Slavia - Bohemians

Slávisté v přípravném zápase přivítali v Edenu vršovického souseda Bohemku a připsali si vítězství.

Trenér Pavel Trávník, který dnes týmu velel, měl omezené možnosti při výběru hráčů, které poslal na trávník. Jednak mu chyběli čtyři reprezentanti a jednak další hráče trápí zranění a posadili se tak jen na tribunu coby diváci. Jejich spoluhráči jim moc pěkný fotbal nepředvedli, i když pokusů o střely na bránu bylo dost, nicméně jich většina mířila mimo tři tyče. Slavie začala aktivněji, už ve druhé minutě zkoušel střelu z dálky Hottek, témuž hráči se nepodařilo prosadit přes brankáře Šimona o pět minut později po centru Kotrby. Ve 20. se dostal před Václavíka Polodna, ale náš gólman jeho akci zneškodnil. Poté se opět připomněl Hottek, když se prohnal po levé straně a jeho střela minula levou tyčku. Bohemka si mohla vstřelit vlastní gól ve 41., kdy Melecký zachraňoval před Pavlem Kukou v malém vápně. Do druhého poločasu vystřídal Radek Sláma Václava Kotrbu, Radek šel napravo do obrany, Tomáš Kučera se posunul do zálohy a Karel Piták do středu zálohy. Václavík měl práci s několika střelami z trestňáků, ale buď je pochytal nebo vyrazil. V 68. se konečně podařilo vstřelit gól Pitákovi, když se ocitnul sám před gólmanem. Za dvě minuty kopal Müller standardku a nádhernou střelou zvýšil na 2:0. V 85. minutě mohl ještě změnit skóre Skácel, ale jeho střela zamířila jen pod gólmana. "Po dlouhé době jsme udrželi čisté konto a vítězství je cenné. Nehráli jsme v optimální sestavě, dostali příležitost jiní hráči, myslím, že to nebylo zas tak špatné," zhodnotil utkání trenér Pavel Trávník. Slavia - Bohemians: 2:0 Sestava Slavie: Václavík – Kučera (70. Bálek), Müller, Bejbl, Lexa (56. Herda) – Piták, Kotrba (46. Sláma), Skácel, Hottek – Kuka, T. Došek Góly Slavie: Piták, Müller