Slavia B - Semily

Slávisté si dalším vítězstvím udrželi první místo v tabulce, v dnešním utkání však měli opět velké štěstí.

Pokud si někdo myslel, že v tabulce první slávisté budou čtrnácté Semily hravě přehrávat a nasázejí jim alespoň pět gólů, tak se velmi spletl. Byli to právě hosté, kdo měl první poločas pod kontrolou a vytvořil si i nějaké gólové příležitosti. První dvacetiminutovka však žádné vzrušení nepřinesla a tak hosté poprvé zahrozili ve 20. minutě, kdy se před Skácelem ve vápně ocitnul Chod a náš gólman jeho střelu zblokoval na roh. Ve 34. minutě kopal standardku Chod, míč mířil do brány, před ní však změnil dráhu hlavičkou Soukup a Skácel předvedl výborný zákrok, když dorážku chytil při zemi u pravé tyčky. Hosté se před naší bránu dostávali častěji, spoléhali na útoky po levé straně, kde byl výborný Havel. Pokud však šlo o zakončení, to většinou ztroskotalo na jejich ukopnutí. Ve 43. minutě se Slavia dostala do první šance a hned vedla, když Emmerling zleva prostřelil obranu a gólman Pařízek byl v bráně špatně postavený. Do druhého poločasu již střelec našeho gólu nenastoupil, jeho místo v útoku zaujal Stejskal, vystřídavší Buryánek šel na levý kraj zálohy, ze kterého se stáhnul Hašler do středu zálohy. V druhé půli utkání se hrál rychlejší fotbal, počet brankových šancí se vyrovnal. Ve 49. minutě vyslal velmi pěknou střelu Krajčík, leč skončila jen vedle pravé tyče. Na druhé straně Skácel při zemi vyrazil těžkou bombu Jiráska. V 55. minutě si slávisté pojistili vedení - před bránu centroval Balík, a nepokrytý Hašler z asi tří metrů nedal gólmanovi Pařízkovi šanci. Hosté se však nevzdali, v 66. minutě snížil Poledník. Slávistům se nepodařilo využít několika akcí do otevřené obrany a tak se až do konce utkání museli klepat o výsledek, hosté však už kvůli vlastní neschopnosti na remízu nedosáhli. Slavia B - Semily: 2:1 Sestava Slavie: Skácel - Martin Zachariáš, Vaněk, Lapáček, Balík - Krajčík (90. Dubský), Kotrba, Stejskal, Hašler - Emmerling (46. Buryánek), Otočka (79. Budějský) Góly Slavie: Emmerling, Hašler Lavička: Walter, Diviš