Žákyně porazily Pardubice

Starší žákyně si den po mistrovských oslavách připsaly další tři body za domácí vítězství v Edenu nad Pardubicemi 3:0. V kombinované sestavě se prosadily Rzycká, Necidová a Šrámková. Mladší žákyně bohužel na svého soupeře nestačily a prohrály 1:3.

Starší žákyně:
Report možná někdy v budoucnu.

Slavia - Pardubice 3:0 (2:0)
Slavia: Šolcová (36. Klesnilová) - Večerová (36. Divišová), Vlčková, Šrámková - Mikšovská (55. Havelková), Čáslavská, Bažoutová, Palková, Rzycká -
Jedličková (50. Lívová), Necidová (28. Ježdíková)
Branky: 18. Rzycká, 26. Necidová, 70. Šrámková

Mladší žákyně:
Přesně v pravé nedělní odpoledne začal další mistrovský zápas mladších žákyň slavie na domácí půdě v Edenu proti hostujícímu celku z Pardubic. Začátek zápasu se vyznačoval urputným bojem o ovládnutí území a míče. Tato snaha přinesla našim holkám první úspěch již v 10. minutě, kdy se krásnou střelou z dálky Elišky Jášové ujaly vedení 1:0. Tento náskok však netrval dlouho a po drobném zaváhání našich děvčat se podařilo pardubickému týmu vyrovnat již ve 12. minutě na 1:1. Tímto výsledkem i skončil první poločas. Po přestávce byl opět druhý poločas zahájen tlakem našich mladších žákyň. Bohužel se nedařilo i při velmi pěkných fotbalových akcích vstřelit další gól. I v tomto případě platilo pravidlo nedáš dostaneš. Po jedné ze standardních situací se ujal pardubický celek vedení 1:2. Tato branka přispěla i ke zvýšené chuti slávistek o vyrovnání, což bylo korunováno několika možnostmi vstřelit kýžený gól z některé standardní situace, které mladé slávistky zahrávaly. Jedna byla úspěšná, ale poněvadž byla rozehrána ještě před hvizdem rozhodčího, tak se musel kop opakovat. Při opakovaném pokusu však vstřelení branky zabránilo břevno. V závěru utkání se podařilo pardubickým děvčatům vstřelit další gol a tím na naší domácí půdě porazily slávistky v poměru 1:3. I když mladé slávistky měly více ze hry, vybraly si smolný den a nepodařilo se jim tento mistrovský zápas dotáhnout do vítězného konce.