Výhra na hřišti Rosengardu v osmifinále LM

Fotbalistky Slavie zaznamenaly neskutečný výsledek, když na hřišti favorizovaného Rosengardu vyhrály 3:2! Branky vstřelily Pincová, Kožárová a Divišová. Poprvé v historii tak ze hřiště favorita vezou tři body! Odveta v Edenu bude zajímavá!

Slavia doposud v historii svého působení v Lize mistryň ve venkovním zápase neporazila favorita. Tentokrát se podařilo oplatit dva roky starou prohru a způsobem nevídaným. Vítězství 3:2 je nadmíru cenná, navíc velká pochvala za předvedenou hru. Před zápasem slibovaly slávistky bojovnost, nasazení a efektivní přechod do útoku s dostatečným počtem hráček ve vápně. A splnily to na jedničku. Od samotného začátku svým presinkem znepříjemňovaly hru domácího Rosengardu, který docela ztrácel míče. Nevytvořil si vytrvalý tlak, naopak dvakrát střílely dvojčata Dubcovy. A ve 14. minutě to přišlo, po rohu se prosadila Pincová.

Síla Rosengardu se nesměla podceňovat, přesto po docela jednoduché kombinaci došlo k přečíslení slávistické obrany a Utland vyrovnala. Pak v další fázi měl domácí celek navrh a vyvrcholilo to tyčkou po střele Mittag. Avšak dvě minuty poté střílený centr Divišové tečovala Kožárová a dostala svůj tým opět do vedení. Pak nás ještě podržela Votíková, když vychytala tváří v tvář Forgesson.

Ve druhém poločase se nechaly slávistky zaskočit dlouhým pasem a Mittag po obejití Votíkové zakončovala do prázdné branky. Slávistky se však nevzdaly a nádhernou střelou Divišové se opět dostaly do vedení. Do konce zápasu makaly, bojovaly, dřely, nevypustily žádný souboj a nedovolily vytrvalý tlak. A proto po zásluze vezou tři body z venkovního utkání.

Odveta v Edenu bude tedy hodně zajímavá a je to nejlepší možná pozvánka pro všechny slávistické fanoušky. Pojďme co nejvíce zaplnit Eden a za skvělé podpory poslat slávistky do čtvrtfinále. Každý bude potřeba! Hraje se ve čtvrtek 1. 11. od 18:30. Navíc se ten den bude otevírat slávistické muzeum, takže můžete spojit tyto dvě události!

„Dnes to bylo nesmírně těžké utkání. Smekám před celým týmem, jak jsme k tomu přistoupili a jak jsme to odehráli. Soupeř byl opravdu velmi dobrý, zvlášť v domácím zápase. A my vydolovaly tři body. Holky jsou teď v kabině mrtvé, ale tak to má být, po takovém výkonu musí být člověk úplně vyčerpán. Holky plnily předzápasové pokyny, chtěli jsme hrát náročně a bonusem byly tři góly. Ale pořád je to první utkání, musíme být obezřetní, soupeř má svou sílu a do odvety se musíme pečlivě připravit,“ řekl k zápasu trenér Pavel Medynský.

Pro slávistické fanoušky je to skvělá pozvánka. „Rozhodně, kdo to dnes viděl na internetu, tak si sám udělá obrázek. Výborný zápas, pět branek, my tři. Víc už jsme nemohli pro lidi udělat, teď už záleží na nich, zda přijdou a užijí si domácí utkání. My za to budeme moc rádi,“ uvedl kouč.

Přehled zajímavých situací
3. minuta: První střela domácích, Mittag ve vápně mířila přímo do náruče Votíkové.
5. minuta: Kamila Dubcová ve vápně vybojovala míč a pohotově střílela, ale o kousek minula pravou šibenici.
8. minuta: Z levé strany střílela Michaela Dubcová, gólmanka si bez problémů poradila.
14. minuta: Po rohu Svitkové se odrazil míč k Pincové, která zamířila přesně k tyči a dostala Slavii do vedení - 0:1!
22. minuta: Po trpělivé kombinaci se na levé straně otevřel prostor, Mittag unikla a před bránou předložila míč Utland, která skoro z brankové čáry uklidila do sítě - 1:1.
35. minuta: Ke střele z dálky se dostala Mittag a trefila levou tyč slávistické branky.
37. minuta: Míša Dubcová získala míč, posunula doprava na Divišovou, která vystřelila, ale nabíhající Kožárová tečovala k tyči - 1:2!
39. minuta: Po kombinaci středem hřiště šikovně prodloužila Mittag na Forgesson, která se ocitla sama před Votíkovou, ale slávistická brankářka skvělým zákrokem svůj tým podržela!
44. minuta: Rosengard se dostával do nebezpečného přečíslení, naštěstí Brown žádnou spoluhráčka před brankou nenašla a Pincová v pohodě odkopla míč.
52. minuta: Slávistická obrana se nechala nachytat dlouhým pasem, unikající Mittag obešla Votíková a skórovala do prázdné branky - 2:2.
58. minuta: Krásnou střelou se prosadila Divišová z asi 25 metrů - 2:3!
84. minuta: Po centru Bartoňové vznikl před domácí brankou závar, zakončující Svitková branku přestřelila.
90. minuta: Nebezpečnou standardku Votíková vyrazila a zvládla i následující závar po rohu.

Osmifinále - Čtvrtek 18. 10. 2018 19:00