Juniorka porazila Příbram

Juniorka Slavie ve svém předposledním střetnutí v ČFL vyhrála nad rezervou Příbrami 3:1. O dvě branky se postaral Valenta, jednu přidal Borovský.

Slavia B – Příbram B 3:1 (1:0)
Sestava Slavie: Toma – Bauer, Studík, Šmíd, Švamberg – Borovský, Valenta, Bayer, Held (73. Parys) – Nečas (88. Nachtman), Dubský (81. Jarolímek)
Branky: 40. a 59. Valenta, 63. Borovský – 59. Tarczal

Zápasový report

Dnes se dal vzhledem ke složení obou týmů i postavení v tabulce očekávat vyrovnaný zápas. V sestavě Slavie se překvapivě objevil Jiří Studík, znamená to, že nenastoupí do přípravy s A týmem. Proč, to ví asi jen trenér Karel Jarolím, protože Studík na jaře za áčko odehrál dobré zápasy a v béčku je jasnou stoperskou jendičkou.

I když v prvním poločase bylo vyložených brankových příležitostí na obou stranách mizivé množství, hrál se vcelku pohledný fotbal, slávisté drželi míč o něco víc na svých kopačkách a předváděli i moc pěkné kombinační akce na jeden dotek. I když Příbram ve druhé půli vyrovnala, slávisté dokázali hned zvýšit a měli zápas pod kontrolou. Kolem 75. minuty si vytvořili tlak a konečně i gólové šance, ale více než tři góly dnes už nevstřelili.

Průběh zápasu

23. minuta: Tarczalův lehce tečovaný balón z přímého kopu Toma chytil.
40. minuta: po pěkné narážečce s Dubským poslal Slavii do vedení Valenta. 1:0.
53. minuta: asi dvacet metrů od brány si udělal prostor ke střele Tarczal, Toma na balón nedosáhnul. 1:1.
59. minuta: po levé straně hřiště se probil k pokutovému území Nečas, přihrál míč vedle sebe Dubskému, ten přiťuknul Valentovi, který od levé tyčky zvýšil na 2:1.
61. minuta: Škácha hlavičkoval z osmi metrů do břevna, Toma však jeho pokus jistil.
63. minuta: míč se po závaru v pokutovém území dostal k Borovskému, který po zemi k tyčce pojistil vedení Slavie. 3:1.
74. minuta: po centru Valenty hlavičkoval před bránou Studík, ale vychytal ho Rondzik.
75. minuta: po průniku Valenty středem pole a přihrávce Nečasovi vrátil Nečas míč kousek za sebe, volný Borovský vypálil vzduchem krásnou technickou střelu, která těsně minula levou tyč.

Hodnocení trenéra

„V prvním poločase na nás asi bylo ještě patrné, že se nám nepovedlo nedělní utkání, byli jsme svázaní a nervózní. Po prvním gólu a krásné akci Tomáše Dubského s Jirkou Valentou to z nás spadlo a i když soupeř vyrovnal, tak jsme utkání dovedli do zaslouženého vítězství,“ zhodnotil zápas trenér Luboš Kozel, který již zítra odjíždí na mistrovství Evropy do Německa coby spolukomentátor České televize. Sobotní zápas se Strakonicemi bude tedy koučovat asistent Libor Koller.

Zajímavý okamžik

Nejkrásnější akcí byl dnes bezesporu první gól. Tomáš Dubský si už ve středu hřiště narazil míč s Jiřím Valentou, Valenta pronikal po levé straně, nahrál Dubskému pohybujícímu se na hranici vápna, ale ten nesobecky vrátil míč Valentovi, který byl už trochu z úhlu. Valenta to však udělal šikovně, položil si gólmana Rondzika, obešel si ho a famózně zavěsil. Bohužel střelec dvou dnešních gólů je prvním hráčem, který ve Slavii už v příští sezóně hrát nebude, skončila mu smlouva a přestupuje do Jablonce. „Je to škoda, že není trpělivý, cesta, kterou tu ve Slavii měl, byla ideální, a sám si zvolil cestu složitější,“ okomentoval odchod svého svěřence Luboš Kozel.