Slávistky postoupily do 3. kola poháru

Fotbalistky Slavie splnily povinnost a postoupily do třetího kola Poháru ČMFS. Dnešním soupeřem byl třetiligový Tábor, který nestačil na kombinovanou slávistickou sestavu. Slávistky vyhrály poměrem 15:0. Prohlédněte si 12 fotografií v článku.

Slávistky nastoupily do utkání bez sedmi reprezentantek, dále chyběla nemocná Tomášková a z derby zraněná Králová. I proto si zahrály hráčky, které toho příliš neodehrají a také některé juniorky. První poločas se domácí Tábor statečně bránil a snažil se všemožně překazit slávistické kombinace, přesto první branka padla již v 6. minutě. Úvodní půl hodinu jsme se navíc sehrávaly, takže jsme si na další branky museli počkat. Navíc parádní výkon předvedla táborská brankářka, která zabránila reflexivními zákroky několika brankám. V závěru poločasu jsme se přesto začaly prosazovat, takže se brankový příděl prozatím zastavil na pěti zařezích. Ve druhém poločase už protivník fyzicky odešel a uvolněné slávistky střílely jednu branku za druhou.

Tábor - Slavia 0:15 (0:5)
Zbořilová - Králíčková (60. Nováková), Přibyslavská, Mészárosová, Bottová - Kuklová, Šeranová, Pěničková, Kejhová - Čmakalová, Divišová
Branky: 40., 48., 65. a 69. Pěničková, 34. a 64. Kejhová, 67. a 82. Nováková, 6. Divišová, 27. Čmakalová, 42. Zbořilová (pen.), 47. Bottová, 59. Kuklová, 62. Přibyslavská, 86. Mészárosová