Mládež

Sparta U19 - Slavia U19 1:1

Na Strahově se uskutečnilo derby dorostenců, které skončilo remízou 1:1. Byla zasloužená, nebo ne? A jak se jevily červenobílé naděje? Přečtěte si reportáž z utkání, v němž nechyběly ani sporné momenty.

Sparta U19 - Slavia U19 1:1 (0:1)

Branky: 83. Dobiáš - 37. Liška

Sestava: Řehák - Pachl, Pelikán, Souček, Bejbl - Prosek, Verner, Hrubý, Šonka (74. Duga) - Liška, Sodoma

Ve slunečném počasí se na Strahově za účasti zhruba 200 diváků, mezi nimiž nechyběli ani Martin Poustka, Josef Csaplár či Radek Bejbl, uskutečnilo derby dorostenců. K vidění byl zajímavý fotbal v plném nasazení. V úvodní půlhodince zápasu byl k vidění vyrovnaný boj se spoustou osobních soubojů. Do šancí se ale dostávala Sparta. Nejprve dalekonosná střela jen těsně minula horní roh Řehákovy branky. V další příležitosti pak nedokázal hráč v rudém z úhlu prostřelit našeho brankáře a obránce. Trochu překvapivě se tak vedení ujala Slavia, když sparťanský obránce vyprodukoval minelu a Liška si bez problémů poradil s domácím gólmanem! Slavii jakoby narostla křídla a do konce poločasu diktovala tempo hry, nicméně druhou branku již nepřidala.

Do druhého poločasu se sešívaným nepodařilo přenést aktivitu z konce první půle a byla to Sparta, která měla převahu a množství šancí. Zvláště náš levý krajní obránce číslo 14 (zřejmě Ondřej Bejbl, bohužel na oficiálním webu kategorie dorostu není zprovozněna, takže si to nemohu ověřit) absolutně nestíhal a jen vinou střelecké nemohoucnosti sparťanů jsme přes jeho stranu nedostali 2 nebo 3 góly. Paradoxně se tak po rychlé akci prosadila opět Slavia, gól však nebyl uznán. Náš střelec protestoval, stejně jako slávističtí diváci, ale nebylo to nic platné, stav zůstal nezměněný. Sešívaní opticky vyrovnali hru a blízko vítězství se ocitli v 76. minutě, když po dobře rozehrané standardní situaci pálil reprezentant Prosek do břevna, od kterého se míč odrazil jen těsně před brankovou čáru! Hned vzápětí se odehrála druhá sporná situace zápasu. Sparťanský hráč se probíjel dopředu a po kontaktu upadl v našem pokutovém území. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá, ačkoliv se z mého pohledu penalta klidně pískat mohla. Sparta však vyrovnat stihla i tak, Dobiáš totiž zůstal v 83. minutě nepochopitelně nepokrytý a v samostatném úniku jistě zakončil k pravé tyči Řehákovy branky - 1:1. Do konce utkání již branka nepadla, ačkoliv se hrálo nahoru dolů a oba týmy se snažily urvat vítězství na svou stranu. Derby tak skončilo spravedlivou remízou.

Co se týče našeho výkonu, tak byl poměrně slušný. Zaujalo mne ale, že sparťané byli na hřišti více slyšet, naši hráči spolu komunikovali mnohem méně. Z jednotlivců vyčníval jen zmíněný levý obránce, který zahrál naprosto katastrofálně.