Rozhovory

Rozhovor s Karlem Pitákem

Do listiny střelců se v dnešním zápase zapsala polovina základní sestavy, pokud nepočítáme gólmana Václavíka. Gól s pořadovým číslem dvě patřil záložníkovi Karlu Pitákovi.

Pamatuješ si na zápas, ve kterém by Slavia takhle vysoko zvítězila? Doma jsme vyhráli 5:1 nad Zlínem, 4:1 nad Bohemkou, ale dnes to bylo docela jednoduché vítězství. Dali jsme brzo gól, do přestávky jsme přidali druhý a hned zkraje druhého poločasu další a pak už se nám hrálo dobře. Za jakého stavu sis byl jistý, že vyhrajete? Když jsme vedli 2:0, tak jsem už věřil, že to nepustíme, když jsme vstřelili třetí, tak už to bylo jasné. První a druhý gól dělilo 35 minut, pak jste Budějovickým sázeli branky v kratších intervalech. V čem byl problém, že jste se v oné půlhodince neprosadili? Vydrželi s námi běhat, dobře nás obsazovali. První poločas byl hodně těžký, foukal silný vítr, takže jsem spokojen, že jsme dvě branky dali a vyhráli. Druhou branku si vstřelil ty, byl jsi úplně volný a asi si to měl snadné. Ruda to dobře zatáhnul, dal si to pod sebe, křiknul jsem na Adauta, aby mi nechal balón a pak už to bylo jednoduché. čtyři hráči měli tři žluté karty, měli jste pokyny, jak se vyvarovat té čtvrté? Trenér na to upozorňoval, aby si na to dali bacha, pak je vystřídal, aby čtvrtou žlutou nedostali. V derby můžou hrát všichni, což je dobré. Myslíš si, že v derby se rozhodne o titulu? Ani ne, do konce je hodně kol, ale kdybychom prohráli, tak nebudeme mít moc šancí bodovou ztrátu na Spartu snížit. Na derby se hodně těšíme, doufám, že nás přijde povzbudit víc diváků, dnes jich tady moc nebylo, což nás samozřejmě hodně mrzí