Ženy: Slavia - Kluž 5:0

Slávistky se v play off o účast ve skupinové části Ligy mistryň utkaly s rumunskou Kluží. Po výhře 5:0 je postup blízko.

Úvodní zápas se odehraje v Edenu. Slavia je proti rumunským mistryním jasným favoritem a bude chtít navázat na loňskou účast ve skupině. Kurzy na její vítězství klesly z původních 1,3 až pod hranici 1,1. Trenér Piták vsadil v základní sestavě na čtveřici cizinek (tři Američanky a Keňanka) a sedm domácích hráček, mezi které počítám i Slovenky.

Na straně Olympie Kluž je složení podobné. Sedm domácích hráček doplňují taktéž tři Američanky a jedna Moldavanka. Kluž dlouhodobě vládne rumunskému ženskému fotbalu, v minulém roce ale získal titul a možnost startu v Lize mistryň až vítězstvím v posledním kole nad druhým Temešvárem.

Slávistky vstoupily do zápasu drtivě. Hned ve 4. minutě se po hezké akci a přesném centru Xiao trefila hlavou neomylně Nekesa. V 7. minutě to mohlo být o dvě branky, když propadlý míč zaskočil i Černou, která spolu s brankářkou přehodila i branku. V 9. minutě si ale Černá spravila chuť, když prošla středem hřiště dala míč za obranu na Nekesu, která z mírného úhlu zamířila přesně a zvýšila na 2:0! Slávistky byly jasně lepší a v následujících minutách ještě nevyužily několik závarů ve vápně soupeřek. Postupem času se Kluž začala lépe hýbat a více se dostávat do soubojů, čímž se hra více vyrovnala. Závěr půle ale patřil opět sešívaným barvám - u vysokého centru Růžičkové zazmatkovala hostující brankářka, srazila si míč na břevno, od kterého se odrazil před Khýrovou. Ta snadno dopravila míč do odkryté branky a zvýšila na poločasových 3:0!

Po změně stran přišla v 53. minutě ojedinělá šance hostů. Po brejku se Marcu řítila sama na Lukášovou, ta ale dokázala zasáhnout. Pomezní rozhodčí pak stejně mávala ofsajd. Slávistky pak měly stejně jako v první půli jasnou převahu. Ve vyložené šanci po skvělém centru Xiao nechala Černá jen vyniknout americkou brankářku Kluže. Ta o pár minut později horko těžko krotila střelu ze střední vzdálenosti, když jí míč vypadl na tyč a následně ho srazila na roh. Další branka přišla v 81. minutě, kdy skvěle hrající Xiao našla přesným centrem střídající legendu Divišovou, která střelou do protipohybu brankářky rozvlnila síť počtvrté!  Závěr byl bohatý na šance. Nejdříve měla Kluž zajímavou standardku, kterou Lukášová s obtížemi vyrazila na břevno, následoval brejk a přečíslení, které v situaci dvě na brankářku prachbídně vyřešila Šurnovská. Slavii to ale mrzet nemuselo, protože hned z další akce se přesně umístěnou střelou prosadila další posila z lavičky Křivská! Slávistky tak po výborném výkonu zvítězily přesvědčivě 5:0 a pokud nedojde k nevídanému kolapsu v odvetě, tak se opět po roce mohou těšit na hlavní část Ligy mistryň!

Středa 11. 10. 2023 18:00