88. Tomáš Holeš

Články k zápasu

• Fortuna liga
    a

K poslednímu soutěžnímu zápasu roku 2021 nastoupila Slavia na horké půdě v Ostravě a byl to zápas, který měl úplně všechno. Po první půli se zdálo, že si červenobílí, hrající tentokrát v modrém, bez problémů odvezou tři body. Branky Schranze a Holeše stanovily vedení 2:0. Do druhé půle ovšem nemohla mít Slavia horší vstup. Už po minutě střídající Almasi snížil a po dvou byl vyloučen Oscar. Baník postupně otočil skóre, když na vyrovnání Kaloče navázal z penalty Almasi. Navíc do šatny odkráčel s červenou kartou i Kuchta, který na brankové čáře zasáhl rukou. Slavia se nevzdala a i v devíti dokázala Holešem vyrovnat. V nervydrásajícím nastavení čelil Mandous ještě jedné penaltě, ale dokázal jí Almásimu vyrazit. Sezónu tak červenobílí končí remízou, která po hodně divokém průběhu může mít příchuť vítězství.

a

Blíží se Vánoce, Silvestr, Nový rok… a taky konec podzimní části nejvyšší české fotbalové soutěže. Slávisté už vědí, že do jarní fáze vstoupí na prvním místě tabulky, ale jistě by si rádi vytvořili co nejvyšší náskok před nejbližšími soupeři. Zabránit se jim v tom pokusí ostravský Baník, pátý tým ligové tabulky.