Juniorka poprvé prohrála

Juniorky Slavie mají za sebou třetí přípravné utkání, bohužel tentokrát prohrály 3:4. Soupeř byl kvalitní - dorost Štěchovic.

Štěchovice – Slavia juniorky 4:3 (1:1)
Sestava Slavie: Gablovská – Pincová - Králíčková, Přibyslavská, Tománková – Chlastáková (63. Bělohlávková, 82. Benýrová), Tesková, Benýrová (70. Beránková, 82. Kulichová) -Marková J. (45.Burešová, 84. Marková V.), čmakalová, Holečková
Branky: 12., 46., 84. a 87. branky soupeř - 38. a 72. čmakalová, 61. Burešová

Velice pohledný zápas byl k vidění ve Štěchovicích, rodném městě čmakalové. Soupeř byl poměrně zdatný, kluci byli většinou vyšší než naše drobné holky. První velkou šanci si domácí vypracovali po naší chybě, naštěstí míč skončil pouze na tyči. O pár minut později se Štěchovice radovaly, po kiksu se protihráč dostal do brejku a nemýlil se. Špatný úvod završil bravurní obranný zákrok Přibyslavské, kdy zabránila jistému gólu. Postupně jsme mobilizovali síly a velkou šanci si vypracovali ve 27. minutě, kdy Holečková vyslala Benýrovou, která po střele trefila jen brankáře, dorážet se snažila Marková, jenže pouze do protihráče. Vyrovnání přišlo sedm minut před koncem poločasu, Tománková nádherným centrem za obranu našla čmakalovou, která přehodila vyběhnutého brankáře.

Druhý poločas začal špatně, Tománková chtěla přihrát Holečkové, míč však skočil a Štěchovický hráč ji o něho obral a z rychlého brejku skórovali. Branková konstrukce se rozezvučela i na druhé straně, v 54. minutě Benýrová využila špatného odkopu brankáře, dostala se k zakončení, ale trefila pouze tyč. Vyrovnání přišlo za chvíli, aktivně hrající Benýrová našla Burešovou, která vystřelila podél brankáře. O deset minut později po pěkné akci se po centru Přibyslavské do zakončení dostala Benýrová, ale nepodařilo se jí přehodit brankáře, který dobře vyběhl.

Poprvé a naposled jsme se ujali vedení v 72. minutě, kdy Tesková vyslala čmakalovou, která přešla přes půl hřiště a nekompromisně zakončila. Domácí chtěli vyrovnat, ale několikrát za sebou se bravurními zákroky blýskla naše brankářka Gablovská. V 84. minutě přeci jen bylo vyrovnáno, po rychlé kombinaci domácí hráč střílel nechytatelnou střelu z pravé strany. Závěr byl pro nás smutný, Gablovská zbytečně zakopla míč do autu místo aby ho vzala do ruky, domácí rychle rozehráli a podařilo se jim skórovat.

Přes prohru holky předvedly kvalitní výkon, samozřejmě je stále co napravovat. Soupeř byl kvalitní, ale předvedli jsme vyrovnanou partii, hodně si s míčem pohrávala Benýrová či Holečková. Na stadion přišla slušná návštěva a holky si vysloužily často potlesk. Domácí však chvílemi hráli o hráče navíc, po hřišti se totiž procházel pes.