Šok - dorostenky remizovaly s nováčkem

Dorostenky Slavie ve svém prvním zápase hodně překvapivě remizovaly s nováčkem soutěže Duklou 0:0!

Domácí Slavia nemohla nasadit kompletní sestavu, ale po celkem vydařeném vystoupení na turnaji ve Slaném byly holky jasným favoritem, zvlášť když Dukla postoupila z druhé ligy. Ta se však dopředu nevzdávala, ve Slaném sice vše prohrála, ale dokázala potrápit kvalitní celky. Hned v úvodu se dostávala do šance Šuleková, její přízemní centru ale obránkyně Dukly v poslední chvíli odvrátila před dotírající Mastníkovou. Slibný začátek ale nebyl příslibem dalších minut, Dukla pozorně bránila, na své polovině nedávala našim holkám prostor, s čímž měly holky problém. Hře chyběl nápad a překvapivé řešení, když už jsme se navíd dostali k brance, bylo kolem vápna málo hráček. Celkově jsme neviděli pohledný fotbal, spíše boj, jak se na derby patří. Docela slibnou šanci měla před poločasem Maňová, ale nakonec jen trefila brankářku.

Ve druhém poločase se tlak slávistek trochu zvyšoval, ale nebyl moc plodný. Blízko branky byla Maňová, ale ve 47. minuty trefila pouze tyč. Na druhé straně z dálky zkoušela střílet Soukupová a i když byl míč pro Horákovou jak horký brambor, nakonec si s pokusem poradila. Do nadějné pozice se ještě dostala Pakostová nebo Šuleková, ale branka dnes nepadla. Dukla si tak připsala cenný bod, pro slávistky je to nepříjemná ztráta.

1. kolo - Sobota 13. 08. 2016 16:15