Derby žákyním nevyšlo

Ve středu odpoledne se odehrálo derby se Spartou v podání starších a mladších žákyních. Starší děvčata odehrála solidní zápas a sahala po bodu, osudným se však stal úplně poslední roh a prohrály těsně 0:1. I mladší holky hrály dobře, přesto na Spartu nestačily a prohrály 0:3.

Starší žákyně:
Jak dokáže být fotbal krutý poznaly na vlastní kůži starší žákyně v Satalicích, kde v derby se Spartou sahaly po bodu, ale nakonec odešly poraženy gólem v poslední vteřině! "Dámy, poslední roh a pískám konec," hlásil rozhodčí za stavu 0:0. A právě z tohoto rohu se sparťanky v nepřehledné situaci dokázaly prosadit. Běžela třetí minuta nastavení...

Sparta byla především v první fázi zápasu lepší, ale výtečně si vedla v brance Aneta Palková, která přiváděla útočnice Sparty k zoufalství. A navíc jí přálo i štěstí, když sparťanky zahazovaly i ty největší šance. Eliška Šturmová běžela na Anetu úplně sama, jenže se ukvapila, netrefila balon, a naštěstí pro slávistky poslala míč těsně vedle tyče. Když slávistky několikrát přežily vlastní smrt, mohlo udeřit na druhé straně. Necidové a Ježdíkové po krásné kombinaci Rzycké a Divišové chyběly před prázdnou brankou k doražení míče do sítě jen centimetry! Slávistky hrály pod tlakem, ze kterého ale podnikaly velmi nebezpečné protiútoky. Ve druhé půli nahradila v brance Palkovou Šolcová i ona dlouho odolávala. Několikrát se znovu slávistky dostaly k nebezpečnému zakončení. Výborně si ve středu pole vedla Lucka Bažoutová. Před vápnem ji nekompromisně sparťanka srazila před vápnem, viděla ŽK, možná by se rozhodčí nemusel stydět ani za červenou, trestný kop Večerové minul pravou šibenici jen těsně. V závěru tlak Sparty narůstal, když už se ale zdálo, že hostující tým přežije všechny soupeřovy šance bez újmy na skóre, přišlo nastavení...

Za statečný výkon na perfektně připraveném hřišti v Satalicích si slávistky minimálně jeden bod zasloužily.

Sparta - Slavia 1:0 (0:0)
Slavia: Palková (55. Večerová) - Jášová, Šrámková, Vlčková, Rzycká - Ježdíková (50. Čáslavská), Havelková (36. Šolcová), Bažoutová, Klesnilová, Divišová - Necidová

Mladší žákyně:
Mladší žákyně zavítaly na hřiště vedoucího týmu tabulky. Domácí v prvním poločasu měly více ze hry a postupně vsítily dvě branky, zejména zamrzel gól do šatny (19' a 30'). Od dalších branek nás však zachraňovala spolehlivá Procházková. Do druhé půle vlétly slávistky s náporem a během krátkého časového úseku si připravily čtyři gólové šance, ale ani jednu neproměnily. Z ojedinělého brejku nakonec inkasovaly třetí gól (43'). Děvčata však byla domácím důstojným soupeřem a obzvláště duo Jášová - Havelková nadělalo obraně mnoho problémů. Z naší strany to byl zřejmě nejfotbalovější výkon dosavadní sezóny. Holky, děkujeme!