

       Tak mohu tě ujistit, že v EU k žádné rekonstrukci nedojde. Kapři si ani tam rybník nevypustí. Kosmetické úpravy to nezachrání. Pořád budou v čele ožralové, jako byl Junkers (kam se na něj hrabal náš ožralka Zeman), kterého někdy vodili i čtyři, nebo neschopní, jako Leyenová, pořád bude EU pro svojí těžkopádnost akce neschopná. Ale národní státy lidem neber. Jistě, i zde je už řada lidí, jež zrovna nemilují češtinu a anglická řeč je pro ně posvátný grál, ale dokonce i EU hlásá (hlásala) Jednota v různosti. Vidíš, a i ty bys chtěl tuto národní identitu, tuto různost zahubit, zničit, pošlapat. Nepodařilo se Habsburkům v 18. a 19. století, národní náš stát přežil i 20. století. Za šíleného úsilí našich předků. A věř, snad si to pamatuješ ještě z učiva ze školy, bylo to za cenu mnohých ponížení, urážek a krve. Snad odolá i pobloudilcům, jako jsi ty. Jestli tu má být nakonec jiný jazyk pro naší mluvu, jiné státní uspořádání, (tvé národní státy v podobě 20. století jsou proti světovému trendu) pak vřele doufám, že se ti to nezdaří. Víš, vykořenit se, to je konec, rozpuštění, záhuba. Nepředbíhej zbrkle vývoj, nechystej revoluci, nech spět Evropu k postupné evoluci. A hlavně si nemysli, že Brusel je ten svatý, pomazaný, určující. Do nedávna to byl u nás Sovětský svaz. A jak to vypadalo? A jak to dopadlo? Též nevyhazuj dřívější generaci. Ta nová, reprezentovaná na jedné straně Okamurou, Doležalem, Grospičem a na druhé straně Hřibem, Bartošem, Pekarovou nám velmi zřetelně ukazuje, že to jaksi také není to pravé ořechové. Tak je obrazně, tyhle rozpustné, rozmazlené a vše a cokoliv kritizující vločky pusť k lizu a shlédneš pak ke své nelibosti sám. Jak budou bezradní. Jako jsou teď v malém a k smíchu v Praze. Ale pokud je to tvé přání - to by tu jistě pak národní stát nebyl. Což je i tvoje meta.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        JS (přítel SN)     před měsícem 05.04.2020 14:28 |  
        4 8

        Já o žádném vykořenění národní identity nemluvím a ani bych to nechtěl. Já jenom nechápu, proč by s národní identitou měla být spjata národní korupce, závistivost, a laciný populistický nacionalismus.

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         donford     před měsícem 05.04.2020 15:08 |  
         7 5

         Jasně jsi napsal, že národní státy v podobě 20. století jsou proti světovému trendu. Nevím, jaký je světový trend dle tebe, ale snad uznáš, že jsi tady dle mě velmi hloupě vystoupil především proti našemu státu, pokud jsi odsud. Do konce 20. století náš stát existoval se Slováky i bez nich, zhruba 80 let. Než mohl vzniknout, trvalo to v rámci obrození předtím asi 130 let. To bylo opravdu za ceny velkého úsilí. No a vidíš, ty bys snad chtěl to šílené úsilí pro vznik a samostatnost státu od compu pár větami zcela znehodnotit ? Jak levné, jak laciné, jak neprozíravé. A se státem jde pochopitelně veškerá národní identita ruku v ruce. I mogučij Sovětský svaz se nedávno rozpadl na národní státy. A světový trend že by opět šel proti těmto státům, aby zanikly nebo aby se daly do područí bez jakýkoliv nároků do EU? I tam vidím, že Francie, Itálie, Belgie, Švédsko jsou pořád Francií, Itálií, Belgií ......atd. Tedy národními státy. Tak prosím lacině nežvaň a nepodněcuj k jakési podivné revoluci. A nevyhazuj celou, zřejmě jinou generaci, než je ta tvá. Ani na jedno nemáš právo, když už tedy máš takovou podivnou, zvrácenou morálku.
         Pokud píšeš o národní korupci, populistickém nacionalismu či závisti, není u nás ani ve větší či menší míře než v jiných zemích. Možná že i místy menší. Nebo jak to chceš měřit? Čítankově ideální stát v tomto v Evropě asi není, možná, že je o něco menší v severských státech, např. v Dánsku, jež jsem měl možnost trochu poznat. Ale zase tam mají jiné neduhy - nechtějí pracovat, zejména mladá generace, tak 4 hod. denně a čtyři dny v týdnu, a 3/4 mladé generace je zase na antidepresivech (asi deprese z blahobytu). Ale věř, vím to jen z tisku a z historie, že třeba taková Itálie, Španělsko, Francie jsou na tom s korupcí mnohem hůř. A nacionalismus? Vem takové Slováky, Maďary, Poláky,.... to jsme opravdu my jak beránkové, snad právě odkojeni těmi Habsburky. No, nechme toho, naběhl jsi si na vidle a já toho nechci zneužívat. Jdu raději dělat DPH za 1. čtvrtletí. :-)

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          wimpy     před měsícem 05.04.2020 15:27 |  
          4 5

          Jsi o generaci starší a plně souhlasím s tím, co říkáš. Ovšem na té generaci za naší už vidím jasnou změnu priorit a náhledů na vztahy ke státnosti. A jejich děti budou ještě o level dál vzdáleni vztahu k národu. Oni mohou (tedy toto jaro ne) cestovat úplně jinak, než jsme mohli my, taktéž žít i pracovat jinde, struktura jejich přátel a kamarádu je mnohem multikulturnější, než byla naše. Nemyslím, že půjde Evropu udržet ve formě národních států ještě řekněme dalších sto let.


          Komentář byl uživatelem upraven (05.04.2020 15:27) . Zobrazit původní komentář

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           JS (přítel SN)     před měsícem 05.04.2020 16:01 |  
           4 4

           Já jsem velmi hrdý Čech s naprosto nekriticky obdivným vztahem k naší historii, krajině a zvykům.

           Ale zavřených hranic, uzavřeného trhu, populistických nacionálních vlád už se snad nedočkám. To je ten zpátečnický postup. Ano, stát má zůstat zachován a máme na něj být hrdí. Ale ve společných evropských strukturách, které prosazoval vizionářsky už náš osvícený král Jiří.

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           donford     před měsícem 05.04.2020 16:53 |  
           3 2

           Asi to wimpy jednou tak dopadne, ale je potřeba k tomu dojít evolučním vývojem, za konsensu všech, tedy naprosté většiny, kterou to zajímá, jíž se to týká. A jak správně podotýkáš, asi ani tvá generace se tohoto plně nedožije. Možná, a přibližujeme se k tomu, že zde bude silný a mohutný stát evropský s jednolitou řečí shody a s jedním jazykem. V nich budou pomalu raritní národnostní ostrůvky, trochu jako dnes Lužičtí Srbové v Německu. Vím, že naše děti, tedy moje určitě, mají kamarády po celém světě, zalítnou si za nimi, třeba jen na sobotu, neděli a je to pro ně naprostou samozřejmostí. Vede to k tomu, že se prakticky naučí domluvit několika jazyky a že možná bohužel naše půtky považují za zbytečné a nerozumí jim. Nechtějí rozumět. Jsou jiní. Nebo spíš, začínají být jiní. Taky proto je nemůžu dostal k práci na chalupě v jižních Čechách, prevíty. :-) A vnoučata? (11 a 14) ta již obě píší úvahy v angličtině dost plynule. Snad že dcera žila s Angličanem, teď s Němcem. Sám jsem zvědav, jak a kam se jejich myšlení bude ubírat. Co jim v dospělosti bude říkat vlast, národ, či Spojené země (státy) evropské. Se toho nedožiji pochopitelně a fantazírovat si nedovolím.
           Ale jak zdůrazňuji, musí to být ryze evoluční vývoj, tedy žádná překotná revoluce. Nakonec dle mého vždyť i ta sametová revoluce v r. 89 nebyla revolucí, ale skutečně vyvrcholením evolučního vývoje, kdy se KSČ úplně názorově vyprázdnila, už neměla co říct, a dle mého nakonec i trochu ráda a bezradně předala řád věcí dalším, jiným.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        padre     před měsícem 05.04.2020 15:54 |  
        3 1

        Idea národního státu a vůbec národů začala právě až v tom novověku vznikat, národní státy až v 19. stol. Do té doby byla společnost organizována stavovsky, veškerá moc papeže, kardinálů, ale i krále, šlechty byla odvozena od přirozeného božského řádu. Tedy rozhodující bylo, do jaké společenské vrstvy ses narodil - a možnost sociální mobility byla velmi malá (včetně sňatku), snad nějaký ten hrdina ze slavných bitev se dopracoval ke šlechtickému titulu a mohl také od krále obdržet nějaký ten statek. Takže sociální mobilita reálně přichází až po průmyslové revoluci, kdy byla ta tradiční feudální společnost postupně nahrazována novými principy - kapitalismus, dělba moci, rovnost před zákonem, volby jako způsob ustavení politického vedení státu, a to nejen ve státním zřízení republiky, ale monarchie (vyjma hlavy státu). Samozřejmě, byl to bolestný a pomalý proces, někde šel rychleji (Anglie, USA, Francie), někde pomaleji (naše slavná monarchie, Rusko). A právě ten národní princip, to bylo skutečně probuzení hodně divokého koně, který dokázal pustošit a ničit v míře do doby nevídáné. Tak to jen tak na okraj ...

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Qope     před měsícem 05.04.2020 12:23 |  
    2 2

    Některým lidem stačí jen nadpis titulku a hned smolí názor, i zde jsem to zažil :-)

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    ehad     před měsícem 05.04.2020 12:58 |  
    2 2

    Fakt? "Česku by v případě neuspokojivé reakce teoreticky hrozily sankce, včetně omezení evropských dotací. "

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     wimpy     před měsícem 05.04.2020 13:02 |  
     4 2

     Píší. Zákaz vývozu pomůcek snad zavedl každý stát EU. Komu pak ty dotace budou posílat?

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      ehad     před měsícem 05.04.2020 13:08 |  
      5 3

      Úředníkům do bruselu :-/ ...

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       wimpy     před měsícem 05.04.2020 13:32 |  
       5 1

       Další? :-o

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        ehad     před měsícem 05.04.2020 13:50 |  
        0 0

        Další co? Další úředníci?

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         wimpy     před měsícem 05.04.2020 13:56 |  
         3 0

         Další dotace úředníkům do Bruselu?

         Mimochodem, prý jich deset tisíc má vyšší plat, než britský premiér.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          ehad     před měsícem 05.04.2020 13:59 |  
          1 0

          Já to myslel jinak. Z daních do Bruselu půjde méně peněz, ale úřednický aparát co je z nich živen zůstává stejný ... Takže zákonitě spolkne víc peněz. Ale třeba se uskromní ...

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   ehad     před měsícem 05.04.2020 22:23 |  
   1 0

   Hele, uz makaj naplno. :-/
   "Evropská unie potřebuje masivní záchranný plán pro dobu, kdy odezní pandemie COVID-19 těžce zasahující ekonomiky unijních zemí. Jeho stěžejní součástí bude příští sedmiletý rozpočet EU, jehož podoba se musí proti nedávným návrhům změnit. Napsala to předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v textu otištěném několika evropskými médii."

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    wimpy     před měsícem 05.04.2020 22:25 |  
    2 0

    Tady jim věřím, dotace uměj. Zásadní průmysl, tedy hlavně nadnárodní konglomeráty, budou saturováni zcela jistě. Dokonce i nějakou tu konkurenci jim z cesty odstraněj.

 23. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  ColinSKS     před měsícem 05.04.2020 14:31 |  
  4 12

  kdo to neviděl ať se podívá ze záznamu na fialu a bartoše na primě. to je neskutečné.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Qope     před měsícem 05.04.2020 16:08 |  
   9 4

   Ok, beru to jako tvuj názor, musím ho respektovat. O jedno tě ale poprosím, už nam nikdy nepiš, že to tu zahlcujeme politikou. Ano, je jí tady ted dost (já se tomu nedivím), ale tebe nikdo, doufám, nenutí na to odpovídat nebo sám sem politicky přispívat. O to více pak bije do očí, jak nás tady za to káráš ...

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    wimpy     před měsícem 05.04.2020 16:14 |  
    8 4

    Mně ušetřil čas, neviděl jsem to, ale teď vím, že mluvili rozumně. :-))

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    ColinSKS     před měsícem 05.04.2020 16:46 |  
    1 12

    já už to nekárám, já jsem to akceptoval. toto je politické forum. sice bych si přál opak. ale VÁM nadřazeným to přeci nemůže vadit, když tady politiku rozebíráte a urážíte jiné s jinými názory. jen jsem tedy přizpůsobil tomu obsahu co tady je.


    Komentář byl uživatelem upraven (05.04.2020 16:46) . Zobrazit původní komentář

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     Qope     před měsícem 05.04.2020 16:51 |  
     6 1

     Není to tak dávno co jsi káral, ale to je jedno. A mimochodem, nevím jestli jsi to četl pozorně, co jsem psal, ale já tvuj názor respektoval a neurážel. Nepsal jsem ti nic o nadřazenosti atd.. Nevím proč to vytahujes na me ...

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      ColinSKS     před měsícem 05.04.2020 17:00 |  
      1 10

      ano, káral. to je takové pěkné české vyjádření nesouhlasu a děkuji za něj, často se to nevidí. Nevím zda ty jsi četl pozorně, ale já jsem v odpovědi napsal, že jsem (vyznění mělo takové být) rezignoval na tu chtěnou ale nenaplněnou apolitičnost tohoto fora. A tedy sem a sem tam dám svůj pohled na věci, které se ději v politice, když už je to tedy politické forum. o nadřaznosti mluvím vždy, když někdo vytáhne "MY, NÁS" jakoby by VÁM to tady patřilo.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      pipe1980     před měsícem 05.04.2020 18:23 |  
      5 1

      Vidíš, Von to i sám uznává. Mě to přijde fajn když každej ví kde je jeho místo.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Max1     před měsícem 05.04.2020 17:02 |  
   7 6

   chápu, že tobě jako sektáři ano se to nelíbilo

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   pipe1980     před měsícem 05.04.2020 18:20 |  
   4 5

   To snad nemůžeš myslet vážně

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   necich     před měsícem 05.04.2020 18:27 |  
   6 1

   Mne, na tom zaujalo to číslo R v záhlaví. Jsme na dobré cestě, hlavně vydržet. Na tu sqadru z Hradu seru...:)

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    wimpy     před měsícem 05.04.2020 18:38 |  
    1 0

    To plošný testování náhodných lidí, jak avizovali, ještě nedělali, že? Neprošvihl jsem to?

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     necich     před měsícem 05.04.2020 18:57 |  
     0 0

     Tak to nevím, ale řekl bych že ne. Nemělo to být před Velikonocemi?

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      wimpy     před měsícem 05.04.2020 19:17 |  
      2 0

      Možná. To bude velmi zajímavé číslo. Ale tedy to R 1,1 mi zvedlo náladu. :-)

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       necich     před měsícem 05.04.2020 20:16 |  
       1 0

       Mám to také tak..Dám si k westernu, mimo pivka ještě sklenku Metaxy. :)

 24. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  Leksel     před měsícem 05.04.2020 20:29 |  
  1 0

  BVB má skvělej čuch na talenty, který dokáže následně několikanásobně zhodnotit, např. Haalanda koupili za 20€ ze Salcburku a teď má hodnotu už 80€ a to nemluvím o Sanchovi, kterej přišel z MC za "směšných" 7,8€ a teď je za 130€. Nechci si hrát na Sybilu, ale v Haalandovi možná roste další Ronaldo nebo Messi nový generace. Je to už včerejší článek, ale docela mě zaujal https://www.sport.cz/fotbal/bundesliga/clanek/1328888-dortmund-se-boji-o-klenot-real-jde-po-haalandovi.html


  Komentář byl uživatelem upraven (05.04.2020 20:31) . Zobrazit původní komentář

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Harvey     před měsícem 05.04.2020 22:42 |  
   1 0

   Mají úspěšnost přestupů slušnou, cca 50 %, ala mezi skvělými kaufy jako Haaland, Brandt či Sancho jsou i šíleně drahé přešlapy jako třeba návrat Gotzeho, hostovačka Emreho Cana či koupě Schurrleho.

 25. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  ehad     před měsícem 05.04.2020 23:06 |  
  0 0

  Uz jsem zadoufal. Hanspaulka ale asi nic, co? :-/

  "Zpřístupnit chce vláda také veřejná sportoviště, na kterých by lidé při sportu nemuseli mít roušky.

  Zpřístupnit chce vláda také některá veřejná sportoviště, na kterých by lidé při sportu nemuseli mít roušky. Mělo by jít například o sportoviště pro cyklistiku, běh, in-line brusle, skateboarding, tenis, sportovní střelbu nebo kanoistiku. Zároveň by ale v těchto areálech bylo uzavřeno zázemí v podobě šaten nebo toalet."

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   wimpy     před měsícem 05.04.2020 23:15 |  
   3 0

   Hanspaulka v pohodě, to je bezkontaktní sport. :-)

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    ehad     před měsícem 05.04.2020 23:25 |  
    2 0

    S tim dvoumetrovym odstupem by se super hrala zonova obrana ...

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   bramburek (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 00:52 |  
   2 5

   "Zároveň by ale v těchto areálech bylo uzavřeno zázemí v podobě šaten nebo toalet."

   Jako dobrý, sprchovat se lidi nemusej, můžou zpocený smrdět, to se přežije... převlíknout se můžou asi taky venku, i když zejména některý dívčiny by s tím mohli mít problém... ale kam mají proboha lidi, zejména zástupkyně něžného pohlaví, chodit čůrat nebo nedejbože kakat?

   Kdo tohle vymejšlí, to opravdu zůstává rozum stát...

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Max1     před měsícem 06.04.2020 08:46 |  
    5 10

    tak ona celá ta karanténa je postavena na hlavu, když jsou zavřené malé obchody, kde se potká maximalně 50 lidí za den, nebo farmářské trhy (idkyž tady to chápu...Burešova konkurence) a supermarkety, kde je těch 50 lidí za 10 minut nechávaj otevřený.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     ehad     před měsícem 06.04.2020 08:55 |  
     5 4

     Německo: Občané jsou v klidu, čekají jak si s tím vláda poradí.

     ČR: Stejný. Vláda je v klidu a čeká jak si s tím občané poradí.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Max1     před měsícem 06.04.2020 09:04 |  
      6 8

      mě třeba jako občanovi už silně dochází trpělivost a z toho amatérismu co vláda předvádí teču.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       ehad     před měsícem 06.04.2020 10:39 |  
       4 1

       Tak to nesleduj a budes mit pokoj. ;-)

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Max1     před měsícem 06.04.2020 10:54 |  
        3 5

        na to jsem zase moc velký patriot, abych se nezajímal

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         necich     před měsícem 06.04.2020 11:30 |  
         5 2

         V tom případě ovšem musíš tleskat, jak ten virus zvládají. Co by za to daly jiné země..:)

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          wimpy     před měsícem 06.04.2020 11:38 |  
          3 5

          O kterých zemích v Evropě to konkrétně mluvíš? Z těch, co na svém území nemají početnou čínskou komunitu, to podobně jako my, zvládá naprostá většina, jak ukazují čísla.

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            wimpy     před měsícem 06.04.2020 12:21 |  
            2 3

            Tak co se výchozích podmínek týká, měl bys ale mluvit o Evropě. Nebo se chceš srovnávat s Jižní Amerikou, Střední Ásií?

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             necich     před měsícem 06.04.2020 12:34 |  
             4 2

             Tvl. ty máš zase howno co na práci..:) Psal jsem to obecně, ona ti ta Evropa nestačí? Se podívej na počty mrtvých. A počty číňanů ti sčítat nehodlám..:( Prostě si vedeme relativně dobře, do se okecat nedá...

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              wimpy     před měsícem 06.04.2020 12:38 |  
              2 5

              Vedeme si relativně dobře, to vůbec nepopírám, jen se snažím uvést na pravou míru tvé naznačování, že jsme ostrůvkem rozumu v moři katastrofy. :-)

              Čekám na oběd, jinak stěhuji nějakou plazivku z místa A do místa B, což bych určitě nemusel, kdybychom nemuseli jen sedět doma. :-)

              • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

               necich     před měsícem 06.04.2020 12:47 |  
               5 2

               Ale já nic takového nenaznačuji, takže tvé úsílí je zbytečné. Pokud Max píše o amaterismu apod., tak upozorňuji na skutečnot, co by jiné země za takový amaterismus daly. Nikde nepíšu, že jsme nejlepší (v tomto se to asi nedá takhle vůbec měřit, neb ty podmínky jsou všude odlišné), nebo jediní úspěšní apod. Prostě neustálé kydání špíny není správné a objektivní. Dobrou chuť..:) Já měl buřtguláš..

               • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                wimpy     před měsícem 06.04.2020 12:56 |  
                2 5

                To jsem si tvé "Co by za to daly jiné země?" asi vyložil nepřesně. :-)

                Cuketová kejda.

                • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                 necich     před měsícem 06.04.2020 13:54 |  
                 5 2

                 Tak ty radši nikam sportovat nechoď, leda až otevřou i sociálky. :)

                 • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                  wimpy     před měsícem 06.04.2020 13:59 |  
                  1 1

                  Tak zrovna já jsem pohybem saturován dostatečně. :-)

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          Fačín     před měsícem 08.04.2020 12:36 |  
          0 2

          To, že to jiný státy zvládají hůř než my, neznamená, že to naše vláda zvládá dobře...

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Papol     před měsícem 06.04.2020 20:33 |  
       1 2

       Tak vyteč a budeš mít pokoj. Vůbec to není amatérismus a nebuď zaujatý. Myslím si, že to řeší velmi dobře a dnešní brífing byl skvělý. Zamysli se nad tím, co říkáš, nad tím, co dělá vláda, jak to zvládá a co by jsi dělal Ty, kdybys byl na jejich místě.....Kritizovat vše, je to nejjednodušší. Máme kapitalismus a každý podnikatel už brečí po 14ti dnech, tak ať prostě nepodnikají, když neumí přežít krizi. |Myslím, že mám o čem povídat, protože v roce 2002, když byly záplavy, tak kdo pomohl? Vláda, ne, vše šlo na pojišťovny....

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        1zippo1     před měsícem 06.04.2020 20:43 |  
        4 1

        Máš pravdu. Dokonce už otevřou obuv a papírnictví. A pro všechny pokladní ze supermarketů, pro které nesehnali roušky a desinfekci, teď otevřou tenisové kurty, golfová hřiště, sportovní letiště a umělé kanály pro kanoistiku... A tady si to někdo dovolí kritizovat. Co my jsme to za lidi...

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Fačín     před měsícem 08.04.2020 10:52 |  
        2 1

        "dnešní brífing byl skvělý" - tak ten byl taky dobrej, zralej do silvestrovskýho pořadu...

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Fačín     před měsícem 08.04.2020 10:43 |  
      1 1

      Tak to je hodně libový:))

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       ehad     před měsícem 08.04.2020 12:26 |  
       0 0

       Tyhle vtipy tu kolovaly uz za komancu .. ;-)

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     necich     před měsícem 06.04.2020 10:09 |  
     9 4

     :) Bureš tě nejspíše budí i v noci? Nezavření květinářství a potřeb pro zahrádkáře jsi vysvětloval tím, že podniká ve stejném oboru, bez ohledu, že o to žádal nějaký svaz prodejců květin či co. Zavření farmářských trhů vysvěsluješ jako potlačení konkurence, nehledě na to, že jsou zavřeny veškeré trhy, výstavy, burzy, prodejní akce apod., budiž. Nyní přemýšlím kolik vlastní golfových hřišť, tenisových kurtů, prolézaček pro děti, apod. Pravděpobně se vrhnul i na byznys v papírnictví, potřebách pro školáky. Prodejny a opravny bot, bude pro něho také nejspíše skvělý byznys, o domácích potřebách, železářstvích, sběrných surovinách nemluvě. Závěrem, myslíš že je horší, když se na ploše dejme tomu 400 m2, pohybuje 20 lidí a mezi nimi je x regálů, nebo když se na ploše dejme tomu 25 m2 pohybují 3 lidi ?

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Max1     před měsícem 06.04.2020 10:24 |  
      7 6

      ano budí, budí mě, že takovej gauner a bezpáteřní šmejd řídí tento stát. Jeho zájmy jsou do očí bíjící, že se schováva za slova svazů apod. neberu. Vadí mi ten diletatnský přístup a ptákoviny, jako původní plán pro OSVČ, odpuštění nájmů atd. Vadí mi, že u té karantény to bylo bez koncepce a každý den jinak, jednou řeknou, obchody nezavřeme, další den, zavíráme. A k tomu poslednímu, je třeba brát v potaz i čas....na těch 25 m2 je to otázka pár minut a stále jen 3 lidi, na těch 400 m2, potkáš 20 lidí během půl hodiny. Nehledě na to, že ty malé obchody mohou regulovat počat lidí na prodejně.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       necich     před měsícem 06.04.2020 11:28 |  
       6 3

       To se právě pleteš, regulovat počet na prodejně mohou i ti velcí a někde se to i děje. (počet vozíků k dispozici apod). Když budou 3 lidé v malé prodejně, tak se prostě potkají, 20 lidí na 400 m2 se tzv. "ani nevidí". Vím o čem mluvím, byl jsem v zahrádkáři pro osivo, uzoučká prodejnička, byli jsme tam dva a vráželi jsme do sebe. Při nákupu v Bile či Kauflandu jsem se s někým tzv. potkal až u pokladny. Navíc ta opatření nevymýšlí jen Babiš nebo vláda, ale určitě se radí s "odborníky", v krizovém štábu je snad 20 lidí z různých oborů. Já si prostě myslím, že jsi zaujatej a navíc hysterik. :)

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Max1     před měsícem 06.04.2020 11:40 |  
        3 3

        já nemám problém to přiznat...ano jsem zaujatý, toho člověka nesnáším. :-)

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         necich     před měsícem 06.04.2020 12:38 |  
         2 3

         Tak já moc nemusím Kerndlovou, ale že to je pěkná baba prostě popřít nedokážu..

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Papol     před měsícem 06.04.2020 20:27 |  
       2 3

       Kurňa, že to nejdeš řešit sám, vykládáš ptákoviny. Kdybys byl na jejich místě, tak bych Tě teda chtěl vidět. Nemám rád kritiku v kritické situaci...

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Fačín     před měsícem 08.04.2020 10:46 |  
        2 1

        Další odkopanej Burešovec.... A to se říká, že Slávisti jsou intelektuálové...

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Fačín     před měsícem 08.04.2020 10:56 |  
       2 1

       Maxi, máš úplnou pravdu. Nejhorší na tom je, že ten podělanej estébák na týhle "krizi" nejvíc vydělá (nemyslím peníze), protože jeho koblihy mu zobou z ruky a dělaj z něj úplnýho Mesiáše. Zajímavý je, že mi tu ještě žádnej jeho volič nedokázal smysluplně vysvětlit, proč ho volí - myšleno konkrétně, co je na jeho "politice" tak dobrý, co se za jeho vlády stálo pro ně tak skvělýho, že jsou ochotný mu odpustit jeho minulost, současný praktiky a jeho lži...

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        bramburek (přítel SN)     před měsícem 08.04.2020 11:45 |  
        0 0

        jediný jejich "smysluplný" vysvětlení je, že jim přidal na důchodu... už bohužel nechápou, nebo nechtěj chápat, že 750 korun je povinná valorizace ze zákona, ať by v tý vládě byl kdokoli, a dal jim navíc 150 kč… sranda je, jak ještě dělaj jak kdyby jim to dal ze svýho "on nám to dal"... "on nám přidal"... "to je tak hodnej pán"... přitom si je kupuje z peněz nás všech, ze státního rozpočtu... to, co je to za člověka, s jakým morálním profilem, je vůbec nezajímá... proto tady máme za premiéra megagaunera se svými neustálými čachry a problémy... a jim je to jedno...

        smutný je, že ani v době ekonomickýho růstu nebyl schopnej udělat aspoň vyrovnaný rozpočty, a rozházel tady co se dalo... pak není samozřejmě v době krize kde brát...

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    necich     před měsícem 06.04.2020 08:52 |  
    3 2

    Pokud někdo nevydrží cca 2 hod. nečůrat, bude si muset holt ještě počkat. :)

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     ehad     před měsícem 06.04.2020 08:53 |  
     6 0

     Sportovat můžeš jen pokud seš vychcanej ... :-D

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      kostelnivlajka     před měsícem 06.04.2020 09:16 |  
      2 1

      na tenis mi stačí hodka a jsem proskočenej až až, vychčiješ se doma:-/

 26. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  slavanda     před měsícem 06.04.2020 09:46 |  
  0 3

  Tak jestli Slavia nezachránila svým nepostupem ze skupiny LM hodně životů a část ekonomiky.... Když se podíváte koho bychom pravděpodobně dostali za soupeře, jaké byly možnosti kde hrát... a jak dopadlo soupeření před plnými ochozy Bergamo x Valencia, tak se člověk může domýšlet různých konců... Tam byla trochu bezpečnější lokalita snad jen Lipsko. Postoupit, tak se na fanoušky SKS povídá spoustu vtipů typu "infekční slávista..." Takže díky klubu, a na zdraví ;)

 27. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  Qope     před měsícem 06.04.2020 10:32 |  
  2 4

  Boj Jaromíra Soukupa o záchranu vstoupil do další fáze. Rainbow Wisdom (CITIC) uplatnila opci, díky níž se má stát vlastníkem 57 % Soukupovy klíčové firmy - agentury Médea.
  Za Rainbow Wisdom jedná Jaroslav Tvrdík. Klíčovou roli hraje ale i prezidentův poradce Nejedlý.

  • Re: *

   JS (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 10:45 |  
   5 4

   Jo, tohle je fakt masakr. Totální stát ve státě.

  • Re: *

   Max1     před měsícem 06.04.2020 10:52 |  
   3 6

   obávám se, že tady zasáhne Bureš a bude chtít z toho Faltýnka dostat.


   Komentář byl uživatelem upraven (06.04.2020 10:53) . Zobrazit původní komentář

   • Re: *

    bramburek (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 11:19 |  
    6 6

    Tak samozřejmě... ale to je korupce takových rozměrů, že to bude velká hoňka i pro Bureška... navíc ten má spoustu starostí sám se sebou, se svým trestním stíháním, obřím střetem zájmů, a dalšíma kauzama...

    Každopádně snad tady ještě zbyly poslední zbytky spravedlnosti a právního státu... obdivuju všechny lidi, co se nebojí, i když jsou pod obrovským tlakem, a tomu gaunerovi, co tady chce ovládat všechno a všechny, se postavit... nezávidím jim to...

  • Re: *

   necich     před měsícem 06.04.2020 11:54 |  
   0 0

   Faltýnek je taková "šedá eminence", ten je opatrnej, aby se někde odkopal....

   • Re: *

    wimpy     před měsícem 06.04.2020 12:05 |  
    3 3

    Starý efko je zkušenej šíbr. Ale velký béčko ho klidně pošle do tepláků, když to pro něj bude výhodný. Takže je jen otázka, jak to kluci z ÚOOZ šikovně navlíknou. .-)

    • Re: *

     necich     před měsícem 06.04.2020 12:28 |  
     4 0

     Osobně ho neznám, ale lidé co ho znají tvrdí, že on je jeden z mála, kdo na Bureše něco ví. Byznys spolu dělají poměrně dlouho a dělal pro něho tzv. špinavou práci. Proto také dělá předsedu jejich klubu, silná pozice, není na ráně. Takže s těmi tepláky to nebude tak jednoduché, respektive to nechá na něm, ať se z toho vyhrabe.

     • Re: *

      wimpy     před měsícem 06.04.2020 12:30 |  
      2 3

      To je samozřejmě další možnost, ale Bureš se toho bát nebude. Absence strachu je základním rysem psychopatie. :-))

      • Re: *

       necich     před měsícem 06.04.2020 12:36 |  
       2 0

       To jsem v klidu, já se bojím i trávy růst..:)

       • Re: *

        wimpy     před měsícem 06.04.2020 12:39 |  
        3 3

        Ty taky nejsi psychopat, jen ti zachutnaly koblihy... :-)

        • Re: *

         necich     před měsícem 06.04.2020 13:51 |  
         2 0

         Koblihy jsem popravdě neměl nikdy rád a nemám.. Těsto nic moc, drobet marmelády. Raději buchty (tvaroh, mák), koláče (mák, borůvky, tvaroh), makovec, mřížkáč, bábovka, apod., nemusím tedy ani štrůdl.. :)

         • Re: *

          wimpy     před měsícem 06.04.2020 13:57 |  
          1 4

          To já si dám i koblihu, ale nesmí být z Penamu. :-)

          • Re: *

           kostelnivlajka     před měsícem 06.04.2020 16:35 |  
           0 0

           ale zmrzku jedině z Puru! :-/

     • Re: *

      Max1     před měsícem 06.04.2020 16:51 |  
      2 3

      Faltýnek je jeden z těch případů, který se uměl dostat pod kýmkoliv kamkoliv a ví toho dost nejen na Bureše. Každopádně zrovna Burešovi by dokázal zlomit vaz a Bureš ho tak v tom nenechá a politický nátlak na policii, zastupitelství a soudy je hodně pravděpodobný.

   • Re: *

    bramburek (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 12:10 |  
    2 4

    tak Efko má ještě to mýto za miliardu s Rafajem, v tom taky slušně lítá... každopádně v tom Brně s kámošema rozjeli solidní chobotnici... to je docela mazec... protikorupční hnutí hadr...

   • Re: *

    Leksel     před měsícem 06.04.2020 21:46 |  
    1 1

    Je to takovej úlisnej medovej slizoun, kterej v tom umí chodit i se synáčkem. Doufám, že na něj taky jednou dojde.

  • Re: *

   japoko     před měsícem 06.04.2020 20:47 |  
   0 3

   A co řikáš ODS na Praze 8?

   • Re: *

    JS (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 21:00 |  
    1 1

    Co má ODS na P8 společného s Faltýnky?

    • Re: *

     japoko     před měsícem 08.04.2020 14:58 |  
     0 1

     Korupci, všeználku!

   • Re: *

    bramburek (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 21:50 |  
    1 1

    Říkám tomu to, aby šel ten kokot z Prahy 8, co si chtěl namastit kapsu, do prdele...

    Teď nemá ani prachy, a ještě je vyhozenej... dobře mu tak...

 28. LFA = paskvil pro útěchu

  JS (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 11:44 |  
  12 0

  Jeden v tomto případě dost trefnej komentář od vašeho oblíbence Mádla. V současném rozpoložení sil je LFA prostě jenom prodlouženou rukou FAČRu, Vacka a dalších figur v pozadí. Na českém fotbalovém prostředí mě nikdy nepřestane fascinovat právě to, že to prostředí těm klubům vyhovuje. Ta totalitní atmosféra odsud za 30 let ani trochu nevyvanula. Čest výjimkám jako Teplice či Slavia, jenže dokud s nimi nepůjde většina, nikdy se nic nezmění.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/misto-aby-svoboda-svolal-kluby-hrajeme-si-na-vykuky-a-prospechare-98167

  • Re: LFA = paskvil pro útěchu

   Max1     před měsícem 06.04.2020 12:02 |  
   4 0

   Mádl když chce, tak je to super čtení, kde přesně popíše situaci a toho je ten případ. Dokud tam bude Svoboda posun čekého fotbalu kupředu je scifi.

   • Re: LFA = paskvil pro útěchu

    travel (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 14:14 |  
    5 0

    Musím uznat,že tento článek je od Mádla po dlouhé době rozumný a nebojí se o svobodovi napsat pravdu.

 29. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  pipe1980     před měsícem 06.04.2020 13:44 |  
  1 1

  Hele vy si z toho děláte prdel, ale já měl kdysi koblihy strašně rád

  • Re: Polemika se šéfredaktorem deníku Sport

   Radek097 (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 17:28 |  
   3 0

   Určitě bude spousta názorů, že jde o dalšího van Kessela, aniž by daného hráče vůbec viděli, ale pravá strana nás docela tlačí, co se týče křídel. Na tento post máme pouze Masopusta, pro kterého je to primární post.

   • Re: Polemika se šéfredaktorem deníku Sport

    pipe1980     před měsícem 06.04.2020 18:20 |  
    1 0

    To je těžký, já jsem obecně proti hráčům ze slovenské ligy, poslední dobrej příchod ze slovenska byl snad Dušan Švento. Ta liga je prostě příšerná. Na druhou stranu plzen ty slováky celkem umí, takže úplně říct že všechno ze slovenska je špatný je asi blbost. A viděli, ona je vždycky otázka co s konkrétním hráčem udělá praha a velkej klub jako je Slavná Slavia Praha. Konkrétně GvK jsem shodou náhod viděl v generálce proti spartě za trenčín, hned potom jsme ho koupili. A tam musím říct že vypadal na bundesligu Gino. Takže je těžký říct že jeho příchod byla chyba, podle mě to byl spíše ten případ, že můžeš mít proklepnutýho hráče sebevíc, ale stejně je vždycky riziko že to nedopadne dobře.

    • Re: Polemika se šéfredaktorem deníku Sport

     fredydj (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 18:29 |  
     0 0

     Berem ho, dyžtak ho odkopnem jak Gina nebo Mihalíka :)

     • Re: Polemika se šéfredaktorem deníku Sport

      pipe1980     před měsícem 06.04.2020 18:33 |  
      0 0

      odkopnem?

      • Re: Polemika se šéfredaktorem deníku Sport

       1zippo1     před měsícem 06.04.2020 19:52 |  
       2 1

       Já měl Gina rád. a čísla měl super. Nekamenujte mě, prosím...-))

      • Re: Polemika se šéfredaktorem deníku Sport

       fredydj (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 20:04 |  
       0 0

       odkopneme?

    • Re: Polemika se šéfredaktorem deníku Sport

     necich     před měsícem 06.04.2020 18:41 |  
     1 0

     Nevím sice cos vlastně chtěl říci, ale souhlasím, že slovenská liga je čajíček...:)

    • Re: Polemika se šéfredaktorem deníku Sport

     Radek097 (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 19:41 |  
     3 1

     Plzeň sice Slováky přivádí, ale ne ze slovenské ligy... ze slovenské ligy za posledních jedenáct sezón přivedli Bakoše, Ďuriše, Martina Hrušku, Bolka, Chriena a s novým trenérem přišel i jeho bývalý hráč Díaz (hostuje s opcí).
     Chrien přišel do plzně v červenci 2014. Tedy po pěti a půl letech přišel další hráč do plzně hráč ze slovenské ligy.
     O tom právě jsem psal, nepovedl se před lety příchod a automaticky mají lidé zaškatulkováno, že slovenská liga nemůže nabídnout kvalitního hráče. Ze slovenské ligy chodí hráči i do kvalitnějších lig, než je ta naše, tak kde je problém... v našem skautingu anebo ve slovenské lize? Van Kessela chtěl Tvrdík, bohužel... trenér Uhrin měl vytipovaného Claessona.
     Odmítneme hráče z německé Bundesligy jen proto, že se ve Slavii neprosadil Altintop?

 30. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  necich     před měsícem 06.04.2020 18:36 |  
  2 0

  No vida, není to tak dlouho co zde dostal někdo naloženo za podobný náznak. Já se zmínil, že podobná otázka se dostane na pořad dne, aniž bych tušil, že to bude tak brzy :). A je to tady..

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/faktura-za-koronavirus-cina-dluzi-vyspelym-zemim-pres-100-bilionu-spocitala-studie-40319565?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=327501&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   kostelnivlajka     před měsícem 06.04.2020 19:06 |  
   0 0

   na seznamu je článek, jak fandové poslali strakovi nabídku na finanční pomoc klubu, ...hned mě napadlo, zda-li bych já něco poslal, kdyby bylo u nás nejhuře..:-/

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    necich     před měsícem 06.04.2020 19:31 |  
    0 0

    Četl jsem, jak z toho byl Stračena na větvi. Já bych určitě "něco" poslal..

 31. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  hajnej     před měsícem 06.04.2020 19:15 |  
  8 0

  Přátelé Slávisti, dnes jsem zaznamenal přílet vlašťovek, jaro je tu! Vše bude jak má být, situace se uklidní a Slavie bude Mistr! Věřte mi, to je koloběh přírody.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Leksel     před měsícem 06.04.2020 20:37 |  
   2 0

   Přesně tak, i v dobách temna nesmí člověk upadat do zmaru a znechucení, ale musí myslet optimisticky, že dřív nebo později zase bude dobře a ty holky cestovatelky vlaštovky k tomu daly skvělej impuls! Že je zdravím, ještě že nevěděly, že jsou zavřený hranice.

 32. *

  bramburek (přítel SN)     před měsícem 06.04.2020 20:37 |  
  1 0

  Dneska ve 21:00 na O2TV první díl Made in Eden... dokumentární série o památném podzimu Slavie Praha v Lize mistrů 2019/2020

  Těším se moc... z ukázek to vypadalo famozně...

  • Re: *

   Fabio     před měsícem 06.04.2020 21:42 |  
   2 0

   takovej vycuc z totalni sezony no...ale v tyhle dobe fajn, cokoliv...

  • Re: *

   knl66 (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 13:02 |  
   1 0

   Jo, ukázky vypadaly famozně. Ale skutečnost? Totální sezona byla někde úplně jinde!

 33. Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

  Leksel     před měsícem 07.04.2020 01:14 |  
  5 10

  Hezkej článek experta a specialisty parazitologa o současný pandemii. Vybírám tento odstavec a s názory pana profesora se naprosto ztotožňuju, říkám to už od začátku:
  "Tenhle virus by nikdy nemohl mít svůj počátek v Evropě,“ myslí si Lukeš. „Je prostě z Číny. A taková ta přehnaná vděčnost Číně za to, že nám pošle pár předražených letadel s mizerným obsahem, to se mi nelíbí. Čína nám předně poslala do Evropy tento virus. Podobné infekce prostě vznikají, když se jedí divoká zvířata, netopýři, luskouni.“„
  "Číňani jedí všechno, co létá, kromě letadel, a všechno, co je pod zemí, kromě metra,“ glosuje Lukeš. „Už jsem viděl nové nahrávky z čínských trhů, kde se prodávají netopýři. Tohle je dvojí problém. Předně se zabíjejí vzácná zvířata a následně se giganticky zvyšuje riziko přenosu virů z těchto zvířat na člověka. Platí, co řekl Donald Trump: Je to čínský virus. A lidé, kteří za to Trumpa obviňují z rasismu, jsou idioti."
  Celý článek:
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-parazitolog-julius-lukes-testovani-trump-cinsky-virus.A200406_165959_veda_vov

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   ColinSKS     před měsícem 07.04.2020 07:25 |  
   8 8

   četl jsem to, ten člověk je blázen. takto to bylo po staletí a ještě za horších podmínek

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Qope     před měsícem 07.04.2020 08:04 |  
    4 5

    Z jaké pozice ho takhle kritizujes? Jsi kolega? Ne že bych s ním vnitřně ve všem souhlasil, ale asi je to člověk, který mluví dle zkušeností v oboru, takže tu netroufam tvrdit, že je blázen. Fakt, ještě že na světě jsou ty Češi, rozumí všemu ...

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     ColinSKS     před měsícem 07.04.2020 11:46 |  
     0 7

     na tomto foru jsi mne a tví kamarádi nazvali x krát blbem, blbcem a na základě tedy čeho? my se známe? jsme kolegové? chovej je podle toho a měř stejně. Pro mne ten člověk je blázen.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Qope     před měsícem 07.04.2020 11:51 |  
      3 0

      Nevim proc si vymýšlíš, nikdy jsem ti nenapsal že jsi blb nebo tak podobně ... a že člověka, který je profesor Parazitologického ústavu Biologického centra Akademie věd a který mluví v rámci svého oboru, nazýváš bláznem, tak asi tomu rozumíš lépe než on ...

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       wimpy     před měsícem 07.04.2020 11:54 |  
       3 0

       Mohlo by to být to proto, že se nechal kousnout mouchou tse-tse, snědl vajíčka tasemnice, průjmové prvoky...
       Nebo proto, že se neplazí před Čínou. :-))

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 13:20 |  
       3 0

       Proč jsi mu nikdy nenapsal, že je blb?

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Qope     před měsícem 07.04.2020 13:27 |  
        0 0

        snažím se tu vystupovat slušně :-)

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 13:32 |  
         3 1

         A co je na pravdě neslušného?

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       ColinSKS     před měsícem 07.04.2020 15:10 |  
       0 5

       tak proč se mne nezastaneš když takové existence - viz níže - tady (v toleranci adminů) produkují urážky a přitom ti samí admini současně hovoří o tom, že forum musí být čisté, hrubých výrazů prosté :-D :-D :-D to je komedie.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Qope     před měsícem 07.04.2020 19:57 |  
        2 0

        tak ty tu o mě zalžes, neomluvis se a ani neodpovis na tema, ve kterém jsme debatovali ... jsi fakt ... zajimavý clovek ...


        Komentář byl uživatelem upraven (07.04.2020 19:58) . Zobrazit původní komentář

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         ColinSKS     před měsícem 07.04.2020 22:23 |  
         0 2

         já se ti omlouvám, hodil jsem tě do jednoho pytle s ostaníma. stane se. sorry. prošel jsem si komunikaci a máš pravdu

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          wimpy     před měsícem 07.04.2020 22:25 |  
          1 1

          Člověče, ty fakt nebudeš doktor. :-)

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Max1     před měsícem 07.04.2020 09:18 |  
    3 6

    ano, jenže nikdy v minulosti nebyla společnost tak globální. Žijeme v době kdy se lidé potkávají, cestují atd. a toto jsou bohužel ty negativa, že už defacto neexistuje "lokální problém nebo nemoc". Abych nebyl špatně pochopen, ten svět se libí, mám rád cestování a svobodu pohybu a slova, nesnáším státní omezování a buzerace, ale tvůj argument, že to tak bylo po staletí je asi stejné jako říct, že po staletí byla špatná hygiena a tak v Evropě bylo hodně nemocí. A Trump má pravdu už jen z logiky věci..."pacient 0" a ohnisko nákazy je v Číně, takže je to čínský virus. Každopádně jeho slova mají pro mě mnohem větší váhu, než tvoje, ikdyž nemohu říct, že s ním 100% souhlasím. A jak už jsem tady jednou řekl, to lezení do zadku číně mi nepřijde na místě, jelikož dodávky roušek je pro ní business...btw. my jsme to tam na začátku poslali jako skutečnou pomoc bez finanční náhrady.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    donford     před měsícem 07.04.2020 12:16 |  
    2 1

    Pánové, jsem pamětník. Počátkem 50. let min. století jsem o prázdninách v Benešově nad Černou chodil povinně s hrníčkem sbírat na bramborová pole amerického brouka, mandelinku bramborovou. Bylo to přesně v červenci 1952. A nařizoval to Krajský zmocněnec pro sběr amerického brouka. Ale i tak, mandelinku bramborovou tu máme pořád, a netopýři se v Číně jedí po staletí a pravděpodobně dál budou.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   hiker42     před měsícem 07.04.2020 09:34 |  
   5 6

   Dík za odkaz na pěknej článek. Na těchto stránkách to bez fotbalu, když to zjednoduším, je prakticky jen o jednom názorovém střetu (níže mediální zkratka):

   - jeden proud, mě blízkej - je to čínskej, potažmo wuchanskej virus, Číňané jedí netopýry, Čína je totalitní země pod nadvládou komunistů, ČR se hrbí před touto totalitní mocí příliš, jejich pomoc je business ….
   - ve vztahu ke Slavii - to, že máme čínskou společnost jako akcionáře, nemůže být důvod přestat kriticky myslet a diskutovat

   - druhý proud - virus přišel bůh ví odkud, Čína není totalitní stát, je to přece velká kapitalistická země, kde vládne jedna strana, jejich pomoc ČR není business, každá epidemie jednou skončí, ale česko-čínské přátelství přetrvá…
   - nemůže být část těchto názorů daná tím, že Slavia má za majitele čínskou společnost? není tohle další, nefinanční složka ceny za tituly / ChL?

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Max1     před měsícem 07.04.2020 09:40 |  
    4 7

    souhlas.....jenom pak je tu druhý názorový střet a to kritici Bureše vs. jeho naivní zastánci a objevila se třetí skupina, která sice Bureše nemusí, ale dle nich bych kritici měli držet zobák, protože virus.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     hiker42     před měsícem 07.04.2020 11:29 |  
     2 1

     problém zastánci Bureše vs. jeho odpůrci tu byl dlouho před virem, v kontextu dneška jde o celosvětový problém demokratických zřízení (Trump, Brexit, Macron, ...).

     Ohledně české reakce na čínskej virus můžu říct, že ikdyž Bureše vnímám primárně jako zloděje a manipulátora, představitele bezskrupulózní poslední generace českého kariéristického komunismu bez sebereflexe, tak ať je to z jakéhokoli důvodu, tak díky Prymulovi, což je jeho člověk, kterému Bureš naslouchá, zvládl začátek krize, kde šlo o životy a zdraví desetitisíců lidí, navzdory špatným počátečním podmínkám, velmi dobře. Člověk by dnes opravdu nechtěl být v kůži Lombarďanů, Angličanů či Bavorů, a strachovat se o rodiče dnem a nocí. Samozřejmě, že jsme šikovnej (např. roušky atp.) a disciplinovanej národ, což je pro zvládnutí krize neméně důležité.

     Po pravdě, třetí skupinu úplně nevnímám. Myslím, že i kdyby některá opatření vlády byla špatná, je potřeba, aby je každý dodržoval a přidal k nim to nejlepší z něj. Samozřejmě to není důvod o krocích vlády kriticky nepřemýšlet a na problémy neupozorňovat a naopak z druhé strany argumentovat, jak píšeš..

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Qope     před měsícem 07.04.2020 11:38 |  
      1 3

      Babiš už mu tolik nenaslouchá, postavil za Hamáčka, nesouhlasí s Prymulou ohledně promoření ...

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Arya     před měsícem 07.04.2020 11:54 |  
       1 1

       Promoření je pitomost...

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        wimpy     před měsícem 07.04.2020 11:54 |  
        3 1

        To řekni tomu viru. :-)

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         Arya     před měsícem 07.04.2020 12:04 |  
         0 0

         "Vire,táhni na spartu!"

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          wimpy     před měsícem 07.04.2020 12:10 |  
          0 0

          Ze zeměpisného hlediska bych snad raději Baník. :-)

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           hiker42     před měsícem 07.04.2020 13:42 |  
           0 0

           Ostravu mám rád, tam ne :) při použití tvého argumentu bych řekl: vire, vrať se, odkud jsi přišel, a zůstaň tam. mj. by to mělo tu výhodu, že by se vidělo, odkud přišel ;)

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            wimpy     před měsícem 07.04.2020 15:33 |  
            0 0

            No jo, já že jsem na té Letné ještě před třemi lety bydlel a ani teď to nemám daleko. :-)

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             donford     před měsícem 07.04.2020 16:23 |  
             1 0

             Wimpy, já jsem bydlel prvých 27 let života kousek od Letné v jednom z těch dvou rozbitých a dnes vybydlených baráků na ul. Milady Horákové, za Spartou ke Špejcharu. Ale hrdě dodávám, že nikdy, ani na vteřinku, jsem nebyl Sparťanem. I když např. na jejich tréninkové hřiště jsem to měl max. 100 metrů. A ke vchodu do stadionu za Mekáčem asi tak 300 m. :-)

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              wimpy     před měsícem 07.04.2020 16:29 |  
              0 0

              Ten první, s věžičkou, prý koupila turecká ambasáda a nedovolila si ho rekonstruovat, protože nedostala povolení. Já bydlel na druhé straně, v tom dlouhém baráku, nazývaném Molochov, se samejma komunistickejma prominentama.
              To jsi ještě zažil Slavii na Letné, ne?

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Qope     před měsícem 07.04.2020 11:57 |  
        1 1

        taky si myslim ...

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       hiker42     před měsícem 07.04.2020 12:09 |  
       1 0

       myslel jsem to (na časový ose) na začátku epidemie, ne poslednímu nápadu

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     donford     před měsícem 07.04.2020 12:39 |  
     5 4

     Zastánci Babiše jsou podle tebe, Maxi, naivní a útočníci na něj asi zase ryzí uvědomělí. Fakt bych tenhle spor nechal na lepší zítřky a pragmaticky se držel situace současné. A tady si dle mého blbého a naivního úsudku vláda v mezích možností, tedy s největší možnou mírou nezkušenosti, vede dobře. Ještě se dopustí mnoha omylů, ale pořád přistupuje ke všemu lépe, než mnohé vlády z Evropy a ze světa. Číselné denní výstupy a klesající směrné číslo R to potvrzují. Myslím, že velkou chybou by bylo teď naší vládu nepodpořit. A fakt kašlu na to, která že strana je u ,teď nezáviděníhodné odpovědnosti. Třeba na to doplatí. Ve volbách po vyhrané válce také Británie Churchilla také místo adorace poslala do penze.
     Asi patřím Maxi k té třetí skupině , protože virus. Ale zase na druhé straně je zajímavé, že ANO i v těchto dobách posílilo na 35%, jako nikdy. Já vím, dle tebe je volí jen pitomci, naivisté, jež se zřejmě rozrůstají. ale ani po různých masírovačkách pozice Babiše kupodivu neklesá, i když koblihy teď nerozdává. Hlavně mi netvrď, že ty, Fiala, Pekarová, Bartoš a podobní z opozice by jste si vedli teď daleko líp. Jen klidně zůstaňte v pozici číhajících na chyby, jichž jistě bude ještě hafo, ale v téhle době se pokuste spolupracovat. Pozitivně. Ne, být jen plni žluče a výčitek. Pak jste zase jen momentálně k politování. Jako Kalousek, jenž chce vládu rovnou postřílet třemi revolvery. Ano, u voleb jednou to bude třeba jiné. Však nikoliv teď.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      wimpy     před měsícem 07.04.2020 12:53 |  
      1 1

      K tomu procentnímu nárůstu ANO, odrazily se v něm jen počáteční události koronavirové aféry a ANO za nárůst vděčí panu Prymulovi. Zajímavější budou preference za měsíc a hlavně pak za další tři. Neodvážím se je předjímat.

      Co se zachycení nárůstu epidemie týká, dělá vláda to, co naprostá většina vlád v Evropě a má i podobné výsledky. Země s početnou čínskou komunitou, která navíc byla ve velké míře v lednu na svátky doma, měly úplně jiné vstupní podmínky a nemůžeme se s nimi srovnávat.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 13:22 |  
       3 1

       A to já se klidně odvážím předjímat. Za měsíc i za další tři budou preference ANO +- stejné jako teď. Jestli čekáš nějaký strmý propad, pak jsi naivka. Pokud se tedy nestane něco opravdu mimořádného - třetí válka, smrt Babiše nebo invaze hlavonožců z vesmíru.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        wimpy     před měsícem 07.04.2020 13:29 |  
        1 1

        Dlouhé udržování lidí v karanténě bude lidi unavovat, stejně jako kdyby po uvolnění podmínek přišla nějaká nová vlna nákazy a s ní i opatření. Tohle je situace, která se přímo dotýká všech lidí, zatím jsou plni ochoty si utahovat opasky, ale co bude za čtvrt roku ani netuším. Ale respektuji, že ty máš jasno. ;-)

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 13:33 |  
         3 2

         Nebyls to ty, kdo psal, že návštěva Slonkový a toho druhýho kašpara u mladýho Andyho nepochybně Babiše skolí? Nebo prostě něco v tom smyslu? Skolila?

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          wimpy     před měsícem 07.04.2020 13:35 |  
          3 3

          Nebyl. Říkal jsem, že v demokratické společnosti by nepochybně měla, ale že u nás by mu prošla i synovražda v přímém přenosu.

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 13:38 |  
           0 0

           Dobře, nebyl. Tak za čtvrt roku si povíme.

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            wimpy     před měsícem 07.04.2020 13:40 |  
            1 0

            Ale já netvrdím, že ho to sestřelí. Může ho to i vynést do nebes. Jasně říkám, že si to nedovolím předjímat. Změnu oproti dřívějšku vidím v tom, že nyní se to osobně dotýká i koblihožroutů, to doteď nebylo.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          donford     před měsícem 07.04.2020 13:48 |  
          5 5

          Ovšem neskolila ani návštěva Slonkovou a Kubíka po prokazatelně odpudivém výslechu velmi nemocného člověka mezi dveřmi. Pro mě jako pro starého konzervativce jeden z největších novinářských podrazů v moderní novinařině. A Slonková se dodnes ani neomluvila Tvrdíkovi za tu její sveřepou likvidaci Citicu a JT.

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 13:57 |  
           2 3

           Vidím to stejně a to věru nejsem koblihář. V dnešní době se holt asi může všechno a jako Babiš bude pro své hrdina, i kdyby mu dokázali sebevětší zneužití dotací (nebo cokoliv jiného), bude i Slonková pro své hrdinka, i kdyby dohnala psychicky nemocného člověka třeba k sebevraždě. No, třeba se svět po tom koronavýru změní k lepšímu.

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            wimpy     před měsícem 07.04.2020 15:30 |  
            1 2

            Zatím jediný novinář, o kterém vím, že dohnal psychicky nemocného člověka k sebevraždě, je Novotný.

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             Qope     před měsícem 07.04.2020 15:51 |  
             0 1

             Teda nazývat ho novinářem ...

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              wimpy     před měsícem 07.04.2020 15:53 |  
              1 3

              On bude dokonce asi i dobrej novinář, jen ten žebříček hodnot bude mít diskutabilní. :-)

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           wimpy     před měsícem 07.04.2020 15:32 |  
           4 3

           A ve srovnání s tím poslat svého psychicky nemocného syna pod kuratelou rusa na Krym?

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            bramburek (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 16:30 |  
            3 4

            to je podle Donforda zřejmě v pořádku... odeslat synátora s neznámým rusem na "prázdniny" na okupovaný Krym, odkud musí psát českým úřadům, že byl unesen a jasně řekne, že tam byl nedobrovolně a uklizen z republiky, aby nemohl vypovídat v kauze Čapí hnízdo...

            zatímco tříminutovej rozhovor mezi dveřmi je oproti tomu naprosto odporný čin... hodně zajímavej metr :-)))

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             donford     před měsícem 07.04.2020 18:17 |  
             3 4

             Tak nevím, co vše mohl a měl vypovídat, když i státní zástupce bez jeho výpovědi ho z případu odstranil. Pokud byl unesen, jak říkáš, jistě z toho bude za čas, snad třeba do pěti let při rychlosti našich činitelů, další kauza proti Babišovi. Jo a nějak si vzpomínám, že si tam při únosu našel potenciální manželku Rusku. Třeba to s tím únosem a s následnou kuratelou tak zlé nebylo. :-) Možná se mu tam i zalíbilo. Ten rozhovor zcela jistě nebyl tříminutový, natáčeli ho při něm skrytou kamerou a nevím zda věděli či nikoliv , že je pán vážně, spíš nevyléčitelně, nemocen. (schizofrenie). Takže jeho odpovědi bylo nutno brát jako poněkud irelevantní. Každopádně postavit se takto mezi dveře a vyslýchat, jakožto dvě osoby zcela k tomu neoprávněné zjevně bezradného člověka, to chce dávku otrlosti. Pokud si vzpomínám, kladli mu tenkrát opakující se jednosměrně vedené otázky, za účelem dosažení odpovědi tak, jak potřebovali a chtěli. A konečný výsledek celého snažení? Viz náš zprošťující státní zástupce. Pokud by byli jen minimálně slušní, pak by takový výslech činili za účasti jeho lékaře či jeho advokáta. Ti by ho asi nepovolili. Nechci tady využívat to obvyklé - jak by se to tobě líbilo? Tedy - jak by se to tobě líbilo? :-) :-) Byť jsi třeba antischizofrenik?

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              wimpy     před měsícem 07.04.2020 18:28 |  
              2 3

              Pokud vůbec je nemocný a oni to nevěděli, dělali normální investigativní žurnalistiku. Pokud by to předem věděli, vrhalo by to na to celé jiné světlo, trochu bych se ale divil, že by věnovali tolik času a úsilí shánění bezcennéno materiálu.

              • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

               donford     před měsícem 07.04.2020 18:51 |  
               3 3

               wimpy, i bezcenným materiálem se dá dobře a ve vhodnou chvíli mlátit přes hlavu. Hlavně, že nasytí hladovou smečku. Pokud možno nějakou bombou. Asi jsme do té doby o nemocném Babišově synu nikterak spontánně nevěděli. Možná, že si vzpomeneš, že s uveřejněním toho výslechu jak sami přiznali, čekali až na dobrou dobu. A to bylo Babišovo Čapí hnízdo, dodnes bohužel nedořešené, neuzavřené a dodnes čekající na spravedlivý soud. (jak se říká padni, komu padni). Ale zejména po vyjmutí Babišova syna z celého případu by bylo čestné tomuto se ze strany vyslýchajících (dle mého to nebyl příliš investigativní rozhovor - v tom se s kolegou brambůrkem neshodnu, byl příliš jednostranně a předem zacíleně vedený) Slonkové a Kubíka omluvit. Čehož se zcela jistě postižený nedočká.

               • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

                wimpy     před měsícem 07.04.2020 18:58 |  
                3 2

                Já to tak nevidím, odpovídal jasně a zřetelně, co považuješ za manipulaci já vnímám jako doptávání, aby odpověď byla jasná a jednoznačná a nešlo ji otočit. Ostatně o to se pak Babiš ani nepokusil, ale rovnou znevěrohodnil svědka.

             • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

              bramburek (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 18:42 |  
              2 3

              :-))) to mi stačí, fajn... já vim, přidal ti ten hodný, čestný pán na důchodu 150 korun nad zákonnou valorizaci...

              • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

               donford     před měsícem 07.04.2020 21:08 |  
               3 4

               Jestli myslíš brambůrku mě těmi 150 Kč, tak se dost mýlíš. Jistě bych se tímto uchlácholit nenechal. Myslíš, že bych mohl své čtyři výlety do Latinské Ameriky v posledních sedmi letech pořizovat z penze? Ani kdybych jí měl jako Drahoš, tak bych si to rozhodně moc dovolit nemohl. (ten se chlubil, že má penzi 35 tisíc Kč, a k tomu senátorství navíc) Snažím se lidumilně o celkový pozitivní náhled na okamžitou situaci i na lidi. Že některé subjektivně přese všechno považuji za lidské krysy, (Slonková, Kalousek) to je už jiná věc. Jiní je třeba zase mají za své hrdiny a vzory a kochají se jimi. Proč ne? To nikomu nevyčítám, ani neberu.

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           Leksel     před měsícem 07.04.2020 18:55 |  
           3 3

           Podle toho, co jsme mohli vidět v televizi, tak se nejednalo o nějaký násilný a pro juniora nepříjemný výslech, ale o normální rozhovor, ve kterém mluvil junior naprosto klidně bez náznaků nějakého diskomfortu z probíhajícího rozhovoru. V rozhovoru na mě působil junior sympatickým dojmem a kdybych nevěděl, že je léčen pro psychiatrické problémy, tak ho považují za normálního, zdravého a rozumného člověka. Každopádně jsem z jeho vystoupení měl veskrze dobrý dojem. Chudák byl papánkem zneužit v kauze Čápí hnízdo a je to o to zrůdnější, že se toho neštítil dopustit na nemocném člověku a navíc ještě vlastním dítěti.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       donford     před měsícem 07.04.2020 13:44 |  
       0 3

       Wimpy, něco na podporu tvého tvrzení. Byl jsem v Panamě a opravdu se to tam Číňany jen hemží. Země prý žije už 150 let v symbióze s Čínou. A teď data se sousední Kostarikou.

       Kostarika, 5 milionů obyvatel, 467 nakažených, 2 mrtví
       Panama - 4,2 miliony obyvatel, 2 100 nakažených, 55 mrtvých.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 13:17 |  
      1 1

      Je radost číst takovéto střízlivé příspěvky v této hysterické době!

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Leksel     před měsícem 07.04.2020 14:52 |  
      2 5

      Současnou krizovou situaci se nikdo nesnaží zneužít k neoprávněné kritice Babiše a vlády, spor s Babišem je tu už od jeho zvolení. V současné době si vláda v boji s pandemií podle mě vede ve srovnání s jinými státy dobře, nicméně přípravu na možnou hrozící nákazu vláda zaspala a podcenila. Stoupající preference ANO mě docela překvapují, ale nejspíše lidi v nich reflektují současnou tíživou situaci s koronavirem a boj s ním přisuzují hlavně této vládnoucí straně, i když zásadní vliv z epidemiologického hlediska má odborník a specialista Prymula, který je nestraník. A ty tři pistole Kalouska musíš brát s nadhledem a v nadsázce, mně to naopak připadá celkem vtipný odlehčení, zvlášť v současný ponurý době. Jinak vše přesně popisuje hiker42 v 11,29.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       donford     před měsícem 07.04.2020 16:16 |  
       3 4

       Vidíme, že v současné situaci, kdy se úžasně zapojilo od šití a do vyrábění obličejových masek mnoho obětavých lidí, stačí i těch 6 miliard, co snad vláda zatím vydala na zdravotní pomůcky, tak tak. Proto se obávám, že kdyby i včas někdo navrhoval v poctivé víře byť jen jednu miliardu dopředu vydat na pomůcky, že by to na žádné straně tenkrát neprošlo. Ale nevím. Ty 3 pistole Kalouska bych rád bral s nadhledem, samozřejmě, že by nevystřelil. Ani jeho pobíhání s tibetskou vlajkou kolem Hradu při návštěvě čínského prezidenta myslím tolik nezaujalo, než jako provokace. (dodnes by mi zajímalo, jak Číňanovi chutnalo to okoralé pivo, jež musel se Zemanem ze slušnosti kdesi na hradbách v teplých kabátech v zimě pít). Také jí pak už nevytáhl. Víc mi mrzí, že nedávno oficiálně nazval premiéra sviní. Třeba má pravdu, snad to jednou i soudy nějak uzavřou a zhodnotí. Ale činí tak v blbé době, kdy je potřeba jistá jednota všech. Spíš bych bral upozorňování na chyby se živnostníky, podporování zavřených restaurací a drobných prodejen, ale proč takto nyní věci jen nadávkou hrotit? Jestli je i toto považováno za vtipné odlehčování, pak je to dle mého za řekněme 100 tisíc měsíčně, sakra málo. Ale zase na druhou stranu od tohoto vypitého pána víc nečekám. Dnes už na sebe upozorňuje jen nadávkou či zlovůlí.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        wimpy     před měsícem 07.04.2020 16:21 |  
        2 3

        Dnes náhodou zase pobavil když řekl, že ho znepokojuje fakt, že jediný, kdo tu má plán, je koronavirus, ale že se to snaží chápat. :-)

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         donford     před měsícem 07.04.2020 16:35 |  
         4 4

         Jako nicneříkající vtípek dobrý, ale já jsem na něj subjektivně alergický od tý doby, co mi a ostatním důchodcům v čase krize přidal za rok 28 Kč. Být tenkrát poctivý, tak měl říct, je zle, je velká krize, vydržte to, letos nebude nic, není kde brát, snad se to časem zlepší. Ale přidat takto, aby se snad neřeklo, řekněme 1 Kč denně? To beru od něj jako pohrdání lidmi. Nemluvím o sobě, ale o lidech, jež celý život oproti tomuto nemakačenkovi poctivě dřeli a z nichž mnozí se jistě více zasloužili o stát. A zrovna tento pán s enormním platem za své nic nedělání, nedávno bolestivě kvičel, že až půjde do penze, že asi už žádná penze nebude. Nevím z hlavy kolik mu je, ale myslím, že za 3- roky by se taky mohl dočkat. Ale čert ho vem.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          wimpy     před měsícem 07.04.2020 17:07 |  
          4 2

          Já chápu, že se ti líbí, když Babiš rozdává důchodcům plnými hrstmi a v době konjunktury vytváří ztrátové rozpočty. Ale osobně bych byl raději, kdyby stát vedl dobrý hospodář.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          padre     před měsícem 08.04.2020 15:48 |  
          5 1

          Proti současnému premiérovi i prezidentovi byl Mirek Kalousek vzorem osvíceného státníka, který se nebojí říkat i nepopulární věci (z lat. populus – lid, stejný původ má i slovo populistický). Že šetřil v době recese? A co vy, jak moc teď rozhazujete? Že málo zvýšil důchody? Tak se na to podíváme, ano?

          Valorizace funguje na základě vzorce v zákoně. Jak? Valorizace důchodů: Zvyšování důchodů v %, vždy k 1. lednu. Zákon stanovuje minimum ve výši růstu cen (inflace) + 1/2 (1/3) růstu reálných mezd. Ten vzorec je tedy funkcí (součtem) dvou proměnných, a je velmi jednoduchý a srozumitelný.

          Jak tyto proměnné skutečně vypadaly v letech po krizi z roku 2008 – 9? Zatímco v době konjuktury inflace roste, v době recese naopak klesá, často téměř k nule, někdy dokonce až do záporu – a pak jde o deflaci. Tak tomu bylo i v ČR ve zmíněném období, meziměsíční inflace nízká, někdy dokonce růst cen i mírně pod nulou, tedy deflace (agregátní snížení ceny položek ve spotřebním koši), dokonce vyšla záporně i jedna meziroční inflace mezi lety 2012 – 2013.

          Obdobně vývoj mezd. V době recese lidé přicházejí o práci, nedostávají vyplacené různé bonusy nebo třinácté a čtrnácté mzdy, snižují se jim úvazky apod. To je v ekonomice normální jev (srovnej současnou situaci, kolik je teď lidí doma na 60% nebo 80% mzdy, případně kolik jich už dostalo anebo ještě dostane výpověď). Tedy ani tento ukazatel nerostl, resp. v některém období velmi mírně, o desetiny % (ne jako poslední dva roky, kdy byl růst o 5%, 7% nebo v některých odvětvích i přes 10%). Někdy dokonce i klesal - meziměsíčně určitě, ale jen za několik málo období.

          A teď počty. Pokud sčítám dvě nuly, co vyjde? Nula. Pokud sčítám dvě velmi malá čísla, blízká nule, co vyjde? Číslo blízké nule. A to byla ta valorizace. Pokud by však číslo vyšlo záporně, tak důchody se nesnižují(!), to ze zákona nelze (možná v budoucnu?). Důchodci tedy mají (tehdy i teď) své jisté.

          A jak tedy vychází srovnání Kalouska a Babiše ohledně důchodů? Pro Babiše tristně, viz graf poměru průměrného důchodu k průměrné mzdě:

          https://www.penize.cz/starobni-duchod/408211-za-kalouska-byly-vyssi-duchody-nez-za-babise-ukazuje-graf

          Už se těším na grafy, jak bude vypadat porovnání deficitu rozpočtu po roce 2009 a po roce 2020 …

          Závěr? Obdivuji, pokud jste byl v produktivním věku tak úspěšný, že jste vydělal i dost úspor pro důchodový věk a můžete často jezdit na dlouhé dovolené, třeba do Latinské Ameriky. Skutečně to obdivuji – a také přeji všem, kteří se o sebe dokážou takto postarat.

          Ale pokud jste byl tak schopný, tak předpokládám, že ovládáte alespoň základy matematiky – a to podstatně lépe, než na úrovni trojčlenky. Tak ty znalosti také používejte, namísto věčného opakování té demagogie určené duchem slabším voličům (dříve levicových nebo extremistických stran, dnes vládnímu hnutí soudruha Bureše …). Omlouvám se za ostrý tón.


          Komentář byl uživatelem upraven (09.04.2020 08:51) . Zobrazit původní komentář

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           JS (přítel SN)     před měsícem 08.04.2020 20:32 |  
           3 1

           Padre, díky za Tvou práci to sem přehledně vypsat a logicky zdůvodnit.

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           Leksel     před měsícem 09.04.2020 00:55 |  
           3 0

           Díky za detailní analýzu, samozřejmě vizuálně vypadaly ta "Kalouskova" valorizace důchodů až potupně, ale nechtělo se mi věřit, že by to byl nějaký zlovolný úmysl "odrbat" důchodce. Teď to mám vysvětlený. O populismu Bureše a jeho nakupování voličů z eráru není pochyby a vidíme to dnes a denně.


           Komentář byl uživatelem upraven (09.04.2020 00:57) . Zobrazit původní komentář

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            padre     před měsícem 09.04.2020 09:04 |  
            2 0

            Je to jednoduché - nerostou mzdy, nerostou ceny, tak nerostou ani důchody. Jinak je třeba ještě vidět, že Nečasova vláda pracovala na důchodové reformě a vytvoření funkčního kapitálové pilíře. Což se zpětně ukázalo jako velmi nepopulární krok, velmi dobře využitelný v politickém marketingu. Snadný cíl! Krok to byl správný, jistě můžeme diskutovat o některých detailech zvoleného řešení, ale principiálně nelze nic namítat.
            O to hůř se dívá na to, jak se poslední roky projídala budoucnost a Burešova vláda nejen, že žádné rezervy v době konjunktury netvořila, ale ty vytvořené (mj. Kalouskem) ještě rozházela. Zvlášť absurdní mi přijde např. to využití zvýšení DPH o 1%, ze kterého se měl financovat výpadek na důchodovém účtu (snížení odvodů pro lidi, kteří vstoupili do kapitálového pilíře, ať už ho číslujeme jakkoli) - tyto prostředky vláda bezuzdně přerozděluje, o původním účelu ani vidu, snížení DPH o ten jeden procentní bod odmítá ... je to velmi smutné, jakou zkázu ve veřejných financích, ale také morálce a mezilidských vztazích lze napáchat kombinací dobrého politického marketingu a neomezených zdrojů k vedení permanentní kampaně ...

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Leksel     před měsícem 07.04.2020 16:51 |  
        0 5

        Už si u té "svině" nepamatuju kontext, ale souhlasím, že v mediálním prostoru bych užití takovýchto slov vážil na lékarenských vahách, ale jinak s Kalouskem vesměs souhlasím a mám rád jeho vtipné hlášky. Jediný, co se mi nelíbilo, když byl ministrem financí, byla valorizace důchodů ve výši asi 42,- Kč, což považuji za trapný a ostudný výsměch důchodcům. Vím, že to bylo kolektivní rozhodnutí tehdejší Nečasovy vlády, ale on byl "strážce" pokladny. Bylo mi důchodců za to až urážlivé “navýšení" důchodů opravdu líto a za vládu jsem se styděl.


        Komentář byl uživatelem upraven (07.04.2020 16:54) . Zobrazit původní komentář

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   první rytíř     před měsícem 07.04.2020 11:18 |  
   1 0

   Konečně zase příspěvek o fotbale, důležitější o to, že obsahem je opatrně realistický pohled na fotbalové soutěže!

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   wimpy     před měsícem 07.04.2020 12:13 |  
   5 0

   Zrovna jsem si říkal, jak bychom na tom teď asi byli, kdybychom se vydali Šimáněho cestou?

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    necich     před měsícem 07.04.2020 12:27 |  
    2 5

    Myslím, že dobře. Ne tak jako nyní, ale dobře.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     wimpy     před měsícem 07.04.2020 12:29 |  
     1 0

     I vzhledem k jeho současným problémům?

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Max1     před měsícem 07.04.2020 12:33 |  
      1 1

      tak jelikož by jsme nebyli součástí smartwings, ale samostatná právní jednotka by to tak horké nebylo. Samo, že se vaří z vody a záleželo by, jak moc by se dokázala Slavia živit sama, bez jeho investic, ale věřím, že Šimáně není střelec, který by investoval jen tak a bez nějakého zajištění a plánu.


      Komentář byl uživatelem upraven (07.04.2020 12:35) . Zobrazit původní komentář

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       wimpy     před měsícem 07.04.2020 12:48 |  
       1 0

       Finanční potíže majitele na klub vždycky nějak dopadnou. Což samozřejmě netvrdím, že nás mine, do obtíží se může dostat mnoho majitelů různých klubů.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Navyseals     před měsícem 07.04.2020 12:55 |  
        8 1

        Možná se pletu, ale myslím si přesný opak. Čínská ekonomika půjde podle mě strmě nahoru, jakmile to skončí. Vina nevina, oni mají takovou moc a potenciál, že si žádná země na světě nemůže dovolit s nimi nebýt kamarád. A oni si jsou moc dobře vědomi, že jejich pověst utrpěla víc než kdy předtím. Takže o to víc se budou snažit to vyžehlit přes svoje PR projekty po celém světě a Slavia je jedním z nich. A Tvrdík to podle mě moc dobře ví. Proto se tak teď angažuje.

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         wimpy     před měsícem 07.04.2020 12:58 |  
         1 4

         Mnohé země už otevřeně mluví o nutnosti odstranit závislost na Číně v ekonomické oblasti a lidé dost možná budou mít větší pochopení pro to, když se nebudou hledat nejlevnější řešení. S tou čínskou ekonomikou bych si tak jistej nebyl. Ale samozřejmě i já se mohu mýlit velmi snadno.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          Navyseals     před měsícem 07.04.2020 13:03 |  
          4 1

          Musíš si uvědomit, že mnohem hůře tohle postihne Ameriku a Evropu. A ty si fakt nebudou zbídačený moct dovolit hrát si na samostatný hráče. Čína má obří lidský i ekonomický potenciál. Klidně bych si vsadil, že taková Amerika jim bude zobat z ruky v příštích letech jako nikdy.

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           wimpy     před měsícem 07.04.2020 13:20 |  
           2 2

           Myslím si tedy, že nejhůř to postihlo a postihne Čínu, z jejich údajů jim nevěřím ani slovo. A co se Evropy a USA týká, budou muset bojovat s nezaměstnaností a to určitě nepůjde importem. Ale jsou to jen úvahy, fakt těžko předjímat, co to udělá v globální ekonomice. Teď třeba vidíme, že EU téměř nereaguje, ale za dva měsíce může být "oslíčkem otřes se" a změnit náhled mnoha lidí na ni. Jsem velmi zvědav, jakým způsobe z toho nakonec vyjdou různé politické systémy.

           • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

            bongor     před měsícem 07.04.2020 22:52 |  
            0 0

            Údajně má být pro EU vyhlášen nový Marshallův plán.Investorem má být UNIE.

            • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

             wimpy     před měsícem 07.04.2020 22:57 |  
             1 0

             Nejsem si jist, že má EU nějakého George Marshalla.

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           necich     před měsícem 07.04.2020 14:44 |  
           1 0

           Nikdo jim zobat z ruky nebude, Trump jim přestal zobat již dávno. Čína bude v současné době těžit z výroby zdravotnického a desinfkčního materiálu. Je třeba si uvědomit, že obrovský ekonomický vzestup Číny byl zejména ostatnímu světu a to hlavně USA a Evropy. Většina výroby všeho se přesouvala do Číny. Ten trend se obrátí. Po této zkušenosti se svět změní. V plné nahotě si všichni mocní uvědomili co znamená závislost na jednom a hlavně na Číně. Čína na tom určitě bude dobře, ale ten ekonomický boom je fuč. Stačí se podívat na obchodní bilanci Číny s USA a ostatními, skoro u všech mají plusovou bilanci a to skončí. , nebo se výrazně změní. Trump to pochopil už dávno neb si uvědomil, že mít miliony nezaměstnaných a vše dovážet z Číny za stále vyšší ceny není to pravé ořechové.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          Max1     před měsícem 07.04.2020 13:23 |  
          0 0

          čína jeden z největších věřitelů na světě, což ji dává poměrně slušnou moc a páky v ekonomických otázkách....ano přestává být dílnou a švadlenou pro zbytek světa, ale ta ekonomická moc je stále značná. Odstratit závislost na číně (ikdyž jak u koho) a určitá diverzifikace zahraničního obchodu je na místě, ale stále ještě několik let bude čína hrát jednu z hlavních úloh v zahraničním obchodě a businesse obecně.

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           wimpy     před měsícem 07.04.2020 13:31 |  
           0 0

           To samozřejmě ano, ale pokud se momentální stav přehoupne a trend začne být sestupný, jednotlivé firmy to do problémů dostat může. U energetických bych to tedy čekal nejméně.

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           donford     před měsícem 07.04.2020 13:57 |  
           4 0

           Ne, že bych se radoval, ale centrální tvrdé řízení v Číně bude dále. A Čína dle mého, nejen že bude hegemonem č. 1, ale bude tuto pozici ještě víc utvrzovat. Evropa by se musela fest spojit s Amerikou, aby mohly vzdorovat. A to se kvůli Trumpovi, jeho přezíravosti, nadřazenosti a zahleděnosti do jakési nebetyčné velikosti USA a naopak roztříštěnosti celé EU, kde byrokratické vedení dokáže pouze tisknout eura a rozdávat na všechny strany ale nesjednocuje (bohužel), nestane.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          pipe1980     před měsícem 07.04.2020 18:00 |  
          1 0

          já si trošku myslím, že tohle je podobný jako když někdo říká že začne cvičit, nebo přestane kouřit. tohle za pár měsíců pomine a všechny vládnoucí struktury na světě se vrátí k důležitým věcem jako e třeba diskuse o výši ceny za podpis

          • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

           wimpy     před měsícem 07.04.2020 18:03 |  
           0 0

           Je ovšem možné, že majitelé firem, kteří by mohli vyrábět to, co zase budou chtít státy přivézt z Číny, začnou mediálně hlasitě brblat. :-)

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Navyseals     před měsícem 07.04.2020 12:50 |  
    9 0

    Byli bychom na tom určitě hůře. Asi by to nebylo na boj o záchranu, ale troufnu si říct, že bychom byli o dost za Plzní a zhruba tak na úrovni třetího místa. Protože by tady nebylo hodně hráčů, který jsme získali tím, že jsme se nebáli přeplatit konkurenci a riskovat. Šimáně by hrál na jistotu a hádal by se o každou korunu. Opory by zcela jistě pouštěl při první lepší nabídce jako Karl. Úspěchy v pohárech by se spíš nestaly. Zcela jistě bychom také nezískali titul v roce 2017, Šimáně by podle mě Uhrina tehdy podržel. Určitě by se neodehrály příchody Dannyho a spol. Ale těžko hádat. Je otázka, kolik by na Slavii měl času a peněz.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     wimpy     před měsícem 07.04.2020 12:56 |  
     2 0

     Já jsem ani nemyslel na porovnání obou postupů jako spíš na fakt, jak by se na nás odrazila momentální finanční situace pana Šimáněho. :-)

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      Navyseals     před měsícem 07.04.2020 13:07 |  
      2 0

      Tak to fakt těžko říct. Měli bychom nižší náklady, ale zase i menší výnosy, nebyl by polštář za EL, LM a přestup Krále. Asi by ještě víc omezil výdaje. Sázel by víc na mládež. Když si vzpomenu, že chtěl naše opory prodávat přes Hajduk. Já jsem jeho vizi nikdy moc nakloněn nebyl.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   bramburek (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 14:26 |  
   11 1

   Fotbalistky Slavie Praha tím pádem získávají titul a stávají se Mistryněmi České republiky...

   To samé třeba v Belgii získaly titul Bruggy se Simonem Delim…

   Jen tady ten rudej šmejd Svoboda bude pořád něco mlít, že když se to nebude moct dohrát, tak celou sezonu anuluje, a titul nikdo nezíská... všechny zápasy, góly, statistiky, atd., jedním šmahem vymaže a nazdar... všude jinde to jde, jenom u rudý pijavice Svobody ne...

   Už aby se do čela LFA konečně podařilo prosadit skutečně respektovanou nezávislou osobu, místo tohodle xindlu… na to by teď Slávka měla tlačit nejvíc

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    Max1     před měsícem 07.04.2020 14:57 |  
    8 0

    Svoboda je vůl, ale anulace mu neprojde, jelikož sama UEFA poměrně jasně řekla, že v tom případě nemohou takové státy počítat s účastí svých klubů v LM a EL. Bude samo bojovat za to, ať se do dohraje a pokud by se to nestihlo, přijde ze strany UEFA doporučení jak sezonu nějak dokončit, protože v tom bude chtít mít jednotný model. Anulce zde vůbec nepřichází v úvahu, ať si ten šašek plácá co chce.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     bongor     před měsícem 07.04.2020 22:48 |  
     1 0

     Svobovi to může bejt jedno,hadrníci se tam nedostanou ani kdyby jezdil čert na koze.Jediná možnost pro ně je,že
     se vyhlásí klíč pro postup do LM první a devátý místo/jestli ho ovšem udržej/.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    wimpy     před měsícem 07.04.2020 15:33 |  
    1 1

    Já to pochopil tak, že když se nepostupuje ani nesestupuje, tak se ani tituly neudělují.


    Beru zpět, vidím, že udělen byl. :-)


    Komentář byl uživatelem upraven (07.04.2020 15:40) . Zobrazit původní komentář

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Max1     před měsícem 07.04.2020 16:17 |  
   3 9

   nám to udělali taky

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    pipe1980     před měsícem 07.04.2020 17:55 |  
    3 3

    LŽEŠ

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    necich     před měsícem 07.04.2020 18:38 |  
    2 0

    Pokud vím, tak nám část daru vrátili, neb se nevešel do letadla. Dle tvrzení JT nám humatinární dar některé provincie oplatily, a rovněž nám něco jako dar zaslaly. To ostatní je tvrdý byznys, takže vše je násobně dražší než dříve. To už je ovšem obchod.. Bohužel, Čína nám to sem tzv. poslala a nyní na tom vydělává.

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     wimpy     před měsícem 07.04.2020 18:40 |  
     2 5

     Stejně je to masakr, poslat do světa virus a pak mnohonásobně zdražit ochranné pomůcky.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      necich     před měsícem 07.04.2020 18:58 |  
      2 0

      No, oni to zvýšili na základě obrovské poptávky. Navíc soukromé firmy. Masakr to je, ale kdo by to neudělal? Ono, když si přečteš (nevím co je na tom pravdy) že USA doslova kradou (přeplácí) náklad na letišti a překládají ho svých letadel. Číňan z toho musí mít docela švadnu.. :) No vidíš, a už tam zase prodej divokých zvířat jede dál..

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Leksel     před měsícem 07.04.2020 21:52 |  
       0 1

       Jo, Amíci aktivovali zákon z dob korejský války, podle kterýho je možno konfiskovat strategický materiál, tak to udělali hned v Bangkoku, kde zabrali letadlo se zdravotnickým materiálem určeným pro Němce a v hotovosti to na místě přeplatili, což vzhledem k atlantickýmu spojenci moc košer zrovna není. Něco podobnýho se stalo i Francii, která to měla dokonce už zaplacený, ale Amíci to na místě údajně 3x cash přeplatili.


       Komentář byl uživatelem upraven (07.04.2020 21:53) . Zobrazit původní komentář

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        wimpy     před měsícem 07.04.2020 21:57 |  
        0 0

        Amíci asi brzo nebudou mít žádné spojence.

        • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

         Leksel     před měsícem 07.04.2020 22:02 |  
         0 1

         S tímhle pirátským přístupem navzdory všem dohodám to k tomu spěje.

         • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

          wimpy     před měsícem 07.04.2020 22:19 |  
          0 0

          Ono už to, jak spojence nechávají na holičkách jim nepřidá.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      hiker42     před měsícem 07.04.2020 19:05 |  
      3 0

      U tohoto naprosto, ale naprosto zásadního okamžiku korona krize, kdy to Číňani projeli (a věřím, že na to se nezapomene, kdy mohli udělat gesto a světu ty ventilátory, roušky apod. když ne darovat, tak normálně za běžných podmínek prodat, ale namísto toho dělají tenhle "byznys"), si vždycky vzpomenu na jednu scénu z Pupenda.. Ještě jednu věc mají komunisti radši než Lenina, maličký... Valuty.

  • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

   Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 17:11 |  
   4 2

   Pokud je to pravda... Přemýšlím, jestli je vůbec nějaká možnost poznat v této vysoké politice pravdu. Spíš je to o tom, které propagandě se rozhodneš věřit. Jasně, ty jako starosta možná vidíš o nějaký ten metr dál, než my, sprostý lid, kurva, ale úplně daleko taky asi ne. No, jestli Italové koupili zpátky své vlastní, Číně darované roušky, tak jsou divní. Měli se obrátit na mě, já jich mám asi 6 a z Itálie nepochází určitě ani jedna.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    necich     před měsícem 07.04.2020 18:47 |  
    3 0

    To není o propagandě. Článek hovoří zcela jasně, já jen pokládám řečnickou otázku zda je to pravda. Paradoxně, to je v každém případě velké svinstvo. Pokud to není pravda i pokud to pravda je, pokaždé pro jinou stranu. Někdo tu skutečnou pravdu zná.. Každopádně z pohledu současných čísel, je těžkouvěřitelné, že Čína informovala o průběhu nákazy pravdivě.

   • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

    pipe1980     před měsícem 07.04.2020 19:29 |  
    1 1

    na co máš šest roušek?

    • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

     necich     před měsícem 07.04.2020 19:46 |  
     3 0

     Žena, pes, kočka, wulf, rezerva. Ani těch 6 není moc. Po každém použití vyvařit, nejsou nezničitelné.

     • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

      pipe1980     před měsícem 07.04.2020 21:16 |  
      0 0

      to je pět

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       wimpy     před měsícem 07.04.2020 21:30 |  
       0 0

       Ty sis ještě nenablil do roušky?

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        pipe1980     před měsícem 07.04.2020 23:44 |  
        0 0

        ještě jsem neměl to potěšení. ale dneska jsem si do ní kejchnul, taky docela fajn. ten okamžik před kejchnutím byla slušná panika co mám dělat.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 21:33 |  
       0 0

       Necich asi neví, že mám dva pejsáčky.

      • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

       Leksel     před měsícem 07.04.2020 21:34 |  
       0 0

       Ještě axolotl.

       • Re: Článek pro diskuzi off-topic duben 2020

        Wulfstan (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 21:44 |  
        0 0

        Ten už poručil svou duši axolotlímu Pánu. Asi Quetzalcoatlovi.

  • Re: *

   necich     před měsícem 07.04.2020 19:18 |  
   15 1

   To není žádný předák, jen karierista, ostatně jako i ti před ním. On je navíc slizoun. Tomu jde jen o politickou trafiku..
   Dušek, Falbr, Dufek, Středula atd. Jeden větší zmrd než druhý.

   • Re: *

    wimpy     před měsícem 07.04.2020 19:19 |  
    2 0

    Souhlasím, ale i tak od nich nebylo zvykem rejt do levicových vlád. :-)

    • Re: *

     necich     před měsícem 07.04.2020 19:41 |  
     4 0

     Tak oni všichni do vlád rejpali, je otázkou, zda tady byla někdy jiná než levicová vláda. Respektive, zda tady byla skutečně pravicová vláda, což si nemyslím. Každopádně nevím co tenhle slizoun ještě chtěl, rozdávačnější vládu nepamatuji.

     • Re: *

      wimpy     před měsícem 07.04.2020 20:36 |  
      3 3

      Skutečně pravicová tu nebyla nikdy, Nečas se aspoň pokusil...

      • Re: *

       ColinSKS     před měsícem 07.04.2020 22:26 |  
       0 6

       vol fialu s bartošem, levičáky.

       • Re: *

        wimpy     před měsícem 07.04.2020 22:27 |  
        3 4

        Fialu zřejmě volit budu, Bartošova cílová skupina fakt nejsem.

      • Re: *

       bongor     před měsícem 07.04.2020 22:41 |  
       2 2

       Nečas je favorit na 2 -3 roky v báni.Pěkně ho zblbla,no asi má rád ramlice.

       • Re: *

        wimpy     před měsícem 07.04.2020 22:44 |  
        2 0

        Ze všech zvolenejch premiérů v tomhle století by méně zasloužil možná Špidla.

   • Re: *

    bramburek (přítel SN)     před měsícem 07.04.2020 19:46 |  
    3 5

    já něco takovýho píšu? souhlasim s tebou do posledního písmena... jen poukazuju na nevídanou věc, že odboráři se takto drsně obouvají do levicový vlády... o tom, co jsou zač, mi psát nemusíš...

   • Re: *

    Leksel     před měsícem 07.04.2020 23:58 |  
    1 0

    Ještě Zavadil, to byla taky taková údernicko