Slávistky deklasovaly silné Brno!

Fotbalistky Slavie čekal první těžký soupeř v sezoně a po skvělém výkonu porazily tým Brna vysoko 5:0. Klíčové branky vstřelila Lucie Voňková, která nakonec zaznamenala hattrick, další branky přidaly Šeranová s Divišovou. Prohlédněte si devět fotografií.

Zápasový report:
Fotbalistky Slavie po dvou zápasech s nováčky čekalo nepříjemné Brno, které před týdnem sahalo po bodu proti Spartě, nakonec gólem z poslední minuty prohrály. V sestavě nám opět chyběla Chlumecká s Hejlovou, od začátku však už byla konečně připravena Holečková.

Od úvodních minut jsme převzali iniciativu a snažili se vstřelit branku, do výrazného zakončení jsme se však nedostali. Jenže hned první naší šanci jsme proměnili, což nám hodně pomohlo. Brno muselo otevřít hru a tlačit se směrem dopředu. Další dvě vyložené příležitosti jsme však nedokázali proměnit, čímž jsme si zbytečně nedokázali potvrdit výsledek. A mohlo se nám to stát osudným, v závěru totiž i hosté vystrkovali růžky a pět minut před koncem nás podržela brankářka Zbořilová po skvělém zákroku.

Ve druhém poločase už na hřišti však bylo pouze jedno mužstvo, jasně jsme na hřišti dominovali a Brno k ničemu nepustili. Velice brzy jsme přidali další branku po ukázkové brejkové situaci, střeleckou pohodu v dnešním utkání potvrdila Lucie Voňková, druhá branka definitivně rozhodla utkání a o obě se postarala patnáctiletá slávistka. Celý tým nadále makal na plné obrátky, v obraně jsme hráli prakticky bez chyb, poměrně lehce se dostávali k brance a mohli tak přidat další branky. Za dnešní výkon zaslouží holky pochvalu.

V příštím kole nás čeká derby se Spartou, hraje se však o pár dní později, až v pátek 21. září od 17:30 na Strahově, předzápas předehrají juniorky. Utkání bylo odloženo kvůli účasti Slavie příští víkend na turnaji v Itálii, odkud vám přineseme na našem webu podrobnosti.

Průběh zápasu:
11. minuta - Přibyslavská poslala křižný pas, před vápnem Pěničková hlavou prodloužila a Voňková si naběhla za obranu a přehodila vyběhnutou brankářku. 1:0.
13. minuta - Divišová utekla po straně, poslala míč do vápna na Holečkovou, která v pádu trefila nohu brankářky, byla to vyložená šance.
26. minuta - Voňková uvolnila Divišovou, obešla brankářku, z velkého úhlu místo střely chtěla přihrávat, nakonec však o míč přišla. Další velká příležitost ke skórování.
30. minuta - Divišová po pravé straně uvolnila Šeranovou, která z úhlu zakončila střelou.
38. minuta - Z dálky vystřelila hostující Kučerová, naštěstí nad bránu.
40. minuta - Po centru před bránou tečovala Zelená a reflexivním zákrokem vyrazila nad břevno Zbořilová!
45. minuta - Benýrová se prokličkovala do střelecké pozice, její pokus brankářka vyrazila.
53. minuta - Po standardní situaci Přibyslavské z voleje zakončovala Divišová střelou vedle tyče.
55. minuta - Po rohu Brna jsme podnikli rychlý brejk, Divišová se za naším vápnem zbavila hráčky, vysunula Holečkovou, která další nahrávkou našla perfektně mezi obranou naběhlou Voňkovou, která zkušeně zakončila střelou na vzdálenější tyč. 2:0.
63. minuta - Slávistky rychle rozehrály, Divišová obešla protihráčku a dostala se do zakončení, míč však skončil na tyči, od které se dostal k Šeranové, pro níž nebyl problém zakončit do prázdné brány. 3:0.
66. minuta - Střelou k tyči se prezentovala Divišová, Lorencová vyrazila.
70. minuta - Dlouhý pas Přibyslavské prodlužovala Pěničková do ofsajdu na Divišovou, pomezní si toho nevšimla, takže slávistická útočnice šla sama na bránu, obešla brankářku a v pohodě zakončila do prázdné brány. 4:0.
89. minuta - Po standardní situaci lehce tečovala Pěničková, míč skončil na tyči, ale v pohodě dorážela Voňková. 5:0.
90. minuta - Sama na brankářku šla Divišová, ale po střele trefila pouze brankářku.

Ohlasy trenérů:
"První poločas jsme si vytvořili šance, jednu proměnila Voňková, ale další dvě jsme promarnili, což nám mrzelo. Ve druhém poločase jsme se výrazně zlepšili, dobře jsme bojovali a zaslouženě přidali další branky a vyhráli. V silách tohoto týmu je však ještě víc," řekl trenér Slavie Martin Šeran.

"S prvním poločase jsem spokojen, hráli jsme to, co jsme chtěli a vytvořili si jednu dvě šance. Ve druhém poločase jsem nebyl spokojen, dělali jsme individuální chyby, což rozhodlo," uvedl stručně trenér Brna Miloslav Veselý.

Slavia - Brno 5:0 (1:0)
Slavia: Zbořilová - Přibyslavská (79. Mészárosová), Králová, Pincová, Benýrová (74. Bottová) - Šeranová (68. Tomášková), Pěničková, Tesková, Holečková (85. Týlová) - Voňková, Divišová
Brno: Lorencová - Juráková (67. Erdelyiová), Zelená, Širůčková, Tomšíková - Ševčíková (59. Stefanova), Kučerová (84. Pospíšilová), Burešová, Peterková (75. Černá) - Svobodová, Florková
Branky: 14., 55. a 89. Voňková, 63. Šeranová, 70. Divišová
ŽK: 22. Voňková - 18. Juráková, 52. Tomšíková
Diváci: 75
Rozhodčí: Turková - Špindlerová, Mifková

Juniorka:
Juniorky na malém hřišti ztratila první body v sezoně po remíze s Brnem. Celkově se nám první poločas nevydařil, kombinace vázla a často se ztrácely míče. Soupeř se také k ničemu nedostal, takže jsme neviděli moc pohledný fotbal. O přestávce došlo ke změnám a po domluvě v kabině jsme přeci jen začali hrát lépe. Proti dobře bránícímu Brnu se však složitě prosazovalo, podařilo se to až v 50. minutě, kdy po přiťuknutí Dvořákové se ve vápně zbavila protihráčky Burešová a z velkého úhlu se prosadila střelou na vzdálenější tyč. Po další čtvrt hodině jsme mohli přidat druhou branku, ale střelkyně první branky po centru Novákové trefila pouze břevno. To se nám vymstilo, po zbytečném zaváhání se hosté dostali do brejku a Stafanova utekla Bělohlávkové a z blízka prostřelila i naší brankářku. Na vyrovnání jsme již nedokázali reagovat, takže se oba týmy rozešly nerozhodně.

Slavia - Brno 1:1 (0:0)
Slavia: Gablovská - Králíčková, Čmakalová, Mádlíková (41. Kejhová), Bastlová - Týlová, Bělohlávková, Tomášková, Plzáková (41. Burešová) - Nováková, Dvořáková (58. Marková)
Branky: 50. Burešová - 74. Stefanova