Hráči Slavie

Hodnocení slávistů - 6. kolo

Slavia nedokázala venku zvítězit ani napotřetí a lídr tabulky jí uniká. Již příští týden nás navíc čeká vstup do Evropské ligy a očekávané derby.

Bohužel tu máme další ztrátu venku. Soupeř navíc na rozdíl od Baníku a Bohemky sympaticky nezalezl a rozhodl se hrát naprosto otevřenou útočnou partii, ani tak ale Slavia nebyla úspěšná. A přiznám se, že celkově se mi výkon moc nelíbil. Ačkoliv jsme v závěru měli tlak a vyložených šancí nakonec nebylo vůbec málo. Při vší úctě, Sigmě se sice daří a i včera hrála velice pohledný fotbal, ale pořád jde o nováčka, který neměl žádné finance na posily. Naopak Slavia sestavila kádr, který v Edenu nemá obdoby za dlouhé roky. Podle mého názoru jde papírově o jeden z nejsilnějších týmů historie, ale hra ani výsledky tomu zatím neodpovídají. A nevidím ani potřebný posun vpřed.

Přijde mi, že se trochu motáme v kruhu. Jasná výhra proti Boleslavi nás měla zvednout, ale nestalo se tak. A včerejší zápas mi přinesl více otázek než odpovědí. Proč nastoupil v základní sestavě Altintop, který dosud nic neukázal? Proč při svém tragickém výkonu vydržel na hřišti do 70. minuty? Proč byl jako první stažený jeden z nejaktivnějších hráčů Stoch? Proč hraje Van Buren v základu na křídle, když mu to tam v ostrých zápasech nejde? Proč nedostane víc prostoru dobře se jevící Sobol, když zatím není Frydrych v takové formě jako na jaře? Proč hráči v závěru působí až nezdravě frustrovaným dojmem (zakopnutí míče Jugase, spousta zbytečných faulů a žlutých karet)? Navíc si srovnejme herní projev s dosavadním lídrem tabulky z Plzně. Tým trenéra Vrby zatím hraje lepší fotbal a utíká nám zaslouženě.

Jasně, změn bylo v Edenu víc než ve Štruncových sadech a je možné, že je třeba ještě čas, aby si to sedlo. Ale nejen ve světle výše zmíněných otázek ze včerejšího zápasu začínám mít pochybnosti. Trenér Šilhavý je bezpochyby skvělý trenér, ale jeho četné úspěchy z minulosti se vždy vyznačovaly sázkou na rychlý přechod do útoku a na jasnou základní sestavu, kterou příliš neměnil. Teď chce hrát Slavia dominantně a hráče navíc kvůli účasti v Evropě a našlapanosti kádru točit musí. Je pro tuto filosofii kouč Šilhavý tím správným mužem? Doufám, že ano, ruku do ohně bych za to ale nedal. Ostatně dost napoví už příští týden, kdy nás čekají dva důležité a těžké zápasy s Maccabi Tel Aviv a se Spartou. Pro klid potřebujeme alespoň 4 body.

Hráči jsou hodnoceni na stupnici od 1 (nejhorší) do 10 (nejlepší).

Jan Laštůvka - 6 - V první půli velice dobře vytěsnil střelu Plška. Ve druhé včas vyběhl proti Manziovi. Sebral i několik centrů. Na druhou stranu i jednou namazal soupeři při rozehrávce a byla z toho nebezpečná situace, kterou naštěstí domácí nedotáhli ani k zakončení. Celkově ale dobrý výkon.

Michal Frydrych - 4 - Není zdaleka v takové formě jako na jaře, kdy klepal na dveře reprezentace. Souhra s Van Burenem vázla, několikrát měl Michal i problémy při bránění. V závěru ukázal svou silnou stránku, když se dokázal prosadit k útočné hlavičce, Buchta bohužel výborně zasáhl.

Jakub Jugas - 4 - Stopeři nechali vzadu až příliš mnoho oken, viz hned úvodní tutovka Zahradníčka. Hned poté Jugas dobře zblokoval šanci Falty. V zápase si celkově vedl průměrně. Nehořel, ale ani nedominoval, viz třeba problémy v hlavičkovém souboji s o hlavu menším Manziou. Nesmyslným zakopnutím míče si navíc koledoval o červenou kartu a vykartování na derby.

Michael Ngadeu Ngadjui - 4 - Včera to nebyl Michaelův zápas a jeho výkon byl až překvapivě nejistý. V obraně několikrát zaváhal, hned v úvodu nezachytil náběh Zahradníčka a byla z toho tutovka. Celkově mi přišel vzadu o něco horší než Jugas. Na druhou stranu byl ale vidět při útočných standardních situacích. Jeho akrobatické zakončení ve druhé půli mělo oči, Buchta byl ale připraven. Přiznám se, že bych byl rád, kdyby se příští týden už mohl do základu vrátit Deli. Ten je na stoperu přeci jen o něco lepší a stejně tak je Ngadeu lepší v záloze než Souček.

Jan Bořil - 5 - V úvodu prohrál silový souboj s Chorým a byla z toho šance Falty. Celkově ale měla levá strana méně potíží než pravá. Bořil také tentokrát předvedl více faulů, než by bylo optimální, s čímž má někdy problém.

Mick Van Buren - 5 - Pětka je pro Micka celkem benevolentní, ale je pravda, že zahrál lépe než třeba Souček. V zápase měl jednu výbornou akci, kdy unikl po své straně a přesným centrem našel v gólovce Škodu, který bohužel trefil jen břevno. Jinak Mick vidět nebyl a na křídle se mu v dosavadním průběhu sezony nedaří. Stoprocentní není ani dozadu, když třeba v úvodu zápasu při bránění podklouzl a byla z toho šance. Slabší pětka.

Tomáš Souček - 4 - Ne že by očividně kazil a hořel, ale Tomáš celkově podal hodně nevýrazný výkon. Olomouc se úspěšně snažila o rychlý přechod a Souček její snahu nedokázal zastavit. Střed hřiště, který by měl pokrýt, byl až příliš často otevřený. Připočtěme si k tomu, že dopředu nepředvedl nic a neuhlídal Jemelku při sporném gólu. Výsledkem je horší čtyřka. Tomáš zatím bohužel není na postu defenzivního záložníka tak platný jako Ngadeu a myslím si, že ačkoliv celkově nehraje špatně, tak dosud nedokázal plně navázat ani na své povedené jaro v Liberci.

Josef Hušbauer - 6 - Opět patřil k hráčům, kteří snesli přísnější měřítko. Vynikající přihrávkou připravil naši první trefu pro Škodu. Velice hezkým dlouhým míčem pak stejného hráče vyzval k zajímavé střele z voleje. Ačkoliv hrál i poté dobře, tak nebyl ve zbytku zápasu až tak výrazný, jak umí. Proto jsem se nakonec přiklonil k nadprůměrné známce jen o jeden stupeň.

Halil Altintop - 3 - U Halila řeknu tvrdě a naplno, co si myslím já a asi i většina slávistických přiznivců. Jakkoliv mohu jen smeknout před jeho dosavadní kariérou, tak ve Slavii se zatím prezentuje jako hráč, který má sotva na ligu. Do toho zapadl i jeho včerejší výkon. Pomalý, v soubojích nedůrazný a dopředu nepříliš viditelný. Nechápu, proč dostal šanci v základu a jak je možné, že vydržel na hřišti tak dlouho, když prakticky jen ztrácel míče. Myslel jsem si, že během reprezentační přestávky zapracuje na fyzičce a zvedne se, ale ten problém je očividně hlubší. V současnosti nemá vzhledem k svým výkonům a konkurenci v kádru na hřišti co pohledávat a začínám silně pochybovat, že vůbec kdy bude pro Slavii přínosným hráčem. Zatím obrovské zklamání.

Miroslav Stoch - 6 - V první půli patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Výtečnou přihrávkou poslal do šance Škodu, byl aktivní a jednou se bojovností málem dostal do úniku. Vstup do druhé půle se mu sice zdaleka tolik nevydařil, i tak jsem ale jeho střídání nechápal. Zatím na mě dělá dobrý dojem.

Milan Škoda - 6 - Odehrál dobrý zápas a byl hodně vidět. Při svém gólu perfektně převzal míč a prostřelil Buchtu. V závěru také skvěle našel v tutovce Necida. Rád bych mu dál vyšší známku, ale fakt je, že další dvě gólovky zahodil. Ačkoliv u té s břevnem výborně odskočil obránci, tak ještě alespoň jednu proměnit měl.

Jaromír Zmrhal - 5 - Nezklamal. Snažil se být aktivní a několikrát vystřelil. Škoda hlavně rány v samotném závěru, ta se určitě dala umístit lépe.

Tomáš Necid - 4 - Vidět byl, ale co je to platné, když zahodil rozhodující ohromnou příležitost. Sám na malém vápně, čas si zpracovat míč - co víc může útočník chtít?

Eduard Sobol není hodnocen, protože hrál příliš krátce.

6. kolo - Sobota 09. 09. 2017 18:00

HET liga, 2017/2018
1 - 1
1 - 1
SK Sigma Olomouc
SK Sigma Olomouc

40. Jemelka

SK Slavia Praha
SK Slavia Praha

9. Milan Škoda

Komentáře (322)

Přidávat komentáře mohou pouze přihlášení a registrovaní uživatelé. Přihlašte se zde

 1. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Alanor (admin)   před 9 měsíci 10.09.2017 10:32 |  
  8 1

  Úvod byl už dost dlouhý, tak jsem ho nechtěl protahovat hodnocením rozhodčích, které pro mě v tomto zápase bylo podružné - body jsme ztratili sami.

  Ale Hrubeš nepískal dobře. Gól platit neměl, viz "Za úmyslnou hru rukou je třeba považovat, jestliže hráč zadržením nebo zahráním míče rukou získá pro sebe nebo pro své družstvo výhodu." Ale dokáži pochopit, že ze svého postavení si nebyl rukou jistý a když ji neviděl, tak gól prostě uznal. I jinak ale předvedl dost chyb. Jak je možné, že nedostal Chorý žlutou za faul na Bořila z první půle. Jak je možné, že nedostal Bořil žlutou za ukázkové zatažení za dres? I Jugas si koledoval o červenou a z jejího neudělení jsem cítil kompenzaci za pochybně uznaný gól.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Travinho   před 9 měsíci 10.09.2017 10:47 |  
   2 0

   Podle mého mohl být Chorého zákrok na Bořila oceněn i červenou... Jinak samozřejmě souhlas a to i s hodnocením.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Alanor (admin)   před 9 měsíci 10.09.2017 10:51 |  
    2 0

    Taky bych si za to červenou dovedl představit. Kopnutí do intimních míst úplně mimo míč, byť asi nechtěné.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Jožin   před 9 měsíci 10.09.2017 17:41 |  
   5 0

   Vůbec nechci brečet,že rozhodčí ovlivnil konec zápasu,ale koukal jsem v poledne na opakovačku a hodně faulú které odpískal na půlce proti nám beru jako jeho chyby a to dost podstatné jestli umysl nebo špatné rozhodnutí to nevím,ale než jsme získali balon tak byli 2min pryč a tlak se vytrácel jsou to maličkosti ale ze zkušenosti vím ,že to jak se říká připískávání je dost protivné a jde to na nervy

 2. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Alanor (admin)   před 9 měsíci 10.09.2017 10:40 |  
  25 3

  A ještě jeden postřeh. Pokud byl rychle (a nutno dodat že správně) odstřihnut Van Kessel, tak Altintop je úplně stejným kandidátem, jestli nepřijde v dohledné době rapidní zlepšení. Gino alespoň dal nějaké góly. Jsem zvědav, jestli na to budou mít v klubu koule, pokud bude Halil pokračovat v současné mizérii.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   kerim1969   před 9 měsíci 10.09.2017 23:24 |  
   0 1

   Uhrin si neporadil s GVK a teď je v podobné situaci Šilhavý s Altintopem.
   Jeden musí z kola ven.

 3. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Guly (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 10:50 |  
  11 4

  Dobré hodnocení, výstižně jsi to napsal ohledně Altintopa. Ale místní sebranka zastánců slabších a utlačovaných ho bude stejně obhajovat.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Alanor (admin)   před 9 měsíci 10.09.2017 11:00 |  
   20 0

   Tak já obecně nejsem zastáncem odepisování hráčů po dvou měsících. Podle mě potřebují alespoň půl roku, aby se daly vynášet nějaké první směrodatnější závěry.

   Ale Altintop je speciální případ. Přišel jako údajná top posila a má jasně druhý největší plat po Dannym. Ale na hřišti nevidím pořádně ani náznaky něčeho pozitivního. Dozadu nula, souboje nula, rychlost nula, do zakončení se ani nedostane a že by si nějak rozuměl s míčem a dirigoval hru jako Danny tak to ani náhodou. Navíc mu táhne na 35 a perspektiva je nulová. Ostatně i přicházel se záměrem okamžité posily a zkušeného hráče, o něhož se budeme moci v náročné sezoně opřít. Takže v tomto případě se obávám, že případné čekání bude čekáním na Godota.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    malan (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 12:19 |  
    12 11

    Ono to hlavně vypadá, že celá ta strategie s veteránama vůbec nevyšla. Altintop je tragéd, Rotaň prý dělá černou práci kterou vidí pouze jen nejlepší odborníci na fotbal, ti ostatní nemají právo se vyjádřit, protože fotbalu nerozumí, (to že namazal na druhý gól APOELu je zkrátka smůla) a Danny je sice fotbalista od pánaboha, ale je buď zraněný nebo zoufale neefektivní, sprint neudělá. Nechci malovat čerta na zeď, ale myslím, že to s nimi lepší nebude.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Radek097 (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 14:20 |  
     5 2

     Doporučuji se podívat na jeden ze záznamů a pozorovat míč a kde se nachází Rotaň. Poté možná budeš také spadat do skupiny ''nejlepší odborníci na fotbal''.

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      malan (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 15:07 |  
      1 9

      Dekuji za pripomenuti, prave jsem shledl tu jeho uzasnou paticku na nikoho, ktere se zmocnil hrac apoelu a vyslal do kontru utocnika ktery lobem zakoncovat ty "odborniku" :D Jeste pridavam textovy online prepis akce "Domácí se zmocnili balonu po katastrofální rozehrávce Rotaně, Ebecilio posunul míč ze středu vlevo na Aloneftise, který famózním obloučkem z hranice šestnáctky překonává Laštůvku."

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       Radek097 (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 15:41 |  
       3 1

       Bude i druhý díl?

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        malan (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 15:49 |  
        2 7

        Ajaj, co jineho napsat kdyz sis to ted sam prohledl, ze?:)
        Ja doufam, ze zadny podobny kiks uz neudela, takze snad druhy dil nebude.

        • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

         Radek097 (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 15:56 |  
         7 3

         Takže budeš dokola omílat jednu chybu? Má to výhodu, že se to naučíš nazpaměť a budeš perlit před těmi, co mají stejný názor jako ty.

         • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

          malan (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 16:01 |  
          2 7

          Zajimave, ve 14.20 z tveho prispevku vyplyvalo, ze zadnou chybu neudelal:) A tak je to tu s vama se vsema klauni..

          • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

           Radek097 (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 16:05 |  
           4 0

           Tak to se omlouvám... nikoho neberu za neomylného. Mě šlo pouze poukázat, abys pochopil roli Rotaně v naší hře a proto jsem ti doporučil sledovat právě ho a děj hry.
           To, že chybu s Apoelem udělal je pravda a dávám ti za pravdu, ale to nebyl účel mého příspěvku v čase 14:20.

           • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

            malan (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 16:10 |  
            1 2

            Ok, to beru, ja jsem v souvislosti s nim ani o nicem jinem nepsal. To ze vsichni 3 zpomaluji hru totiz ani nema smysl zminovat.

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       malan (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 15:59 |  
       0 3

       Koukam ze 4 (zatim) kutasove ten zapas ani nevideli :)

 4. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  tolsimir (admin)   před 9 měsíci 10.09.2017 10:50 |  
  12 0

  Stochovi bych se nebál dát o stupeň vyšší, Altintopovi o stupeň nižší známku. Stejně tak Mick podle mě hrál hůř než na 5 (pokud jsem vyčítal Zmrhalovi často neviditelnost, musím být objektivní a vyčítat to i zde, páč to bylo nemlich to samé, jedna akce to nezachrání). Jinak asi souhlas

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Alanor (admin)   před 9 měsíci 10.09.2017 10:55 |  
   3 0

   Jakkoliv se mi Stoch líbil, tak dobře odehrál vlastně jen poločas (15 minut druhé půle nic moc a víc šanci bohužel neodstal), proto jsem dal 6 a ne 7. Ale jak jsem psal, zatím se mi líbí, jak hraje. Tak doufám, že se ještě víc sehraje a bude pro nás klíčovým hráčem.

   U Altintopa i Van Burena se určitě dala dát nižší. Měl jsem je mezi a nakonec se rozhodl dát vyšší i vzhledem k celkovému průměru. Nedá se říct, že by to v Olomouci bylo horší než na Baníku nebo Bohemce, tak jsem chtěl, aby tomu známky odpovídaly.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   rybka   před 9 měsíci 10.09.2017 11:22 |  
   3 3

   Tolsimire,můžeš mi říct co udělal Stoch tak výjimečné,že by se měl stát nejlépe hodnoceným hráčem zápasu?Určitě má předpoklady se jím stát ale v Olomouci tak podle mě nehrál.

 5. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Robinator   před 9 měsíci 10.09.2017 11:04 |  
  9 1

  Velice přesné, souhlasím do puntíku..Husbymu bych možná ještě vytkl ty rohy..je to kopaný fakt prachbidne.. Oblouček, který tam letí dlouho..obránci mají čas se zorientovat..to se mi opravdu nelíbí..ať se kluci mrknout na PL a inspirují se, jak se to má správně kopat..

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Kunetice   před 9 měsíci 10.09.2017 11:41 |  
   0 0

   To není o tom to vidět ale musíš najít někoho z mančaftu kdo má takovou kopací techniku.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Radek097 (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 14:19 |  
    0 0

    To, že z přímého kopu 20 metrů od brány pořádně nikdo netrefí ani branku je velká bída... to musím uznat.

 6. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  daadyy   před 9 měsíci 10.09.2017 11:30 |  
  9 9

  Když jsem tu na začátku ligy psal,že Altintop je na odpis a že nechápu jak hráč s takovou nefyzičkou mohl přijít z bundesligy a že dost pochybuju,že se ještě vůbec vzchopí,tak mě tu místní hysterky malém uštěkaly a uminusovaly..

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   mirecek1111   před 9 měsíci 10.09.2017 11:44 |  
   4 1

   no tak ti teď zase statistiku vyladíme plusama :D

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    daadyy   před 9 měsíci 10.09.2017 11:46 |  
    8 2

    O plus/minus mi nejde. Spíš o tom, že občas se tu rozjede taková hysterie a lidi pak nejsou schopní být objektivní. A je to jak v pozitivním tak negativním smyslu ;)

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   sTizz (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 15:31 |  
   1 2

   Nj,ta aklimatizace na novy prostredi je delsi,nez vsichni cekali.. Ale Husby taky ze zacatku nebyl zadny oslnivy hrac:)

 7. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Srdcar114   před 9 měsíci 10.09.2017 11:47 |  
  9 3

  Musíme počítat s tím,že se na nás soupeři,s kterými budeme hrát venku, budou chtít vytáhnout.Všechno je to o proměňování šancí,kdyby se proměnily,bylo by hodnocení lepší.Ztrátou je neúčast Deliho a i Sýkory,kdyby byl v top formě.Na rozdíl od některých jiných si užívám 32 zápasů bez porážky,což je rekord v celé historii Slavie.To je úžasné číslo a za ním stojí Šilhavý.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Alanor (admin)   před 9 měsíci 10.09.2017 11:52 |  
   12 0

   Já si samozřejmě taky vzestup Slavie moc užívám. Je mnohem příjemnější lamentovat nad remízami zvenku a 2. místem, než když jsme hráli o záchranu a pomalu co týden, to ostuda.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   golgoloth   před 9 měsíci 10.09.2017 17:39 |  
   0 0

   soupeři se chtějí vytáhnout i na plzeň a spartu

 8. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  daadyy   před 9 měsíci 10.09.2017 11:48 |  
  11 1

  Já bych dal ještě hodnocení trenéra. Nechci JŠ odvolávat, ono taky moc není kým ho nahradit. Ale jak pořád může doprava stavět Frydrycha s MvB. Ani jeden z nich není čistokrevný křídelník. Pravá strana pak nefunguje. A to ani dopředu ani dozadu. Máme šíleně nevyužité křídelní hráče. Proč nehraje Sobol vlevo a Bořil napravo. Co se stalo s Mingazovem? Jestli nepřijde nějaká změna, tak se dost obávám, že nás Sparta v derby přes křídla dost ztrestá.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   bongor   před 9 měsíci 10.09.2017 15:03 |  
   5 1

   Trochu jsem nepochopil zapůjčení Mingiho do Boleslavi.To je zrovna hráč,který by si poradil jak s Chaimem tak s Biabianim.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    honza_sl   před 9 měsíci 10.09.2017 15:26 |  
    1 1

    Chaim nevím, ale Biabiani, jak jsem ho, byť jen párkrát viděl, je dost jiná liga.

 9. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Sracken   před 9 měsíci 10.09.2017 11:58 |  
  5 16

  Alanore opět přesné postřehy. Na stadionu jsem to viděl téměř stejně. Danny a Altintop jsou něco jako ajťák Karel v Prostřenu. Přišli se sem regulérně vyprdět, jsou to defakto podvodníci, protože při podpisu smlouvy zamlčeli, že již nejsou schopni hrát profesionální fotbal víkend co víkend.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Alanor (admin)   před 9 měsíci 10.09.2017 12:03 |  
   15 2

   Danny je podle mě úplně jiný případ než Altintop. Výjimečný hráč, byť se samozřejmě už blíží ke konci kariéry. I tak je ale platný a věřím, že až se s mužstvem víc sehraje, tak bude ještě důležitější. Za mě dobrý příchod.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Sracken   před 9 měsíci 10.09.2017 12:10 |  
    14 4

    Danny je samozřejmě jiný případ, ale jeho koleno je v takovém stavu, že mu neumožňuje, aby hrál tak, jak Danny umí. Je to stejné jako Rosa.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Sracken   před 9 měsíci 10.09.2017 12:12 |  
     21 2

     A ještě chci dodat, že jsem strašně rád, že jsme uděli hráče jako Hromada, Sýkora, Stoch - to je ta kvalita, kterou potřebujeme. Jen by měla být na hřišti a ne na lavičce nebo na tribuně.

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      o-cab   před 9 měsíci 10.09.2017 12:26 |  
      2 1

      ano přesně na oba komentáře

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      Hesmir (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 17:36 |  
      3 1

      Za Dannyho jsem rád, RR se mi líbil z paměti EURO12 a práci odvede. Ale rači bych přitlačil na přestupové částce, ušetřil na platu a měl tu Lobotku. Je to stejné jako u bídy... kdyby před rokem neprodali Brabce, tak dnes nekupují Kayu. Za toho dali skoro to, za co prodali Brabce a neúměrně tomu navalí do platu. Kdyby dali tomu mladému stoperovi polovinu co bere turek... pro vývoj klubu 100x lepší. Platný sehraný mladý hráč co roste.
      Stejně bych to rád viděl u nás. Nemusíme vychovávat od 6let, těším se na výsledky páně Plíškovo, s příchody +/- 15let. Věřím, že přijde doba, kdy bude za Áčko hrát jeden, dva třicátníci a zbytek bude pod 28, v relaci 18-25let. A když přes 30, tak jako Škoda, že tych cet překročí u nás.

 10. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Sracken   před 9 měsíci 10.09.2017 12:07 |  
  5 28

  Napíši zde provokativní jména:
  Zdeněk Ščasný - rozhodně by se z toho neposral a v evropských pohárech předvedl skvělá představení.
  Holoubek, jako asistent Hašler a spol. - jsem přesvědčen, že Holoubek je nejlepší český trenér následujících dvaceti let a když má Sinsheim ještě mladšího kouče? Zná metody nejlepších týmů, umí jazyky, ideál pro nás.
  Trpišovský je jasný, Kozel na tento tlak nemá.
  Je to samozřejmě věc k diskusi. Ideální by byl samozřejme Portugalec nebo Holanďan se zkušeností z TOP 3, resp. TOP 2 (Feyenoord nejde brát vážně v posledních 15ti letech), protože tito trenéři mají zkušenost s tím, že MUSÍ týden co týden vyhrát proti totálně betonujícímu soupeři. Někdo typu Van Maarvijk, Jesus Jorge - kouč typu Stramaccioni je na nic, nemá zkušenost s tím trénovat hegemona, který musí v souboji s dvěma reálnými soupeři o titul všechny ostatní jen porážet.
  Ruku na srdce, o titulu se rozhoduje právě s Baníkem, Sigmou a Klokany, stejně jako v Portugalsku během výletů do Funchalu či za řeku do Setúbalu. Tak to prostě je. A Šádek s Vrbou to ví. Vědí, že všech s S a S neprohrají a že jim stačí porážet ty slabé.
  Koment k čichu na hráče: Proč vzal Šádek Hájka a ne Jugase? Protože chce hrát fotbal 21. a ne 20. století. Hájek je vynikající a s Hejdou hrají perfektně. Plzeň bude prostě oříšek. Musíme se vzpamatovat a to okamžitě.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   rak (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 12:33 |  
   5 0

   Já bych tady teď další trenéry neprobíral. Zatím bych Šilhavého nevyhazoval a to miminálně do konce podzimu a poté jen v případě neúspěchů v lize i EL. Ščasný je velmi nesympatický a žádný opravdový úspěch nezaznamenal. Nebrat. Holoubek by perspektivně špatný být nemusel, nevím. Trpišovský je dobrý, ale včera to také totálně prokoučoval. Tam jsem doufal, že by Liberec něco uhrát mohl. K cizincům jsem dost skeptický, nikdy u nás nikde neuspěli. Éra Paastora byla snad vůbec nejhorší ve Slávii. Úplně špičkoví trenéři by sem nešli.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Faris (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 13:36 |  
   11 0

   Běžte už do háje se Šádkem. Jen díky němu loni nedali titul. Je to prostě magor, jehož jediná strategie je Vrba. A brutální tlak na rozhodčí. Já bych se musel propadnout studem, kdyby ve Slavii někdo v poločase vletěl do kabiny rozhodčích a vyhrožoval. A Hájka vzali ze Zlína v zimě, kdy my vzali Luftnera. Takže my nevybírali mezi Hájkem a Jugasem.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   honza_sl   před 9 měsíci 10.09.2017 13:40 |  
   11 1

   Nebudu komentovat ZŠ, ale ostatní česká jména podle mě moc nedávají smysl.

   Všichni, co tu vzývají mladé, "perspektivní" kouče, neberou prostě v úvahu, že tlak v TOP klubu (v rámci ligy) je úplně jiný než v týmu z prostředku tabulky, či týmu jako LBC, který sice často hraje poháry, ale je to při kvalitě hráčů spíš nadstandard, prostě milé plus, které když nebude, tak se nic moc nestane. Zato u nás, pokud bychom loni neskončili na pohárech, tak spadne stadion...

   Ostatně je to i obrovské protiřečení (nevím, jestli Tvé konkrétně, píšu to obecně) vůči JŠ. Jemu vyčítáte, že je trenér pro týmy s ambicemi, které necílí na titul, reps. ne primárně (zhruba řečeno "je dobrý, když nikdo nečeká super úspěch a vyhoří s týmem, co má hrát top") - no jo, ale to přesně sedí na Trpišovského, Gulu atd., o Holoubkovi ani nemluvě. Rozdíl mezi nimi a JŠ je v tom, že oni TOP tým (pražská "S" plus FCVP) buď netrénovali (Gula, Trpišovský, Šmejkal) nebo ano a shořeli (Holoubek). JŠ na rozdíl od nich udělal 2 tituly...

   Jako já JŠ strašně fandím a myslím, že bude super trenér. Ale i kdybych připustil, že ne, tak kdo? Jarolím a Vrba nereální, ostatní nevyzkoušení či horší než JŠ. Zahraniční trenér? Obrovské riziko, samozřejmě s možností velkého zisku, jak už to tak bývá. Viz ACS - podle mě je šance, že jim to s AS vyjde, tak 15%. Pokud ano, bude to super úspěch. Pokud ne, super průser. Tipuju to druhý...

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Travinho   před 9 měsíci 10.09.2017 17:34 |  
   1 5

   Když už bychom měli měnit trenéra, což doufám není aktuální, tak bych se rozhodoval mezi duem Hapal - Šmejkal.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   donford   před 9 měsíci 10.09.2017 19:47 |  
   1 2

   Tak kdyby náš nároďák hrál jako kluci v r. 1962 - finalisté MS nebo mistři Evropy v r. 1976, tak by to špatné nebylo. Samozřejmě, je dnes fotbal daleko rychlejší a silovější - méně techničtější, ale když to ti hráči zvládli s přehledem tenkrát, byli by i dnes výborní. Přizpůsobili by se. Tolik k zřejmě lehce opovrhovanému 20. století. Nakonec v r. 2004, kdy jsme váleli na ME v Portugalsku, dnešní liga a nároďák už vůbec, nesahá jak se říká ani po paty. A to byl začátek 21. století. A ti hráči měli kořeny bohatě ve 20. století. Viděl jsem, že brzy 40 letý Rosický dnes dal zrovna gól. Není to ostuda pro naší ligu? Pro to úžasné 21. století?

 11. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  DeanMoriarty   před 9 měsíci 10.09.2017 12:19 |  
  2 1

  Mingazov odchází hostovat do Bolky.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   o-cab   před 9 měsíci 10.09.2017 12:32 |  
   9 16

   doufám že s sebou vezme i trenéra který ho tam posílá. mingazov byl pro mě jedním z prvních náznaků, že Šilhavý dříve nebo později končí. pokud jeden z nejdynamičtějších a nejšikovnějších hráčů ligy (minimálně od zimy, po které navíc přidal velkou bojovnost) přenechává v záloze místo různým altintopům, dvěma DM, a útočníkům (tecl, mvb), tak to poukazuje opět na něco, za co bych tady dostal 20+ palců dolů. ven

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    rak (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 12:37 |  
    18 4

    Dost lidí tady Šilhavému nadávalo, že Mingazova protěžuje a že takový hráč nemá ve Slavii co dělat. Pak si to schytával za simulace. Teď jde jen na podzim na hostování. Ta hysterie už je opravdu na pováženou.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Kenny   před 9 měsíci 10.09.2017 12:46 |  
    5 12

    Jojo, všude kde Mingy byl, tak sklízel úspěchy. Taky nerozumím, proč jde hostovat do Bolky když má minimálně na Barcu. Jeden z nej hráčů ligy.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Novasinho   před 9 měsíci 11.09.2017 12:26 |  
     2 0

     Zřejmě zde nebyla pochopena tvá zjevná ironie :-))

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      JS (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 13:59 |  
      1 2

      Nebo spíš byla.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   malan (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 12:35 |  
   7 4

   Je tu někdo, kdo tomuhle kroku rozumí?

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Ulquiorra   před 9 měsíci 10.09.2017 13:06 |  
    4 6

    Třeba já bych řekl, že tento krok naprosto chápu.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     malan (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 13:17 |  
     14 1

     A můžeš mi ho prosím vysvětlit? Na tuhle stranu máme Sýkoru=stále zraněn, Micka=jeho výkony jsou na křídle průměrné, Dannyho=zraněn nebo se v zápasech šetří. V kontextu tohoto uvolnění do MB nechápu.

 12. Sestava

  Dresco   před 9 měsíci 10.09.2017 12:57 |  
  5 4

  Kdyz jsem vcera videl sestavu, tak jsem mel radost, ze konecne nehraje Rotan, ktery je minimalne ve venkovnich zapasech, kdy se chodi do rychlych protiutoku spise pritezi a brzdou. Zaroven jsem ale mel docela sok z toho, ze hraje Altintop zaklad. Rikal jsem si, ze asi pres repre zamakal a tak dostava sanci a ono ejhle...Nevim jak by se k tomu postavil sam hrac, ale prospelo by mu potrenovat a zahrat par zapasu za juniorku. Kazdopadne na zaklad to opravdu byt nemuze, to snad Silhavy musi videt uz.

  • Re: Sestava

   dubas   před 9 měsíci 10.09.2017 14:30 |  
   13 0

   Právě pro to, že nehrál Rotaň, tam byl ten průchoďák.

   • Re: Sestava

    Dresco   před 9 měsíci 10.09.2017 14:56 |  
    0 8

    Ja tam teda pruchodak nevidel, Soucek to podle me zvladl sam. Naopak jsem tam videl prihravky dopredu, coz Rotan neumi a zazdi tim kazdy protiutok.

  • Re: Sestava

   bongor   před 9 měsíci 10.09.2017 15:15 |  
   2 1

   On totiž věk nikdo neumí zastavit.Zpomalit stárnutí,to jde,viz.třeba Jarda Jágr.My jsme ty tři kluky okolo 35 brali kvůli zkušenosti,ale nejsme,kde jsme chtěli být a tak se to nyní pomalu stává kontraproduktivní.Příští sezonu je těžko budeme moci držet,opět o rok zestárnou a líp než teď hrát budou těžko.Jediná klika je,že peníze momentálně nejsou náš problém.

 13. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Akuls   před 9 měsíci 10.09.2017 12:59 |  
  7 6

  Podle mne je hodnocení tentokrát velmi nízké. Hráli jsme lepe než proti MB, kde bylo hodnocení mnohem vyšší. Bohužel produktivita byla zase slabá a už to nelze svalovat jen na smůlu, nicméně jsme doslova uštvali dobře hrající tým z čela tabulky, vysoko jsme ho přestříleli, šancí jsme měli na tři zápasy, vyhráli jsme na rohy i na držení míče a dostali jsme neregulérní gól, který nás připravil o dva body, což je velmi nepříjemné. Žádný trenér gól z lavičky dát nemůže i když některé šance bylo větším uměním nedat než proměnit. Byl to náš standardní výkon takže nevím proč je hodnocení proti jiným zápasům nižší. Dokonce bych řekl, že Olomouc nás donutila zařadit 5-ku, zatímco proti MB jsme to odehráli jen na 4-ku. Navíc po reprepauze je to vždy těžké, to konečně poznal včera i Real nebo Bayern.
  K verbálnímu hodnocení některých hráčů:
  Jugas - žádný míč nesportovně nezakopl, zlomek vteřiny po vybraném souboji, podle rozhodčího s faulem, v zápalu boje nacentrovál před branku Olomouce. Nevím, za co by měl dostat kartu. Nepapouškujte prosím výroky antislávistů a fotbalových analfabetů z O2TV Sport pánů Homolky a Štěrby.
  MNN - bohužel udělal 2 katastrofální chyby. Začíná být přehnaně sebevědomí a v soubojích hraje zbytečně důrazně, což vzhledem k jeho robustní postavě vypadá někdy dost nebezpečně a bude ho to stát, zvlášť při případném jeho zařazení zpět do zálohy, kde je soubojů více, žluté karty,
  Bořil - asi toho měl po Německu a Irsku dost. Z repre si ale přinesl nezdravé sebevědomí. Snad nenabyl přesvědćení, že je fotbalista s velkým "F",
  Souček - asi toho měl po Německu a Irsku také dost, navíc mu Altintop a Hušbauer vůbec v defenzivní práci nepomáhali. Bez Rotaně byl na černou práci úplně sám a přitom stačil podporovat i útok,
  MvB - pravá strana byla nebezpečnější než levá. Stoch je chválený za jednu skvělou přihrávku Škodovi, jednu střelu z dálky nad branku a jeden zastavený odkop po kterém šel málem sám na bránu. Jinak nic víc tam od něj nebylo a to je na takového hráče moc málo. Navíc má kondici na 60 minut. I Zmrhal stihl za 30 minut 3x nebezpečně vystřelit,
  Škoda - stále není v pohodě, nedal dvě vyložené šance a i gól dal se štěstím. Pochybuji, že chtěl dát gólmanovi jesle. Kdyby dal po Stochově přihrávce gól, tak se vyhrálo. Podle mne by se taková zahozená loženka měla hodnotit stejně jako hrubice u obránce znamenající gól ve vlastní síti.
  Necid - je na něm vidět, že mu chybí herní praxe, navíc to je hráč, který musí hrát v základu. Role žolíka mu nevyhovuje. Není schopen chytit tempo zápasu. Na to dojel už v CSKA a naposledy i v Legií.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   rybka   před 9 měsíci 10.09.2017 13:36 |  
   2 2

   Akulsi,Jugas tam opravdu po odpískaném faulu zakopl míč někde k rohovému praporku a klidně mohl dostat druhou žlutou.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    donford   před 9 měsíci 10.09.2017 13:54 |  
    4 0

    Poznámku od Akulse o Necidovi považuji za velmi trefnou, odpozorovanou a vystihující.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Akuls   před 9 měsíci 10.09.2017 14:28 |  
    2 0

    Pokud jste byl v Olomouci a viděl zápas na vlastní oči tak se Alanorovi i dvojici Homolka & Štěrba omlouvám, ale v T.V., i když záběr kamery nebyl úplně průkazný, to vypadalo tak jak jsem to popsal. Schválně jsem se na to teď znovu podíval ze záznamu. Navíc Jugas není žádný magor, aby zakopával balón, když potřebujeme dát gól a honíme každou vteřinu.

 14. hodnocení

  Faris (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 13:46 |  
  11 4

  Altintop za 3? Nechápu, čistokrevná 1. Ale budiž.
  Mám obavu, že největší problém nastal v přestupech, kde jsme se zamilovali do jmen a ne do výkonnosti. Možná stačil jeden starší hráč, který by mohl hru zklidnit, dát zkušenosti, ale tři jsou moc. Je otázka, kdo je za to zodpovědný, jestli Šilhavý, nebo pánové Krob s Tvrdíkem.
  Loni jsme zvádli titul i díky klidu, který byl v klubu, zatímco Spa měnila trenéra 4x, Plzeň udělala velkou hloupost, když vyrazila Pivarníka. Rozhodně bych ještě trenéra nezatracoval, ale teď čekám dvě výhry a hlavně bez logických chyb (MvB ne na křídle, Sobol v základu, Danny uprosřed). Tecl v Jablonci na hrotu hned dvakrát za sebou gol, proč u nás nedostal šanci? V úterý budu kupovat výjezd do TelAvivu, úplně levné pro dva lidi to není, tak snad aspoň už výkon potěší. Protože já se bohužel na našem fotbale letos skoro vůbec nebavím.

  • Re: hodnocení

   patras   před 9 měsíci 10.09.2017 14:23 |  
   1 0

   S Dannym to nevypada moc dobre, udajne snad i operace. Nic dobryho.

 15. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Ondráš   před 9 měsíci 10.09.2017 13:54 |  
  6 1

  Přestože jsem po včerejšku pořád strašně nasranej, tak vyhazovat trenéra je podle mě blbost, za tím si stojím..to je takový typicky český řešení a začali bychom zase od začátku..navíc pro Šilhavého nemůže být větší výzva, než překročit svůj jednoroční mistrovskej stín, jinak se nálepky jednoročního mistra (i v Liberci) nikdy nezbaví..
  To spíš si důrazně promluvit s některými hráči, případně i finanční postihy..speciálně Halilovi by slušelo se proběhnout s juniorkou, aby poznal, že tady zas takovej fotbalovej prales není a že je potřeba si v každým zápase opravdu hrábnout na dno! Může odejít forma, to se stane, ale odchozenej zápas to nepřekousnu..

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Jachym   před 9 měsíci 11.09.2017 11:34 |  
   0 1

   No, nevím, kolik trenérů se může chlubit nálepkou jednoročního mistra ve více než jednom českém klubu...:-)) S Altintopem souhlasím. V současné době zabírá místo v (základní) sestavě...

 16. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Khadgar   před 9 měsíci 10.09.2017 14:04 |  
  9 2

  Van Buren opět potvrdil, že na křídle hrát nemůže. Dopředu toho moc nevymyslel a při bránění propadal, někdy se na to dokonce úplně vykašlal. V útoku může být platný, třeba proti Boleslavi byl skoro vždy ve správném prostoru. Ale stavět ho na kraj je omyl. Vůbec se mi zdá, že těch hráčů, kteří nehrají své posty, máme nějak moc...
  Myslím, že tohle nám dost škodí, teď navíc při odchodu Mingazova je jasné, že MvB bude mít místo na kraji skoro předplacené. Bohužel.

  A těch chyb v obraně jsme včera dělali nějak moc na to, že jsme hráli proti Olomouci...

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   dalislavista   před 9 měsíci 10.09.2017 23:41 |  
   2 1

   On Tecl a vlastně ani GvK taky snad nikdy nehráli na svých místech...

 17. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Chlupp (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 14:04 |  
  18 4

  S Altintopem budeme vždy hrát v deseti, naprosto nemá na českou ligu, ta neochota popoběhnout a zabojovat je ubíjející a všichni kompetentní to snad musí vidět! Každý zápas hrajeme o Ligu mistrů a vypadá to, jako by nás to ani nezajímalo! Altintopa jsem neviděl zahrát jediný dobrý zápas, Dannyho v podstatě minimum, Slavie nemá čas na experimenty, potřebujeme nutně mladé, rychlé technické bojovné kluky, kteří se na hřišti porvou, pokud je nebudeme mít zrovna ve formě, ať hraje Necka se Škodou, ale 6 bodů ztráta je děsivá a trenér musí stavět to nejlepší co máme a ne tenhle pomalý omyl!

 18. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  japhy   před 9 měsíci 10.09.2017 14:19 |  
  6 3

  Velice jsem ocenil systémovou změnu v záloze, už jsem ani nedoufal, že by k tomu JŠ mohl šáhnout. Halil to ovšem potopil.
  Status quo u našich beků prostě nepochopím. Stejně tak opětovná sázka na dvojici Frydrych-MvB, je to marný, je to marný, je to...
  A počítám, že se trenérská sesle začíná pomalinku pohupovat. Ne, že bych si to vyloženě přál, ale myslím, že JT velikou trpělivostí neoplývá a JŠ si výkony moc nepomáhá.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Robinator   před 9 měsíci 10.09.2017 14:31 |  
   2 1

   Na Twitteru JT je, že dělali před pár dny rekapitulaci a že za vše děkuji trenerovi, nebo něco v tom smyslu..takže si myslím, že má zatím trenér velkou důvěru..

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    japhy   před 9 měsíci 10.09.2017 15:19 |  
    3 1

    Tak to je dobře.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    VanDel   před 9 měsíci 10.09.2017 15:24 |  
    10 1

    To nic neznamena. Za jak dlouho sel od valu Uhrin, potom co dostal status "dvoulete jistoty" ? Myslim ze cca mesic.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Robinator   před 9 měsíci 10.09.2017 16:19 |  
     0 2

     To je pravda..hlavně tomu sefujou Číňani, takže až se tam někdo nasere a ozve, bude to hned..:D

 19. Pár postřehů

  Boss82   před 9 měsíci 10.09.2017 15:05 |  
  44 6

  Napíšu pár postřehů ke včerejšímu utkání a také k současné aktuální situaci v našem klubu.

  Výsledek utkání

  K trenérovi se chci vyjádřit později, nicméně přes chyby, kterých se J. Šilhavý v tomto utkání dopustil, jde jednoznačně o nezaslouženou bodovou ztrátu, kdyby bylo spravedlnosti učiněno za dost, tak získáme 3 body. Kritiky údajně mizerného a bezzubého výkonu bych chtěl upozornit především na tyto situace:

  - Škoda jde sám na brankáře, ale zakončuje vedle
  - dostáváme neregulérní gól rukou
  - Škoda trefuje břevno jen díky neskutečně šťastnému zákroku Buchty
  - Necid z malého vápna pohrdne 200% šancí
  - Buchta neskutečně vytěsňuje Frydrychovu hlavičku na tyč
  - Buchta pochytá i další solidní střely Zmrhala a Ngadeua
  - Olomouc měla jen 2 velké šance - nájezd Zahradníčka po chybě Ngadeua a šanci Manzii

  Už jen z pohledu vyložených šancí tedy nelze hovořit o špatném nebo bezzubém výkonu. Můžeme J. Šilhavému vyčítat leccos, ale za to, že hráči neproměňují tutovky, nebo že brankář soupeře zažívá výjimečný den, opravdu Šilhavý nemůže.

  Herní projev

  Někteří chytráci po včerejším utkání vyrazili do boje s argumentem, že naše hra nemá řád, že Šilhavý neví co hrát a dokonce jsem si přečetl tak extrémní názor, že někteří fanoušci budou raději třeba na 4. místě tabulky, když se budeme prezentovat rychlým kombinačním fotbalem a vysokým procentem držení míče.

  Tyto chytráky bych rád upozornil, že si asi nevšimli, že právě změna herního projevu (loni - hra v bloku, rychlé protiútoky, časté nákopy na Škodu; letos - snaha o dominanci na míči s vysokým procentem jeho držení, kombinační hra, hodně přihrávek ve středu hřiště, výrazně menší počet dlouhých nákopů) je něco, čím Slavia v létě prošla a stále prochází. Výsledkem bohužel je, že opticky sice přehráváme většinu soupeřů, ale výsledky se zatím z různých důvodů nedostavují.

  Přestupová politika, koncepce

  Poprvé od nástupu CEFC do Slavie se musím pustit do kritiky přestupové politiky a koncepce klubu. Docela rád bych od zodpovědných slyšel odpovědi na tyto otázky:

  - byla dostatečně prověřena zdravotní způsobilost D. Šventa pro vrcholový sport, než mu byla nabídnuta 2letá smlouva?
  - byl proveden dostatečný scouting u M. Alvira, než byl představen jako potenciální hráč do základní sestavy, do které se pak za rok působení u nás nebyl schopen probojovat?
  - jaký smysl mělo angažování P. E. Floa (a rovněž velmi lukrativní smlouva, o které se mluvilo), na jehož pozici jsme už v době jeho příchodu měli 2 jiné hráče a na začátku této sezony jsme přivedli třetího.
  - proč jsme přivedli (za nemalé peníze) a následně stavěli S. Tecla na pozici, která mu očividně není vlastní? Proč jsme ho po půl roce opět pustili do Jablonce, kde se poté, co ho začali stavět do útoku, stal průběžně nejlepším střelcem ligy? Nebylo by logické ho raději vyzkoušet v útoku, kde nás tlačila bota, aby střílel góly u nás?
  - proč jsme přivedli R. Mingazova, který byl nejprve zcela ignorován, pak chvíli hrál, pak byl opět ignorován, a pak, když se konečně rozehrál do dobré formy, byl zcela odstaven?
  - byl proveden dostatečný scouting a vyhodnocení sportovní formy a stavu obecně u H. Altintopa, než byl s velkou pompou představen jako obrovská posila a než mu byla nabídnuta velmi lukrativní smlouva?
  - byla dostatečně prověřena zdravotní způsobilost Dannyho pro vrcholový sport, než jsme z něj udělali nejlépe placeného hráče v historii Slavie Praha? Sparta je všem pro smích se svým skleněným maskotem Rosickým, bylo by smutné, abychom dopadli s Dannym podobně.
  - proč jsme přivedli na hostování velmi dobrého hráče E. Sobola, kterého následně necháváme sedět nebo jej využíváme na pozici, která mu není vlastní?
  - a otázka nejdůležitější - bylo skutečně nutné přivádět do fungujícího týmu 12 nových posil??? Často na pozice, kde máme obrovský přetlak!

  Již před začátkem přestupového období jsem v létě varoval před velkými zásahy do týmu a před nadměrnou fluktuací hráčů. Byl jsem pro to, abychom nahradili odchozí hráče v poměru kus za kus a navíc abychom přivedli maximálně jednoho špičkového nadstandardního hráče do každé řady. V celkovém součtu by to znamenalo nějakých 7 příchodů. Současných 12 příchodů a spousty zbytečných odchodů je přesně tím stavem, před kterým jsem varoval a tento stav je jedním z důvodů, proč jsme letos přišli o LM a v lize nám uniká Plzeň o nepříjemných 6 bodů. A proto se ptám - kde je nějaká KONCEPCE???

  Jaroslav Šilhavý

  Za poslední měsíc se tu vyrojila jistá skupinka věčných kritiků (v čele se samozvanými "experty" JS, Kunetice nebo o-cab) volajících po odvolání J. Šilhavého. Připouštím, že ne všem krokům J. Šilhavého zcela rozumím. Ať už se jedná o výtky k přestupové politice (zde však nevím, jak dalece do ní může J. Šilhavý zasahovat) nebo o některé podivnosti při skládání základní sestavy:

  - proč lpí tvrdošíjně na krajních obráncích Bořil - Frydrych, když dvojice Sobol - Bořil se jeví jako lepší varianta hned z několika důvodů - Bořil by nemusel hrát přes nohu, Frydrych není typický krajní obránce, Sobol vypadá velice dobře.
  - proč v ani jednom mistrovském utkání nevyzkouší, jak by fungovala stoperská dvojice Deli - Ngadeu? Ano, zkusilo se to jednou a hrubě to nevyšlo. Ale to už je rok zpátky, od té doby se řada věcí změnila, Ngadeu se u nás adaptoval, Deli se zlepšil v češtině atd...
  - proč již téměř odepsaného (viz domluvená hostovačka v Liberci) MvB vytáhne z klobouku právě na nejdůležitější utkání sezony (předkola LM), kde ho staví na pozici (krajní zálohu), kde přes veškerou snahu udělá víc škody než užitku? Nezvládl by to tam při zranění jiných hráčů třeba Mingazov mnohem lépe?
  - proč nezkusí Dannyho jako podhrotového hráče, kde by mohl uplatnit své kreativní schopnosti a přednosti, zatímco na kraj by mohl dát nějakého dynamického hráče, kterých máme v týmu dost? Danny se stejně stahuje neustále do středu hřiště a krajní záložník pak na hřišti prostě chybí, zatímco střed je hrozně přehuštěn (tím více, když tahat míče do středu má z druhé strany i Stoch).
  - proč cpal Tecla tvrdošíjně na kraj zálohy, kde mu to vůbec nešlo? Proč nedostal při našich problémech v útoku šanci alespoň v několika utkáních? Jestli bude mít Tecl na konci sezony na kontě více gólů než T. Necid, tak si ještě budeme drbat hlavu.
  - proč zatím ignoruje nadějného a kvalitního Hromadu?

  Takže ano - nikdo není dokonalý a i J. Šilhavý se dopouští chyb. Ale těch se dopouští i nejlepší trenéři na světě. Uvědomme si, že za trenéra mluví hlavně výsledky. Momentálně držíme rekordní sérii bez porážky, která nemá v naší historii obdoby, a mě neskutečně vytáčí, když je tato série některými místními kecaly zlehčována nebo bagatelizována!

  Dále je zde argument, že prý už jaro bylo v našem podání slabé a k titulu jsme doklopýtali. Tak jestli bilance 11-4-0 znamená pro někoho slabé jaro, tak já prosím více takových slabých jar!

  A pak je tu postup do EL, který zde všichni brali jako samozřejmost, ale ona to žádná samozřejmost není, soupeř byl mistrem své země a v žádném případě nějací nazdárci. Vypadnutí s Apoelem je sice velká škoda, ale je potřeba si uvědomit, že tento tým má s evropskými poháry MNOHEM více zkušeností než náš, a také že mu v dvojzápase s námi přálo ohromné štěstí.

  Aktuálně jsme na druhém místě v lize a je potřeba vidět, že remízy v Ostravě a v Olomouci byly také z velké části díky obrovské klice, kterou domácí týmy měly. I tak jsme stále na druhém místě v lize a ze druhého místa se trenér mistrovského celku prostě neodvolává.

  Můžeme mít výtky k hernímu projevu, ale objektivní fanoušci by měli být schopni odhlédnout od výsledků a vidět fakt, že kromě 2 zápasů (v Borisově a doma s Teplicemi) jsme všechny soupeře přehrávali, byli jsme lepším týmem a pokud jsme nevyhráli, tak z velké části díky štěstí soupeře nebo nemohoucnosti v koncovce - ani s jedním trenér nic neudělá.

  Výsledkové výkyvy se mohou přihodit i mnohem lepším týmům, než je Slavia. Např. Real teď doma remizoval s Levante (tým na úrovni Slavie) a na Barcelonu ztrácí po 3 kolech 4 body. Měl by být tedy Zidane vyhozen? A co loni Manchester United po Mourinhem? A co teprve Manchester v éře A. Fergusona, který skončil ve své čtvrté sezoně v klubu na 13. místě v lize! Přesto měl stále důvěru vedení a nakonec z Manchesteru United vytvořil jeden z nejlepších klubů všech dob!

  A proto nabádám k trpělivosti. Minimálně po celý podzim by měl J. Šilhavý mít důvěru vedení a také nás fanoušků! Vytvářením tlaku na něj, na vedení nebo na hráče nikomu a ničemu nepomůžeme! Celou situaci by to mohlo jenom zhoršit.

  V zimě po odehrané polovině sezony hodnoťme.

  A vedení prosím o to, aby pro příští přestupní období lépe promýšlelo přestupovou politiku a lépe nakládalo s obrovským kapitálem, který máme k dispozici.

  • Re: Pár postřehů

   Jakob   před 9 měsíci 10.09.2017 15:21 |  
   12 3

   Naprostý souhlas, lépe bych to nenapsal.

   Snad jen bych ještě připomněl jako nepodařený zápas s Bohemians.

   Ale upřímně řečeno, mě se jinak na ty fotbálky celkem dobře kouká. Taky jsem nasrany když se výsledek nepovede. Ale kouká se mi na to dobře.

   Výsledky jsou jistě důležité, ale když vidím že to končí na neproměňování šancí, tak mě to zase tolik nestresuje, protože je celkem pravděpodobné že se to otočí.
   A na Plzeň taky přijde krize, ne že ne...

   • Re: Pár postřehů

    Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 13:17 |  
    0 0

    Thnx.

    Se zbytkem Tvého příspěvku souhlasím, vidím to podobně.

  • Re: Pár postřehů

   bongor   před 9 měsíci 10.09.2017 15:29 |  
   4 3

   Napsal jsi to hodně dobře!

   • Re: Pár postřehů

    Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 13:17 |  
    0 0

    Thnx.

  • Re: Pár postřehů

   rak (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 15:34 |  
   3 2

   Ano. Velmi dobře napsané, po všech stránkách.

   • Re: Pár postřehů

    Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 13:17 |  
    0 0

    Thnx.

  • Re: Pár postřehů

   Fulham   před 9 měsíci 10.09.2017 17:03 |  
   10 1

   Ty woe - zase Hromada... čtěte někdo ty předzápasové informace?? Jakub nebyl v nominaci, protože podstoupil trhání osmiček. Což, jak jistě místní odborníci na vše vědí, může být docela problematické...jinak Boss s lecčíms souhlas, s něčím ne, ale to je jen úhel pohledu a třeba i stejný, jen méně kategorický.

   • Re: Pár postřehů

    Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 13:19 |  
    1 0

    Ale já se bavím o celém dosavadním průběhu sezony, ve kterém je Hromada málo využíván, nemluvím pouze o utkání v Olomouci.

  • Re: Pár postřehů

   o-cab   před 9 měsíci 10.09.2017 17:36 |  
   5 4

   1) souhlas se všemi otázkami na posily. z tiskovek bylo jasné, že altintop a danny jsou prací vedení a JŠ s nimi nemá nic společného
   2) argument že každý trenér dělá chyby se rozpadá v moment kdy je ten trenér dělá bezmozkovitě neustále dokola již dva měsíce (teď se nebavím o jaře, i když bych mohl, teď máme jiné mužstvo)
   3) a co když budeme třetí za týden a na druhé pozici nás vystřídá zlepšující se rumun? na naší hře progres znát rozhodně není

   ja bych dodal, že já JŠ neodvolávám kvůli výsledkům, já ho odvolávám kvůli patologickým nedostatkům. ty začínají připomínat pád Jarolíma a jsou to systémové chyby, které JŠ každý týden dokazuje, že neumí odstranit. tzn musí být odstraněn on. ty mě tu můžeš nazývat samozvaným expertem, ale JŠ neodtrénuje sezónu pokud nezačne jednat racionálně

   • Re: Pár postřehů

    Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 13:24 |  
    3 0

    1) Souhlas.
    2) Nedělá je bezmozkovitě, má své důvody, které třeba v našich očích nejsou dostatečně silné, ale v jeho ano. Viz Frydrychova gólová potence a síla při standardkách, Bořilova univerzálnost, slabší výkon Sobola na Bohemians, potřeba alespoň jednoho českého stopera kvůli lepší komunikaci v obraně atd...
    3) Progres na naší hře znát je. Musíš odlišovat špatné výsledky od předváděné hry. V Olomouci to bylo z velké části v pořádku a mohli jsme tam klidně vyhrát 4:1.

    Mohl by si tu ty Šilhavého systémové chyby vyjmenovat, abychom se bavili o něčem konkrétním?

  • Re: Pár postřehů

   sicilianbrno   před 9 měsíci 10.09.2017 17:39 |  
   5 0

   S nečím se dá souhlasit, s něčím už méně.
   Např.
   -Při příchodu Floa mě nepřišlo, že bysme měli další dva hráče na jeho post. Myšleno dva KVALITNÍ, ne jen do počtu. Kór když vezmem v potaz, že v kvalitním týmu by měli být zdvojenné posty.
   -U Mingazova se také divím, že se mu nedostalo větší pozornosti, kór když mu vyšla velká část minulé sezony. Ted je na hostování, tam doufam nabere velkou formu a přijde v létě jako hotový hráč.
   - při tak velkém nakupování holt nastane chvíle, kdy se scauting splete, což je případ Altintopa. To neovlivníš. Nikdy nemužeš mít 100% uspěšnost při nákupech.
   - u Sobola je mě také záhadou, proč nehraje. Do tréninku nevidime, ale při zápasech se ukazoval v dobrem světle.
   - nesouhlasím, že sme koupili většinu hráčů na posty, kde byl už přetlak. např: Jugas za odešleho stopera, Necid doplněni utočníků, Danny kreativní krajni či středovy hrač, který ve slavii chyběl, Stoch doplnění a zkvalitnění krajů zálohy. Sobol jako krajni obránce, který nám celkově chyběl (neřeším ted jaký kraj, Bořil je univerzal), Rotan, ve ktere sem videl opět techniku a klid do středu hřiště. Na přetlakové místo spíš přišli Altintop (do středu hřiště), Hromada na DZ. Tudíž nevidim problem ve vetším posílení, spíš v tom, že si pořád náš herní styl nesedl, což je možná i vina neustále se měnícím složením sestavy. Těch zásahů je někdy přiliš a i když Šilhavy říká, že v treninku se sehraji všichni, tak zapasová praxe je uplně jiný level.
   - A poslední připad Tecl. Patřil sem k většině lidí, kteří nechapali jeho neustálé zařazování na kraj zálohy pro které nemá žádné předpoklady. Bohužel jsme ho na pozici utočnika nevyzkoušeli nikdy( proti Brnu se ale jako utočník choval a diky tomu dal dva goly). Jestli v jablonci dá vic golu než Necid ve slavii bude ze dvou duvodů: Za prvé bude lepší utočník a ukaže nám, že sme se v něm spletli, nebo za druhé Tecl bude v jablonci utočnik č.1, Necid č.2 a to se projeví i v počtu odehraných minut a nebude možné je realně porovnat..přiklanim se spíše k možnosti číslo dvě

   • Re: Pár postřehů

    Jachym   před 9 měsíci 10.09.2017 22:03 |  
    1 0

    Oceňuji zdravý selský rozum, Siciliáne:-) Tak to totiž opravdu je, 100% pravdu nemá ani sám Boss, i když i já s cca 82 % (sic!) jeho elaborátu souhlasím:-)

    • Re: Pár postřehů

     Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 16:00 |  
     0 0

     Thnx.

     Jinak o mně je snad známo, že pravdu mám v 99 % případů, to 1 % jsou pouze výjimky povrzující pravidlo:-).

     • Re: Pár postřehů

      honza_sl   před 9 měsíci 12.09.2017 14:18 |  
      0 0

      Ještě donedávna jsi byl nepřiměřeně skromnej, ale od tý doby, cos tento nedostatek odstranil, jsi už v podstatě dokonalej, viď? :-)

      • Re: Pár postřehů

       Boss82   před 9 měsíci 12.09.2017 14:41 |  
       0 0

       Já se obávám, že už jsem dokonalej delší dobu, jelikož skromnost není vlastnost, která by mě někdy zdobila:-). Nicméně vždy se snažím o objektivní pohled na věc a než si vytvořím svůj názor (na cokoliv, nejedná se pouze o fotbal), tak si vždy zjišťuji a ověřuji maximum dostupných informací. Pokud se i přesto výjimečně zmýlím, tak svou chybu uznat dokážu.

       • Re: Pár postřehů

        honza_sl   před 9 měsíci 12.09.2017 14:47 |  
        0 0

        Jasný, to bylo míněno spíše jako vtip. Jinak zaplať Pán Bůh za Tvůj komentář, z tý vlny negativity mě tu dost bolí hlava...

        • Re: Pár postřehů

         Boss82   před 9 měsíci 12.09.2017 16:03 |  
         0 0

         Chápu:-).

         Jojo, to mě bohužel taky, proto jsem se musel trochu obšírněji vyjádřit. Jsem rád, že jsme zajedno.

   • Re: Pár postřehů

    Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 13:26 |  
    0 0

    S něčím souhlasím, s něčím ne.

    Pokud jde o toho Floa, tak nám tam hrál stabilně dobře (byť přes nohu) Bořil a byl předpoklad, že se snad jednou vrátí Švento (uznávám, tento předpoklad se stále jaksi nenaplnil).

  • Re: Pár postřehů

   Travinho   před 9 měsíci 10.09.2017 17:43 |  
   1 0

   Že ty se nudíš :D Ale jinak moc pěkně popsáno, s devadesáti procenty věcí souhlasím.

   • Re: Pár postřehů

    Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 13:27 |  
    0 0

    Nenudím:-), jen bylo potřeba uvést některé věci na pravou míru:-).

  • Re: Pár postřehů

   vlk30 (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 18:01 |  
   1 1

   Popravdě řečeno velmi dobře sepsáno.Pro mě je asi opravdu největší zklamání Halil a pak zdravotní stav Dannyho podobný případ je asi duško oba mají u nás slušné živobytí,doufám,že se lidi za to odpovědní poučí.No a výsledkově nám věřím,že se zvednem a budeme mít i kus toho štěstí,které nám zatím jaksi chybí.

   • Re: Pár postřehů

    Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 13:27 |  
    0 0

    Thnx a souhlas.

  • Re: Pár postřehů

   belmis (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 19:42 |  
   0 0

   Až na toho Floa v době nákupu souhlasím se vším. Velmi dobrý příspěvek

   • Re: Pár postřehů

    Kzlo   před 9 měsíci 11.09.2017 12:39 |  
    2 0

    Je bych rekl k PEF ze prisel zadarmo. A jeho plat 400-500 tisic mesicne je cca 6 milionu za rok. Pri smlouve na dva roky mame za 12milionu korun hrace ktereho za takove penize bude tezke sehnat i v nasi lize. To je muj nazor

   • Re: Pár postřehů

    Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 13:27 |  
    0 0

    Thnx.

    Vyjádření k Floovi viz výše.

  • Re: Pár postřehů

   afro   před 9 měsíci 10.09.2017 19:55 |  
   4 0

   Vicemene mam jen jednu drobnou pripominku k jinak velmi trefne napsanemu komentari.
   Mam urcite pochopeni pro nasazovani Frydrycha, i kdyz mam k jeho vykonum vyhrady, a to z duvodu jeho umeni dostat se do sance v souperove pokutovem uzemi a pri standardkach. Typicky jeho dobre zakonceni v zaveru vcerejsiho zapasu.

   • Re: Pár postřehů

    Radek097 (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 20:12 |  
    0 1

    Když ti bude krajní záložník nebo krajní obránce místo roztahovat hru do strany půjde do vápna, tak si už to tak samo říká o to, že by ten hráč měl být častěji u gólových příležitostí. Tipni si kolik má Frydrych asistencí za celou minulou sezónu, kdybychom počítali jen jeho zápasy, které odehrál na krajích obrany. Odehrál na pozici pravého obránce (18 zápasů) 1 620 minut a na levé pozici (3 zápasy) 270 minut. Dohromady to je 1 890 minut.

    • Re: Pár postřehů

     afro   před 9 měsíci 10.09.2017 20:33 |  
     2 0

     Ad asistence) No, moc jich nebude...

     Ano, je to neco za neco a ja se domnivam, ze trener v nasazovani hledi i na skutecnosti, ktere jsem uvedl. Plus preci jen lepsi hlavickovani pri obrannych standardkach, nez je schopen predvest subtilnejsi "jezdic" po lajne.

     • Re: Pár postřehů

      Radek097 (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 21:47 |  
      0 1

      Sobol výškově ztrácí na Frydrycha 2 centimetry, takže co se týká průměrné výšky našeho týmu, tak bychom neoslabili.
      Sigma měla 1 roh, my 9.
      Mladá Boleslav 0, my 8.
      Apoel(doma) 3, my 9.
      Bohemians 7, my 5
      Apoel(venku) 5, my 6.
      Jihlava 4, my 5.
      Soupeř má z posledních 6-ti utkání 3,3 rohu na zápas a my 7.
      V ofenzívě Frydrych chodí na zadní tyč, takže tam může být hráč i menšího vzrůstu, protože tam ti málo kdy jde balón na hlavu(alespoň u naších rohů to tak nebývá). A v obraně hraje osobní obranu. Myslím, že to by Flo, Švento nebo Sobol zvládli.

      • Re: Pár postřehů

       afro   před 9 měsíci 10.09.2017 23:15 |  
       3 1

       Sobola jsme mohli videt ve dvou zapasech na bekovi a dvakrat stridal krajniho zaloznika. To, jestli umi v obrane fungovat pri standardkach dobre nebo spatne nedokazu uplne posoudit, protoze jsem se na to nezameroval. Ovsem Frydrych bude mit urcite vic "odskakano" :-) za jeho drivejsiho pusobeni na stoperovi, i kdyz uz tam nejaky patek nehraje. Co se tyce osobniho braneni, tak nevim...
       Asi se shodneme, ze Frydrych ma do moderniho beka tak, jak si ho predstavujeme pomerne daleko a formu nema buhvi jakou, ale v aktualni situaci me zas tak nesokuje, ze dostava u JS prednost, protoze Sobol po dobrem vstupu v zapase s Jihlavou v tom dalsim absolutne nepresvedcil a Svento s Floem asi nejsou stoprocentne pripraveni a chybi jim zapasova praxe.
       Co jsi chtel naznacit tou statistikou rohu?

   • Re: Pár postřehů

    Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 13:30 |  
    2 1

    Ano, tomuhle rozumím.

    Ale tyto své schopnosti by Frydrych stejně tak mohl uplatnit jako stoper. Tak jsme nemuseli kupovat Jugase a Frydrycha jsme mohli zařadit na jeho primární stoperskou pozici vedle Deliho. Napravo by pak hrál Bořil a nalevo Flo nebo teď Sobol.

  • Re: Pár postřehů

   jarmik   před 9 měsíci 11.09.2017 08:26 |  
   3 1

   Díky za tento komentář. Vystihuje přesně můj názor, takže jsem si místo psaní hezky početl. Takto má vypadat kritický komentář (jen připomínám, že kritika není negativní hodnocení, ale hodnocení), u jejíž tvorby pisatel přemýšlí! SKS!

   • Re: Pár postřehů

    Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 13:30 |  
    0 0

    Thnx.

  • Re: Pár postřehů

   TSeguinTS   před 9 měsíci 11.09.2017 15:40 |  
   4 0

   Ahoj, děkuji za vyčerpávající příspěvek víceméně shrnující mé pocity. Hlavně ohledně přestupů - s tím souhlasím. A stejné otázky mám ohledně tvoření sestavy, ale nechci se pouštět do kritiky pokud nevím, jaký byl v daných momentech zdravotní stav hráčů. Ale naprosto souhlasím a ztotožnuji se s tvým celkovým závěrem a nabádání k hodnocení až s odstupem času. Plzeň nám uniká, ale vyhodit trenéra by bylo to nejhorší, co bychom mohli udělat.

   • Re: Pár postřehů

    Boss82   před 9 měsíci 11.09.2017 16:12 |  
    1 0

    Přesně tak. Sparta loni točila trenéry jak na orloji a jak dopadla? Pzeň odvolala trenéra z prvního místa v lize a jak dopadla? Trpělivost je obecně to, co vedení klubů v ČR zoufale chybí.

    A pokud jde o Šilhavého skládání sestavy - občas také kroutím hlavou, ale neznám pozadí, zdravotní stav hráčů, aktuální formu, taktické záměry, takže jsem s kritikou velmi opatrný.

    Ohledně přestupů se obávám, že se to toto léto neuchopilo za správný konec. Snad se vedení dostatečně poučí.

 20. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Cross   před 9 měsíci 10.09.2017 15:20 |  
  6 13

  No, nevím co Alanora vedlo tentokrát k tak kritickému hodnocení. Možná má zevnitř týmu informace, které my nemáme. Speciálně k trenérovi. Slyším trávu růst?
  V Olomouci jsme totiž hráli slušně, docela jsem se bavil. Nehrál Rotaň a tedy me nikdo nerozciłoval automatickou destrukcí a věčnými přihrávkami dozadu (to možná oceníme proti Villarealu...). Určitě jsme hráli s Hanáky na Hané lépe, nez Plzeň s nimi doma. Jiná věc je, ze máme bod a oni tři. Pokud nám na Plzeň chybí sest bodů, jde spíše o souhru okolností. Naše tyče, břevna, jejich góly po chybách rozhodčího. Minimálně ve dvou zápasech brali body po fatálních chybách rozhodčího (Olomouc, Jihlava), kdežto my teď po Jeho chybě gól dostali ( ve zpomaleném záběru je vidět, ze Veprek v pádu míč jasně usměrnil). Věřím, ze to Komise rozhodčích nenechá bez povšimnutí, ovsem speciálně vůči hráči - simulantovi, rozhodčí totiž bez videa nemel šanci vec jednoznačně vyhodnotit. Vepřek by v přirozeném pohybu rukou tlumil pád, ale on pravou rukou mávl dopředu a mírně doleva a tedy pak upadl na rameno. To nedává smysl a je stejné a nepřirozenė, jakoby nekdo padal dozadu na zadek a máchl rukou vpřed...
  Jako outsider, tedy člověk, sledující události pouze z vnějšku, považuji za stále pravděpodobnější, ze hlavním motivem Šilhavého letošního podivného koučování je, že žádného z vlivných hráčů nechce roztrpčit a chce udržovat takzvaně dobrou atmosféru v týmu. No, je to ūplně špatně? Jak dopadl Mourinho po vítězství v LM v Chelsea? Proto bych vůbec neuvažoval o jeho výměně. To by byla fatální chyba. Je to kvalitní trenér. Přepřahat z druhého místa, s fungujícím týmem, který má oproti Plzni šesti bodovou ztrátu spíše souhrou náhod? Herní projev "není ideální" (Šilhavý), ale, proboha, je jeste dost casu to dohnat. Plzeň také bude ztrácet. Rozhodnou vzájemné zæpasy. Pokud nekdo snad chce teď Šilhaveho sundávat, je to možná sparťanský Troll, anebo nechápe, ze nemáme o tolik lepší hræče , aby jednoznačně válcovali ligu. Fotbal je vyrovnaný sport. Je obtížné skórovat. Převaha v držení míče není rozhodující. Nejlevnejsi tým Premier League má mnohem dražší hráče, nez my. Přesto věřím, ze s dolní polovinou tabulky Premier League bychom dokázali tu a tam vyhrát. A stejné je to v naší lize vůči nám. Celkově důvěřuji trenérovi a držel bych ho dál i v případě, kdybychom letos těsně ligu nevyhráli. Nemáme lepší hráče, než Plíseň! Rozdīly jsou minimální. Možná dvojice Škoda - Necid, budeme-li hrál od začátku na dva útočníky, se může stát tím rozdílovým ligovým fenoménem. Vic lidī ve Vápně!!! Od tam se nejvíce dávají góly.
  Stabilita umožňuje realizovat koncepci a na to trenér potřebuje aspoň tri roky. Na Letné se trenęři střīdají jako figurky na pražském orloji. A az je za týden porazíme (nepochybuji o tom) zazní od tam figurka poslední - kvílení smrtky. Sakra, kritizujme, nadávejme, analyzujme Šilhavého chyby, ale nenechme se rozvrátit!!!!!!!!!!!!

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Alanor (admin)   před 9 měsíci 10.09.2017 15:37 |  
   5 2

   Slyšíš trávu růst, žádné vnitřní info nemám. :)

   Kritický jsem byl dnes proto, že nevidím posun a čas ubíhá. Navíc jsem nepochopil několik tahů trenér, viz článek.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    vlk30 (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 18:06 |  
    5 1

    No at chceme.nebo ne, tak hodnocení a názory ne něj víc ovlivnuje výsledek,než skutečné výkony hráčů.Kdyby se vyhrálo,tak by jsi možná ten posun viděl :-)

 21. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Andul-lhak   před 9 měsíci 10.09.2017 15:28 |  
  3 0

  Jinak ot: Chalus i mingazov v bolce v zakladu, dokonce i barak dneska zacina ve starting 11 v udine :)

 22. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Radovan62 (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 15:57 |  
  5 4

  Danny ma koleno na hadry,kdo ho sem bral a vxsetroval mel by vratit diplom,je treba chodit na zapasy,aby seu zaplatila jeho pomerne luxusni gaze,za to ze je tak velka nemuze Danny,ale Slavia ,hrat moc nebude a vlastne ani nemuze,koleno je pro kopani dost dulezity

 23. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  qwertz0099   před 9 měsíci 10.09.2017 16:23 |  
  3 3

  Ten čas ale utíká, už je odehráno 6 kol....Bohužel pro nás jsme v tomto zápase znovu remizovali. Už poněkolikáté zahrálik špatně Altintop a Frydrych, a proto doufám, že je v zápasech s Macabi a Spartou v základu neuvidím. Jistotou neoplývá ani Kuba Jugas. Rád bych pochválil Milana, který se zlepšil a potěšil mě i JZ, který prožívá zase jednou povedenější období. Standartně dobré výkony odvedl tak Josef Hušbauer a K. Stoch. Doufám, že pro zimní přestupové odobí už se nebudeme orientovat na "velmi" zkušené hráče (30 let a víc), ale na hráče střední generace.
  Hrdinou Olomouce byl brankář Buchta, který bohužel pochytal mnoho našich šancí, a zejména ta Necidova se měla proměnit. Proto nemá smysl se vymlouvat na rozhodčí a jeho neodpískaný gol rukou. Pro některé zdejší diskutéry, co odvolávají JŠ, tak to je mimo mísu. Nejsem si už ale 100% jistý, jestli pan Šilhavý má janou představu, co chceme hrát-to znamená hru na brejky, útočný fotbal s jednoduchými kombinacemi a rychlým přechodem nebo postupný útok (nátlakový fotbal), kde bude prostor pro zrychlení, překvapivé kombinace atd. Naše hra mi přijde jako taková všehochutˇ. Na Plzeň ztrácíme již 6 bodů, nutno ovšem podoknout, že jsou na čele oprávněně. Viděl jsem jejich zápas proti Liberci a i když je nemám rád, dost se mi ten jejich fotbal líbil.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   bongor   před 9 měsíci 10.09.2017 16:29 |  
   5 1

   A viděl jsi prádelnu se Steauou a na Kypru?Perfektní!

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    bongor   před 9 měsíci 10.09.2017 16:32 |  
    9 1

    Mingi 2-0,Koukám,že jak od nás odejdou,okamžitě začnou dávat góly.Mingazov za 55 minut,Tecl 3 zápasy,tři góly.Ten Mingazov se nám moc nepoved/myslím jeho odchod/.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Robinator   před 9 měsíci 10.09.2017 16:45 |  
     15 2

     Tak on by je dával možná i tady, kdyby teda hrál..

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      bongor   před 9 měsíci 10.09.2017 22:28 |  
      3 1

      To já si myslím taky,proto mě jeho odchod docela nemile překvapil

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    qwertz0099   před 9 měsíci 10.09.2017 16:35 |  
    3 1

    Myslel jsem tím letošní výkony v lize, v Evropě hrají špatně již několik let...

 24. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Staršina   před 9 měsíci 10.09.2017 18:20 |  
  3 2

  Dostávám se k diskusím později. Na této vidím něco podobného z diskuse Olomouc-Slavia. Proto si dovoluji překopírovat svůj příspěvek z této diskuse.

  Jak dovolí čas, tak i zpětně se snažím pročítat diskuse. Dnes se po delší době dostávám i k popsání svých vnitřních pocitů.
  Je mi trochu smutno z časově postupného vývoje příspěvků, které občas začínají přecházet v urážky a různé invektivy. Jsem přesvědčen, že je to zbytečné. Slavia při svém založení dostala do vínku čestnost a inteligenci. Proto ji fandím a držím se jako klíště v dobách dobrých, horších a zlých. Nakonec, je to součást i naší úžasné děkovačky.
  Tato diskuse se pohybuje od pangejtu k pangejtu. Přátelé nechci nikoho urazit, ale trochu mi to připadá jako to dětské pískoviště o to, kdo má nejlepší bábovičku. Vždy se snažím pochopit co kdo chtěl svým příspěvkem vyjádřit. Možná mi to nebudete věřit, ale v každém příspěvku si dokážu najít i své vnitřní pocity. Všichni to myslíme dobře. Jen najít tu zlatou střední cestu a neprohlubovat příkop mezi A až Z. Jako vzor si dovoluji doporučit přečíst příspěvek přítele Phillipa napsaný v sekci Olomouc-Slavia v 7,05. Považuji ho za velmi vyvážený.
  Za sebe to zkusím shrnout za delší časové období. Psal jsem to již dříve, takže se budu opakovat. Vzestup Slavie z nuly byl raketový. Pan Šimáně chtěl postupný, ale většina z nás si to přála takto. Z mé strany to bylo s vědomím rizika. Myslím si, že toto riziko právě probíhá a právě proto si nenechávám napínat žíly k prasknutí. Na druhou stranu chci být upřímný. Jako mladší jsem byl asi taky netrpělivější, ale dnes vidím, že v životě jsou daleko horší věci ( na ty žíly ). Proto se snažím pochopit každého. Promiňte, jak říkával Barra, neberme to zas až tak vážně. Je to sport. Proto stále věřím v ustálení.
  Titul. Ruku na srdce. Celkem slušný výkon, troška štěstí a neschopnost soupeřů. Byla to třešnička na dortu.
  LM. Nejsem přesvědčen, že jsme už dorostli. Představa co bych zde četl po základní skupině by mně asi opravdu
  nenaplňovala. Myslím si, že Evropská liga je pro Slavii přijatelnější pro stabilizaci výkonů a návyků pro pohárové
  týdny. Co se týká nepostupu. Po zajímavé přípravě jsem jako přítel Phillip viděl v soutěžní části více hráčů s
  úpadkem formy. Když se před rozhodujícím zápasem zraní tři ze čtyř nejlepších hráčů ( Deli, Danny, Stoch
  - zůstal Hušbauer ), tak s tím prostě nic neuděláme. Přesto se kluci snažili, ale nevyšlo to.
  Liga. Ostravu jsem viděl a jsem přesvědčen, že jsme byli lepší. Asi ne moc šancí, ale třeba tyč..
  Bohemians vím jen s diskuse. První půle lepší, druhá horší. Nevím jak to vyhodnotit.
  Olomouc. Diskuze + kamarád. Asi jsme měli k vítězství blíže.
  Neříkám, že hrajeme rychle, asi i dost kazíme přihrávky. Že hrajeme něco jako házenou, tak k tomu nás třeba nutí soupeř svým stylem hry. Nehrajeme proti pralesákům. Rozehrávání od brankáře mi přijde také pomalé. Ale. Zatím si vytváříme šance. Že je neproměníme je věc jiná. Ví to trenér i hráči. Myslím si, že nějakým bojem na diskuzi tomu nepomůžeme.
  Kádr. Také si myslím, že není nejhorší. Zatím snad jediné zklamání Altintop. Střílet ho nebudu. Počkám do konce podzimní části. Zbytek. Žehráme na velké proměny kádru v zápasech. Vidíme však do kádru ? Já nevím, jak na tom jsou po zraněních Flo, Švento, Hromada, Sýkora, Danny, Stoch + výpadek Škody atd. I to jsou prostě zásahy do sestavy a proto si myslím, že se ta sehranost postupně zlepší a sestava se ustálí. Bohužel Slavia neměla moc času, protože soutěžní část začala brzy. Je i otázka, kolik měl trenér času vyzkoušet různé varianty. Tím netvrdím, že je JŠ dokonalý. I já vidím určité věci, například střídání jinak. Jen nevím jak bych dopadl, protože do struktury týmu nevidím.
  Závěrem. Co se týká výjezdu, tak jsem zaregistroval dva úhly pohledu.
  První názor. Fanoušci napadají pořadatele + nápojovou obsluhu. Ostuda.
  Druhý názor. Všichni fanoušci z výjezdu jsou pro odvolání JŠ. Takže Slávisti.
  Viděl jsem video. Asi to bylo trochu napůl. Ti co napadali pořadatele, se při prvním pohledu na policajta utíkali schovat mezi fanoušky v dresech. Naprosté hrdinství. Vidím to tak, že když někdo někoho napadá, musí zákonitě předpokládat, že bude následně napaden. Platí nejen pro acabisty. Není třeba připomenout, že někoho napadat není filosofie Slavie.

 25. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  w8888   před 9 měsíci 10.09.2017 18:40 |  
  7 16

  Opět mám pocit, že je hodnocení příliš vysoké. U Laštůvky bych sebral hned dva body. Zprvu jsem byl nadšen, že přišel, ale v poslední době střízlivím. Příšerně vybíhá, není schopen založit rychlý protiútok, neboť přesně nepřihraje. Včera snad pětkrát buď ztratil balon, nebo přivedl spoluhráče do úzkých. A ten gól. Měl se snažit chytat a ne koukat a protestovat. Altintop nemá na hřišti co pohledávat. Dres od něj bych nechtěl ani zadarmo. Zjevný totální přehmat našeho vedení. Netuším, zda na Šilhaveho vytvářejí nějaký tlak, aby drahá "posila" hrála, ale juniorka je pro něj správná adresa. Jedničku si zasloužil. A sebral bych dva stupně Škodovi. Měl pět vyložených šancí a dal jen jeden gól. Útočník v jeho věku, s jeho zkušenostmi, odpočatý z repre pauzy musí dokázat víc. Jinak je příliš drahý. Já vím, že se v něm spousta fandů vidí, ale jeho neefektivita je do očí bijící.

 26. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Slawek   před 9 měsíci 10.09.2017 18:57 |  
  3 5

  Hm, Necid 4, protože nedal možná rozhodující šanci. A co když si myslím, že možná rozhodující byla Škodova zahozená šance v první půli. U Altintopa bych nebyl tak přísný jako Šíma ze Sportu. V první půli se hodně snažil o kombinaci. To, že nevydrží déle, to je věc jiná.

 27. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  tomcz   před 9 měsíci 10.09.2017 19:02 |  
  0 1

  Nabízím dva lístky na čtvrteční EL na Tribunu Sever za 227 Kč jeden. Lístky nejsou vedle sebe, ale v kotli se na místa stejně nehraje.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   tomcz   před 9 měsíci 10.09.2017 21:09 |  
   0 0

   případný zájemce ať prosím píše na tomas.czakoj@gmail.com

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   tomcz   před 9 měsíci 11.09.2017 20:18 |  
   0 0

   je možné vzít i jeden lístek, bohužel ani jeden nemůžeme, ze zdravotních a pracovních důvodů

 28. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Astrocytoma (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 19:48 |  
  11 8

  Sel jsem do dvou clanku a u obou jsem prestal cist komentare hned zkrahe. Tato kritika je silena.
  Muj nazor je opet stejny mezi uspechem a neuspechem je straslivy kousek. Co kdyby to neckovi a skodakovi a frydrychovi zazracne nechytil golman co pak byste psali.

  Reknu jen jedno plzen doma s nima mela daleko vetsi problemy a me tesi ze jsme byli lepsi. To ze maji levnejsi kadr je fakt ale je vyborny je mlady a je sehrany. Nenamlsanost je u vas neskutecna . me se nase hra liga libi. A uz vim kdo by nemel hrat a to altintop misto neho danny

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Radek097 (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 20:21 |  
   4 2

   Všichni tady nekritizují jenom koncovku, ale i hru. A ta by byla kritizována, i kdybychom vyhráli 4:0 jako proti Mladé Boleslavi.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Ados   před 9 měsíci 10.09.2017 20:32 |  
    6 1

    Ono kdyby se vyhrálo, a nebylo k tomu daleko (jako např. v Ostravě nebo na Bohemce), tak té kritiky nebude tolik. Asi jsme všichni čekali lepší hru, ale na druhou stranu si ty šance vytváříme a zrovna včera to bylo spíš o smůle, než o neumětelství. Derby je potřeba vyhrát, jinak mám opravdu strach o JŠ. Potřebujeme zpátky Deliho na stoperovi a Ngadeu zpět do zálohy, pak věřím, že i hra bude vypadat lépe.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Robinator   před 9 měsíci 10.09.2017 20:25 |  
   6 4

   Kdyby to tam padlo..na kdyby se nehraje..kdyby dala Olomouc na začátku gól, prohrávali bychom a kdyby dala další, prohrávali bychom dva nula..:D

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    vlk30 (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 20:49 |  
    3 0

    Kdyby se hrálo na šance tak by slavka vyhrála..

 29. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Kara (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 20:42 |  
  15 2

  Přidala bych se na straně těch, kdo volí smířlivější tón a nabádají k trpělivosti, i když ani já zcela nerozumím některým krokům trenéra (např. stavění hráčů na jiné pozice, než na které byli zvyklí, a kde se jim úplně nedaří; skládání základní sestavy apod.). Liga má 30 kol, teď je po šestém, to znamená hodně času a hodně bodů.

  Podle mého soudu je momentálně nejdůležitější rozdíl mezi námi a Plzní v efektivitě - oni ty góly prostě dávají, my je ani ve velkých šancích nedáváme. Pro Slavii to není nová situace, v posledních letech se celkem periodicky objevují střelecké krize. Upřímně řečeno - uměla bych si představit zase hrát na 2 útočníky a ne jen přidáním jednoho reagovat na vývoj zápasu.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   pinochet   před 9 měsíci 10.09.2017 22:08 |  
   5 3

   Tak to teda prrr. Nejdůležitější rozdíl mezi námi a Plzní není určitě produktivita, ale pohlednost hry. Plzeň taky v Liberci zahodila ještě hodně šancí.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Merlinus (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 23:16 |  
    0 4

    Tak nejdůležitější rozdíl je hlavně +6 bodů. A bojím se, aby za další dvě kola nebyl ještě větší...

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    foe   před 9 měsíci 11.09.2017 12:23 |  
    6 0

    Tak to teda prrr. Z výkonu Plzně třeba v Jihlavě mě bolely oči, vyhrála tam jen díky neomluvitelným chybám rozhodčího (faul posledního hráče Plzně pouze za žlutou, neodpískaný faul před vítězným gólem Plzně) a díky střelecké nemohoucnosti Jihlavy.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Kara (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 16:24 |  
    1 0

    Já jsem praktická - můžeme hrát příšerně, pokud budeme vyhrávat, takže je pro mě zásadní ukazatel schopnost dát gól a ne pohlednost hry.

 30. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Jachym   před 9 měsíci 10.09.2017 22:36 |  
  9 2

  - Kritika mě nepřekvapuje a ani mi jinak nevadí. S jídlem prostě roste chuť a čekalo se za hodně peněz ještě více muziky, ale kapela ještě úplně neladí. Nicméně o odvolání trenéra bych ani nepřemýšlel, protože podle mě k němu není důvod. Základní cíle plníme, za tím si stojím, i když to stále skřípe.
  - Na posledním utkání vidím i pozitivum, že jsme konečně dali gól na hřišti soupeře a poprvé se trefil Škoda a nakočil tak ke koruně krále střelců:-)
  - Plzeň nebude brát vždy tři body, my nebudeme stále dělat z gólmana soupeře brankáře kola.
  - Z hlavních konkurentů v boji o titul nejvíc posílila Plzeň, která nepřivedla skoro žádné hvězdné jméno mezi hráči, ale naopak na postu trenéra.
  - Nicméně Plzeň má daleko užší kádr a v případě herní krize nebo zranění nemají rovnocenné náhrady.
  - Některé naše posily vypadají lépe, některé i vinou zranění hůře. Největším šokem je však pro mě kondiční zanedbanost Altintopa. Něco takového jsem u profesionála přicházející z bundesligy vůbec nepředpokládal.
  - Jsem velmi rád, že současná (u některých nesmiřitelná) kritika nastává v situaci, kdy jsme na 2. místě v lize a s jistotou evropských pohárů až do konce roku a nikoli v situaci, kdy se v posledním kole strachujeme, zda udržíme ligu a samotnou existenci klubu jako takového. Někdo je na tuto připomínku už možná alergický, ale opakování je matka moudrosti.
  - Když se nám povede čtvrteční a nedělní zápas, tón debaty se tady změní o 180 stupňů. Slavia, do toho!

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Merlinus (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 23:14 |  
   4 6

   Bože... Pokud by byl "základní cíl" ztrácet po 6 kolech na Plzeň už šest bodů, tak to bychom byli tým k smíchu...

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Jachym   před 9 měsíci 11.09.2017 09:39 |  
    6 1

    Neber jméno boží nadarmo:-) Hrajeme základní skupinu evropské soutěže a jsme druzí v ligové tabulce, což by nám zajišťovalo poháry i pro příští rok. Mně se to zase tak málo nezdá. To už jsme tak namlsaní, že budeme brát jenom první místo, a to nejhůře od třetího do posledního kola?

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     honza_sl   před 9 měsíci 12.09.2017 14:23 |  
     0 0

     No, tak někteří budou zjevně nespokojení, dokud nevyhrajeme ligu s 92 body a v Evropě nebudeme minimálně ve finále :-)

 31. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Mikey   před 9 měsíci 10.09.2017 22:43 |  
  6 8

  Teď nás čeká týden pravdy. Buď všichni budeme šťastný a opěvovat celý tým a nebo budeme všichni spekulovat, koho za J. Šilhavého. Upřímně se přikláním k té 2. možnosti, prostě týmu už delší čas moc nevěřím. Zdá se mi to prostě moc pomalé bez náběhů a skoro bez pressingu, který tým trénoval celou přípravu. Ale rád bych se mýlil.
  Poté mám informace a jsou ověřené. Že osud J. Šilhavého je trošku nakloněný už od zápasu s Apoelem a poté je, ale uklidnila výhra na Boleslaví. A teď je to samí, možná ó trošku horší, a vedení počká po tomto týdnu, a pokud to dopadne špatně, tak přijdou i následky.
  Myslím si, že pokud bychom odvolali trenéra Šilhavého, tak by to dostal na starost někdo zevnitř, do doby než najdou opravdovou nahradu a to si myslím bude až tu další reprezentační pauzu nebo až v zimě.
  Ale osobně bych byl rád, kdyby se stal zázrak a tým by začal šlapat a začal by i předvádět dobře výkony a výhry.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Nosorozec   před 9 měsíci 10.09.2017 22:44 |  
   3 1

   Klid. Sparta nevyhraje v lize dva zápasy za sebou. Nám se sice nijak extra nedaří, ale jim letos naprosto chybí srdce a bez něj se derby nevyhrává. V derby uhrajeme v nejhoršim případě plichtu.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    donford   před 9 měsíci 10.09.2017 22:57 |  
    10 1

    Víte, co mě taky trochu překvapuje? Ta současná naše skepse nad Rotaňem. Ano, do totálního útočného fotbalu, který bychom rádi předváděli a myslím, že ve 2. půli v Olmiku se to z části dařilo, se asi nehodí. Ale má pevné místo v národním týmu Ukrajiny, která je na žebříčku FIFA v pořadí 27, zatím co my jsme na místě č. 40. Možná, že jsme ještě neodhalili všechny jeho kvality. Proti pro nás velmi silným soupeřům, tedy mimo naší ligu, by měl mít své opodstatnění. Zvláště když je na tom fyzicky velmi dobře. Altintop pobíhá po hřišti velmi snaživě, ovšem často zmateně. My ale máme uprostřed Hušbauera, případně Hromadu, kteří
    jsou prostě lepší. A Danny bohužel, jak tu někdo psal, je dík kolenu odepsán. Také v tom případě nechápu vstupní lékařskou prohlídku. Takže Rotaň z trojice velezkušených vychází nejlíp.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Robinator   před 9 měsíci 10.09.2017 23:08 |  
     0 0

     To je to s tím Dannym fakt tak špatný?? Nemáte někdo bližší info?

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     honza_sl   před 9 měsíci 12.09.2017 14:25 |  
     0 0

     Rotaň je velmi dobrý fotbalista, který prostě nehraje líbivě, ale účelně. Uklidňuje hru, nedělá moc chyby (Apoel jest výjimkou, bohužel krutou). Na jeho hru se prostě z hlediska krásy nekouká dobře, ale je velmi funkční.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Robinator   před 9 měsíci 10.09.2017 23:13 |  
    9 4

    No já bych tak v klidu nebyl..Všichni vidíme, jaký máme problém, když hrajeme proti rychlým soupeřům..a Sparta je na tom s rychlostí dobře a na derby se vyhecuje na sto procent..hlavně na ně zvolit vhodnou taktiku..eliminovat jim rychlá křídla a modlit se, aby se uzdravil Deli a byl přesunut MNN do středu hřiště..kde to bude rozbijet a váhat na sebe protihráče, protože ve středu jsme poměrně málo pružný..

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     malan (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 10:15 |  
     1 0

     Stačí do pátý minuty svést jen osobní souboj s Rosickým a jsou ze hry.

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      Robinator   před 9 měsíci 11.09.2017 10:20 |  
      0 0

      je pravda, že bez něho budou při tvoření hry poloviční..bohužel ale nastoupí už od začátku..pokud nedostane zase virozu nebo tak neco :D

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      afro   před 9 měsíci 11.09.2017 10:23 |  
      6 0

      Doufám, že naši hráči kolem něj nebudou chodit po špičkách. Nevolám tady po nějakých likvidačních zákrocích, ale jednou je na hřišti, tak ať okusí tvrdší hru v rámci Fair-play.

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       Robinator   před 9 měsíci 11.09.2017 10:27 |  
       0 0

       souhlas, ať dostane klidně naložíno..o to se může postarat například MNN, ale samozřejmě v rámci fair-play

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        afro   před 9 měsíci 11.09.2017 10:33 |  
        3 1

        Mně to napadlo v souvislosti se včerejším zápasem Sparta vs. Slovácko (sledoval jsem to tedy letmo), kdy jsem měl pocit, že snad hráči Slovácka mají pokyn hlavně nezranit Rosického...

        • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

         Robinator   před 9 měsíci 11.09.2017 10:42 |  
         1 0

         s Karvinou :) taky mi přišlo, že se do něho bojí zajet..

         • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

          afro   před 9 měsíci 11.09.2017 10:49 |  
          3 0

          Jasně, díky za opravu. Mohl jsem taky napsat s Bohemians, když jsem tam viděl v bráně Berkovce... Mně teď co jsme boháči a nepohybujeme se v suterénu ligy tyhle týmy splývají. :-)

          • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

           Robinator   před 9 měsíci 11.09.2017 10:52 |  
           0 0

           jasny, to chápu :))

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       Jachym   před 9 měsíci 11.09.2017 11:41 |  
       2 0

       Já budu (kolem tebe) chodit po špičkách, snad tě tím nezraním... :-))

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        afro   před 9 měsíci 11.09.2017 11:46 |  
        2 0

        :-) Jak tě sleduju, tak tvoje fonotéka musí být doslova horror. :-)))

        • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

         Jachym   před 9 měsíci 11.09.2017 11:53 |  
         1 0

         :-)) Tohle má na "svědomí" moje žena, která neustále pouští v autě nejrůznější muzikály, takže jsem v tom celkem nevinně. Jinak ale je můj hudební vkus velmi vytříbený a různorodý - od vážné hudby, přes keltský folk až po hard rock. Absolutně netuším, co se ti nelíbí, zvláště když textům dávám dříve netušený rozměr ...:-D

         • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

          afro   před 9 měsíci 11.09.2017 13:00 |  
          3 0

          OK, beru to tak, že se tady v té naší milé slávistické rodině vyskytují i některé obskurní existence. Někdo má zálibu v přidávání aktuálních příspěvků s týdenním zpožděním, někdo je programový "hater", někdo má zálibu v remixování hudebních vykopávek a někdo (třeba já) rozumí fotbalu, píše trefné komentáře a z fleku by mohl nahradit JŠVCD na lavičce. :-)

          #zavsimhledejzenskou

          • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

           Jachym   před 9 měsíci 11.09.2017 14:57 |  
           0 0

           Onou obskurní existencí (zaprvé nevím co to je a zadruhé mě to uráží:-) jsi vlastně ve stručnosti výstižně definoval zdejší diskutéry, protože souvětí za poslední čárkou se na tomto expertním fóru hodí víceméně pro všechny přispěvatele:-D

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Merlinus (přítel SN)   před 9 měsíci 10.09.2017 23:11 |  
   4 6

   No šťastní... Samozřejmě budu mít radost, když porazíme Spartu, ale pořád budeme dost ztrácet na Plzeň. Takže šťastný bych byl v případě, že porazíme Spartu a Plzeň prohraje doma se Zlínem. Což je při současných formách týmů dost nepravděpodobná kombinace. Za mě je ale výhra v derby absolutně povinná, další ztrátu na Plzeň už fakt ne. A Maccabi - rád půjdu zafandit, ale to bude zápas prakticky bez nervů, EL mě letos opravdu žíly nerve... :-)

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Travinho   před 9 měsíci 11.09.2017 08:22 |  
    0 0

    Zase Zlín na lepší umí... Úplně bych je neodepisoval.

 32. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  golgoloth   před 9 měsíci 11.09.2017 08:46 |  
  5 3

  Danny laboroval se zraněními zhruba od roku 2014, od roku 2015 do jara 2017, většinou jen střídal z důvodu zdravotního stavu. V roce 2016 si utrhl meniskus a poškodil vazy a dlouho nehrál, vlastně skoro rok. Podle tamních komentářů při jeho odchodu sice byla lítost, neboť byl oblíbené, ale nikdo to za velké oslabení nepovažoval, neboť se obecně nevěřilo jeho zdravotnímu stavu směrem do budoucnosti.

 33. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Fulham   před 9 měsíci 11.09.2017 09:10 |  
  12 0

  Tak jsem si přečetl rozhovor s rozhodčím Hrubešem ve Sportu a nezbývá než konstatovat, že pravidla jsou děsnej paskvil...a vrcholem je konstatování, že kdyby se mu na hřišti hráč přiznal, gól neuzná...- na to navazuje případ z loňského roku kdy se Ardeleanu zeptal jihlavského Rosy na teč a od komise dostal stopku za ,, hrubou chybu při managementu uznání branky"...to mi po.er záda. Nebrečím, měli jsme dát tři góly ale je to Kocourkov.

 34. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  urs (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 10:04 |  
  1 6

  Hodnocení je zcela subjektivní věc, faktem pro mně však je, že byla špatně zvolena základní sestava. Na Maccabi bych ji pozměnil takto, (čti zleva):

  Laštůvka
  Sobol-Deli-Frydrych-Bořil
  Stoch-Ngadeu-Hušbauer-Buren
  Danny
  Škoda(Necid)

  Upřímně.., dal bych na pravého halva již odejitého Mingazova a do útoku Van Burena, a to i přes poměrně slušný poslední Milanův výkon. Obecně vzato - koho na pravou zálohu? MVB je dle mého útočník a na halvu je to spíše z nouzectnost, Mingi je out a nikoho podobného nemáme, nebo se mýlím?? Rád bych. :)  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Lord_Edmund   před 9 měsíci 11.09.2017 10:18 |  
   3 5

   Dany je mimo. Já bych to postavil takto
   Laštůvka
   Sobol-Deli-Frydrych-Bořil
   Stoch-Ngadeu-Hušbauer-Sýkora
   Škoda - Necid
   Ale nedělám si iluze. Sestava bude bohužel se Sukem a Rotaňem.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Robinator   před 9 měsíci 11.09.2017 10:22 |  
    0 3

    viděl bych to podobně, jen místo Necida bych dal MVB..bude to EL, nemáme se za co schovávat..doufám, že budeme hrát útočně..a nebudeme hrát na dva DZ

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Boo_SKS   před 9 měsíci 11.09.2017 11:07 |  
     2 4

     Já už jsem tak nějak ztratil naději, že se ty donekonečna opakující se chyby změní, takže prostě bohužel jako vždy počítám s tím, že Bóřa vlevo a Frýďa napravo ať se dějě cokoliv. A před Michalem Buren, protože podesátý už přece ta jejich souhra musí přijít!

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      Robinator   před 9 měsíci 11.09.2017 11:16 |  
      0 3

      já doufám, že to tak nebude..a že to zkusíme konečně trochu jinak..Snad kromě Dannyho by měli být všichni fit..tak proč dělat něco, co zas tolik nefunguje..Je to na trenérovi, můžeme jen doufat :))

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    urs (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 12:28 |  
    1 1

    Jsem jantar, na Sýkorku jsem úplně zapomněl.
    Tvá sestava je výborná :)

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    smely (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 12:42 |  
    1 2

    to , ze Danny nehral v Olomouci neznamena, ze je mimo, imho ho JSDVCD setril na MTA a derby...

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Robinator   před 9 měsíci 11.09.2017 12:54 |  
     0 0

     pár lidí tu psalo, že je prý na delší dobu OUT s kolenem..tak nevím

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      smely (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 13:02 |  
      1 1

      aha :-) , tak to bude jiste pravda .... tady se vubec posledni dobou pisou pomerne divny veci.... dle oficialniho stanoviska klubu je na marodce aktualne pouze Dusan.... tudiz klasicky pripad sireni poplasny zpravy na zaklade JPP...:-)

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       Robinator   před 9 měsíci 11.09.2017 13:21 |  
       0 0

       snad máš pravdu :)

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      smely (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 13:24 |  
      1 0

      :-) hm..zajimavy : Co se týče absencí, tak v tuto chvíli je jasné, že k dispozici nebude pouze Dušan Švento. „Má menší zdravotní problém,“ .... to by si musel Danny presedet nohu v autobuse, leda....

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       japoko   před 9 měsíci 11.09.2017 15:45 |  
       6 3

       Švento je největší omyl JT. Populistické gesto vůči fanouškům hrubě nevyšlo. DŠ se tu opakovaně a za velké peníze léčí ze svých bolístek a skutečný přínos jeho ročního působení je více než nulový! To skutečně není již ten hráč z prvé štace ve Slavii! (A teď mě "sventologové" natřete!)

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        Jachym   před 9 měsíci 11.09.2017 15:54 |  
        3 0

        Tento "restart" se opravdu nepovedl, ale nevzpomínám si, že bys tady někdy/něco/někoho/nějak pochválil. On i ten věčný stěžovatel, který neustále opakuje, že něco stojí za howno, se občas musí strefit a pak vítězoslavně říká, že to vlastně už dávno říkal:-))

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        Fallen (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 21:49 |  
        0 0

        Já ti to tady "natřu" zejména proto, že si pleteš koncovku -log a -fil...

        • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

         honza_sl   před 9 měsíci 12.09.2017 14:29 |  
         0 0

         :-)

 35. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  martyni (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 11:25 |  
  9 0

  No nebylo to tedy idealni, ale zas tak hrozne jsme nehrali, ofenziva nebyla spatna, sanci jsme si vytvorili dost, predvedli jsme několik rychlych protiutoku. Spis dozadu to nebylo nic moc, propadal stred hriste, asi chybel Rotan. Verim, ze tah s Neckou místo Mesanovice bude uz priste uspesny, tu sanci mel samozrejme dat, ale byla to trochu haluz, mic by sel asi bezpecne nahoru pod viko, ale skocil mu tam zezadu hrac, kteryho nevidel a zblokoval strelu do golmana..

 36. Danny, Tecl, Altintop

  pevek   před 9 měsíci 11.09.2017 13:53 |  
  10 1

  Ja temhle diskuzim nerozumim. Ano nejde nam to, ano je treba byt objektivni a kriticky, ale nekdy si rikam, ze co je moc, to je moc. Kdyz jsme meli Tecla na soupisce, tak na nej prsela kritika. Kdyz tu neni, tak hned vime, ze by nas vytrhl. Danny se zrani a hned je na odpis. Pritom treba takovy Smicer byl taky casto zraneny a i na tech par zapasu se hodne vyplatil. Sam pak rikal do televize po titulu, ze by treba od takoveho Luhoveho cekal vic respektu, ze podle nej neni lehke se v takovem veku porad vracet po zraneni. A Danny nehral pred zranenim spatne. Ale podle nekterych se asi zranil sam. Ja sam jsem fanousek Altintopa a bohuzel vidim, ze to zatim za moc nestoji. Ale lamat nad nim hul? Dobre, jestli nema formu, tak at nehraje. Treba se ukaze na jare. Treba ne. Ale stejne neni rozumny ho nekam posilat nebo zhodnocovat ted. A na zaver jeste neco: Byli tady taci, kteri tvrdili, ze se mame vykaslat letos na Ligu mistru, protoze tam stejne dostaneme napraskano a mame se soustredit jen na ligu, protoze z ni se pujde za rok do Ligy mistru primo. Prvni cast jejich prani se vyplnila. A s tou ligou to velmi brzy zacina byt slozite. Tak jen abychom brzo nemeli ani to, ani to.

  • Re: Danny, Tecl, Altintop

   Sešívaný   před 9 měsíci 11.09.2017 15:22 |  
   4 1

   Já od začátku říkal, že je jednodušší postoupit do LM letos než příští rok. BATE bylo hodně přijatelný soupeř a APOEL byl taky rozhodně k poražení. Vyhrát celou ligu před Plzní a Spartou mi od začátku přišlo rozhodně obtížnější.
   Hodně lidí si ale myslelo, že s tím kádrem budeme všechny válcovat, hlavně Plzeň, která se na nás teď směje z odstupu 6 bodů...

   • Re: Danny, Tecl, Altintop

    Jachym   před 9 měsíci 11.09.2017 15:41 |  
    4 1

    Neboj, on je ten smích přejde...:-)

    • Re: Danny, Tecl, Altintop

     pevek   před 9 měsíci 11.09.2017 18:42 |  
     2 0

     Doufejme. Ja hodne sazim na to, ze az budou hrat EL, ze to proste nebudou s siri jejich kadru zvladat. V lize jim zatim vyslo vsechno. Ale to nemuze trvat vecne.

   • Re: Danny, Tecl, Altintop

    warhammer (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 19:19 |  
    1 0

    My se na ni taky smějeme z odstupu 6 bodů...

  • Re: Danny, Tecl, Altintop

   Merlinus (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 15:36 |  
   0 0

   Já myslím, že to neříkáš správně. Za prvé nikdo tady neříkal vykašlat se na LM. Jediné, co jsme ale říkali bylo, nesoustředit se bezhlavě jen na letošní LM a hlavně nepodcenit ani HET ligu a nenabrat hned na začátku nějakou hloupou ztrátu, protože to je taky kvalifikace LM. A přesně to se bohužel stalo...
   Po vypadnutí z letošní LM, pak jednoduše dodávám, že HET liga je teď důležitější, než EL. To ale přeci vůbec neznamená, že se EL máme vykašlat.

  • Re: Danny, Tecl, Altintop

   Merlinus (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 15:38 |  
   5 1

   Jinak co se týká posil. I ty top hvězdy v Evropě potřebují nějaký čas na aklimatizaci. Říká se, že běžná akklimatizace trvá 0,5-1 rok. Takže já bych se soudy ještě počkal.

 37. TRENÉR

  venator   před 9 měsíci 11.09.2017 14:05 |  
  11 7

  Jako každý fanoušek SKS si nesmírně vážím super práce pana Tvrdíka, Kroba, Šilhavého a jejich kolegů. Co tady v tak krátkém čase předvedli je paráda. Když si vzpomenu na to co jsme museli sledovat v letech před příchodem CFC...radši ani nevzpomínat.

  Nicméně musíme vždy hodnotit realitu bez nostalgie. Analyzovat důvody nejen neúspěchů, ale také úspěchů, aby jsme se mohli stále zlepšovat. Tím chci říct, že naše současná situace a níže popsané důvody ve mě začínají vzbuzovat pochybnosti zda trenér současnou situaci a další "vývojové stadium" klubu úspěšně zvládne tzn. přímý boj o titul až do konce ligy ideálně jeho obhajoba a postup ze skupiny EL.

  Ruku na srdce, v Olomouci jsme kromě golu měli další min. 3 tutovky a o vítězství nás připravil super výkon golmana a trocha smůly (břevno, tyč) mnohem víc nějaká výrazná nekvalita v zakončení. Takže bych zrovna výkon v Olomouci tragicky neviděl. A doufám, že to naopak o to víc slízne Sparta :)

  Mnohem víc než opakovaná ztráta bodů mě děsí jiné věci, které jsou podle mě jejich příčinou i nepostupu do LM. Z pohledu budoucnosti resp. práce trenéra je jich na můj vkus až podezřele moc. Jednu dvě takové "chyby" udělá asi i top trener, ale už je těch objektivních chyb až moc:

  - proč tvůrce hry tráví půl zápasu na pravém beku a chybí tak v prostoru kde je nezbytně potřeba? (tzn. v prostoru mezi def. zál. a útočníky, kterým rozdává fin. a předfin. přihrávky a doplňuje v zakočení)
  - proč hraje Danny na křídle, když je to naprosto jasný tvůrce hry, který musí přebírat míče ve středu hřiště od def. záložníka a rozdávat do křídel atd? (resp. on to dělá, ale pak není nikdo na tom křídle)
  - proč aktivně presujeme soupeře už od stoperů jen v jednom zápase z 5? Vždyť takový pressing donutí k chybám i ty nejlepší hráče na světě. Min. v české lize by jsme tak vyhrávali většinu zápasů. Je to kondičně náročný, ale kádr je dostatečně široký.
  - proč hraje na pravém beku stoper Frydrych, když jsou jeho výkony opakovaně max. průměrné a nesplňuje tu hlavní podmínku krajního beka tzn. kvalitní centry? A místo toho hraje repre bek přes nohu? (srovnejte např. s Krajčíkem, který taky nevynikal rychlostí apod.)
  - proč hraje MvB na křídle, když už tam byl xkrát poloviční oproti útoku?
  - proč hraje Bořil pořád přes nohu, když je na jeho místo velmi zajímavý Sobol? (nebo Švento, který když nastoupil zahrál slibně)
  - proč na pravého beka nezkusí Sýkoru, který to hrál v Libe, když už tedy musí hrát Bořil nalevo?
  - proč hraje pořád jen Souček, který proti kvalitním/rychlejším soupeřům nestíhá? (např. chybu Rotaně na Apoelu by pohyblivější def. záložník uhasil min. by stihnul postrčit míč na stopera nebo golmana - stačí se na tu situaci podívat atd.)
  - a mohl bych ještě pokračovat.

  Všechny tyto věci mají společného jmenovatele - někteří hráči jsou opakovaně trenérem "podrženi" i přes opakované nedostatečné výkony pro současnou Slavii.
  Opakovaně hraje několik hráčů na postech kde nevyužijeme jejich potenciál naplno...přitom to není z nouze, protože má trenér na každy post min. 2 varianty.

  No pak jsou tam další důvody proč máme tolik bodů kolik máme a nejsme v LM...ale ty jsou stejný pro celý český fotbal.
  - hráči bez míče stojí, nenabízí se po celých 90 min.
  - hrač s míčem přemýšlí co s ním udělá až když ho v průměru 3 dotyky zkrotí a zvedne hlavu namísto toho, aby věděl už před přijetím míče co udělá
  - centry z křídel nemají správný timing atd.
  • Re: TRENÉR

   sTizz (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 15:36 |  
   0 1

   Pressing vyhrava zapasy.. Take mi neni jasne,proc se Skodak rozebehne na jednoho hrace a u nej se zastavi. Pusobi otravene.

  • Re: TRENÉR

   japhy   před 9 měsíci 11.09.2017 16:19 |  
   3 0

   S něčím souhlas, s něčím ne, vypíchnu jen něco:
   Huš už takhle 2 zápasy v řadě nehraje.
   Co pořád mate s tím Dannym? On je vlevo pouze napsanej, jinak hraje to, po čem většina volá.
   Mít dva beky přes nohu? Děkuji, nechci.
   Souček hraje pořád, protože je MNN na stoperovi, jinak by střídali. A JŠ to bez štítu nehraje.

   • Re: TRENÉR

    venator   před 9 měsíci 12.09.2017 08:32 |  
    0 1

    Nojo ale kdyz si Danny sbehne na stred tak kdo hraje to kridlo?:-)
    2 beci pres nohu asi myslite v případě Sykory...ale ja mam za to ze je Sykora obounohy nebo dokonce pravak. Hlavne je mnohem pohyblivejsi a lepsi centry nez Frydrych.
    Místo Součka Hromada. Rozhodne je rychlejší. Souček sedí typologicky víc na stopera.

 38. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  spravnej_jezedak   před 9 měsíci 11.09.2017 14:53 |  
  0 0

  Nemá někdo k dispozici detailní statistiku Necky? Přeci jen mi přišlo, že byl v osobních soubojích poměrně často neúspěšný a stejně tak ve vedení míče..

 39. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Victory   před 9 měsíci 11.09.2017 17:13 |  
  16 1

  Po přečtení všech komentářů musím konstatovat, že slávistické noviny mají neskutečný počet odborníků, trenérů, fotbalových pozorovatelů a analyzátorů, kondičních specialistů a nevím jakých ještě vědátorů na slovo vzatých. Některé články jsou doslova odborné práce a mohli by sloužit jako vhodné náměty na seminárky. Já vám všem mohu říci následující. Viděl jsem všechna letošní utkání naší Slavie a jediné co mně chybí jsou góly. Pro mnohé z vás to bude znít strašně jednoduše, ale je to tak. Všichni píšete o chybějící tváři mužstva o nekoncepci nákupů a dalších věcech. A já pouze říkám, že proměnit polovinu našich šancí, tak jsme první a zítra hrajeme na Realu Madrid. Kolik týmů by bylo za ty šance rádo ! Od osmi let jsem hrál soutěžně fotbal na krajské úrovni a vím o čem mluvím. Dnes jako čtyřicátník už pouze srandamače. Slavia potřebuje rozjet brankostroj a dávat góly, protože šancí si umí vypracovat strašně moc ! A věřte mi, že s gólama přijde pohoda a ze všech spadne nervozita. Jardu Šilhavého v žádném případě nevyhazovat, je pod velkým tlakem vedení, protože Čína chce výsledky hned a nebude čekat. Chci věřit tomu, že všechno toto nastane v derby !!! SKS forever...

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Merlinus (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 18:55 |  
   0 5

   Me teda krome golu chybi predevsim 6 bodu. Na nic jineho se totiz "historie" nepta...

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Jachym   před 9 měsíci 11.09.2017 19:40 |  
    1 0

    Ano, víme, zmiňuješ to snad v každém z posledních 10 příspěvků...:-) Jinak, Merline, jsi přece čaroděj, tak tady neztrácej čas planými řečmi a konej a nějaké body přičaruj...:-)

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Merlinus (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 21:18 |  
     1 2

     Zmiňuji, zmiňuji, no protože mě to sakra strašně štve, ta bodová ztráta na Plzeň. A stejně mě štve, že tu hodně nepříjemnou ztrátu pořád někdo zlehčuje. Měli bychom se probudit, sundat růžové brýle a pořádně začít dřít a nelhat si do kapsy a pořád to něčím omlouvat. Už není čas na nějaké další a další reparáty. Teď už to musíme bodově pořádně rozjet. No a to kouzlení si nechávám až bude Slavii nejhůř (i když u derby dělám vždy vyjímku a nějaké zaklínadlo raději pošlu...). :-))

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Kenny   před 9 měsíci 11.09.2017 22:24 |  
    1 0

    No vždyť už i Ludva na schůzi říkal, že " Čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme."

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Jachym   před 9 měsíci 12.09.2017 09:24 |  
     1 0

     A velký klasik k tomu dodává: "Důležitý jsou body, na zbytek se vy..." :-))

 40. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  martyni (přítel SN)   před 9 měsíci 11.09.2017 17:24 |  
  14 4

  Jinak mi prijde, ze na nektere otázky nejsou odpovedi az tak obtizne a nelogicke...
  Proč nastoupil v základní sestavě Altintop, který dosud nic neukázal? Po jeho nasazeni se volalo od APOELu i mezi fanoušky, byl tu obecny souhlas, ze se zlepsuje, proti Boleslavi hral v zaveru dobře.
  Proč při svém tragickém výkonu vydržel na hřišti do 70. minuty? Jeho vykon nebyl tragicky, to je zas zavan mistni hysterie. Jasne nebyl dobry, nebyl tak dobry, jak od nej cekame. Ale i ve druhé puli tam mel ještě par slusnych akci, nebylo to na stridani o puli.
  Proč byl jako první stažený jeden z nejaktivnějších hráčů Stoch? Byl po zraneni, cekaji nas tezky zapasy, myslim, ze duvody se nabizeji.
  Proč hraje Van Buren v základu na křídle, když mu to tam v ostrých zápasech nejde? MvB hral ale slušny zapas. Panuje tady panika nad tim, ze hraci hrajou jiné posty, ale opravdu jsem si nevsiml, ze by MvB hral lepe v utoku nez v zaloze. Ano, vysel mu v utoku poslední zapas, ale předtím v utoku vyrazne nepresvedcoval. Myslim, ze MvB hraje v utoku i v zaloze podobne.. ma rychlost, umi 1 na 1, pokryt si mic, ale ma problémy se spravnym rozhodovanim na hristi, jak v koncovce, tak v kombinaci. No kdyby mel lepsi prehled, hraje třeba jinde, zejo.. Ale vyrazne nesouhlasim s tim, ze by jeho post byl vylucne utok a ze tam je lepsi.
  Proč nedostane víc prostoru dobře se jevící Sobol, když zatím není Frydrych v takové formě jako na jaře? Tak to jsou dve otázky v jedne. "Dobře se jevící Sobol" - kdy, kde, jak se dobře jevi? V kolika zápasech jsme ho videli? Mozna se dobře jevi na treninku, ale to fakt nevim... "Frydrych bez formy" - to je mistni klise, ktery se tu rozvinulo pote, co Frydrych v prvních dvou zápasech zkazil par centru. Podle me hraje solidne a i včera si svoje uhral.

  Mel bych s dovolenim spis jiné otázky. Proc jsme tentokrát nedominovali ve stredu zalohy a proc byl Olomouc tahla nebezpečny utoky stredem? Nemel Soucek po repre odpočívat nebo - funguje jim to s Husbym dohromady? Nemel odpočívat Boril? Prislo mi, ze tentokrát je v soubojích často pozde, hodne fauloval.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Ravik   před 9 měsíci 11.09.2017 17:47 |  
   2 0

   Pěkně shrnuté

   Dvě poznámky

   Sobol - taky hájím názor, že si musí sestavu zasloužit. Určitě si v průběhu podzimu místo vybojuje, má hlavu nahoře, slušný herní přehled a situace řeší fotbalově a velmi konstruktivně. Je dobře, že tu je.

   Střed zálohy - Hušby, Suk a Halil - to není složení, které by měl přehrát mladou a běhavou zálohu Olomouce s prstem v nose. Dokonce si myslím, že by výrazně nedominovalo skoro proti žádné ligové záloze. Variant na střední trojici (i po odchodu Alvira se Ščukem) máme hodně. Držím trenérům palce ať najdou tu optimální. Tato mi přijde skoro jako nejhorší varianta. Slibuji s hodně od Hromady - to přepnutí obrana - útok má na vysoké úrovni. S Hušbym by si mohli vyhovět.

 41. Halil

  Ravik   před 9 měsíci 11.09.2017 17:34 |  
  7 1

  Výborný a výstižný hodnocení Alanore. Dobré ohodnocení Tomáše Součka, vidím ho naprosto stejně.

  Docela by zajímali detailní statistiky Halila. Kolik toho naběhám, kolik ve sprintu, úspěšnost v soubojích a přihrávkách. Soupisky jsou uzavřený, nemá cenu brečet nad rozlitým mlékem. Do konce podzimu nás čeká ještě 18 zápasů (10 liga, 6 EL a 2x Mol cup) a bude potřeba každá noha. Včera jsem zachytil, že v jednom rozhovorů říkal Šilhavý, že Danny snad dost špatný (možná operace), to by bylo obrovské oslabení.

  Jinak si myslím, že je dobře, že se kádr takto zúžil. Všichni hráči dostanou dost prostoru, budou vědět, že se jim dostane využití, tým se semkne a všichni se dostanou do pravidelného zápřahu.

  Halil - vidím ho k využití snad jen v domácích zápasech, kdy bude krátké hřiště, zahuštěný prostor před vápnem, on bude hodně na balonu. Tam by šlo využít jeho kombinačních schopností a slušné přihrávky do vápna. Fotbalové oči jistě má. Nechci ho nijak omlouvat, hraje opravdu tristně (přijde mi děsně fyzicky slabý), ale dostal šance ve venkovních zápasech, kdy se hrálo nahoru dolů a to už pro něj není. Na jednu stranu je přešlap, že jsme ho vůbec vzali, ale když už tu je, tak z něho vyždímat maximum na co v současnosti má.

  • Re: Halil

   Sešívaný   před 9 měsíci 11.09.2017 17:47 |  
   9 3

   Jak už jsem psal jinde, je v takovém stavu, v jakém je, ale je chybou trenéra, jak ho využívá. Proti APOELu, kdy zaparkovali před bránou autobus a my bušili do uzavřené obrany, tam pošle Mešanoviče, který na takový zápas nemá vlohy, místo aby tam poslal Halila, který sice není rychlý a nemá fyzičku, ale má fotbalovou chytrost a dokáže něco vymyslet na pětníku a v tom zahuštěném prostoru by možná byl platný.
   Místo toho ho postaví do utkání proti Olomouci, která má mladé a běhavé mužstvo a kde je jasné, že prostě stíhat nebude.
   Že není rychlý, jsem před utkáním věděl, ale i jeho fyzický fond mě dost překvapil. Když se vracel při jednom protiútoku, tak měl výraz jakoby měl jazyk na vestě a mlel z posledního. Přitom to byl pořád první poločas a ostatní byli v pohodě. S rychlostí už v jeho věku moc udělat nejde, ale fyzička, aby člověk uběhal na profesionální úrovni celý zápas, se dá nabrat i ve 40.

 42. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Akuls   před 9 měsíci 11.09.2017 20:09 |  
  12 0

  Tak Komise rozhodčích FAČR dnes potvrdila to co všichni dávno věděli - góly Olomouce a ACS byly neregulérní, takže zdejší Mirkové Dušínové mohou být konečně šťastní a spokojení, že narozdíl od těch ze špatného břehu Vltavy Slavii sudí nepřipískávají.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   mudrc   před 9 měsíci 11.09.2017 21:55 |  
   0 0

   Že se žádnej nehlásí..

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Jachym   před 9 měsíci 11.09.2017 22:12 |  
    6 0

    Čekají na povel "ruce", ku.va "ruce"! :-)

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     mudrc   před 9 měsíci 11.09.2017 22:27 |  
     1 0

     Pobavilo :-D

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   vršek   před 9 měsíci 11.09.2017 22:40 |  
   5 4

   Zápas Slavie v Olomouci měl v podstatě stejný scénář jako loňský zápas Slavie v Liberci. Nejen neregulérní gól, kdy snad asi opravdu Hrubeš nemohl situaci posoudit...snad, a je to jeho chyba, ale já bych zmínil i závěr obou zápasů, kdy ve chvílích jednoznačného tlaku Slavie začne rozhodčí velmi "uzkostlivě" pískat a trestat nedovolenou hru kartami v neprospěch Slavie, a tím rozdrobí hru tak, aby bránící tým mohl vydechnout či zformovat obranu. Jak závratný rozdíl proti "vítězným závěrečným tlakům" Plzně... Je pravdou, že Slavii byly letos přiřčeny dvě penalty, které odpískány být neměly, ale ve srovnání s uznaným včerejším gólem Hovorky, kdy jsou pravidla fotbalu porušena hned dvojím způsobem, byly situace rozhodnuté v náš prospěch zcela nepřehledné a jejich posouzení bylo možné až po několikerém zhlédnutí zpomalených záběrů.
   Co se týče žlutých karet - je pozoruhodné za jaké zákroky byli "odměněni" kartami Necid a Bořil ve srovnání s opakovanými zákeřnými zákroky Lafaty v zápasech předešlých či Costy ve včerejším zápase - "kosa u lajny", kdy nebyl pískán ani faul.
   Pro mně pak bylo naprosto fascinující rozehrání autového vhazování Marečka ve druhé půli, kdy sebere balón a v běhu vhazuje za přihlížení rozhodčích a pochvalného komentáře expertů ve studiu o rychlém rozhrávání Sparty....jistě, je to jen drobnost, ale k čemu vlastně ta fotbalová pravidla jsou?

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   warhammer (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 00:04 |  
   1 0

   Jsem hodně zvědavý, jaký trest Karel Hrubeš od komise rozhodčích dostal. Bude to zajímavé ve srovnání s trestem pro Orla, který za chybně odpískanou penaltu proti Teplicím v zápase s námi nebyl delegován v HET lize minimálně 5 kol.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Sracken   před 9 měsíci 12.09.2017 08:29 |  
    0 2

    Já bych Hrubešovi nedával žádný trest. Měl to strašně těžké, navíc se k tomu postavil a otevřeně a čelem. Za tohle bych rozhodčího nechtěl trestat. To už bych potrestal pořádným flastrem toho hráče.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Jachym   před 9 měsíci 12.09.2017 09:15 |  
     1 0

     Za co bys trestal hráče? Za to, že ho trefil balón do ruky a rozhodčí gól uznal?

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     warhammer (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 13:02 |  
     0 0

     Loni,kdy ještě směla Listkiewiczova komise rozhodčích zveřejňovat tresty, tak platilo, že pokud chybný verdikt rozhodčího mění výsledek zápasu dosažený na hřišti (což se v případě tohoto zápasu stalo), dostává většinou stopku na 3 a více zápasů.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Akuls   před 9 měsíci 12.09.2017 10:18 |  
   4 0

   Signifikantní je, že "objektivní" iSpart o závěrech Komise rozhodčích své čtenáře dosud neinformoval.

 43. Tipovačka

  dauby   před 9 měsíci 12.09.2017 08:33 |  
  1 0

  OT - tipovačka: sorry za dotaz trochu mimo, ale už je úterý a ve čtvrtek hrajeme s Tel Avivem. Bude možné tenhle zápas tipovat? V tipovačce se zatím neobjevil... Díky :-)

 44. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Sokrates55 (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 08:49 |  
  14 12

  Dobré ráno přeji Vám všem.
  Omlouvám se, že se připojuji až dnes ráno. Chtěl jsem počkat na rozhodnutí komise rozhodčích, abych měl svůj názor potvrzen i orgánem, který je k rozhodování o výkonu rozhodčích kompetentní.
  Nejprve chci poděovat Alananorovi. Jako vždy velmi dobře připravený rozbor a důvody, které ho k takovému hodnocení vedli. Je mi ctí, že se pak mohu k této disputaci připojit a ocenit mnohé z Vašich příspěvků a sám sebe opravit či si zapamatovat něco, čeho jsem se sám při zápase nevšiml. Velmi Vám za to všem děkuji.
  Se známkami pro hráče je to věc názoru. Já bych například dal Tomášovi Součkovi za 5. A hned řeknu, že Tomáš vůbec hrát neměl. Pokud jste se všimli, odjezdil poctivě oba zápasy s repre a myslím, že toho měl dost. Je to mladý kluk a když mu nikdo nepomůže s defenzívou (chyběl tam Rotaň), tak to sám prostě neoběhá (venku není možné hrát na jednoho def. halva a to zvlášť v Olomouci, která je ještě v laufu). Podle mne měla hrát (a to měl takhle připravovat i trenér během reprepauzy) stoperská dvojice Frydrych, Jugas. Bořil měl hrát zprava a Sokol zleva na svých postech. Ngadeu měl hrát defenzivního halva tak, jak ho hraje. Takhle to mělo vypadat dle mého názoru vzadu. Proč nebyl Sýkora vůbec nevím, Zmrhal mohl hrát od začátku a Hušbauer je jasný. Takže Stoch ano, a podhrota měl hrát Van Buren s tím, že Milan byl hroťák. Doplněno postupně Necidem, popřípadě i Mešanovičem.
  Hra Halila Altintopa je tristní a známka za 3 je velmi nadnesená. V jednu chvilku už jsem se neudržel a byl jsem neskonale sprostý. Takhle hrát fotbal u nás v okresním přeboru, tak mě tam zadupou do země. Chápu, chtěli jsme hvězdy. Ale snad už JŠ pochopil po tomto zápase, a přesně to píše i Alanor, že výkony HA nejsou ani na divizi. Jestli jsme (jako Slávie) rehabilitačním ústavem pro tyhle hráče, no tak potěš nás PánBůh. Jaroslave, trenére!!! Prosím Tě o radikální řešení. Dej dohromady hráče, kteří vydrží odjezdit zápas na maximum, a ostatní pošli do lázní a ať jim dá JT poukaz. Budeme mít 20 hráčů, kteří do toho půjdou. Nedivím se Milanovi Škodů, kterému je schopen nahrát buď Míla Stoch a nebo Pepa Hušbauer, že je ze hry Halila otrávený a musí se za něj i vracet. A Altintop ani nepopoběhne, takže olomoučtí nakonec rozehrajou přes nekrytého beka úplně v pohodě. Pepa Hušbauer jezdil poctivě taky a pak už jen mávl rukou. Tohle jsou postřehy, které musíš Jaroslave vidět. Musíš vidět , kdo a jak Ti maká na tréninku, a i tam je Halil velmi, velmi slaboučký. Dobře, dal jsi mu možnost, on jí prošustroval a tak nazdar. Tým je vždycky tak silný, jako jeho nejslabší článek v řetězu. Tak už se konečně rozhoupej a sekni to. Právě proto, že Ti trenére ve většině z nás tady věříme, tak taky věříme, že to uděláš.
  Taky nejsem pro trenérovo odvolání. To by byla chyba a udělali bychom tím našim soupeřům radost. Trenér mužstvo zná, a nemyslete, že Jaroslav tady naší disputaci nesleduje. Kéž nás alespoň v něčem vyslyší:-)).
  Když se budu zabývat dalšími situacemi okolo naší HET ligy, tak se mi určitě nejprve nabízí Plzeň. Nejvíce posílila díky Vrbovi. Má stálý kádr a ač se to moc nezmiňuje, tak má velmi platného Dana Koláře. Ten měl být i v reprezenzaci a nevím, proč ho tak KJ na Irsko nedal. S Krmenčíkem si rozumí a umí spojit mezihru s finálem. Mistrně. Zatím si Plzeň vedení zaslouží, ikdyž dvě výhry byly sporné. To je bouhužel součást "velké hry".
  Náš sok z "rudéletné" si dodává sebevědomí Tomášem Rosickým, kterého se báli hráči Karviné vůbec dotknout. Ale to byla právě součást taktiky. Jinak krom toho nic zase tak světoborného ani Rosický nepředvedl, ale po zápase plnou hubou masíroval média, jak už jsou jen bod za námi a až půjdou po derby přes nás, tak se jejich hra ještě zlepší. No, kecama ještě nikdo nic nevyhrál. Ale je fakt, že jejich druhý gól byl naprosto úchvatný, to se musí nechat. Ruka, ofsajd a pak velká poctivá radost celého mužstva z takového "pěkného" gólu:-(((. Poctivost sama.
  No a vyrovnávací gól v Olomouci. Netřeba moc velkého komentáře, snad jen bych vzkázal panu expertu Sieglovi, aby se šel léčit. To už teda byla síla. Ale od sparťana nemohu čekat, že by přiznal Slávii vůbec nějaké právo.
  Tím navážu na nedělní výkon mého oblíbence ve "Spartu", jistě - p. Podroužka. Tentokrát to byli komentáře ve stylu "Slepý jsem, nevidím", ale Olomouc zaslouženě remizovala. Víc říci asi netřeba.
  V Olomouci jsem zahynuli na naši velkou bolest. To, co jsme tam nedali, to bylo k uzoufání. A je to jen a jen naše chyba, že to nebylo za tři body. Žádné jiné důvody nehledejme, a to ani ten gól rukou.
  Říkáte, že nás čeká týden pravdy. Souhlasím.
  Dokonce si myslím, že vstupujeme do velmi důležité časové části jak naší ligy a tak i evropské ligy.
  V naší lize už je načase stavět (a tady souhlasím s názorem přítele Bosse) tým tak, aby byl schopen hrát atak už u beků soupeře a nenechali jsme je rozehrávat. Nehrajeme už v blocích, ale hrajeme s tím, že udržíme balon, roztáhneme si soupeře , natáhneme hříště a máme všechny své hráče v pobybu do kombinace. My už budeme hrát vždycky jen do plných a musíme si s tím poradit. Taky k tomu musíme mít složené mužstvo. S Altintopem to určitě nepůjde. Tam musí být fyzicky a rychlostně připravený klucí a mi je tam přeci máme. Bohužel, Danny je s kolenem velmi limitován a nakonec bude naše záloha rize česká :-)).
  Už by bylo dobré se odhodlat a stavět ustálenou jedenáctku, protože Plzni se to vyplácí.
  Nechci tu psát složení, ale trenér už by to vědět měl a nejméně deset hráčů tam k tomu je na tuti. Nevím, jak je na tom Deli, ale už by měl být připraven, Stejně tak Kuba Hromada a Sýkorka taky. Souček bude na derby moc potřeba a tak ho hlavně nezatavit s Maccabi. V útoku máme tři bijce a jednu vrtulku okolo nich (Muris).
  Tak Jaroslave, pokud máš "koule", tak to sekni a už to postav do pozoru.
  "Už je čas, pane trenére" :-)). Aneb "Marečku, podejte mi pero".
  S úctou
  Sokrates55

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Robinator   před 9 měsíci 12.09.2017 09:50 |  
   6 10

   to by mě zajímalo, v čem bude Souček na derby potřeba..je vůbec neuvěřitelný, že si ještě všichni nevšimli, že ten kluk hraje naprostý průměr..a navíc, že nemůže hrát Souček s Hušbauerem..toho si už nevšimli trenéři dva,..a to je další věc, která mi přijde neuvěřitelná

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Jakob   před 9 měsíci 12.09.2017 10:30 |  
    5 4

    A že si toho nevšímají i trenéři ty experte

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Jakob   před 9 měsíci 12.09.2017 10:32 |  
     5 3

     Hraje v základu v reprezentaci, ve Slavii , ale je to nekopa. A kdyby přišel ten vyvolávaný Trpišovský tak se vsaď že bude základním stavebním kamenem jeho sestavy!!!

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      iwanowicz   před 9 měsíci 12.09.2017 10:58 |  
      4 5

      V zakladu hraje pouze proto, ze se zranil Deli. Jinak by byl v zakladu Ngadeu a Soucek na lavicce. A sundej ruzovy bryle, jeho vykony jsou na jare prumer. Jak v lize, tak v repre.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Robinator   před 9 měsíci 12.09.2017 11:14 |  
     3 6

     no Duml si toho nevšiml, to je pravda...a proto u nás už není, protože to není dobrý trenér. JŠ si toho možná zatím také nevšiml a proto hrajeme tak, jak hrajeme(a možná, že neumí využít na plno potenciál mužstva, tak je možné, že bude taky brzo vyhozen)..jak na čt sport tak na 02 se o tom debatovalo, že naše záloha je prostě nepružná, pomalá a naší hru brzdí a to vyhovuje soupeřům, kteří jsou běhavější a eliminují nás..atd atd..takže asi tak ty experte .)

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      Boss82   před 9 měsíci 12.09.2017 16:47 |  
      2 3

      Našim soupeřům ta naše nepružná a hru brzdící záloha vyhovuje až tak, že jsou celý zápas pod tlakem, 70 % času běhají bez míče, obvykle zalezou v počtu 8-9 lidí okolo vlastní šestnáctky a jenom zoufale odkopávají míče. Nad vodou je pak často drží zázračné zákroky brankáře, branková konstrukce (tyče, břevna) nebo naše nemohoucnost v koncovce. A když nepomůže ani to, tak je zachrání neregulérní branka dosažená rukou.

      Pokud tohle podle Tebe našim soupeřům opravdu vyhovuje, pak budou mít ti experti z ČT Sport a O2 asi pravdu.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   vikik_vikik   před 9 měsíci 12.09.2017 10:00 |  
   1 4

   Souhlas, perfektní rozbor, souhlasím téměř se vším, pouze by mne v rámci objektivity docela zajímaly i nesouhlasné pohledy ( negativní palečky - ač jim valnou hodnotu nepřikládám, jakousi vypovídací hodnotu zcela jistě mají, každý to holt vidíme trochu jinak, proto bych si rád přečetl i tyto opoziční názory ke konkrétnímu komentáři) .

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    afro   před 9 měsíci 12.09.2017 10:24 |  
    7 0

    Já se domnívám, že se obecně dost často může u dlouhých příspěvků projevit tzv. "syndrom dílčího nesouhlasu" (copyright by afro :-)) a pokud čtenář sezná, že se s částí příspěvku (klidně i menší) neztotožní, dá spíše než "palec nahoru" "palec dolů". Ale je to jen moje hypotéza...

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Jachym   před 9 měsíci 12.09.2017 10:47 |  
    4 0

    Tak určitě (sic!) je tam řada velmi dobrých postřehů a chtěl bych sám vidět rozohněného filozofa (vulgárně?) spílajícího Altintopovi:-) Na můj vkus je tam ale také zbytečně moc takového toho brečení a kopání všude kolem. Jako by se snad např. naši hráči neradovali ze sporné branky? Přehnané je i rejpání do Rosického nebo do toho pisálka. Podle mě byl klíčovým hráčem Sparty, téměř nekazil a v reprezentaci by byl stále rozhodně prospěšnější než autorem vyvolávaný Kolář. Ten má k někdejší formě daleko a tahouny Plzně jsou spíše jiní. A jinak co jako má Rosa říkat? Že na Slavii a Plzeň nemají a že budou rádi, když budou hrát klidný střed tabulky? Jinak samozřejmě na sestavu má každý svůj názor, ale přesto testovat stoperskou dvojku Jugas-Frydrych (který tam, ač původně stoper, dlouho nehrál) by bylo velkým riskem. A na závěr přátelské popíchnutí: U moudrého a vzdělaného filozofa (píšícího navíc bez stresu u oblíbené kávy) vypadají některé pravopisné chyby poněkud nepatřičně :-D

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Sokrates55 (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 11:36 |  
     0 0

     Máte pravdu příteli Jáchyme.
     Mnoho myšlenek a z toho i chyby. Mea culpa a už si dám příště pozor.
     Tu myšlenku se stoperskou dvojicí Jugy - Frýda jsem myslel jako další použitelnou variantu s tím, že můžeme Míšu využít a nechat Součka odfrknout. Dával jsem to jako alternativu. S tím brečením nesouhlasím, to je možná Váš pocit. Kritiky do našich řad tam vidím ve svém příspěvku daleko víc. Kopání okolo sebe, nevím. Napsat pravdu o tom, že jsme dostali gól rukou........ Koláře já opravdu vidím jinak než Vy. A kritika na Rosického, no to jste zase až moc útlocitný Vy a to myslím v dobrém. Moc děkuji jinak za Váš příspěvek
     Sokrates55

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      Jachym   před 9 měsíci 12.09.2017 12:07 |  
      0 0

      Není vůbec za co. Věřil jsem, že se neurazíš/neurazíte:-) Jinak rozdílné názory jsou v pořádku, protože v opačném případě bychom tady mohli zavřít "krám":-)

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       Sokrates55 (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 12:26 |  
       0 0

       Vůbe nemám důvod se urážet. A klidne si můžeme tykat. Stáří není žádná zásluha.
       Já Tvé názory čtu moc rád a ctím hlavně Tvou slušnost. Hlavně v našich disputacích oceňuji snahu o všechny možné postřehy, které mohou dokreslit a vyhmátnout problémy hry našeho mužstva. Jsme fandové naší Slávie a určitě si všichni bez rozdílu přejeme, aby naše Slávie už konečně nabrala pořádnou páru. Tak také přistupuji k této naší disputaci nad každým článkem. Jen otázka na závěr. Bude ten zápas s Maccabi vysílat veřejnoprávní televize nebo zase 02? Nějak se v tom ztrácím. Díky za info.
       Sokrates55

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        Jachym   před 9 měsíci 12.09.2017 13:23 |  
        0 1

        Tak toho si vážím, Sokrate, a doufám, že mi kolegové nebudou závidět:-) Navíc, pokud si správně pamatuji, jsi jako já Jihočech, a v takových případech jsou domluva a pochopení vždy snazší:-)

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Akuls   před 9 měsíci 12.09.2017 11:05 |  
   4 1

   Ač jsem příznivec Hušbauera a jsem ochoten připustit, že má pro SKS větší přínos než Danny, Altintop nebo Rotaň, v některých zápasech možná dokonce větší i než všichni tři dohromady, tak v sobotu nejezdil. Ano, po výborném represingu MvB přihrál na gól, ale pak už nic. Žádná další přihrávka, která by měla oči, žádná střela, žádný průnik do obrany soupeře, který by znamenal přečíslení, nebo centr od brankové lajny pod sebe na nabíhající spoluhráče, či donucení soupeře k faulu někde kolem velkého vápna. Ani rohy v jeho podání nebyly nebezpečné a v obranné činnosti pomáhal Součkovi jen o málo víc než tolik kritizovaný Altintop. Mimochodem ten podal svůj standardní výkon, za který dostává 5-ku, tak nevím proč by najednou měl hrát za juniorku či sedět na tribuně, zvlášť když je Danny zraněný. Když jsem viděl v neděli Rosického, tak Altintop je proti němu úplný maratonec kombinovaný se sprintérem. Jen ten Rosického přehled, fotbalové myšlení a přesnou přihrávku u něj, jako u zkušeného hráče postrádám, ale za to ho zde ku podivu nikdo nekritizuje. Rozhodně ale v tomto zápase nepodal o 200% horší výkon než Hušbauer, jak to podle Alanorova hodnocení vypadá, a to ještě zdejší slávističtí jestřabi Alanorovi vyčítají, že byl na Halila moc hodný a na Hušbauera moc přísný.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    dropt   před 9 měsíci 12.09.2017 11:24 |  
    2 2

    Statistiky 6. kola (zdroj: Hetliga.cz):
    Rosický - 82 přesných z celkového počtu 94 přihrávek.
    Hušbauer - 36 z 50 přesných přihrávek.
    Altintop - 10 ze 14 přesných přihrávek.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Akuls   před 9 měsíci 12.09.2017 11:47 |  
     3 0

     Já vím, za přesnou přihrávku považují i když se při kopu z rohu trefí velké vápno. Altintop rohy a trestňaky nekope a moc se ani do té kombinace nezapojuje, tak jak byl zvyklý v Augsburgu. To mě na něm mrzí ze všeho nejvíc. Jinak tato statistika je úplně na nic. Nejvíc přesných přihrávek mají určitě stopéři, když si to strkají mezi sebou. Bohužel jen přihrávky které mají opravdu oči nikdo nepočítá. U ACS bylo vidět, že měli pokyn vśechno hrát přes Rosického a on ten přehled a přihrávku má. Tím pádem měl plno kontaktů s míčem aniž musel běhat. Asi si k němu bude muset při derby někdo stoupnout. Pokud mi připomenete čím významným se Hušbauer kromě přihrávky na gól ještě zapsal do historie zápasu, budu rád

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      dropt   před 9 měsíci 12.09.2017 12:23 |  
      5 3

      a) reagoval jsem pouze na srovnání běžeckých schopností Altintopa s Rosickým (ani jeden nezahrává standardní situace - Rosický má na kontě 3, Halil 8)
      b) i když Sparta vše tlačila přes Rosického (my stejně tak můžeme přes Hušbauera), tak ten si musí pro míč dojít a najít si prostor, jestliže rozdal více přihrávek než všichni naši 3 střední záložníci dohromady, je to minimálně k zamyšlení
      c) doufám, že se shodneme, že Rosický zrovna není typ hráče, který by si nahrával akorát se stopery, naopak kdykoli může, hraje dopředu, o čemž také svědčí 6 pokusů o přihrávku do gólové šance a 8 pokusů o předfinální přihrávku
      d) číslo Altintopa je za 70 minut naprosto tristní a hovoří především o tom, že se vůbec nedostával do hry, což má dvě roviny, naše zběsilé nakopávání na náhodu (nejen ale především kvůli nedostatečné nabídce středových hráčů jsme pořád honili míč vzduchem) a také jeho nedostatečný výkon, protože i když už se na míč dostal, tak s ním bohužel ve většině případů nic nepředvedl
      e) nebudu zde adorovat za Hušbauera, protože si nemyslím, že předvádí něco výjimečného, jeho hra má dvě tváře, tu první ve finální fázi, kvůli které ho lidé milují (tam je vysoce nadstandardní) a já respektuji a tu druhou ve zbytku pole (není lídr, neumí dirigovat hru, nedostatečná nabídka spoluhráčům a špatný výběr místa, letos jen 30% úspěšnost v soubojích), ve které je silně podprůměrný a potřebuje adekvátní spoluhráče, kteří jeho slabiny eliminují (Souček s Altintopem jsou přesným opakem)

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       dropt   před 9 měsíci 12.09.2017 12:33 |  
       1 0

       Mimochodem vždycky mne zajímalo, jaký typ přihrávek je považován za přihrávku do gólové šance a jaký za předfinální. Vzhledem k tomu, že Hušbauer ani Stoch si oficiálně nepřipsali žádnou přihrávku do gólové šance, nezbývá mi než se domnívat, že Hušbauerova asistence a Stochova přihrávka mezi obránce do náběhu Škody jsou obě považovány za předfinální přihrávky.

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        Akuls   před 9 měsíci 12.09.2017 12:49 |  
        0 0

        No vidíte, to jsou ty statistiky. Je to v lidech, asi na to kašlou, to byly přece jasně finální přihrávky. Podle mne klasické předfinální přihrávky dával kdysi Balaid na Krajčíka a ten centroval po zemi někam na malé vápno do vyložené šance, a to už byla přihrávka finální.

        • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

         dropt   před 9 měsíci 12.09.2017 12:53 |  
         0 0

         Celé to počítají automatické programy, takže záleží jak jsou ty přihrávky definované. Stačí definice přihrávka do volného prostoru mimo vápno a obě tam spadají.

         • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

          Akuls   před 9 měsíci 12.09.2017 16:01 |  
          1 2

          Tak pokud měl Rosický proti Karviné 6 finálních a 8 předfinálních přihrávek, tak tomu automatu musel někdo hodně nestandardně a nekorektně pomoci. Při vší úctě k Rosickému, jestli to takhle půjde dál, tak tu budeme mít brzy kult osobnosti větší než mají v KLDR Kimové.

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       Akuls   před 9 měsíci 12.09.2017 12:42 |  
       0 4

       Souhlas, také bych si na místě desítky dokázal představit raději třeba Kanga z CZ. Nicméně Souček v Olomouci ve společnosti dvou chodců zachraňoval proti běhavé a slušně kombinující záloze co se dalo. MNN by to nezvládl lépe. Ani zdaleka nedokáže obsáhnout tak velký akční rádius. V soubojích je MNN asi důraznější, ale je otázkou, zda by se do nich vůbec dostal. Pořad je to především stopér a DZ může hrát jen když jsme v defenzívě. Na Rosického mám stejný názor, ale v sobotu ač rozdal hodně přihrávek, tak předfinálních ani finálních jich moc nebylo.

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        dropt   před 9 měsíci 12.09.2017 12:52 |  
        1 5

        ad Souček) Já bych spíše řekl, že už nic nezachránil. 4 prohraně souboje ze 4, děravý a zcela průchozí střed hřiště, rovněž nulová rozehrávka. S MNN to srovnávat nechci, podle mne tam nepatří ani jeden a dokud tam budou nastupovat, tak se dál neposuneme. Pro mě jsou to oba stopeři.

        ad Rosický) Zpochybňuješ oficiální statistiky (6 + 8 = 14 = počet všech přihrávek Altintopa) nebo je ti snad málo, že nikdo za posledních několik let v české lize v jednom zápase nezaznamenal více přihrávek do gólové šance a předfinálních přihrávek (v součtu obou kategorií) než Rosický (ani Dočkal s Hušbauerem)?

        • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

         Akuls   před 9 měsíci 12.09.2017 13:30 |  
         1 0

         ad) Souček vs. MNN - tak nakonec bude mít pravdu Luhový, který si dovede představit na DZ ve Slavii Hušbauera?!
         ad) Rosický - malou aktivitu Altintopa nezpochybňuji. Je mi je jen divné, že v Augsburgu se bez něj neobešla žádná útočná akce a přitom tam také neběhal jako Zátopek.
         Jestli to měl vykonat Rosický v zápase s Karvinou, tak to zpochybňují. Finální přihrávku jsem v tom od něj neviděl žádnou, pár předfinálních ano přes Zahustela. Jinak to byl jen ťukes ve středu hřiště. Vždyť ACS měla i dokonce méně šancí než Karviná.

         • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

          dropt   před 9 měsíci 12.09.2017 13:40 |  
          2 2

          Jen to ne. Hušbauer patří na jediné místo v sestavě a to je pod útok.

          Jde o to, zda ho dokážeš zařadit mezi takové spoluhráče, kteří dokáží využít jeho předností a svými silnými stránkáami eliminují jeho slabiny. V každém týmu můžeš mít ve středu jednoho borce, který toho moc nenaběhá pokud za něj běhají druzí. Když mu dáš míč do nohy, najde své uplatnění ( stejně jako Horváth, Rosický, Zavadil, Pirlo a další). Problém Altintopa, ale i Hušbauera, který patří do stejné kategorie je v tom, že tam nebyl nikdo jiný, kdo by to za něj odběhal (pohyb je slabinou všech tří). Pochybuji, že Augsburg si nebyl schopen odzadu rozehrát a najít Altintopa vpředu do nohy.

          • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

           Akuls   před 9 měsíci 12.09.2017 16:42 |  
           4 1

           Souhlas, ale my už pro ten střed zálohy máme těch chodců nějak moc (Danny, Altintop, Hušbauer, Rotaň) a navíc ani jeden z nich není Pirlo, Schneider nebo alespoň Horváth či Zavadil, aby za ně stálo běhat. Držení míče nic neznamená. Naše technická kvalita nic moc, takže obranný blok nejsme schopní rychlou a přesnou kombinací překonat, holt musíme spoléhat na brejky, chyby soupeřů a standardky.

           • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

            Akuls   před 9 měsíci 12.09.2017 19:39 |  
            0 0

            Už se z toho textového procesoru v iPadu fakt zblázním, pochopitelně jsem myslel Wesley Sneijdera, ale v nejlepší formě.

        • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

         Akuls   před 9 měsíci 13.09.2017 10:00 |  
         2 0

         Jste docela maximalista. Souček a MNN jsou podle všeobecného mínění nejlepší DZ v Berbrlize, ale u Vás by ani jeden z nich své místo v základu neměl. Docela by mne tedy zajímalo, kolik hráčů z dnešního 25-ti členneho kádru by si místo v základní jedenáctce udrželo, kdybyste se stal trenérem či sportovním ředitelem v SKS.

         • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

          dropt   před 9 měsíci 13.09.2017 14:46 |  
          0 1

          Ale já netvrdím, že jsou to špatní hráči. Já jen preferuji na té pozici typologicky úplně někoho jiného.

          • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

           Akuls   před 9 měsíci 13.09.2017 15:02 |  
           1 0

           Tak to já asi také, ale pochybuji, že by se těm mým favoritům chtělo jít z Anglie, Německa či Španělska do Berbrligy, i kdyby na ně nahodou Číňané uvolnili peníze. Nicméně kdyby SKS měla vyřešený každý post tak jako nyní DZ, tak by to bylo na české poměry hodně slušné mužstvo.

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        iwanowicz   před 9 měsíci 12.09.2017 13:07 |  
        3 2

        Ale DZ je tam prave proto, aby to prerusil, zastavil, kdyz propadnou ostatni. A Ngadeu ma obrovsky akcni radius a nejspis i daleko lepsi fyzicku nez Soucek, ktery ke konci zapasu vypada dost znicene. Mimoto jsem si vsiml, ze Ngadeu se na to nejspis taky nemuze divat a ke konci zapasů zacina skoro pokazde vystupovat dopredu a z pozice stopera odebira uspesne mice v zaloze.

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      Boss82   před 9 měsíci 12.09.2017 17:11 |  
      5 0

      Od obhajoby Hušbyho jsem tu já:-), takže jenom stručně:

      - nahrál na gól Škodovi
      - našel pěkným dlouhý míčem ve vápně Škodu, který z voleje trefil jenom brankáře
      - dobrým pasem z hlouby pole našel na hranici vápna Zmrhala, který slušně vystřelil z otočky
      - nacentroval ze strany do vápna, míč propadl k Ngadeuovi, který nebezpečně akrobaticky zakončil
      - v posledních minutách rozehrál standardní situaci, po které Frydrych trefil i kvůli skvělému zákroku Buchty tyč

      Možná mohl být vidět ještě více, ale napsat, že (kromě přihrávky na gól) toho moc nepředvedl není jednoduše pravda.

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       Akuls   před 9 měsíci 12.09.2017 17:58 |  
       0 5

       Dobře tak se omlouvám, přihrávka na gól a čtyři nákopy na náhodu. To je ale na 10-ku šampiona ČR stejně hodně málo, Dropt tu někde píše, že i invalida Rosický dal při obnovené premiéře šest finálních přihrávek a osm předfinálních. To už by bylo jiné kafe.

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        Boss82   před 9 měsíci 12.09.2017 18:41 |  
        4 2

        Nákopy na náhodu? Pusť si sestřih, všechny ty akce tam jsou, ty nákope na náhodu.

        Kromě toho výkon hráče se snad nehodnotí jenom dle počtu finálních a předfinálních přihrávek, ale dle celé řady dalších aspektů, ne?

        Rosický, když je náhodou zdravý, tak je naprosto výjimečný hráč. A také to není jenom o tvůrci hry jako takovém, ale o pohybu všech hráčů okolo, souhře, stylu hry atd...

        Nehledě na to, že Sparta hrála doma a proti slabšímu soupeři než my. Přesto si nevytvořila tolik šancí, jako jsme si vytvořili my v Olomouci (i díky Hušbymu).

        • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

         Akuls   před 9 měsíci 12.09.2017 19:25 |  
         1 1

         Holt máme každý trošku jinou představu o tom, jaký výkon by měl standardně podávat playmarker ve Slavii.

         • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

          Boss82   před 9 měsíci 12.09.2017 20:29 |  
          2 2

          Mě standardní výkony našeho playmakera, které nás dovedly k titulu, celkem vyhovují.

          • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

           Akuls   před 9 měsíci 12.09.2017 22:08 |  
           1 1

           Mně většinou také, ale v sobotu v Olomouci ho bohužel nepředvedl.

           • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

            Boss82   před 9 měsíci 13.09.2017 09:36 |  
            2 2

            Určitě umí zahrát lépe, ale i tak měl dobré momenty - některé z nich jsem vyjmenoval výše. Naším hlavním problémem byl v Olomouci bohužel slaboučký Halil Altintop a tradičně neschopnost proměnit i ty nejvyloženější šance (Škoda, Necid).

        • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

         Akuls   před 9 měsíci 13.09.2017 10:25 |  
         1 3

         Tak jsem se na všechny čtyři momenty ještě jednou podíval a opravdu se musím opravit, jednalo se jen o dva nákopy na náhodu a o dva cílené centry (Škoda, Frydrych). Nicméně na málo významné roli Hušbaura v tomto zápase se nic nemění. Opravdu nebyl ani 2x tak dobrý (podle hodnocení Alanora) jako standardně podprůměrně hrající Altintop. Na špatné hře zálohy, hlavně v prvním poločase, se možná podílel, vzhledem ke svému potenciálu, více než Halil.

         • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

          Boss82   před 9 měsíci 13.09.2017 11:25 |  
          2 2

          Centr na Zmrhala byl také cílený.

          Ale asi to už neřešme, hele. Podle mě hráč, který parádně nahraje na gól, během zápasu vytvoří několik dalších šancí pro své spoluhráče, má vysokou úspěšnost přihrávek, prakticky žádné zbytečné ztráty a navíc musí běhat i bránit za slabého H. Altintopa, má v zápase roli velmi významnou. Ty tvrdíš, že nikoliv, což je sice hodně zvláštní názor, ale klidně si jej ponech.

          Napsat, že se podílel na špatné hře zálohy více než Halil, to už je podle mě úplně mimo mísu (viz nahrávka na gól a statistiky, které sem dával Dropt), ale když myslíš...

          Bohužel nabývám dojmu, že více než snaha o reálné zhodnocení výkonů hráčů v tomto utkání v Tobě vítězí touha obhájit svůj původní názor (tedy, že prostě Hušby hrál v tomto utkání podprůměrně) za každou cenu.

          • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

           Akuls   před 9 měsíci 13.09.2017 14:49 |  
           1 1

           Pořád mi nechcete rozumět. Altintop zatím při hře slávistické zálohy jen přicmrduje, tak to pro tým není takový průšvih pokud zahraje podprůměrně. Když je ale neviditelný Hušbauer jako playmaker, na jehož hře je závislé celé mužstvo, tak je to pro SKS průšvih mnohem větší, a to se bohužel v Olomouci stalo. Kolem něj se to musí točit, musí něco neustále vymýšlet, párkrát si vystřelit atd. Kdyby na to neměl, tak mu nic nevyčítám, ale on ten potenciál v sobě má, ale v Oloumoci to vidět nebylo a proto Slavii nepomohl nebo na své možnosti jen hodně málo. Už delší dobu totiž pozoruji, že jak zahraje Hušbauer, tak zahraje Slavia, resp. podle toho střílíme góly.

           • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

            Boss82   před 9 měsíci 14.09.2017 10:30 |  
            1 2

            Ach jo, tak ještě jednou.

            a) V předchozích příspěvcích jsem Ti snad jasně vysvětlil, že Hušby nebyl v Olomouci neviditelný, tak to pořád neopakuj jako kolovrátek.

            b) Fajn, Hušby Slavii v Olomouci nepomohl tak, jak je třeba schopen, ale stále hrál nadprůměrně a byl pro tým na hřišti mnohem prospěšnější, než třeba právě Altintop. Takže napsat, že byl vlastně špatný proto, že umí být ještě lepší, je hodně zvláštní úvaha.

            c) To samé s Altintopem, ale v opačném gardu. Právě to, že zatím pouze přicmrduje, je průšvihem samo o sobě. Píšeš, že to snad ani nevadí, protože už si na to spoluhráči asi zvykli a nic moc se od něj nečeká. Ale to se na mě nezlob - to je nesmysl. Vadí to hodně a pokud se nezlepší, tak nemá na hřišti co dělat.

            d) S tím, že s Hušbym stojí a padá celá naše hra, souhlasím.

            • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

             Akuls   před 9 měsíci 14.09.2017 16:48 |  
             1 1

             Ach jo, to nemá cenu. Vzdávám se. Docela bych byl ale rád kdyby nás někdo rozsoudil, třeba Dropt, ten hru Hušbauera i Altintopa hodnotí vždy velmi objektivně. Takhle je to jen názor proti názoru, představa proti představě a každý jsme přesvědčeni o své pravdě.

             • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

              Boss82   před 9 měsíci 15.09.2017 09:28 |  
              1 2

              Dropta bych zrovna nevytahoval, ten některé hráče hodnotí naopak velmi neobjektivně!

              "Takhle je to jen názor proti názoru, představa proti představě a každý jsme přesvědčeni o své pravdě."
              V tomto se mýlíš, protože pokud jde o fotbal, tak já mám obvykle pravdu, ostatní pouhý názor.

              • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

               Akuls   před 9 měsíci 15.09.2017 10:36 |  
               1 1

               Tak asi už jenom závěrem dvě poznámky:
               - Dropt fotbalu evidentně rozumí, ale holt je to maximalista. Trošku mne ale nyní zaskočilo jaký respekt má ke statistikám a analýzám různých fotbalových teoretiků. Docela by mne v této souvislosti zajímal nejen jeho pohled na hru Hušbauera v Olomouci, ale!hlavně i jeho názor na nedávno zveřejnenou velmi pozitivní hloubkovou analýzu hry jeho "oblíbence" na pravém beku - Michala Frydrycha - od pana Dobiáše,
               - Rád bych Vám připomenul starou známou pravdu - "samochvála smrdí". Sebevědomí je dobrá věc, ale přehánět by se to s ním nemělo. V názorech na fotbal to sice nevadí, ale tŕeba za volantem to může mít fatální následky. Já jsem ale na tom podobně. Co se týče fotbalu, tak na má slova skoro vždy dojde. A pokud ne, tak je to jen výjimka potvrzující pravidlo.

               • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

                Boss82   před 9 měsíci 15.09.2017 13:24 |  
                1 1

                Projdi si příspěvky od Dropta zde na SN třeba rok dozadu. Zjistíš, že fotbalu sice rozumí, ale že jeho názory jsou často zabarveny sympatiemi/nesympatiemi k jednotlivým hráčům, a také touhou za každou cenu dokázat, že se nemýlil (byť je třeba v konkrétním případě jasné, že se naopak mýlil).

                Pak si projdi mé příspěvky zde na SN, klidně celou jejich historii, a zjistíš, že v 99 % případů na má slova došlo, byť jsem byl se svým názorem často osamocen. To není samochvála, to je konstatování faktu.

                Nevím, proč do toho taháš řízení auta, ale mohu Tě ubezpečit, že za 15 let za volantem jsem nezpůsobil žádnou dopravní nehodu.

                Věřím, že fotbalu také rozumíš, Tvé příspěvky obvykle mají hlavu a patu. Jen mám někdy pochybnosti, jestli ho vnímáš v tak širokých souvislostech, jako třeba já. Ale to se nechci hádat, to by rozsoudila jenom společná diskuze u videa nad konkrétním zápasem a konkrétními herními situacemi.

                • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

                 Akuls   před 9 měsíci 15.09.2017 15:13 |  
                 1 1

                 Tak šířku a dělku souvislostí opravdu nedovedu posoudit. Po těch letech už vím kdo je kdo na zdejším diskusním fóru. Vaše příspěvky znám a pod většinu z nich bych se podepsal, ale ty sympatie k jednotlivým hráčům u Vás cítím také. Dropta mám asi rád nejen proto, že evidentně ví o čem mluví, ale hlavně proto, že sympatizuje skoro vždy se stejnými hráči jako já. A na hráče já mám docela oko. Navíc vždy potěší, když vám vaše postřehy potvrdí někdo kdo fotbal ovládá. Sleduji fotbal a hlavně Slavii od r. 1958. Hrál jsem do 25-ti let aktivně a potom jsem se přesunul ze hřiště do hlediště a dále k T.V. Spolu s Václavem Ježkem jsem měl ve své době u nás asi nejlepší T.V. satelit a tak jsem měl možnost vidět 10-ky skvělých zápasů už v době kdy ČST dávala jeden fotbal týdně. Naštěstí jsem se přiženil do rodinného domku, tak jsem si vybojoval jeden pokoj, tzv. trucovnu, kde mám satelit, O2 T.V. i Digi Sport. Kdyby nebylo Slavie, tak Berbrligu ani nesleduji. Vśechy skříně a šuplíky jsou plné fotbalových knih, ćasopisů, odznaků fotbalových klubů, vlajek, autogramů hráčů předních světový klubů. Prostě fotbal je mé velké hobby. Při různých příležitostech jsem měl možnost si o fotbale a různých konkrétních zápasech, hráčích a situacích popovídat s řadou trenérů a hráčů (např. Ježek, Jarabinský, Petržela, Cipro, Říčka, Lavička, Šilhavý, Veselý, Luža, D. Herda, otec a brácha Rosického, Vrána (děda Kadeřábka atd.) a celkem mé názory brali a z mých encyklopedických znalostí byli někdy i docela paf.. Nerozuměl jsem si pouze s panem Hřebíkem. On totiž dělá z fotbalu hroznou vědu a podle mne je to velmi jednoduchá hra, ke které stačí hráčům i trenérům jen zdravý selský rozum. I Honza Berger, který má asi sedm tříd a horko těžko se vyučil malířem pokojů, byl inteligentní fotbalista. U Hřebíka by si ale asi nezahrál, protože deskriptivní geometrii by nikdy nezvládl. Tak jen toto o mně pro Vaši informaci.
                 I když si myslím, že fotbalu rozumím asi i víc než třeba ekonomii, kterou jsem vystudoval a celý život mě slušně živila, tak na rozdíl od Vás si nemyslím, že mám vždy pravdu a mé názory na různé fotbalové situace a hráče jsou jediné správné.

                 • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

                  Boss82   před 9 měsíci 16.09.2017 08:13 |  
                  0 0

                  Klobouk dolů před Tvým "životopisem". Je vidět, že máš fotbal opravdu rád. Dokonce i doma sis vybojoval "svůj" koutek - to se cení:-).

                  Myslím, že kdybychom diskutovali tváří v tvář, tak bychom si rozuměli mnohem více, než to třeba tady na fóru vypadá.

 45. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  iwanowicz   před 9 měsíci 12.09.2017 10:22 |  
  2 2

  Tak jsem se podival na zaznam, bo jsem byl mimo a nebyl to od nas spatnej zapas, mohli jsme vyhrat klidne 3:0, sportovne musime uznat, ze olomoucky brankar nas vychytal.. Podle me je potreba si definitivne priznat, ze projekt se zkusenymi zahranicnimi hraci nevysel. Rotan chyboval v klicovem zapase o ligu mistru, Danny ani nemohl nastoupit a ani se nevi, jestli bude jeste hrat, navic se mi moc nelibi, ze hraje na kridle. Halil neni lepsi nez cesti hraci. Dalsi obrovske oslabeni, rekl bych ze az dvoji, je zraneny Deli, bo stazenim Ngadeua na stopera jsme prestali dominovat v zaloze. Soucek jeho kvalit proste nedosahuje a souperi proti nam casto kombinuji stredem, to loni nebylo. Take nechapu poslani Mingazova do Boleslavi, kde okamzite poda dobry vykon, kdyz takovy rychly stirek nam na hristi chybi, Sykora nehraje a Mingazov snad loni jasne presvedcil, ze na to ma.. Taky se nam hodne vytratila kridelni hra, Buren v prvnim polocase sice nekolikrat centroval, ale v druhem se vytratil, zato z leva sli do vapna za cely zapas 3 centry, z toho 2 poslal Zmrhal. Stoch si neustale navadi mic do stredu, radsi bych videl litat jeden centr za druhym ze strany do vapna. Takze za me, prestat experimentovat s Altintopem, ci dvema def. zalozniky(Soucek, Rotan). Vratit Ngadeua do zalohy a zacit hrat poradne po kridlech se spoustou centru. A zacit hrat klidne na dva utocniky..

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   afro   před 9 měsíci 12.09.2017 10:29 |  
   2 0

   Ad Stoch) Opravte mě kdyžtak někdo, ale já si dokonce myslím, že tebou zmiňované navádění míče do středu snad praktikuje z 90-100%. Je to vlastně hodně předvídatelné. Ale celkově mi připadá Stochův přínos do naší hry dobrý a zatím se mi jeho výkony líbí.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    iwanowicz   před 9 měsíci 12.09.2017 10:44 |  
    0 0

    jj, vidim to uplne stejne. A ten jedinej centr, co poslal, byl po zasekavacce pravou nohou. Hrac ale urcite vybornej, libi se mi, jen ty centry z leva proste nelitaj, Boril je taky pravak, takze kdyz uz si za nej zabehne, ostrej centr levackou stejne neposle. Zajimalo by me jestli Flo, kterej tam loni piloval lajnu a centroval docela slusne, je fakt tak z formy, ze vubec nehraje. To ale musi videt trener na treninku..

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Radek097 (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 11:21 |  
   0 1

   Hraje nalevo, takže tam nic jiného než chození do středu neočekávej. Pokud bys chtěl, aby centroval, tak by měl nastupovat napravo.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   martyni (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 11:29 |  
   5 0

   Nekdy se nechavame strhnout posledním zapasem.. nebo jednim zapasem.. co se stalo jednou, je hned povazovano za trend nebo za něco, co pretrvava.. Rotan chyboval jednou, jinak hraje velmi slusne. Souperi proti nam často kombinuji stredem - to se stalo v posledním zapase, v předchozích utkanich jsme stred zcela ovladli (Rotan mel na tom nepochybne velkou zasluhu). Soucek nedosahuje kvalit MNN - ano, proti Olomouci nehral dobře, mozna mu vzala sily reprezentace, jinak hraje tez velmi slusne a vsadil bych se, ze az odehraje MNN několik zapasu za sebou na DZ, zacnou se zde objevovat hlasy, ze je stoper a ze na tomhle postu není dostatecne kreativni (resilo se to tu cele jaro). Sykora nehraje - nehral v Olomouci, ale poslední zapasy hral.

   Obavam se, ze nase usudky jsou často ovlivneny posledním zapasem, jednim vyraznym zážitkem, frustraci, castymi klise, které se tady porad opakuji. Hemzi se to tu trenery, ale ze by tu nejak vycnival nejaky rozbor hry nebo zajimavy recept, co by se mělo delat, to tedy nemohu rict..

   Nechci tvrdit, ze vse je v poradku, nezacali jsme sezonu idealne a uplne to neladi, cim to je, nevim, ale většinu tehle zdejší kritiky a zarucenych receptu nesdilim.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Jachym   před 9 měsíci 12.09.2017 12:16 |  
    0 0

    No tak ony se tady i nějaké recepty objevují, ale hlavně my za to nejsme placení a ani se to od nás neočekává. A kromě toho, podle těchto receptů by vznikla akorát bramboračka, ale ne ta dobrá od maminky či babičky...:-))

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    iwanowicz   před 9 měsíci 12.09.2017 12:50 |  
    1 0

    Diky za nazor. Nemyslim si, ze bych nejak kritizoval. Chtel jsem poukazat, ze jsme nakoupili zkusenost, aby hned pomohla a proste to nevyslo. Rotan nehraje spatne, ale klicovy zapas podzimu se mu proste nepovedl. Od Dannyho snad cekal vic kazdy, sice ma dobry chvile, ale zadny zapas nerozhodl, ztraci i dost micu, dozadu jen stinuje. Za 3mio mesicne jsem proste cekal vic. A loni pres nas stred zalohy Barak, Husbauer, Ngadeu jen tak nekdo neprosel, stred hriste byl nas. A na lajne Flo se Zmrhalem posilali jeden centr za druhym, na druhe strane Sykora, Mingazov a i Frydrych hrali dobre, posilali spoustu centru, dokazali prejit jeden na jednoho.. Me proste mrzi, ze jsme opustili to, co nam slapalo a zdobilo nas v lonske sezone. A ze pustime treba Mingazova, tomu nerozumim. Kdyz byl zdravej, tahl zalohu svym vykonem, vic nez Sykora, kterej po skvelym zacatku trochu odpadl. A Soucka rozhodne nehodnotim diky jednomu zapasu. Ja jsem byl loni nadsenej z vykonu Ngadeua na DZ, takze Soucka vic sleduju, a proste Soucek neni tak dominantni, neni tak rychlej a tvrdej jako Ngadeu, V kazdym zapase jara, kdy hral, tam byli momenty, kdy souper kombinoval stredem zalohy, Dobre to bylo videt v domacim zapase s apoelem, kdy po vystridani Rotane nas zacal souper okamzite prehravat v zaloze a bylo po sancich. Samozrejme mu nepomuze, ze se Danny, nebo Altintop nevraci ale Ngadeu je schopnej to tam podrzet sam, vyborne predskakuje hrace, odebira mice, hlavy neprohrava a loni dal navic 6 golu a to neni malo.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     iwanowicz   před 9 měsíci 12.09.2017 12:53 |  
     0 0

     "v kazdym zapase podzimu"

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   donford   před 9 měsíci 12.09.2017 11:44 |  
   3 2

   Také bych se přimlouval hrát vepředu na 2 věže. Využili bychom toho, co žádné jiné naše ligové mužstvo praktikovat takto důsledně nemůže. Vepředu 2 typologicky podobní hráči, oba bijci, které není snadné odstavit od míče bez faulu. A při dobrých přihrávkách ze stran (od našich křídel) či prohození do uličky, do náběhu od našich středových hráčů, to je přece silná zbraň. Takže na křídla centrující - Sýkora, Stoch, Zmrhal a do středu pro náběhy -Hušbauer, Rotaň, Hromada. Jen si zdařile vybrat a určit.
   Zajímavá byla jedna zde napsaná připomínka: V Olomouci hodně soupeř procházel naším středem. Možná toho měl Suk plné kecky po reprezentaci, nakonec i Bořil hrál o něco hůř než v repre, ale spíš nám uprostřed chyběl Ngadeu, který je prostě skála a navíc úžasně rychlý a fyzicky dsponovaný s výdrží. V tom je opravdu lepší než Suk.Takže, už aby byl Deli zase fit.
   I tak věřím, že Maccabi a Spartu uděláme. Ale nesmíme hrát proti Rosovi s převelikou úctou jako Karviná. Na hřišti hráč jako druzí. Jen do něj normálně tvrdě v rámci pravidel zajet. Když si ho rozebereme pěkně do těla a on nebude mít tolik času na vedení míče, "mozek" Sparty se upozadí. Také by to byla ostuda neprosadit se proti poměrně fyzicky subtilnímu hráči, kterému bude za pár dní 37 a který už také ztratil něco na rychlosti.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Romino   před 9 měsíci 12.09.2017 12:55 |  
    2 0

    Pokud chceme hrát na 2 věže, tak ve středu zálohy budou hrát "pouze" 2 záložníci a ať tam bude hrát kdokoli z nich, tak nás soupeřova záloha prostě středem hřiště přehraje. Podmínkou úspěchu hry na 2 věže jsou ale kvalitní centry po nábězích ze stran, umíme to ?
    Podle mého názoru je v současné situaci optimální varianta sestavy - útoční krajní beci (Sobol zleva a Bořil zprava), pak se mohou krajní záložníci tlačit do středu jako Stoch nebo Danny. Počet útočníků v sestavě (zvláště 2 věží společně) je opravdu dilema, podle mého na derby raději ne.

 46. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  ctute   před 9 měsíci 12.09.2017 11:43 |  
  3 10

  Hm koukám že tady je to zase slz ..kdo vše nám ublížil a kdo vše nás vychytal..a jak by bylo dobře kdyby sudí soupeři nasázel minimálně dvě červené karty...Víte co teď závidím Plzni..ne trenéra, ne mužstvo..ale formu.. nasází v pohodě tři góly venku třetímu mužstvu tabulky a je jim u zádele co rozhodčí a co brankář.. Ano brankář Sigmy chytal dobře ..ale vždy je to o dvou..kdyby prostě útočník zvolil lepší a úspěšnější řešení své střely, tak jej překonal..prostě nám ta hra neladí..trpíme hlavně nefunkční hrou záložní řady..kde jak už tady někdo psal..sázka na tzv zahraniční rozdílové hráče jednoduše nevyšla..a jestli někdo píše že se musí sehrát a dejte jim čas..tak je to omyl. Oni byli kupovaní prostě pro to aby tým zkvalitnili hned pro LM a ne v budoucnu..to jsme mohli koupit mladé a nadějné..levné reprezentanty a pracovat na nich. A ještě něco..čeká nás derby..upřímně řečeno..bohužel..jediným rozdílovým hráčem co běhá na našich trávnících je Rosický..a to klidně říkám jako slávista..už se tu rozvíjejí teorie jak na něj máme hrát tvrdě a pokud možno jej zranit a vyřadit.. s takovou tu Evropu fakt nedobudeme..je patrné že z té TOP trojice Plzeň, Sparta a Slávka..máme nejhorší momentální formu a i mančaft divně poslepenej..ale snad se k tomuhle jednání nikdy nesnížíme..to raději budu zase pořád druhý.. Hlavní současné vady..moc změn...nesehranost, nekoncepční doplnění týmu..často koupíme hráče, které jsme ani tak nechtěli..(Rotań, Necid), zahraniční posily..které vlastně posilami nejsou..za zenitem, fyzička, nemoci, motivace..., a v neposlední řadě se bojím syndromu Šilhavý..on má .. výsledky v prvních sezonách a na ně nikdy nenavázal..

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   donford   před 9 měsíci 12.09.2017 11:48 |  
   2 4

   Tak s Rotaňem a s Necidem bych byl docela spokojený, víc mi vadí hráčská zmatenost Altintopa, který nepřevyšuje naší ligu a zřejmě pro trvalá zranění dokopávající Danny, to jsou pro mě zklamání. Ano, vídali jsme v televizi Dannyho ve vrcholné formě, ale takový se už zřejmě nevrátí.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    ctute   před 9 měsíci 12.09.2017 13:29 |  
    0 2

    Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo
    malan (přítel SN) včera 11.09.2017 10:15 | 1 0 reagovat
    Stačí do pátý minuty svést jen osobní souboj s Rosickým a jsou ze hry.
    Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo
    afro včera 11.09.2017 10:23 | 6 0 reagovat
    Doufám, že naši hráči kolem něj nebudou chodit po špičkách. Nevolám tady po nějakých likvidačních zákrocích, ale jednou je na hřišti, tak ať okusí tvrdší hru v rámci Fair-play.
    Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo
    Jachym včera 11.09.2017 11:41 | 2 0 reagovat
    Já budu (kolem tebe) chodit po špičkách, snad tě tím nezraním... :-))
    Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo
    Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo
    Robinator včera 11.09.2017 10:27 | 0 0 reagovat
    souhlas, ať dostane klidně naložíno..o to se může postarat například MNN, ale samozřejmě v rámci fair-play
    Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo
    afro včera 11.09.2017 10:33 | 3 1 reagovat
    Mně to napadlo v souvislosti se včerejším zápasem Sparta vs. Slovácko (sledoval jsem to tedy letmo), kdy jsem měl pocit, že snad hráči Slovácka mají pokyn hlavně nezranit Rosického...
    Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo
    Robinator včera 11.09.2017 10:42 | 1 0 reagovat
    s Karvinou :) taky mi přišlo, že se do něho bojí zajet..

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     ctute   před 9 měsíci 12.09.2017 13:33 |  
     1 9

     docela nechutná diskuze..vše prý v rámci fair-play .. je to fair-play, když místo míče si hledíme protihráče a děláme z toho pomalu hokej..?

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      sks9   před 9 měsíci 12.09.2017 22:37 |  
      0 0

      Neboj,Ngadeu se o Rosickýho postará

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     afro   před 9 měsíci 12.09.2017 13:59 |  
     1 0

     Te je hnus, co jsme to za lidi... :-)
     #trebadostanerymuavubecnenastoupi

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      ctute   před 9 měsíci 12.09.2017 14:37 |  
      0 4

      koukám, také jeden Slávista, který si myslí že fotbal není hra s míčem, ale zápas jak vyřadit soupeře ze hry..

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       afro   před 9 měsíci 12.09.2017 14:44 |  
       1 0

       Nežiji pro nic jiného, než vidět, jak Rosickému někdo z našich přejede "párky". :-) Člověče, podívej se ještě jednou na ty komentáře, jo?
       #nedrzetseodrosickehonavzdalenostpazetojeoctubezi

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        Jachym   před 9 měsíci 12.09.2017 15:29 |  
        1 0

        Jen pro ten dnešní den stojí za to žít,
        jen Rosu zneškodnit a víc po ničem netoužit.

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        ctute   před 9 měsíci 12.09.2017 15:38 |  
        0 2

        ano právě z těch komentářů je krásně vidět..ač psané v rádoby humorném tónu, jak jim Rosa leží v žaludku

        • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

         Jachym   před 9 měsíci 12.09.2017 15:51 |  
         0 0

         Mně leží Rosa až tak v žaludku, že sám gentleman Socrates mě v této debatě "obvinil" z útlocitnosti, když jsem se pozastavil nad jeho kritikou tohoto hráče...

         • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

          afro   před 9 měsíci 12.09.2017 16:02 |  
          1 0

          A ještě prej "Rosa" - že ty máš doma jeho plakát? :-)

          • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

           Jachym   před 9 měsíci 12.09.2017 16:17 |  
           0 0

           Teď když nad tím přemýšlím, tak opravdu mám...:-) Ve sklepě (pro tyto věci mně direktivně manželkou určeném místě) kromě několika plakátů a vlaječek Slavie mám i plakáty české fotbalové a hokejové reprezentace. A právě na tom týmovém plakátě je i bývalý hráč Borussie Dortmund a londýnského Arsenalu a spoluhráč Vladimíra Šmicara a dalších několika slávistů z reprezentace:-)

           • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

            afro   před 9 měsíci 13.09.2017 08:36 |  
            0 0

            Vždycky jsi mi byl podezřelej... :-)

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   warhammer (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 12:35 |  
   2 0

   Můžeš prosím uvést alespoň jeden příspěvek na SN, který by vyzýval ke zranění a vyřazení Rosického v derby?

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Fačín   před 9 měsíci 12.09.2017 13:27 |  
    0 0

    Tady ho máš... Hrál bych na Rosického natěsno, nějakou pěknou osobku, nejlépe asi Ngadeu, no a když mu hned ze začátku přetáhne párky, tak se zlobit nebudu.:))

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Fačín   před 9 měsíci 12.09.2017 13:30 |  
     0 0

     A vlastně to myslím celkem vážně, bez Rosického Sparta neví, co hrát, takže nenechat ho hrát považuji za takticky nejdůležitější věc pro derby. K tomu bych ještě přidal, nenechat rozbíhat Biabianyho a nedovolit balonu, aby si našel cestu k Lafatovi. Pak se může jít celá Sparta klouzat.

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      warhammer (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 14:15 |  
      0 0

      Já tedy jsem asi málo vnímavý a nemám schopnost slyšet růst trávu, ale žádnou výzvu ke zranění Rosického nikde přesto nevidím. Ale snad nikdo (a nejméně Rosický) nečeká, že se v derby okolo něj vytvoří uctivý kruh tak jako v zápase s Karvinou, a že mu dáme na každou rozehrávku půl hodiny času.

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       warhammer (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 14:17 |  
       0 0

       To byla spíš reakce na ty "citace" přispěvatele ctute nad námi.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     afro   před 9 měsíci 12.09.2017 14:01 |  
     3 0

     Očekávej obsílku od Evropského soudu... :-)))

 47. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Fačín   před 9 měsíci 12.09.2017 12:02 |  
  13 0

  Popravdě nevím, co se tu šílí.. Viděl jsem ten zápas ze záznamu, podle reakcí tady na SN jsem čekal hroznou holomajznu, ale viděl jsem oboustranně kvalitní zápas, kde jsme si dokázali vypracovat dost šancí. Bohužel to proměňování nám zatím nejde, ale nedělal bych z toho velkou vědu. Olomouc je třetí v tabulce, takže se dá remíza s ní považovat za ztrátu, ale pro mne je to stále bod z venku. Navíc jsme dostali neregulérní gól. Taky se mi nelíbí některé věci, co předvádí trenér, ale jsem dalek tomu ho odvolávat. A to už proto, že náhradu v českém rybníčku nevidím a zahraniční trenér by byla sázka do loterie. Vámi vzývaný Trpišovský za celou svojí kariéru nedokázal uhrát ani bod proti Plzni, tak co by asi ordinoval nám?

  Už se těším na čtvrtek na pohár, Tel Aviv bychom měli doma porazit a tím dobře odstartovat skupinu EL a dobře se naladit na derby, které bude zatraceně těžké.

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   Mates204   před 9 měsíci 12.09.2017 13:10 |  
   3 12

   Ne, bod s Olomoucí se nedá jen považovat za ztrátu, to je pro nás prostě prohra. Ztrácíme po 6 kolech v nejdůležitější sezóně v historii 6 bodů, to je už pěkná krize a odpovědnost nese trenér.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Fačín   před 9 měsíci 12.09.2017 13:24 |  
    8 2

    Je odehráno 6 kol, to je pouze první pětina celé soutěže. Plzeň ještě nehrála se Spartou ani s námi - což při ideální kombinaci výsledků může znamenat, že jsme na tom bodově stejně. Ještě stále jsem neprohráli, teď jsme dostali vůbec první gól za sezonu (neregulérní), jsem alespoň v Evropské Lize. Nechci bagatelizovat problémy, které samozřejmě máme, ale pořád ještě vidím víc pozitivních věcí, než těch negativních.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Mates204   před 9 měsíci 12.09.2017 13:36 |  
     0 5

     EL je úspěch (i když je tam pachuť APOELu), ale vem si, že my v lize zatím taky nehráli venku s top soupeři, ale naopak s nováčky a slabou Bohemkou. Těžcí venkovní soupeři nás ještě čekají. Nevidím to růžově.

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      Fačín   před 9 měsíci 12.09.2017 14:14 |  
      5 0

      Jak se to vezme. Ostrava a Olomouc jsou sice papírově nováčky, ale dlouhodobě patří spíš do horní části tabulky.

      Ostrava proti nám hrála první domácí zápas po postupu zpět do první ligy - i díky frenetickým fanouškům odehrála svůj nejlepší zápas v sezoně, zabetonovala to a uspěla.

      Poté Bohemians - dost podobný zápas, pro klokany jsme vždy cíl číslo jedna a obrat nás o body je pro ně větší extáze než záchrana v lize. Letos navíc hrají slušně, uhráli bod i na Spartě a v tabulce jsou šestí.

      Nyní Olomouc - ano, nováček, ale sehraný tým hrající bez nervů, bojující za nemocného trenéra a v době zápasu třetí tým tabulky, který prohrál pouze s Plzní.

      Takže je dost spekulativní, zda to byli snadní či nesnadní soupeři.

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       hajnej   před 9 měsíci 12.09.2017 14:27 |  
       1 0

       A to ještě byla prohra v Plzni hodně smolná, Plzeň rozhodně nebyla v zápase lepším týmem.

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      Jachym   před 9 měsíci 12.09.2017 15:19 |  
      2 0

      Hlavní je, abys to viděl červenobíle :-)

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    Jachym   před 9 měsíci 12.09.2017 15:18 |  
    2 0

    Samozřejmě vždycky je hlavní ono tady a teď, ale jak jsi přišel na to, že zrovna tato sezóna ve 125 let trvající historii VĚČNÉ Slavie je tou nejdůležitější, by si možná žádalo bližší objasnění...:-)

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     warhammer (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 15:43 |  
     0 0

     On třeba nemyslel pouze ve 125leté historii Slavie, možná myslel v historii lidstva.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Mates204   před 9 měsíci 12.09.2017 16:54 |  
     0 0

     Přímý postup do ligy mistrů?

     • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

      Jachym   před 9 měsíci 12.09.2017 17:23 |  
      6 0

      Do LM už jsme kdysi postoupili a pravděpodobně dříve či později zase postoupíme. Jinak pro Slavii byly historicky daleko významnější např. doby (sezóny), kdy byl klub před krachem, přišel o jméno, dresy a prestiž a vymanil se z nejhoršího. V současné době jsme ekonomicky zajištěni jako nikdy předtím a jde "jen" o to, zda příští sezónu budeme hrát EL nebo LM. Z historického pohledu to k tvrzení o nejdůležitější sezóně v historii podle mě moc neopravňuje.

      • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

       Mates204   před 9 měsíci 12.09.2017 20:12 |  
       0 0

       Nejdůležitější ročník české/československé ligy v historii to podle mě je, protože hlavní cena za titul je x-set milionů a obrovská prestiž. Takže podle mě to oprávněné je.

       • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

        tolsimir (admin)   před 9 měsíci 12.09.2017 20:21 |  
        0 0

        I v minulosti se postupovalo přímo do LM. Želbohu vždycky urvala titul Sparta

        • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

         padre   před 9 měsíci 12.09.2017 21:29 |  
         1 0

         Tím hůř, že na tehdejších koeficientech měla Slavia obvykle velmi výrazný podíl.

         • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

          tolsimir (admin)   před 9 měsíci 12.09.2017 21:45 |  
          0 0

          Čas jim to vrátit :-)

 48. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Fulham   před 9 měsíci 12.09.2017 15:19 |  
  10 1

  Navazuji na diskusi o Rosovi. Hoši fakt je nutný řešit tady sedmatřicetiletého Rosu kterej proti Karviné hrál tak pět metrů od jejich bloku a bezkontaktně? Vyhazuje se tu Danny ,Ruslan i Halil že jsou starý ale budeme vymýšlet osobku na ještě staršího Rosického? Jako jo - kápo repre, zahraničí= respekt ale bát se ho dnes? Nebo srovnat hodnoty , to potom jo...já na ně v neděli koukal a náš zápas v Olmiku byl proti tomu špička bundesligy. Máme v týdnu těžšího soupeře!! Hecovat se na ty regionálně významné můžeme v sobotu...:-)))

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   ctute   před 9 měsíci 12.09.2017 15:55 |  
   1 11

   Ne bát se Rosického, ale mít k němu respekt. Bohužel on i když je starší než naši zahraniční TOP hvězdy je pro Spartu platnější, než Altintop s Rotaněm dohromady pro nás. A polemizoval bych s tím že nás v týdnu čeká těžší soupeř.. Sparta a body v lize v současné soutěži jsou už pro nás pomalu důležitější než v poháru. Významnější je popravdě být druhý loni a první letos , než opačně.

 49. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  GRASIT   před 9 měsíci 12.09.2017 18:00 |  
  0 0

  Ahoj, bohužel letos nejsem v Čechách a přilítám na tento týden, kdy je vyprodáno. Proto bych vás rád poprosil. Jestli někdo nemáte lístky navíc...

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   pethead (přítel SN)   před 9 měsíci 13.09.2017 15:04 |  
   0 0

   Ahoj, dával jsem to už do OT, ale raději sem zkopíruji...

   Odpadl mi jeden kamarád, a tudíž mi zbyl jeho lístek na derby (Sektor 104 / Řada 8 / Sedadlo 6). Má-li o něj někdo zájem, napište mi prosím soukromou zprávu. Nákupní i prodejní cena: 790 Kč.

 50. Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

  Robinator   před 9 měsíci 12.09.2017 18:50 |  
  9 0

  Koukal sem na Tiki Taka s Vaniakem..ptali se ho jestli Slavia nebo Olomouc..řekl Slavia.. tak mi udělal radost..škoda, že ve slavce nepracuje :(

  • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

   mirecek1111   před 9 měsíci 12.09.2017 21:38 |  
   4 0

   To jo, tehdy se o tu LM zasloužili samozřejmě všichni hráči ale přeci jenom, Vlčkův a Vaniakův přínos...to bylo něco výjimečného.

   Jenomže bohužel trenéry brankářů si běžně vodí sebou trenéři a tak tady dlouho nepobyl. Škoda že mu ten post přeci jenom speciálně nevyhradili :) Navíc on není ani povahově nějaký průměr, myslím, že by hlavně mladé uměl pěkně srovnat. Taky bych ho tady rád viděl.

   • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

    warhammer (přítel SN)   před 9 měsíci 12.09.2017 22:27 |  
    2 0

    Vaniak tady dlouho nepobyl? Ve Slávii působil 7 let, z toho 3 roky jako trenér brankářů mládeže. Odešel dobrovolně sám za svým švagrem trenérem Romanem Pivarníkem do Bohemians, pak byli oba angažováni v Plzni, odkud je Šádek letos v květnu vykopl, aby mohl uvolnit místo pro Vrbu.

    • Re: Hodnocení slávistů - 6. kolo

     Robinator   před 9 měsíci 13.09.2017 09:06 |  
     2 0

     tak by mu mohla Slavia najít nějaké místo :) Vaniak je fakt inteligentní člověk a těch není nikdy dost :)

SN na Facebooku

Oficiální Facebook žen