Příbram - Slavia 2:1

Po zápase s Teplicemi jsem doufal, že obrana už nemůže být horší, ale zpletl jsem se. Díky chybám v obraně jsme dostali dva poměrně zbytečné góly, něco zachránil černý, ale naše jedna trefa znamenala prohru 1:2.

Sestava: R. černý - L. Došek, J. Suchopárek (46. T. Šilhavý), A. Petrouš, T. Hrdlička (58. E. Adauto da Silva) - K. Piták, R. Dostálek, P. Gedeon, R. Skácel - T. Došek, Š. Vachoušek (71. T. Kuchař) Branka: Petrouš Do Příbrami jsem cestoval poprvé, proto jsem se tam těšil. Na stadion přišlo poměrně dost lidí, téměř 7000 a mezi nimi bylo i dost slávistů! Zápas jsme nezačali nejlépe, jak už bohužel bývá zvykem. Příbram si vytvořila několik pološancí, pak ale zaspal Hrdlička, Kulič tím pádem nebyl v ofsajdu a řítil se sám na černého, který ale pokračoval ve výborných výkonech, díky kterým byl povolán do Reprezentace na zápas s Jugoslávií. Ve 31. minutě již udeřilo, po zmatku ve vápně se dostal k míči Siegl, který dostal míč za brankovou čáru. Odpověď byla rychlá, o čtyři minuty později se dostal k míči Adam Petrouš, z vlastní poloviny se dostal až na dostřel branky a asi z 35 metrů vytřelil a míč skončil v síti! Do konce poločasu jsme si vytvořili super šanci, Piták se dostal sám před brankáře, krásně ho přehodil, leč míč zamířil těsně levé tyče. Druhou půli jsme očekávali s nadějí, že se nám podaří dát gól a tím vyjít vstříc k vítězství. Po pár minutách druhé půle jsme se ale museli probudit, další chybu v obraně potrestal Kulič! Poté jsme začali tlačit, na hřiště se dostal i Adauto, později Kuchař, ale ani jeden z nich prohru nedokázal odvrátit. Na posledních deset minut se do útoku posunul Adam Petrouš, hráči měli za úkol nakopávat míče přímo na něho a Adam vyhrávat hlavičkové souboje a tím připravit šanci útočníkům. Bohužel to nepomohlo, i když se snažil ze všech sil. Info ze Sportovních novin: V dohrávce třetího ligového kola první fotbalové ligy porazila Marila Příbram po výborném výkonu Slavii Praha 2:1 a ukončila tak dvě velké série. Marila se po sedmi ligových duelech dočkala výhry, slávisté zase zakončili desetizápasovou sérii, kdy na hřištích soupeře neprohráli. Příbramská sestava doznala proti neděli tří změn a na její hře se to výrazně projevilo. Domácí si vytvořili znatelnou převahu a zároveň i šance, které v podvečerním dusnu fanoušky potěšily. Všechno začala Rychlíkova bomba v šestnácté minutě, kterou čerstvý reprezentant černý vyrazil a nastartoval další skvělý individuální výkon. Na jeho rukavicích totiž skončily i Randův pokus, Kuličovo sólo ze šestadvacáté minuty a Jarolímova dělovka z hranice šestnáctky po půlhodině. Ale nejen domácí si vytvářeli šance. Slávisté podobně jako v Teplicích začali zakřiknutě, ale o to slibněji pokračovali. Stoprocentní možnost spálil po Pitákově sólu ve dvacáté minutě Tomáš Došek, který z pěti metrů netrefil branku. V jednatřicáté minutě se po dlouhé době konečně dočkal gólové trefy Siegl. Kuličova střela z hranice trestného území sice nebyla nijak zvláš? vydařená, ovšem všudybyl Siegl jí využil ke vstřelení své 153. ligové branky. Jenže Marila se z vedení neradovala dlouho: v pětatřicáté minutě brankář Sňozík navázal na svůj špatný výkon z neděle a jen sledoval, jak mu Petroušova dělovka z 35 metrů míří za záda. Petroušovi se střelba z dálky zalíbila, a tak o pět minut později podobným způsobem vystřelil nepochopitelně směrem na černého. Ten akrobatickým zákrokem situaci zachránil, ale podle pravidel měl být poté nařízen nepřímý kop devět metrů od branky. Ovšem mezinárodní sudí Hlaváč jen rozpažil, na což v hledišti zareagoval zakroucením hlavy i šéf komise rozhodčích Milan Brabec. Poločasový účet nakonec podtrhl zahozením šance Piták, který šel sám na Sňozíka, ale mířil mimo. Rozhodující úder domácích, kteří i po přestávce dlouhé minuty ovládali hru, přišel v 51. minutě. Siegl prodloužil hlavičkou míč ke Kuličovi a ten si v šanci věděl rady. Pražané se dostali více do hry až v závěrečných dvaceti minutách, kdy přišel na hřiště na úkor defenzívy Brazilec Adauto, ale ani to už Slavii nepomohlo a poprvé letos prohrála.