Evropská liga

Slavia - PAOK Soluň 4:0

Vánoce se blíží, a tak se slávisté evidentně rozhodli, že všem fanouškům udělají radost a připraví pro ně příjemný fotbalový večer. Plán se vydařil a Slavia postupuje do osmifinále poháru UEFA.

sestava:R. černý - L. Došek, A. Petrouš, Müller, Hrdlička - Piták (87. Kuchař), Dostálek, Gedeon, Skácel - T. Došek (82. Adauto), Vachoušek (75. Kuka) góly: Skácel, Vachoušek, 2x Kuka Nutno říci, že sešívaní jsou jediný český tým, který v pohárové Evropě přečká zimu. Cesta tam byla se soupeřem s řecka asi už tradiční - nejdříve prohra venku a pak vynikající výkon s notnou dávkou nervů a závěrečnou exhibicí. Jestli tomu tak bude pořád, tak se máme na co těšit. Naštěstí v té době již nebude hrozit takové mrazivé prostředí, které dnes vládlo. Stejně jako po minulém pohárovém utkání si představuji, jak na Strahov přijede Liverpool či jiný atraktivní soupeř. Psát něco o ději utkání nemá smysl, každý jistě byl na Strahově či alespoň sledoval v televizi. Takže co jste doma vidět nejspíše nemohli? - byla velice solidní zima :) - výskyt oteplovadel typu flaška rumu atd. byl velice hojný - severní tribuna plná hostujících a velice slyšitelných fanoušků, kteří se před zápasem mohli nerušeně procházet mimo sektor. Pořřadatelská služba těžce nezvládala a policie byla jinde. Jeden řek si dokonce dovolil jít na hřiště a kopnul si penaltu (trefil tyčku) -na východní a jižní tribuně se rozdávaly papírky s nápisem Slavia (?), které posloužili na společnou choreografii při vstupu hráču na hřiště -o poločase nám byly představeny mladé slávistické naděje, které zrovna vyhrály turnaj v Německu. -slávisté v kotli si udělali ohníček ze sedaček -domácí hráči po utkání krásně vtancovali do šaten Tak takle nám skončila podzimní fotbalová sezóna. Pěkná tečka že. Info ze Sportovních novin: Hráči Slavie Praha budou v jarních evropských pohárech jako jediní zastupovat český fotbal. V dnešní odvetě 3. kola Poháru UEFA dokázali proti PAOK Soluň na Strahově smazat jednobrankovou prohru z prvního duelu v řecku a po brankách Skácela, Vachouška a dvou trefách střídajícího Kuky zvítězili 4:0. S obrovským nasazením se domácí fotbalisté pustili do soupeře a již v první minutě byli blízko vytouženého rychlého gólu. Tomáš Došek unikl po levém křídle, přetaženým centrem našel Pitáka, který však trochu zaváhal a jeden z hostujících obránců stačil jeho střelu zblokovat. O minutu později vypálil Gedeon nad. Příznivci Slavie se v mrazivém počasí rozhodně nenechali zahanbit početnou a především bouřlivě povzbuzující řeckou skupinou a hnali domácí celek stále kupředu. Stoprocentní šanci otevřít skóre promarnil v šesté minutě Dostálek, jemuž poslal krásně míč Vachoušek, ovšem domácí kapitán nedotáhl kličku brankáři Tohurogluovi k úspěchu. Na druhé straně i řekové ukázali, že v ofenzívě jsou hodně nebezpeční. Po rychlé akci se ocitl v dobré střelecké pozici Okkas, ale namířil nad. Rychlá branka přece jen přišla. V 13. minutě prodloužil dlouhý pas svého bratra Lukáše hlavou Tomáš Došek na nabíhajícího Skácela, ten se neukvapil a přesnou střelou ke vzdálenější tyči - svým prvním pohárovým gólem - smazal náskok soupeře z prvního zápasu. Tři minuty nato musel ukázat své umění reprezentační gólman černý, když zlikvidoval šanci Okkase, který se před ním objevil zcela sám. Slavia po vedoucím gólu trochu polevila a PAOK byl více na její polovině, ale do dalších šancí jej domácí nepustili. Naopak Skácel mohl po půlhodině hry přidal druhý gól, ale střela mu nesedla. Další jasnou šanci měl Vachoušek v 38. minutě. Dostálek mu přesně posadil míč na hlavu, ale domácí kanonýr namířil vedle; předtím si černý poradil s hlavičkou Frusose. Před přestávkou ještě Vachoušek ještě vypálil z otočky a málem zaskočil brankáře hostí, jemuž míč skoro proklouzl mezi nohama do sítě. I vstup do druhého poločasu vyšel Slavii výborně. Po šesti minutách si Vachoušek došel pro faul a sám z trestného kopu z dvaceti metrů trefil přesně levý růžek řecké branky. Posunul tím Slavii do jarních pohárových bojů a dal již svůj pátý gól v letošním ročníku Poháru UEFA. Vachoušek mohl za dalších deset minut pojistit postup, ale ve se stoprocentní šancí naložil hanebně, když jen lehce poslal míč do Tohurogluovy náruče. Domácí však v těchto fázích střetnutí nehráli příliš dobře, neudrželi míč na svých kopačkách a řekové zlobili. Divákům zatrnulo v 72. minutě, kdy Jorgiadis našel nabíhajícího Kutsise, ale ten napálil míč daleko vedle tyče. Definitivní postupovou pojistku zajistili dva střídající hráči: Kuchař poslal centr na hlavu Kuky a ten se po dlouhé době zapsal mezi střelce. Navíc po přihrávce dalšího střídajícího útočníka, Brazilce Adauta, dorazil Kuka soupeře čtvrtou brankou, znamenající pro PAOK debakl.