Hráči Slavie

Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

Mladý talent upřednostnil při přestupu ze Slovácka Slavii před Spartou!

Ačkoliv k dokončení přestupu ještě chybí formální náležitosti, tak oba kluby už přestup hráče oznámily na svých webech. Do Slavie tak přichází mladý talent, o kterého se dosud v zimním přestupním období bojovalo v České republice nejvíce. Eminentní zájem o jeho služby totiž měla i konkurenční Sparta. Vítězně ze souboje ale vyšli sešívaní, ostatně tak tomu obvykle je v posledních letech ve vzájemných kláních na hřišti i právě v přestupech.

A čím si 20letý záložník takový zájem zasloužil? Ačkoliv Patrik Hellebrand v lize odehrál jen 22 zápasů a vstřelil v nich jen 1 branku, tak platí za vyhlášený talent. Díky vytříbené technice mu novináři začali přezdívat "nový Rosický" (snad bude přirovnání pokulhávat v případě věčných zranění současného sportovního ředitele rivalů z Letné), v závěru podzimní části pak na sebe upozornil několika povedenými výkony, mezi nimiž vyniklo zejména vstřelení vítězné branky v zápase s Plzní. Jedná se také o českého reprezentanta v mládežnických kategoriích.

Sám hráč se k přestupu vyjádřil pro oficiální web takto: „Je pro mě obrovskou ctí stát se hráčem Slavie. Jsem strašně rád, že se vše stihlo do začátku zimní přípravy. Rozhodl velký zájem Slavie. Žádný z klubů na mě nezanechal takový dojem jako trenéři a celkově Slavia. Je to pro mě obrovská motivace."

Sledovaný přesun okomentoval i hlavní trenér Jindřich Trpišovský: "Z příchodu Patrika máme velkou radost. Projevovali jsme o něj dlouhodobý zájem, hodně jsme ho sledovali. Velký faktor sehrál náš šéfskaut Petr Hurych, který ho do Slavie lákal už před dvěma lety. Tehdy to nevyšlo. Pořád za mnou chodil a otravoval mě, že je ve Slovácku skvělý hráč. Jezdili jsme se na něj dívat na reprezentace, intenzivně jsme ho sledovali. Když naskočil do ligy, tak hrál velmi dobře. Jsem rád, že je tu s námi. Je to ještě mladý kluk, moc toho v lize neodehrál, ale má obrovský potenciál. Je to velice zajímavý kreativní ofenzivní hráč s nestandardním řešením situací, které mají vyspělí hráči v Evropě. Je ale před ním velká cesta. Jsem rád, že se rozhodl pro nás a že je tu s námi už teď před startem přípravy, je pro hráče důležité být s týmem od prvního dne."

Komentáře (58)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  Ladislav (přítel SN)     před rokem 05.01.2020 16:31 |  
  7 4

  „Z příchodu Patrika Hellebranda máme velkou radost. Projevovali jsme o něj dlouhodobý zájem, hodně jsme ho sledovali. Velký faktor sehrál náš šéfskaut Petr Hurych, který ho do Slavie lákal už před dvěma lety. Tehdy to nevyšlo. Pořád za mnou chodil a otravoval mě, že je ve Slovácku skvělý hráč. Jezdili jsme se na něj dívat na reprezentace, intenzivně jsme ho sledovali. Když naskočil do ligy, tak hrál velmi dobře. Jsem rád, že je tu s námi. Je to ještě mladý kluk, moc toho v lize neodehrál, ale má obrovský potenciál. Je to velice zajímavý kreativní ofenzivní hráč s nestandardním řešením situací, které mají vyspělí hráči v Evropě. Je ale před ním velká cesta. Jsem rád, že se rozhodl pro nás a že je tu s námi už teď před startem přípravy, je pro hráče důležité být s týmem od prvního dne,“ popsal trenér Jindřich Trpišovský.

 2. Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  deny91     před rokem 05.01.2020 16:36 |  
  6 1

  Jsem na něho hodně zvědavý, individuální technikou vypadá velmi dobře, podle mě podobný typ jako Ševčík. Taky jsem zvědavý, jestli zůstane na jaro, nebo se ještě vrátí do Slovácka na hostování. Podle všeho rozhodne příprava. Pokud to vezme za pačesy jako před rokem Alex, bude to pro něho jen a jen dobře a pak může rychle prorazit.
  Jsem moc rád, že o něj JiT tolik stál, on s mladými hráči, kteří mají v hlavě jasno, chuť pracovat a velký potenciál, umí skvěle pracovat. Tak vítej, Patriku!

  • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

   Fačín     před rokem 05.01.2020 17:53 |  
   2 21

   A s kterými mladými Trpišovský ve Slavii skvěle pracoval? Napadá mě jen Alex Král, ale ten tu byl půl roku i s cestou a navíc byl kvalitativně tak vysoko, že by se prosadil tak jako tak.

   • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

    Harvey     před rokem 05.01.2020 19:35 |  
    10 2

    To slovíčko "ve Slavii" je hodně levej argument vzhledem k Trpišovského výsledkům za tak krátkou dobu. Mladí hráči současného kádru, na jejichž rozvoji měl Trpišovský podíl: Alex Král, Tomáš Souček (Žižkov, Liberec, Slavia), David Hovorka (Žižkov, Liberec, Slavia), Jan Bořil (Žižkov, Slavia), Vladimír Coufal (Liberec, Slavia), Ondřej Kolář (Liberec, Slavia), Petr Ševčík (Liberec, Slavia)
    A to nejdůležitější, Trpišovský ukázal, že dokáže hráče zlepšit v jakémkoliv věku.

   • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

    deny91     před rokem 05.01.2020 19:59 |  
    10 0

    Možná to nevíš, ale on trénoval ještě dříve, než přišel do Slavie. A pokud můžeme někomu děkovat např. za Suka, tak jemu.

    • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

     Fačín     před rokem 06.01.2020 13:35 |  
     2 10

     Koukám, že opakovaná lež se stává pravdou i zde... Tak znovu - Souček byl vynikající už dávno předtím, než šel na pár měsíců k Trpišovskému do Liberce. Tam šel jen proto, že na jeho pozici u nás exceloval Ngadeu a bylo potřeba, aby Tomáš měl dostatečné herní vyžití.

     • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

      kjandourek (admin)     před rokem 06.01.2020 14:00 |  
      5 0

      Souček první starty v lize posbíral za Dušana Uhrina.... netroufl bych si říct že byl "Vynikající", ale ta sezóna 2015/16 z jeho strany nebyla marná....

      Ovšem to hlavní, co ti asi uteklo, je, že takhle připraven do ligy naskočil po ročním hostování ve Viktorii Žižkov, kde ho vedl kdo?

      • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

       Fačín     před rokem 06.01.2020 14:44 |  
       0 11

       Jsem přesvědčen, že do ligového fotbalu ho připravilo až angažmá u nás, kdy začal hrát prakticky v 18 letech v áčku. Jako odchovanec. A dle mého názoru byl skvělý od začátku. Hned mě zaujala jeho obratnost v soubojích a neuvěřitelně přesné dlouhé diagonály. A zlepšoval se postupně i v ostatních činnostech a to pod všemi trenéry. Podle mne to svědčí především o tom, že je Tomáš nesmírně inteligentní a pracovitý a věřím, že ještě zdaleka není na svém vrcholu. Sedět by mu mohl Arsenal, Dortmund nebo třeba PSG. A zlepšovat se bude i pod dalšími trenéry.

       • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

        kjandourek (admin)     před rokem 06.01.2020 14:56 |  
        7 1

        nezlob se na mě, ale to už opravdu popíráš nepopíratelná fakta....:

        Tomáš Souček se narodil 27.2.1995... tzn osmnáct mu bylo na jaře 2013 a to jaksi v áčku SKS opravdu nehrál ... v áčku v té době vedle Čonky, či Škutky byli Tusjak, Daniel Veselý, nebo Hurka...

        v dospělém fotbale začal hrát až v sezóně 2014/15 a to až na jaře, tzn ve dvaceti, kdy šel bez jediného ligového startu do Viktorky Žižkov - zrovna nedávno Houštecký vzpomínal, jak ho ani nechtěli a Horník jim ho vnutil s tím, že ho mají zadarmo, protože mu i plat bude hradit Slavia, takže darovanému koni nemají koukat na zuby....

        A po jaru 2015 - tj. jako dvacetiletý přišel znovu na začátek letní přípravy a tam Dušan Uhrin mladší nestačil zírat, protože věděl, že po odchodu Baéze bude muset sehnat nového DZ a najednou tu měl jednoho zadarmo....

        Takže nám tady netvrď, že jako osmnáctiletý začal hrát v áčku... To už jsou snadno dohledatelné věci...

        • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

         deny91     před rokem 06.01.2020 15:02 |  
         6 0

         On je snad úplně mimo, nebo já fakt už nevím...

        • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

         Fačín     před rokem 06.01.2020 15:17 |  
         0 10

         To je úplně jedno, jestli mu bylo 18 nebo 20, gůglit umí každej, já na to nemám čas. Jde o princip.

         • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

          kjandourek (admin)     před rokem 06.01.2020 15:20 |  
          8 0

          No a ten princip je v tom, že jsme ho poslali k Trpišákovi jako neohrabané kopyto a on nám ho vrátil jako hráče základní sestavy... a to prostě neokecáš....

          • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

           Fačín     před rokem 06.01.2020 15:24 |  
           1 11

           Ano, to o sobě Trpišovský s oblibou tvrdí.

           • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

            kjandourek (admin)     před rokem 06.01.2020 15:26 |  
            6 0

            To tvrdí lidé, kteří v té době byli ve Slavii...

           • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

            soudek82 (přítel SN)     před rokem 06.01.2020 15:29 |  
            7 1

            a fakta za ním stojí....ja zas s oblibou tvrdím, že poslední tvoje komentáře svědčí o tom, že jsi přes svátky příliš holdoval alkoholu a asi to nenávratně odneslo dost mozkových buněk...věřím, že i za mnou stojí fakta v podobě Tvejch vejšplechtů zde na SN

            • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

             jufoun (přítel SN)     před rokem 06.01.2020 17:47 |  
             3 0

             Jak jste se napletli do té diskuze, rozhodili jste mi rytmus + - + - :D

     • Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

      deny91     před rokem 06.01.2020 15:00 |  
      6 0

      A víš o tom, že ještě předtím začínal u Trpišovského na Žižkově ve 2. lize, kde ho nikdo nechtěl ani zadarmo? Nebo jsi to záměrně "opomenul"?

 3. Re: Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  p!erreCORE     před rokem 05.01.2020 16:37 |  
  6 4

  Můžete si každý o něm myslet cokoli - například já ho neznám vůbec a asi nikdy jsem neviděl ani minutu zápasu s ním ani nečetl žádná jeho vyjádření. Můžete nadávat na cenu, kterou nikdo z vás nezná - mně je to jedno. Celý přestup mně nechává spíše chladným a jsem jen zvědav, jakou bude mít kariéru. Třeba vyhoří, zakope se v pátý slovenský, nebo skončí v PSG, nebo bude mít jednou plakát na Edenu vedle Honzy Bořila, nebo bude úplně průměrnej a skončí ve spartě.. nebo cokoliv jinýho. Nikdo z nás to neví a snad se to všichni jednou dozvíme..

  Stalo se však pěkným zvykem každého hráče u nás přivítat..

  Patriku, vítej ve Slavii! Ať se ti daří a vyhýbají se ti zranění!

 4. Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  Lunaris     před rokem 05.01.2020 17:09 |  
  8 1

  Je to takové tintítko, bude na sobě muset zamakat, protože soupeři ho budou nemilosrdně brousit. Houštecký ho ale donutí pořádně makat a pak bude platný. U srdce hřeje, že Sparta ostrouhala.

  • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

   pehacko     před rokem 05.01.2020 17:12 |  
   8 0

   konecne je v kabine nekdo, koho housta prepere a to bylo take potreba!

  • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

   coogee     před rokem 06.01.2020 08:53 |  
   5 0

   Jojo, ty časy, kdy jsme byli domluveni s hráčem na přestupu a v den, kdy se měl objevit v Edenu, rudé právo napsalo, že Sparta má novou posilu (třeba kdysi Grygera), že hráč dal přednost bolševikovi, jsou nenávratně pryč!
   Doufám, že nadlouho!

 5. Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  pehacko     před rokem 05.01.2020 17:12 |  
  21 1

  tenhle prestup je dle meho velika sazka na budoucnost. nakoupit vice mladiku, ne u kazdeho to klapne, ale je to spravna cesta a kdyz se jeden z peti pak v budoucnu proda za 300 micu jako kral, tak to bude i vydelecna cesta. rozhodne je to lepsi cesta, nez ta rosickeho, ktery si udelal vylet na slovacko a zpet, aby zjistil, ze do toho jelich homosexualniho chlivku na toaletne se nikomu moc nechce!

 6. Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  Fačín     před rokem 05.01.2020 17:51 |  
  3 9

  No tak vítej Patriku. Doufám, že nám ukážeš, že tvůj táta nemluvil do větru, když tě popisoval jako hráče minimálně do Manchesteru. Peníze za něj jsou šílené, ale třeba ho za 2 roky zpeněžíme za větší obnos. Jsem zvědavý, jak velký prostor v kádru dostane.

  No a je pěkný, že si vybral Slavii před Spartou, to vždycky potěší.

  • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

   Tadeáš_Janků     před rokem 05.01.2020 18:46 |  
   8 0

   Nepřišel za lacino, ale šílené peníze to nejsou. Časy, kdy nejdražší přestup v rámci ligy byl Vachoušek z Teplic jsou už pár let pryč.

  • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

   FanatikSKS     před rokem 05.01.2020 20:17 |  
   9 0

   Jaký peníze. Ty si byl u toho nebo čerpáš jenom z toho, co si vycucal z prstu Vacek na Twitteru. Buďme rádi, že sem bereme mladé naděje a postupně je budeme zabudovavávat. Kolik myslíš, že by stál hráč s takovým potencionálem z ciziny? Nebo co by sis představoval?

 7. Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  vlk30 (přítel SN)     před rokem 05.01.2020 18:05 |  
  0 0

  Chtěl jsem se jen zeptat jestli ho tedy někdo sledoval jakou hru má hlavou, všichni ho tedy jinak vychvalují tak doufejme, že to bude trefa do černého.

  • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

   o5aradecek     před rokem 05.01.2020 18:27 |  
   4 1

   Prý je to lepší hlavičkář, než Messi. :-)

   • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

    Thane (přítel SN)     před rokem 05.01.2020 20:31 |  
    3 0

    No to nevim toho jsem videl hlavickovat asi trikrat a pokazdy dal fika :D

 8. Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  Sherudan     před rokem 05.01.2020 18:17 |  
  6 1

  Tož vitaj, synku!!

 9. Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  Wulfstan (přítel SN)     před rokem 05.01.2020 18:19 |  
  7 1

  Tak Rosickej za ním jel zbytečně. :-) Ať se daří, Patriku!

  • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

   Borgetti     před rokem 05.01.2020 18:54 |  
   9 0

   To jen iSport píše, že i tak byla jeho cesta úspěšná xD

  • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

   o5aradecek     před rokem 05.01.2020 19:17 |  
   15 0

   Rosický už dostává "hejt" i od někteých fanoušků bídy, už ho posílají do zadele. To je další Křéťův majstrštyk - vzal jejich asi nejoblíbenějšího hráče, dal mu funkci, se kterou absolutně nemá zkušenosti (a nejspíš ani vlohy) a nechtěně tím proti němu pomalu otočí vlastní fans... :-)

   • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

    Thane (přítel SN)     před rokem 05.01.2020 20:37 |  
    1 5

    Ja bych ho bohuzel jeste neodepisoval..jasne zadny prestupovy terno neudelal zatim ale poprve za strasne dlouhou dobu to vypada ze vydavaj na cestu nahoru..zatim teda akorat zastavili pad ale casu bylo v lete malo..

    Kazdopadne ty prestupy mi nadeji do zil vlevaji protoze vyskautovanej DMK o kterym vedeli udajne uplne vsechno..nejspis teda krom toho jak hraje :)

    To je radost a doufam ze v tom bude pokracovat :)

    • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

     fleder     před rokem 05.01.2020 21:12 |  
     10 1

     Cestu vzhůru? No nevím. Nějak mi to nepřipadá a je to dobře.
     Kanga jim prodloužení nepodepsal, možná ani neví, jestli ho chtějí...a ač toho tvora nemám rád, dělá jim hru. Bez něj budou naprosto jaloví. O jejich megatalentu jdou řeči, že utíká, seč může od léta do Dortmundu (či že už je snad i domluvený) a je nespokojený, na jakým postu hraje. Nejspíš podepíší hráče, co je prakticky dával k soudu a chtěl od nich odejít a lepí s ním sestavu. Jejich supernákupy - zmíněný DMK a pak i ten Vindheim...to byly "trefy do černýho". Hašek, co je u nich rok má zaječí úmysly, v kabině se hádaj jak psi.
     Pohled na tabulku taky hovoří docela jasně. Žádnou koncepci, směr atd u nich nevidno-neslyšno. A je to jen dobře. Fandové už nadávají i na to jejich TR10, jestli takhle vypadá cesta vzhůru, tak snad jim ani nepřeju sešup dolů :D

     • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

      Boo_SKS     před rokem 05.01.2020 21:47 |  
      3 0

      Takhle, ono je to pro Rosickeho hrozne tezke, protoze bez jakykoliv zkusenosti a praxe nastoupil na klicovou pozici v klubu, ktery je totalne v rozkladu, takze on se musi ucit za pochodu v naprosto toxickem prostredi a fanousci i media ho vnimaji jako spasitele, takze mu to fakt nezavidim, ale to je nastesti jejich problem.

      On i ten Nezmar by v tom asi dost plaval, kdyby prakticky hned po konci kariery prisel do te situace, ktera tady byla ke konci angazma Silhaveho. On se ale 5 let ucil v Liberci, kde ty zacatecnicke chyby prece jenom nebyly moc videt a mohl se postupne vypracovat na sportovniho reditele, ktery vi co chce a vi, jak to chce.

      Na Rosickem jde videt, ze se hodne inspiroval nami (prichod mladeho trenera bez zkusenosti z velkeho klubu a nakup prevazne ceskych hracu + jen par cizincu), ale na prikladu Sparty se nazorne ukazuje, ze kdyz dva delaji totez, tak to neni totez. Myslim, ze Rosicky vsadil na spatneho kone a pod Jilkem, ktery na rozdil od JiT nezvlada tlak a pravidelne panikari, se nikam neposunou, protoze on na to nema predevsim psychicky.

      To se spis tak trosku bojim toho Guly, protoze ten by mohl byt, bohuzel, pro Plzen terno, pokud mu daji cas, jako jsme my dali Jindrovi v tom prvnim nemastnem neslanem jaru.

      • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

       Joe-L     před rokem 05.01.2020 22:21 |  
       7 0

       Co se týče toho srovnání Rosickýho s Nezmarem, tak ano, Nezmar už má praxi z Liberce, ale má i vysokoškolské vzdělání, takže podle mě velice chytrý a schopný člověk s patřičnými znalostmi. Rosický má střední školu, praxe žádná a schopnosti? No já nevím, oni ho všichni glorifikujou, ale mně přijde, že je to takovej nešťastník nešťastnej neschopnej. V tomhle měl pravdu Luhovej, že měl jít Rosickej třeba za Nedvědem a rok se v Juve učit, co ta pozice všechno obnáší, aby aspoň nějaký ty znalosti načerpal, ale rovno se vrhnout do toho marastu, co tam teď bída má - to je skoro profesní sebevražda.

       • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

        Boo_SKS     před rokem 05.01.2020 22:30 |  
        7 0

        S tím Nedvěděm jsi mi připomněl další důkaz naprosté sparťanské omezenosti. Oni mají svého bývalého hráče (a člověka, který se k nim pořád hlásí) v nejvyšším vedení špičkového evropského klubu, ale nijak toho nevyužijou. Člověk by řekl, že díky Nedvědovi dojednají nějaké stáže nebo právě zaučení Rosického do pozice manažera, ale oni dělají, že neexistuje a Křetínský se ho třeba ani nezeptal na názor na Stramaccioniho, než ho angažoval, takže Nedvěd musel z vlastní vůle a na vlastní pěst zjišťovat informace, potom teda potupně sám zavolal na Spartu, že Andrea je velký špatný, ale ani to Spartu nezajímalo.

        Takže místo nich jsme Nedvěda využili my (a nedělám si iluze, že to dělá z lásky pro český fotbal, ale to nevadí), naši funkcionáři jezdí na stáže do Juve, pořádáme společné turneje mládeže a myslím, že třeba takový Bílek z toho jednou bude hodně těžit. A až třeba nastoupí do nějaké pozice, tak bude mnohem lépe připravený, než ten Rosický.

        • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

         knl66 (přítel SN)     před rokem 07.01.2020 15:11 |  
         0 0

         Info o stážích na Juve nějak v poslední době utichlo... Snad je tomu jen tak, že už je to z pohledu Slavie taková všednost, že už o ní ani neinformují...

     • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

      Thane (přítel SN)     před rokem 06.01.2020 04:02 |  
      4 0

      Ja to myslel tak ze na jare budou lepsi nez ted..ty nakupy jim diky bohu fakt nejdou zejmena zahranicnich hracu.
      Ja tady zastavam stejnej nazor jako lada smicer..doufam ze si kangu nechaj..at je jakej chce..prave on je muze kdykoli potopit a to za to stoji jeho neodpovednost je naprosto silena a dela mi spoustu radosti..mit takovyho hrace u nas tak brzo prasknu a nejspis by nekdo brzo vtrhnul na hriste s karabacem..nebo ty bys takovyho hrace chtel? Mandjeck je dalsi humorna vlozka no ale dokud him dela kapitana frydek tak to asi hned tak neco neprebije..

   • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

    donford     před rokem 05.01.2020 22:20 |  
    6 3

    Tak Rosický byl nadprůměrný hráč, pokud občas hrál, ale to ještě neznamená, že bude dobrý manažer. Asi na to vůbec v hlavě nemá. Zatím se nijak pozitivně coby manažer neprojevil. Hlavně nebyl, od koho by se učil. Nezapomeňte, že žil až doteď jako v bavlnce. Když zjistil ve Spartě, že by musel opravdu na hřišti makat, dokonce, že by měl tvořit hru a za ty peníze? Tak rychle skončil. Jen ať zůstane i nadále ve sparťanském hrobě.

    • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

     Cross     před rokem 07.01.2020 01:46 |  
     10 0

     Krásná věta. ...ať zůstane ve sparťanském hrobě...(:-))). Jenže on Tomáš Rosický sám je sparťanský hrob, respektive hrobník. Hráč vynikající, ale jako manažer? To není otázka vzdělání, ale zase hlavně talentu. Musel by mít podnikatelské vlohy a schopnost předvídat, rozhodovat a zároveň být i vizionářem. Nic z toho on není. Kdo ho viděl včera na záznamu sparťanské tiskovky, musí potvrdit: bylo to zase dost hrozné. Klopil oči, koktal, kuňkal, pletl slova, mluvil páté přes deváté, ztrácel myšlenku - ikdyž mluvil pomalu. Byl zcela nepřesvědčivý a neschopný
     ani trochu šéfovského a taktického vyjadřování. Ty plky o jejich šnůře zraněných hráčů, a o tom, že nejsou schopni nikoho prodat (kdo to má tak asi na starost? ), zatímco asi přijdou o Hložka, to bylo úplně učebnicově špatné. Působil dojmem studentíka, který je na zkoušce a ví dopředu, že toho moc neumí. Nejradši by od zkoušky utekl...Kdyby to bylo jeho první vystoupení ve funkci, tak to snad trochu i pochopím, ale on se za rok vůbec v projevu nezlepšil a takto váhavě a nepřesvědčivě určitě působí i uvnitř klubu. Je s podivem, že se do té funkce Rosický tak cpal, když má dost peněz dělat cokoli co by ho bavilo a co by mu opravdu šlo. Má to zapotřebí? Dávám mu rok, pak se z toho definitivně sesype a po čase bude říkat, že to byla jeho největší chyba v životě. Určitě si pak ale něco, v čem bude aspoň průměrný, najde. Má němčinu a angličtinu, je známý a nepotřebuje krást, třeba se chytne nějak na Svazu? Pro Spartu a Křetínského ovšem Rosický je jen další personální katastrofa. Protože je tak zasloužilý sparťan, má potenciál je svou neschopností rozesrat úplně.

   • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

    Dr. Fe1     před rokem 05.01.2020 23:23 |  
    4 10

    Těžko hodnotit Rosickýho (ne)schopnosti. V současný Spartě by to neměl jednoduchý nikdo. To je vidět i z týhle jeho mise na Slovácko. Spíš jako neúspěch Rosickýho to vidím, jako velkou pohanu pro Spartu. když ani jejich největší ikona nedokáže přesvědčit hráče, aby šel k nim, ale ten jde radši do Slávie .... protože vidí, jak Slávia narozdíl od Sparty funguje, vidí trenéra s koncepcí, vidí kdo je první a s jakým náskokem, vidí jak je spousta hráčů ve Spartě zakopaná (viz třeba Trávník) , vidí ten propastný rozdíl v celkovém vedení klubu ilustrovaný 21 body rozdílu v tabulce .............. takže ne Rosický, ale Sparta má na Hellebrandovi potvrzenou obrovskou ostudu.

    • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

     coogee     před rokem 06.01.2020 09:02 |  
     4 0

     Tak sparta má ostudy dost i "bez Hellebranda"! Jinak celkem souhlas, až na toho Trávníka, mně snad ani jednou nenadchnul a tak jsem vlastně rád, že k nám nešel.

     • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

      Dr. Fe1     před rokem 06.01.2020 17:33 |  
      1 7

      Ad Trávník - nedokážu ho zhodnotit, já ho zas tak moc nedsledoval a ani nejsem odborník. Ale co se týče jeho učinkování ve Spartě, tak jsem poukazoval na to, že tam má prakticky nulovou produktivitu, zatímco v Jablonci na tom byl velice slušně

    • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

     golgoloth     před rokem 06.01.2020 13:01 |  
     5 0

     Tak ono se stačí podívat na Vláďu Šmicra, výborný maskot, ideální tvář pro reprezentaci svého času a i pro klub, ale s funkcionařinou si také nepotykal. A Pavel Kuka jako funkcionář pohořel úplně.

     • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

      Dr. Fe1     před rokem 06.01.2020 17:35 |  
      3 7

      Tak to zas nelze zobecňovat na všechny. Koneckonců náš sportovní ředitel - Honza Nezmar je taky bývalej fotbalista a je velice úspěšnej. Někdo na tom má vlohy, někdo ne.

  • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

   tobro     před rokem 05.01.2020 23:24 |  
   1 7

   Tak, Patrikovi Hellebrandovi se povede dobře, a Ty přestaneš zbytečně, nevtipně a bezúčelně komolit jména a stejně tak přestaneš redundantně a plytce obhajovat jejich nesprávné používání! Comprende? .. Lumpe?!!

 10. Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  FanatikSKS     před rokem 05.01.2020 20:20 |  
  5 0

  Tak vítej Patriku a držím palce. Věřím, že pod vedením JiT z tebe bude v krátké době opora. Tak hodně štěstí všem a “užijte si” galeje v Marbele

 11. Tak tohle je bomba titulek!!!

  Sherudan     před rokem 05.01.2020 22:24 |  
  10 2

  "Analýza ocenila akademii Sparty. V čem je lepší než Barcelona?"
  Pochopitelně isport :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • Re: Tak tohle je bomba titulek!!!

   jiras_     před rokem 06.01.2020 07:01 |  
   6 2

   Proč ne? Stačí si to přečíst, co je kritériem - počet hráčů v mužském fotbale v 31 soutěžích. Nic o kvalitě, nic o lize, kde hrají, nic o tom, co z toho vytěžil daný klub, ať výsledkově nebo finančně. Prostě ok, umístila se nahoře, ale ten žebříček moc neřekne. Fajn, mají akademii a jsou navrchu nějakého žebříčku, vychovali spoustu hráčů pro ostatní, dva až tři super talenty (Hložek, Karabec a možná Drchal) a na nich možná i něco trhnou. Podle mě trochu málo z pohledu majitele. On ten poslední krok do "A" je fakt těžký z pohledu klubu, tam to nejde moc ani nám, to si přiznejme.

 12. Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  Taky     před rokem 05.01.2020 22:57 |  
  2 1

  Hlavní mediální přetahovanou tohoto přestupového období jsme vyhráli a kdo ví, třeba jsme zároveň získali i skvělou posilu pro příští roky. A třeba se časem i napakujeme...

  • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

   coogee     před rokem 06.01.2020 08:54 |  
   2 1

   Ani o jedné z uvedených možností nepochybuji!

 13. Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  zeleznik2     před rokem 06.01.2020 14:06 |  
  1 1

  Patriku vítej!!zase jsme vytřeli Rumunům zrak!!

  • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

   Sherudan     před rokem 06.01.2020 18:10 |  
   3 0

   Nebo taky jsme si s nimi vytřeli řiť :-)

 14. Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  Leksel     před rokem 06.01.2020 15:21 |  
  8 1

  Tak první moudrý krok, tj. výběr dobrý společnosti na tom správným břehu Vltavy máš, Patriku, úspěšně za sebou, takže nezbývá než ti popřát, aby i kroky další byly pro tebe a Slavii stejně poveden

  • Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

   Leksel     před rokem 06.01.2020 15:22 |  
   3 2

   povedený

 15. Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  Juventus turin     před rokem 06.01.2020 17:47 |  
  0 0

  Super práce Slavia.

 16. Re: Patrik Hellebrand je první zimní posilou Slavie!

  George (přítel SN)     před rokem 07.01.2020 07:02 |  
  5 0

  Rosický zjevně se chtěl opičit, a zopakovat akci, jedeme si pro posilu, co jsme vymysleli my....je super, že to nevyšlo...tož Páťo, ať se ti daří

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen