Slavia - Zlín 5:1

Slávisté dnes splnili svou povinnost a nadělili prvoligovému nováčkovi krutý výprask...

sestava: R. černý - L. Došek, A. Petrouš, R. Bejbl, T. Hrdlička - K. Piták (71. T. Kučera), R. Dostálek, P. Gedeon, R. Skácel (62. E. Adauto da Silva) - T. Došek (77. P. Kuka), Š. Vachoušek góly:Piták, 2x T.Došek, Dostálek, Hrdlička Dnešní škaredé počasí fotbalu nepřálo, takže na Strahov dorazila jen hrstka diváků, konkrétně něco přes dva tisíce. Na tomto neradostném faktu se podepsala i složitá dopravní situace v Praze, ale na to si bohužel budeme muset na nějaký čas zvyknout. Přesto kdo na stadion dorazil, tak rozhodně nelitoval. Hosty dnešní podívané byli též záchranáři z Moravy, kteří v Praze pomáhají s odklízením škod po záplavách. Slávisté nám dnešní den zpříjemnili. Nutno říci, že již bylo na čase. Před utkáním se předpokládalo, že soupeř bude pečlivě bránit a bude spoléhat jen na protiútoky. Opak však byl pravdou. Hosté se vůbec nebáli a útočili, do zakončení se ale nedostali. Slávisté jim však v pravý moment dali lekci z produktivity a Karel Piták po akci Skácela hlavou vsítil první gól. Zlín se přesto na chvíli vzchopil, ale proti byl Tomáš Došek, který svými dvěma brankami definitivně ukončil jejich naděje. Ve druhém poločase se hrálo již jen o to, kolik Slavia vsítí gólů. Skóre se zastavilo na čísle 5, branky přidali Dostálek s Hrdličkou. U Tomáše to byla první ligová trefa, když potrestal nepochopitelnou chybu soupeřovi obrany - při standardní situaci zůstal naprosto osamocená ve vápně a v klidu zakončil. Branek mohlo padnout klidně i více, šancí na to bylo dost, navíc rozhodčí Liba neodpískal jasnou penaltu na Vachouška. Na hřiště se s postupem času dostali Adauto, Kučera a uzdravený Pavel Kuka, který měl dokonce šanci zvýšit červenobílý náskok, ale svoji šanci řešil efektně, nikoliv však efektivně - snažil se gólmana přehodit padáčkem. Další tři body jsou doma, můžeme být jen spokojeni. O to větší škoda je, že jsme si nechali dát naprosto zbytečný gól v závěrečných minutách, ale co se dá dělat, snad Radkovi ta nula vyjde příště, třeba při derby se Spartou. Info ze Sportovních novin:Fotbalisté Zlína se ani v sedmém vzájemném utkání v nejvyšší soutěži nedočkali proti Slavii bodu. Domácí se v novém ročníku představili teprve podruhé doma na Strahově a zvítězili 5:1. Hosté v úvodu několikrát ukázali rychlý přechod, ale do žádné šance je slávistická obrana vyztužená o uzdraveného Bejbla nepustila. Pouze posila z Ostravy červenka pálila vysoko nad černého branku. Slavia postupně získávala převahu a vytvářela si i šance. V 11. minutě zaskočil po Bejblově hlavičce na brankové čáře za brankáře Rzeszota Novosad a vzápětí řešil slovenský gólman střelu Tomáše Doška. Za pět minut už Pražané vedli. Na levé straně se uvolnil Skácel, odcentroval míč přesně na Pitákovu hlavu a pravý záložník Slavie otevřel skóre. Ve 21. minutě už měl domácí tým dvoubrankový náskok, protože Tomáš Došek svůj další pokus umístil přesně a Rzeszoto se k levé tyči natahoval marně. Možnost vykřesat Zlínu naději měl Koubek, ale exblšanský útočník tváří v tvář brankáři černému neuspěl. Ve 36. minutě protáhl Rzeszota z přímého kopu Skácel a po následném rohu hosté znovu inkasovali. Úspěšnou hlavičkou se zapsal podruhé v utkání mezi střelce Tomáš Došek. V úvodu druhého poločasu byl stejný hráč po přihrávce za obranu od bratra Lukáše blízko hattricku, ale chtěl raději najít před brankou spoluhráče. To se mu nepovedlo, ale v 55. minutě už vybídl zpětnou přihrávkou před pokutové území ke gólu Dostálka. Kapitán Slavie zamířil přesně k tyči. Svěřenci trenéra Miroslava Beránka pokračovali v ofenzivní hře, do hry se poprvé před domácím publikem dostal i Brazilec Adauto, příležitosti se dočkal i Kučera a necelou čtvrthodinu také uzdravený Kuka. Ještě před jeho návratem vstřelila Slavia pátý gól, když po Gedeonově signálu při trestném kopu skóroval poprvé v lize Hrdlička. Kuka pak sedm minut před koncem po Adautově přihrávce jen těsně lobem přestřelil. Zlín se dočkal alespoň první branky ve vzájemných zápasech v 86. minutě, kdy se prosadil Koubský. Poslední slovo mohl mít Kuka, ale zlínská obrana stačila zachránit. Slávistický kouč Miroslav Beránek si pochvaloval, že se jeho mužstvu konečně podařil v novém ročníku vstup do utkání. "Konečně se nám podařilo vstoupit do zápasu, jak bychom si přáli. Podstatně jsme zlepšili defenzívní hru a po hezkých akcích jsme vstřelili branky a zklidnili se. Nakonec jsme mohli přistoupit k tomu, že jsme poslali do hry Tomáše Kučeru a Pavla Kuku. I z toho pohledu pro nás zápas splnil účel," zhodnotil utkání Beránek. Podle Beránka měla středeční prohra v Příbrami na mužstvo vzhledem k dnešnímu duelu pozitivní vliv. "Poprvé za mého působení jsme prohráli, a kdyby výkony měly pokračovat jako dnes, tak by prohra měla efekt," připojil. Zlínskému trenérovi Vlastislavu Marečkovi se zápas nehodnotil lehce. "Výsledek je pro nás hodně krutý. Začali jsme sice dobře, ale po našich fatálních chybách se soupeř dostal do vedení. Výsledek 0:3 v poločase se s mužstvem, jako je Slavia, těžko obrací," prohlásil Mareček, jehož mužstvo se na Strahově představilo v úvodu aktivně. "Chtěli jsme tak hrát, a kdybychom udrželi první půlhodinu čisté konto, třeba by se to vyvíjelo jinak. Ale to je jen třeba, na nic se nechceme vymlouvat."