Juniorka: Třinec - Slavia 1:2

Slávistická juniorka veze výhru z Třince, poslední tým ligy porazila těsně 2:1 díky gólům Kodra a Gecova.

Třinec - Slavia 1:2 (1:0)

Branky: 39. Švábík - 60. Kodr, 69. Gecov

Sestava Slavie: Soukup - Dostál, Kodr, Fialka, Bejbl - Gecov, Hrubý - Peterka (80. Pelikán), Mysliveček (55. Brož), Möglich (55. Valenta) - Zámečník

V netradičním nedělním termínu (škoda, že nehraje v tento termín juniorka domácí zápasy, mohlo by přijít, nedejbože, více diváků) se slávisti utkali s dvacátým Třincem, přesto utkání nepřineslo velkou gólovou kanonádu ze strany hostů. Každopádně detailnější pohled na tabulku odhalí, že třinecká obrana letos inkasovala stejně gólů jako ta slávistická a funguje tak poměrně obstojně.

Za Slavii zasáhli do zápasu hráči áčka Dostál, Hrubý a Kodr, nechyběl ani Gecov. Jako první se gólově prosadili domácí v 39. minutě, po vhozeném autu po levé straně Slavie skóroval Švábík. Slavia skóre otočila díky dvěma vstřeleným gólům během desti minut. Nejdříve v 60. minutě zužitkoval centr Dostála Kodr, poté v 69. minutě po rohu Hrubého hlavičkoval Gecov. V 84. minutě byl ještě vyloučen domácí Ferenc po faulu na Zámečníka, ale Slavia už početní výhodu v další branku proměnit nedokázala. I tak jistě cesta vlakem hráčům se třemi body v kapse rychle uteče.

"Začali jsme solidně, ale měli jsme pomalou rozehrávku už od obrany, takže jsme hráče museli z lavičky hodně korigovat. Vytvořili jsme si dvě gólové příležitosti, ale neproměnili jsme ani jednu, stejně jako v jiných zápasech, možná to je i tím, že nehrajeme na klasického útočníka. Dostali jsme gól do šatny, druhou půli jsme hráli po větru, vytvořili jsme si opět příležitosti, které jsme opět neproměnili. Podařilo se nám skórovat až ze dvou standardních situací. Domácí hráči podali hodně bojovný výkon, jsem rád, že jsme zápas otočili, i když je škoda čtyř neproměněných šancí," řekl k utkání trenér Pavel Řehák.