Slavia B - Vlašim 1:0

Slávistické béčko v dalším utkání Dragoun cupu na Vyšehradě porazilo divizní Vlašim brankou Koblera z 85. minuty.

Slavia B - Vlašim 1:0 (0:0)

Branka: 85. Kobler
Sestava Slavie: 1. poločas: Diviš - Bauer, Radek Dejmek, Studík, Marek - Jablonský, Dubský, Bayer, Vrzal - Jarolímek, Knop
2. poločas: Samoel - Bauer, Studík, Šmíd, Starý - Komárek, Bayer, Kobler, Kovařík - Robin Dejmek, Knop (60. Zabořil)

V kádru vlašimského týmu mohli slávističtí fanoušci zahlédnout známé tváře Jindřicha Stejskala, Tomáše Šilhavého, Jakuba Vaňka a nepřehlédnutelný byl i gólman Jindřich Skácel. Slávistický trenér Luboš Kozel nemohl počítat s rozsáhlou marodkou, na které jsou Held, Hanuš, Švamberg, Borovský, Nachtman, Zahálka a Dupal. Neznámou tváří byl dnes šestadvacetiletý útočník Václav Knop, který je ve Slavii na několikadenních testech. Dříve hrál ligu v Olomouci a působil v Prostějově, poslední roky strávil v rakouské nižší soutěži. V nejbližších dnech se rozhodne, jestli by byl pro béčko a v budoucnosti pro áčko přínosem.

Zápasová reportáž

Dnešní utkání celkově moc napínavé fotbalové podívané nenabídlo, nejzajímavější byl asi tak pohled na sprinty hlavního rozhodčího Poláka majícího dost kilo přes metrák. Slávistům chyběla kombinace, nakopávali balóny dopředu na útočníky, a míč tak často končil v autu nebo v rukách gólmana Musila. Slavia měla mírnou převahu, párkrát se dostala kombinací před bránu, ale jinak kazila rozehrávku, čehož se snažil využívat důrazný soupeř.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, oba týmy měly po jedné vyložené šanci, Slavia se nakonec gólově prosadila až v 85. minutě.

Průběh zápasu

29. minuta: centr zprava našel před bránou v ideální střelecké pozici Jíšu, ale u země skvěle zachránil Diviš.
42. minuta: Stejskal vyslal z pravého rohu centr na Jarolímka dobíhajícího před bránu, ten z první trefil jen levou tyčku.
60. minuta: Stejskal nadvakrát ve vyložené šanci nepřekonal Samoela.
61. minuta: po Bauerově ideálním centru zprava mířil Robin Dejmek vedle brány.
85. minuta: míč se po hlavičkovém souboji dostal ke Koblerovi, který poslal Slavii do vedení. 1:0.
89. minuta: Robin Dejmek postupoval sám na gólmana, který mu však vykryl střelecký úhel a náš útočník si neporadil kličkou.

Hodnocení trenéra

â??S dnešním výkonem nejsem moc spokojený, i když jsem ho trochu očekával, hodně jsme trénovali, šli jsme do zápasu z plného zatížení. Chyběla nám â??štávaâ??, nevyhrávali jsme osobní souboje. Naši brankáři chytili každý jeden gól, ke konci zápasu už jsme měli navrch,â?? řekl k zápasu Luboš Kozel.