Juniorka: Slavia - Třinec 6:0

Mladí slávisté rozstříleli na Xaverově Třinec 6:0, branky vstřelilo šest různých střelců, mezi nimi si připsal svou premiérovou trefu v sešívaném také Libor Holík.

Slavia - Třinec 6:0 (3:0)
16. Veselý, 39. Zoubek, 45. Hrubý, 57. Doležal, 81. Holík, 90. Valenta

Slavia: Řehák - Holík, Broukal, Routek, Doležal (71. Pelyak) - Veselý, Hrubý (67. Verner), Vavrouš, Kocourek, Zoubek (74. Ščuka) - Batka (46. Valenta)

Lavička: Danko

Do zápasu nepustilo dlouhodobé zranění kotníku Fotra, po zlomenině ruky zatím jen trénuje Gilián. Z áčka přišli tým posílit jen Řehák s Hrubým, ale i tak měla Slavia o něco starší a zkušenější mužstvo.

První zajímavější šanci si vytvořili hosté v 8. minutě, střelu z třiceti metrů zkusil Melecký, ale Řehák byl připravený a jeho pokus chytil. Nutno dodat, že to byl asi nejvýraznější projev zakončení Třince, v zápase jasně dominovala Slavia, která soupeře k žádné vážnější akci nepustila, hrálo se na jednu stranu a Řehák v bráně zíval nudou. Domácí naopak udržovali gólmana Brycha v permanenci, v 10. minutě Zoubkova rána mířila jen nad bránu. V 16. minutě si na Zoubkův centr zprava naběhnul Veselý a zblízka ho napálil do sítě - 1:0. Zoubek si mohl připsat druhou gólovou asistenci, to by ale musel Batka ve 36. minutě trefit bránu. Ve 39. minutě zahrával roh Kocourek, balón nádherně z voleje napálil Zoubek - 2:0. Vedení ještě do konce první půle vylepšil v poslední minutě Hrubý - 3:0. Slavia měla v první půli navíc ještě minimálně dvě až tři situace, které si říkaly o gól.

Vstup do druhé části utkání měli slávisté o něco vlažnější, ve hře bylo méně pohybu, ale i to na soupeře stačilo a motivací tak bylo vstřelení dalších gólů. Blízko k tomu bylo tři minuty po pauze, Hrubý vybojoval míč ve středu hřiště, skvěle vysunul Veselého, tomu ale ve velkém vápně odkopnul balón vyběhnuvší Brych.  O dvě minuty později rozehrál Kocourek standardní situaci a napálil břevno! Skóre se opět měnilo v 57. minutě, na Hrubého centr zprava stačilo Doležalovi před bránou jen nastavit nohu - 4:0. V 70. minutě se mohl mezi střelce zapsat i Vavrouš, ale jeho pokus gólman vyrazil. Poprvé ve druhé půli se hosté vynořili ze tmy před Řehákem snad až v 76. minutě, celá situace skončila rohem a Řehák dál mrznul osamocen v bráně. V 81. minutě vyslal jedovatou střelu lehce z úhlu zprava Holík, Brych ji tečoval jen na tyčku, o kterou se odrazila za brankovou čáru - 5:0. Gólové žně dokončil minutu před koncem po přihrávce od Veselého a průniku středem vápna Valenta - 6:0. Juniorka zaslouženě vysoko zvítězila, úspěšnou domácí premiéru si odbyl obránce Libor Holík.

"Jsem stoprocentně spokojen, soupeř přijel s mladým mančaftem, protože jeho A tým hrál současně. I my jsme byli dnes posíleni pouze Robertem Hrubým a Pepou Řehákem. Myslím, že jsme se prvních patnáct minut na hřišti hledali, ale pak už jsme začali kombinovat po zemi a s tím přišly celkem pěkné akce," zhodnotil utkání asistent Matěj Laža.

Příští kolo má juniorka pauzu a tak ji čeká poslední podzimní zápas 30. listopadu v Ostravě.