Hráči Slavie

Hodnocení slávistů - 27. kolo

Slavia po dalším dobrém výkonu porazila ve vršovickém derby Bohemians 2:1.

Sešívaní potvrdili dobrou formu i proti lokálnímu rivalovi. Začátek byl z naší strany nicméně slabší. Hosté nás včasně dostupovali a prvních 30 minut bylo plných osobních soubojů bez většího tlaku Slavie. Od té doby ale červenobílí přepli na vyšší rychlostní stupeň, respektive asi i měli více prostoru díky narůstající únavě soupeře. Klokani byli uzamčeni před vlastní brankou a jen s vypětím všech sil neinkasovali už před pauzou. Ani po ní se obraz hry nezměnil a žádná velká křeč se nekonala, neboť Ševčík v 55. minutě parádní ranou o tyč otevřel skóre. Škoda, že podobných momentů od tohoto hráče není více.

Potvrzení pak přidal v 67. minutě Chytil a Slavia zápas v klidu dotáhla k vítěznému konci. V samotném závěru ještě pěknou střelou snížil Hůlka, takže výsledek nakonec až tak neodpovídá dění na trávníku. Mrzet to ale fanoušky sešívaných nemusí, protože jejich tým odehrál až na úvodní pasáž dobrý zápas a vyhrál dá se říct s přehledem, i když Bohemians nedali kůži lacino a bránili organizovaně a houževnatě. Co se ale týče ofenzivního snažení, tak byl kvalitatitvní rozdíl mezi oběma týmy jasně patrný.

Závěrem bych vyzdvihl ještě atmosféru zápasu. Hezká byla už vzpomínka na legendárního Pláničku při výročí 120 let od jeho narození, výtečná pak byla podpora od obou fanouškovských táborů. Tribuna Sever si připravila krásné choreo a působivou pozápasovou pyroshow. Stydět se nemuseli ani fanoušci Bohemians, kteří z mého pohledu letos v Edenu předvedli 2. nejlepší venkovní support po Baníku (a byli tedy více slyšet než sparťané ve velkém derby). Když připočteme ještě příjemně teplé počasí, tak to byl v Edenu parádní podvečer.

Hráči jsou hodnoceni na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší).

Jindřich Staněk - 6 - Dobře zasáhl v 87. minutě proti Kovaříkově ráně a uchránil fanoušky od nervozního závěru. Hůlkovu povedenou střelu chytat nemohl.

Tomáš Vlček - 6 - Start byl z jeho strany slabší a na pozici beka by to pro takový zápas přeci jen chtělo spíše útočnějšího hráče než původem stopera. Postupem času ale šel jeho výkon nahoru, druhou půli na pozici stopera pak odehrál dobře.

Tomáš Holeš - 5 - Trenér ho na pozápasové tiskové konferenci jmenovitě vyzdvihl, čemuž se osobně divím. Holešovi se totiž hlavně první půle moc nepovedla, když až příliš lehce prohrál 2-3 souboje s Ristovským. Jednou také špatnou rozehrávkou namazal soupeři. V šanci pak promáchl těžký odražený míč v soupeřově vápně. Ve druhé půli už byl jeho výkon nadstandardní a v pořádku.

David Zima - 6 - Vinou zdravotních problémů odehrál jen první poločas, v něm jsem s ním byl ale velmi spokojen a přesně takové výkony bych si od něj představoval, pokud má být očekávanou výraznou posilou. Sice měl občas potíže s Ristovským, ale rozhodně v soubojích nepropadl tak jako několikrát Holeš. Výrazně a velmi dobře se pak náběhy zapojoval do útočné činnosti. Lepší šestka.

Ondřej Zmrzlý - 6 - Odehrál ligový nadstandard. Zatím se s mužstvem spíše sžívá a teprve se zabydluje v základní sestavě. Dle očekávání by měly jít jeho výkony ještě nahoru.

David Douděra - 6 - Byl aktivní, několikrát se dostal k finálnímu centru z dobré pozice na straně. V první půli se mu dát přesný míč ještě nepodařilo, ve druhé už si připsal asistenci u Chytilovy branky.

Oscar Dorley - 7 - Tradičně odvedl vysoký nadstandard, snažil se o kombinaci i v úvodní třetině zápasu, kdy se nám týmově až tak nedařilo.

Petr Ševčík - 8 - V úvodu se snažil o pasy za obranu a bylo z toho několik ztracených míčů, kvůli kterým se také Slavia nemohla dostat do tempa. Postupem času se mu ale začalo dařit a soupeře jsme postupně zcela přehráli. Ševčík se blýskl parádní střelou, kterou otevřel skóre zápasu.

Lukáš Provod - 6 - Hrál nadprůměrně podobně jako zbytek mužstva. Jen si dovolím vypíchnout moment, kdy dostal míč do vápna a nebyl ve špatné pozici čelem k brance, místo toho se ale hned otáčel zády k brance a hledal nejbližší cestu ven z brankoviště, aby nahrál zpět dozadu. Takže jsme ve výsledku místo nadějné pozice zakládali celý útok znovu od stoperů. To je bohužel občasný Provodův nešvar a jako útočný hráč by měl za mě být více přímočarý a více ohrožovat branku soupeře.

Václav Jurečka - 6 - Rozporuplný výkon. Aktivitou patřil k nejaktivnějším hráčům na hřišti. Byl neustále v pohybu, hodně hrál s míčem. Kvalita jeho kombinace ale byla jen průměrná a hlavně s postupujícím časem kazil víc než na začátku, kdy v týmově nepovedené pasáži patřil k lepším. Horší šestka.

Mojmír Chytil - 7 - Nebyl tak výrazný jako minulé zápasy. Oproti Jurečkovi i svým výborným předchozím výkonům byl méně ve hře, nakonec se ale nedá říct, že by se mu zápas nepovedl. V první půli na něj byl hraniční zákrok ve vápně, ve druhé pak vstřelil nakonec vítězný gól. Sedm s minusem.

Matěj Jurásek - 5 - Až příliš často hrál ve stoje, výraznější akci nepředvedl. S přimhouřeným okem dávám průměrnou známku, protože tentokrát mu střídání příliš nesedlo.

Ostatní hráči nejsou hodnoceni, protože hráli příliš krátce.

27 - Sobota 06. 04. 2024 18:00