Písek - Slavia B 2:1

Béčko vstoupilo do nové sezóny úplně stejným výsledkem jako loni - v prvním kole prohrálo v Písku 1:2. Branku Slavie vstřelil Zákostelský, kromě něj nastoupili z kádru áčka ještě Jaakkola, Palko, Janda, Dembélé a Koreš, střídal také Hurka.

Písek - Slavia B 2:1 (2:1)
Branky: 2. Linhart, 34. Zušťák - 8. Zákostelský

Slavia B: Jaakkola - Mikula (74. Hurka), Neuberg, Zieris, Palko - Janda, Dembélé (70. Klimeš), Duranski, Koreš - Vyhnal (63. Pázler), Zákostelský

Report ze zápasu přebíráme z oficiálních stránek.

Utkání se hrálo za vytrvalého a místy i velice vydatného deště, domácí tým šel do vedení hned v samotném úvodu zápasu, kdy finského gólmana Jaakkolu překonal po průniku po pravé straně Linhart. Slávisté vyrovnali o šest minut později, Petr Janda prolétl po pravé straně hřištěm, ustál souboj s obráncem a zpětnou přihrávkou vyzval k vyrovnání Jana Zákostelského. Svěřenci Pavla Řeháka ale do přestávky inkasovali podruhé, Mikulovi na podmáčeném terénu ujel míč a rozehrávkou namazal Zušťákovi, který nabídnutou příležitost využil ke střele k tyči.

Po přestávce těžili slávisté zejména z protiútoku neúnavného Petra Jandy, sám na branku mohl jít Koreš, ale uskočila mu krásná přihrávka Duranského. Naši hráči dvakrát míč do sítě dostali, ale v obou případech odmávali rozhodčí ofsajd. V 66. minutě se dostal před Jaakkolu Chrdle, ale finský brankář mu snížil střelecký úhel a střelu zblízka chytil. Dvě minuty před koncem zkosil zezadu pronikajícího Jandu Mašát a slávisté dohrávali o deseti. Ze hry totiž nešel nepochopitelně faulující písecký záložník, který byl asi sám překvapen, že mu rozhodčí dal za kriminální zákrok jen žlutou kartu, ale nakopnutý Janda. Nutno dodat, že slávisté v čele s Duranskim dali narozdíl od rozhodčího důrazně najevo faulujícímu hráči, že takové zákroky do fotbalu nepatří a na hřišti se strhla velká strkanice.

"Doplatili jsme na chyby v obraně, které nás stály body," řekl pro oficiální stránky Slavie po zápase trenér Pavel Řehák. "Po poločase přišlo zlepšení, ale zkušený soupeř, který hraje v tomto složení už delší dobu, si vítězství pohlídal. Hrálo se na těžkém terénu, kluci zápas odehráli s velkým nasazením, tam jim nic vyčítat nemohu," dodal slávistický kouč.

Prohra mrzela i píseckého rodáka Štěpána Koreše, který v Písku fotbalově vyrůstal až do dorosteneckých týmů. "Dostali jsme brzy gól, vyrovnali jsme, ale pak jsme udělali chybu a soupeře pustili do vedení. Samozřejmě, že sem do Písku jezdím na zápasy velice rád, je to ale škoda, že jsme alespoň remízu dnes neuhráli," řekl pro oficiální web.