Slavia B – Liberec B 2:2

Ve velmi pohledném souboji dnes slávistická rezerva remizovala s juniorkou Liberce. V obou týmech nastoupily posily z A mužstva.

Slavia měla v základní sestavě hned šest hráčů z áčka, Liberec jen o jednoho méně. Smazal se tak rozdíl, který by zřejmě mezi pátou Slavií a šestnáctým Libercem byl. Po celé utkání se hrál velmi pohledný kombinační fotbal, který lahodil oku diváka, potěšil i po dlouhé době kvalitní výkon rozhodčího, Petr Berka do hry nemusel příliš zasahovat a bylo to znát. Liberec měl v první půli přeci jen větší procentuální držení balónu, ale chybělo mu lepší zakončení a žádné zajímavější příležitosti si nevypracoval. Góly padaly až ve druhém poločase. Zatímco slávisté měli brankových příležitostí na dva zápasy, Liberec se mohl pyšnit tím, že snad ze tří šancí dvě skončily brankou.

Průběh zápasu

9. minuta: po narážečce mezi Kratochvílem a Hercegfalvim ve středu pole Hercegfalviho centr před bránu liberecká obrana podskočila, na poslední chvíli před Fořtem odvracel Hamouz.
26. minuta: zpoza vápna střílel Černý, gólman Uvarenko vyškrábnul na roh.
38. minuta: po Hercegfalviho centru chytil Kratochvílovu hlavičku Uvarenko.
48. minuta: Kratochvíl ze standardní situace z dvaceti metrů výborně umístil míč k pravé tyči. 1:0.
53. minuta: po rohu Kratochvíla nastřelil Studík břevno, byl ale pískán útočný faul.
58. minuta: krásnou individuální akci předvedl Černý, ve vápně před jeho kličkami ustoupili snad tři hráči, bohužel mu ve vyložené šanci chybělo lepší zakončení, vyslal jen pomalou střelu.
61. minuta: zprava nacentroval na vzdálenější tyč Finklár, Bauerovi míč odskočil k Věcherovi, který Kozáčika napodruhé prostřelil. 1:1.
67. minuta: Kratochvíl zleva zahrával rohový kop, před bránou zvýšil na 2:1 hlavičkou Studík.
69. minuta: Kozáčik vyrazil pod břevno mířící hlavičku Hochmeistera.
80. minuta: po centru zprava od Hamouze z pokutového území trefil odkrytou bránu Věcher, situaci se snažil na brankové čáře zachránit Bauer, ale míč odkopnout nedokázal. 2:2.
86. minuta: Šislerovu střelu z 20 metrů Kozáčik odvrátil na roh.

Hodnocení trenéra

„Byl jsem trochu zklamaný, protože jsme si vlastně dali dva góly sami. Prvních dvacet minut prvního poločasu jsme trochu spali, ale pak jsme se zlepšili a druhá půle byla o třídu lepší a hráli jsme to, co jsme chtěli. Soupeř dvakrát vyrovnal po našich individuálních chybách, škoda, že jsme nevstřelil další branky. Jinak jsme ale hráli docela dobře,“ zhodnotil utkání trenér Luboš Kozel.

Slavia B – Liberec B 2:2 (0:0)

Sestava Slavie: Kozáčik – Bauer, Nachtman, Studík, Held – Hercegfalvi (68. Valenta), Kratochvíl, Gecov, Černý – Dubský (90. Borovský), Fořt

Lavička Slavie: Parys, Šmíd, Švamberg, Bayer, Diviš.

Branky: 48. Kratochvíl, 67. Studík - 61. a 80. Věcher