Žákyně premiérově vyhrály

Starší žákyně Slavie ve svém druhém vystoupení vyhrály v pražské soutěži starších žáků proti žákům Kopaniny vysoko 6:1, hattrickem se blýskla Jana Marková, dvě branky přidala Světlana Burešová a jednou se trefila Kristýna Komárková.

Mladé slávistky od začátku měly převahu, ale první branku vstřelily až v 11. minutě, kdy po uvolnění Stankové šla sama na bránu Burešová a bez problémů svůj únik proměnila. Na další branku jsme si museli počkat, hra chvílemi nebyla ideální, přesto se soupeř k ničemu nedostal. Ve 27. minutě slávistická útočnice přidala druhou branku, když pěknou přihrávku mezi obranu poslala Bělohlávková, Burešová se v takových případech nemýlí. A šest minut před koncem se po rohu Bělohlávkové prosadila hlavou Komárková.

Druhý poločas se stal představením Markové, která svou rychlostí dělala hostům problémy, nejdříve ve 37. minutě po přihrávce Plzákové všem utekla a střelou k tyči skórovala, ve 45. minutě po krásném pasu Burešové střílela z hranice vápna a míč propadl pod brankářem. V 52. minutě se po nahrávce Dvořáková uvolnila a utekla všem hráčům a v brejkové situaci se nemýlila. Kaňkou bylo snížení soupeře v poslední minutě po zaváhání obrany.

Ve středu je čeká od 17:00 utkání v Kolovratech před odjezdem do Itálie.

Slavia - Kopanina 6:1 (3:0)
Slavia: Šolcová - Jíchová (62. Šípová), Komárková, Beránková, Vandasová - Marková, Bělohlávková (36. Dvořáková), Plzáková, Rzycká - Burešová (51. Paurová), Stanková (44. Palková)
Branky Slavie: 11. a 27. Burešová, 29. Komárková, 37., 45. a 52. Marková