Slavia B - Sparta B 1:1

Juniorka Slavie remizovala s béčkem Sparty 1:1 na turnaji Dragoun cup, když jsme vyrovnali až v poslední minutě gólem Nachtmana. Slávisté mají po dvou odehraných zápasech čtyři body. Prohlédněte si dvě fotky (v článku) Makedonce Nedzipiho ze zápasu.

Hráči nastoupili na hřiště pokryté souvislou vrstvou sněhu, celé utkání vytrvale sněžilo a tak jedním z cílů v dnešním utkání bylo nezranit se. Obraz hry odpovídal těžkému terénu, kombinace po zemi byly k vidění jen výjimečně, hráči se spíše spoléhali na nakopávané balóny. Hrálo se bez nějakých větších příležitostí, sparťané se v prvním poločase snažili o úniky po stranách a následné centry do pokutového území, ty však buď končily v rukou Diviše nebo v zámezí. Ve 27. minutě rozehrál za velkým vápnem standardní situaci Kovařík, míč odvrátila sparťanská obrana pouze na Dubského číhajícího na pravé straně za pokutovým územím. Dubského střela překonala gólmana Pávka, na poslední chvíli na brankové čáře zachraňoval obránce Sparty.

Do druhého poločasu nastoupila jiná sestava, na hřišti zůstal pouze Dubský, který se ze středu zálohy přesunul do útoku, kde doplnil také v první půli hrajícího Robina Dejmka. Na levém kraji zálohy se pak představil testovaný makedonský ofenzivní hráč, Arben Nedzipi. Jestli tento dvacetiletý útočník či záložník má nějaké kvality, v dnešním utkání je nepředvedl. Dělal mu problémy těžký terén, v osobních soubojích byl nedůrazný. Jeho předností tak zřejmě bude technika. Uvažovalo se o jeho startu zítra proti Bohemce, nicméně to není příliš pravděpodobné.

Slavia inkasovala dvě minuty řed koncem po standardní situaci, nicméně hned o dvě minuty později zachránil remízu Nachtman. Po standardní situaci se sparťanskou obranou odkopnutý míč dostal zpátky do skrumáže před bránou, Marek přiťuknul balón Nachtmanovi a ten poslal míč podél gólmana do brány.

"Dnes byly těžké podmínky pro fotbal, ale první poločas jsem nebyl moc spokojený s výkonem svého týmu, druhý se to zlepšilo, měli jsme víc ze hry, i když jsme paradoxně dostali gól. Jsem ale rád, že jsme dokázali ještě srovnat," řekl k utkání trenér Luboš Kozel.

Slavia - Sparta 1:1 (0:0)
Sestava: 1. poločas: Diviš - Bauer, Radek Dejmek, Šmíd, Švamberg - Zahálka, Kobler, Dubský, Kovařík - Robin Dejmek, Borovský
2. poločas: Samoel - Marek, Studík, Nachtman, Starý - Dupal, Komárek, Bayer, Nedzipi - Dubský, Robin Dejmek
Branka Slavie: 90. Nachtman