Archiv

Slavia B - Horní Měcholupy 2:2

Béčko ve druhém zápase v řadě neudrželo nadějný stav a přes vedení 2:0 si nakonec s farmou Žižkova body rozdělilo.

Slavia B - Horní Měcholupy 2:2 (1:0)
Branky:
 24. Vondráček, 61. Mikula - 75. Dočekal, 90. Sobíšek

Slavia B: Malina - Šimkovský, Čepelák, Vodrhánek, Sudek - Vondráček (80. Žák), Petrák, Duranski (46. Mikula), Veselý (73. Mráz) - Červenka, Voráček

Trenér Slavie Petr Vrabec nasadili do zápasu mladou sestavu, nejstarší hráči byli ročníku 1991. Naopak hosté přijeli s několika zkušenými hráči z Viktorie Žižkov, například útočníkem Kalodem. Jako první zahrozili hosté a hlavičku po rohovém kopu musel akrobaticky boxovat Malina. Slávisté odpověděli střelou Petráka z hranice vápna, která mířila nad bránu. Akci předcházela komická srážka spoluhráčů Voráčka s Vondráčkem. Kolem dvacáté minuty si hosté vytvořili dvě tutové šance, nejprve Musiol střílel z ideální pozice ve vápně těsně nad a poté Vrabce vychytal Malina. Potvrdilo se však pravidlo "nedáš, dostaneš" a do vedení šli slávisté - důsledně napadali soupeře u rohového praporku, hosté udělali chybu a prakticky nahráli na hranici vápna Vondráčkovi a ten se nemýlil - 1:0. Soupeř se však nevzdal a vytvořil si několik výborných příležitostí ke skórování, po jednom z rohů vyrážel míč Malina na tyč a vzápětí jeden z obránců vykopával míč z brankové čáry. Slávistům dělaly velké problémy soupeřovy rohové kopy i dlouhá autová vhazování. Tlak hostů pak polevil a slávisté se dostali k dalším střelám z dálky, výborně hrající Petrák střílel nejprve z hranice vápna nad a pak z 25 metrů vedle. Soupeř se pak dostal ještě do několika solidních příležitostí, ale další branka do poločasu už nepadla.

Do druhé půle poslal na hřiště trenér Vrabec Mikulu místo Duranskiho. Hosté však byli i nadále lepší a už v 47. minutě tutovou šanci Musiola zázračně vyrazil Malina, odražený míč po následném rohu skončil těsně vedle tyče. Malina čaroval i o pět minut později, když na tyč vytáhl tečovaný centr z přímého volného kopu. Slávisté pak zahrozili z několika brejků, ani jeden však nevedl k nebezpečnému zakončení. Když už se Veselý dostal ke střele, nepřesný asistent odmával ofsajd. Slávisté přesto své vedení zvýšili, po další rychlé akci se ve vápně objevil střídající Mikula, udělal kličku golmanovi a zavěsil - 2:0! Hosté pak ve svém tlaku polevili a hrál se poměrně vyrovnaný zápas. Přesto však čtvrthodinu před koncem přišlo to, co se zdálo od začátku zápasu nevyhnutelné, soupeřův gól z rohu, který zaznamenal Dočekal - 2:1. Hned vzápětí hlavička Folwarcznyho mířila naštěstí přímo do náruče Maliny. V 84. minutě po rychlé akci selhal v tutovce střídající Mráz. Tři minuty před koncem opět zazářil Malina, když vyrazil hlavičku po rohovém kopu. Přesto slávisté tři body nezískali, protože v poslední minutě se opět po rohovém kopu prosadil hostující Sobíšek a zápas, ve kterém slávisté nebyli lepší, ale přesto vedli 2:0, tak skončil remízou 2:2.

Změny v kádru: Galus, Cousens - hostování Ovčáry, Kučera, Kolařík - hostování Jihlava, Niedermeier - hostování Frýdek-Místek, Neuberg - hostování Břeclav, Š. Šimeček - hostování nižší soutěž v Německu.