Slavia B - Příbram B 0:1

Slávistická rezerva se sedmi posilami z A týmu prohrála s béčkem Příbrami.

Zápasová reportáž

V mrazivém počasí před zraky asi stovky diváků, asistenta Petra Vrabce a bývalého slávisty Radka Bejbla nastoupily oba týmy s několika hráči A týmu. Příbramští měli v sestavě Tesaříka, Palečka a Pilíka, ale slávisté hráli hned se sedmi hráči z áčka! Bohužel předpoklad, že slávistická zkušená sestava by měla mnohem mladší protihráče přejet, se nenaplnil. Výkony slávistů zůstaly za očekáváním, žádný z nich si o základní sestavu neřekl, i když třeba Hrdličkovi se snaha a aktivita nedá upřít.

První poločas nabídnul vyrovnanou hru, s několika šancemi na obou stranách, z týmu hostů na sebe několikrát upozornil dobře hrající Řezníček. Ve druhé půli však Slavia sklouzla k naprosté pasivitě, Příbramští ovládli střed hřiště a víceméně nerušeně kombinovali, přes slávistickou obranu se ale nedostávali. Se střídáním ve slávistickém týmu se domácí dopracovali i před bránu soupeře a do nepřesného zakončení. Poslední slovo však řekli hosté minutu před koncem regulérní hrací doby, a tak si odvezli vcelku zasloužené tři body.

Průběh zápasu

3. minuta: Řezníčkovu nebezpečnou střelu vyrazil Kozáčik na roh.
9. minuta: Dočkal rozehrál standardní situaci, balón ze zadní tyče odhlavičkoval někdo ze slávistů na Reitera stojícího u bližší tyče, který z těžké pozice trefil pravou tyčku.
13. minuta: po velmi pěkné přihrávce Kalivody ze středu hřiště Hrdlička poslal dělovku těsně vedle levé tyče.
29. minuta: z volného přímého kopu překopnul Tesařík zeď, jeho pěknou střelu Kozáčik chytil.
81. minuta: Dočkal rozehrál roh, balón se dostal k Robinu Dejmkovi, jehož hlavičku Paleček chytil.
89. minuta: Řezníček ze standardní situace z 25 metrů prostřelil všechny hráče před sebou, jeho střelu Kozáčik tečoval, ale gólu nezabránil. 0:1.

Hodnocení trenéra

Luboš Kozel dnes s výkonem týmu rozhodně spokojený být nemohl. "V prvním poločase jsme si šance vytvořili, bohužel jsme je neproměnili a soupeře tak nezlomili. Prvních dvacet minut druhé půle nás Příbram přehrávala, hlavně v záložní řadě, kde jsme dobře neplnili to, co jsme měli. Po vystřídání jsme hru srovnali a přebrali aktivitu. Bohužel gól jsme nevstřelili a v poslední minutě jsme inkasovali z trestného kopu. Dnešní přípravu jsem začínal tím, že jména ještě žádný zápas nevyhrála, to se bohužel potvrdilo," řekl k utkání Kozel.

Slavia B - Příbram B 0:1 (0:0)