Archiv

Slavia B - České Budějovice B 1:0

Béčko vstoupilo do ligového jara úspěšně, díky brance Vrzala ukořistilo první jarní tři body. V základní sestavě nastoupil i Marek Suchý, který se tak zítra proti Liberci nejspíš na hřišti neobjeví. Prohlédněte si 14 fotek ze zápasu.

Zápasový report:
Juniorka Slavie vkročila do jarní části ČFL úspěšně. Do utkání naskočil Marek Suchý, který tak zítra nenastoupí v základní sestavě v Liberci. Na pravé straně zálohy se představil Bořek Dočkal, který bude více hrát za béčko než za áčko.

Slavia si od začátku vytvořila mírnou převahu, ale byl to hlavně spíše boj než pohledný fotbal. Obrany obou celků pracovaly spolehlivě. Do 30. minuty jsme měli více ze hry a také padla jediná branka, nad kterou však visí otazník. To, zda míč byl opravdu za brankovou čárou, nedokážu posoudit. Rozhodčí však gól uznal. Hosté se cítili být ukřivděni a zvýšili agresivitu, někdy až moc zbytečně. Ale přestože se hra vyrovnala, do výrazných šancí se nedostali.

Druhý poločas jsme moc pohledný fotbal neviděli a ani jeden tým si nevypracoval vyloženou šanci. Hrál se taktický souboj, kterému dominovala naše obrana. Postupem času Budějovice více riskovaly, takže se nabízely možnosti k brejkům, ty jsme však nedokázali využít. Výsledek se nám do konce utkání podařilo uhájit bez větších problémů.

Průběh zápasu:
6. minuta - Bayer vystihl rozehrávku a rychle se pokusil přehodit brankáře, míč však skončil nad brankou.
7. minuta - Kovařík zleva poslal centr do vápna, brankář míč ale neudržel a Vrzal v pádu špičkou nohy doklepával, ale mimo tyče.
15. minuta - Roh rozehrál Kovařík na hranici vápna, kde byl volný Vrzal, ale netrefil ideálně.
19. minuta - Nachtman přiťukl ke Kovaříkovi, ten poslal centr do vápna, kde hlavičkoval vedle Vrzal.
27. minuta - Nachtman vhodil aut, Suchý prodloužil a Vrzal v pádu z voleje střílel, brankář vyrážel k tyči. Rozhodčí gól uznal, i když podle hostí míč nepřešel brankovou čáru. 1:0.
31. minuta - Budějovický Mašát rozehrál roh a Švehla hlavičkoval vedle branky.
44. minuta - Mašát tentokrát zahrál standardní situaci a opět se do zakončení dostal Švehla, i tentokrát však netrefil branku.
47. minuta - Z 22 metrů střílel vedle levé tyčky Suchý.
66. minuta - Dočkal ze standardní situace z 18 metrů střílel vedle brány.
90. minuta - Po autovém vhazování měl příležitost Schön, ale naštěstí netrefil ideálně.

"Jsem spokojený, vstup do sezóny není vždy snadný, i když všichni po průběhu přípravy očekávali, že zápas bude jednoduchý. Věděl jsem však, že soupeř má zformovanou obranu a nedostáva góly. To se dnes potvrdilo, navíc nebyl ideální terén kvůli počasí, museli jsme hrát na menší umělé trávě, která nám vyhovuje míň než normální větší hřiště. Jsem hlavně rád, že hráči k zápasu přistoupili tak, jak měli. První poločas byl z naší strany velmi dobrý, kromě sporného gólu jsme měli ještě další tři šance, Budějovice prakticky žádnou. Ve druhé půli už to nebylo tak dobré, ale taktickou disciplínou jsme dokázali soupeře ubránit. Vítězsví je tedy vzhledem k první půli podle mě zasloužené," zhodnotil úvodní jarní vystoupení svého týmu Luboš Kozel. Béčko dnes nulou na kontě inkasovaných branek navázalo na výborné výsledky v defenzívě jak na podzim, tak v zimní přípravě. Na podzim bylo se 13 obdrženými brankami v 17 zápasech druhým nejlépe bránícím mužstvem soutěže, v přípravě dostalo jen šest branek. "Třináct branek z osmnácti zápasů je dobré číslo, nechci to zakřiknout, ale nevzpomínám si, kdy jsme dostali dvě branky," pochvaloval si Kozel, který by kvůli dvěma inkasovaným brankám musel zapátrat ve statistice až k listopadové prohře s Náchodem. "V zadních řadách máme velkou konkurenci, dnes se například Radek Dejmek ani nedostal do hry."

Slavia B - České Budějovice B 1:0 (1:0)
Slavia B: Diviš - Bauer, Studík, Šmíd, Nachtman - Dočkal, Suchý, Bayer, Kovařík (85. Jablonský) - Robin Dejmek (90. Borovský), Vrzal (75. Dubský)
České Budějovice B: Pešula - Leština, Mácha, Švehla, Bureš - Pouzar, Mašát, Příhoda, Picka (66. Skopalík) - Sedláček, Schön
Branka: 26. Vrzal