Rozhovory

Jan Vošahlík: Jsem rád, že to fanoušci nezabalili

Hrdinou úvodního zápasu Slavie v novém ročníku Gambrinus ligy byl jednoznačně Jan Vošahlík. Přišel na hřiště v průběhu druhého poločasu, vstřelil branku, která vrátila Slavii do hry, a v devadesáté minutě zařídil svou druhou brankou Slavii bod za remízu 3:3.

Co bylo těžší, Jihlava nebo Parma?

Nevím, proč do toho tahat Parmu. Dnes jsme hráli s Jihlavou a zavinili jsme si to sami prvním poločasem, že jsme prohrávali o tři góly. Ve druhé půli jsme ukázali, že můžeme dát tři góly za třicet minut a hrát ještě dalších pět, tak bychom vyhráli.

Co vám říkal o poločase v kabině trenér Rada?

Já jsem v poločase v kabině nebyl, takže nevím, ale spokojený být určitě nemohl.

Byl jste hodně zklamaný, že jste nebyl v základní sestavě?

Ne, to vůbec ne. Já jsem hrozně šťastný, že jsem ve Slavii, a mám obrovskou chuť do fotbalu poté, co jsem odešel z Jablonce. Budu se snažit tu odvádět co nejlepší výkony.

Bylo pro vás motivací, že jste hrál proti trenéru Komňackému?

Je to kuriózní, že jsem dal dva góly trenérovi, pod kterým jsem tři roky hrál. I to mě těší, že jsem mu dokázal, že to mohla být chyba, že jsem nehrál.

Když jste první střelou levačkou minul bránu, neřekl jste si, že jste zapadl mezi ostatní, kterým se nedařilo vstřelit branku?

Ne, že jsem netrefil bránu, to se stane, fotbal jde dál.

Myslíte si, že to byla Blažkova chyba, když jste mu dal gól na bližší tyč?

Já jsem si to hodil docela dlouhý, čekal jsem, že to budu dávat pod sebe, ale nakonec jsem to trefil tak, jak jsem chtěl.

A u druhého gólu tlačili míč do sítě už všichni...

Přesně tak, Karol Kisel to vracel hlavou, Škoďák to ještě prodloužil a já jsem byl u balónu první a dal jsem to do brány. Měli jsme předtím i další šance, kdyby to břevno spadlo do brány, měli bychom ještě o trošku víc času, ale jsem rád, že jsme dali aspoň ty tři góly a vyrovnali jsme.

Padlo šest branek, je to premiéra podle vašeho gusta?

Já bych byl hlavně rád, kdybychom vyhráli, to by byla super premiéra. Takhle máme jenom bod a musíme vyhrát v Ostravě.

Co říkáte na fanoušky?

Fanoušci tu jsou super, i proto jsem sem šel. Ten fotbal se hraje úplně jinak, když vám takhle fandí. Jsem rád, že to za stavu 3:0 nezabalili, tlačili nás pořád dopředu a chtěl bych jim takhle poděkovat.

Myslíte, že příště už budete v základní sestavě?

To já nevím, uvidíme, jak to trenér na Ostravu vymyslí.

Premiéra sice nebyla vítězná, ale takový zápas může být prospěšnější než nějaká těsná výhra, co myslíte?

Určitě to bylo za stavu 0:3 hodně špatný. Těmi třemi brankami jsme si zvedli sebevědomí a nemusíme se bát jet do Ostravy. Já jsem se byl na jejich zápase v Jablonci podívat a Jihlava dnes hrála o hodně lépe než Ostrava.

Možná by to vypadalo jinak, kdybyste proměnili hned v úvodu první šanci...

Určitě, kdyby Škoďák dal tu šanci, mohli jsme vést a mohli bychom chodit do otevřené obrany. Takhle jsme dostali tři góly ze tří střel na bránu, to by se určitě nemělo stávat.