Slavia - Varnsdorf 3:2

Sešívaný B tým v 7. kole Fortuna národní ligy zvládl domácí utkání proti Varnsdorfu a zvítězil 3:2.

Trenér červenobílých Marek Jarolím měl pro utkání k dispozici hráče A týmu Ichu s Plavšičem, kteří do zápasu naskočili hned od úvodu. V brance se trenér mohl spolehnout na Sirotníka, který v týdnu prodloužil se Slavií smlouvu až do léta 2025.

První gól utkání na sebe nenechal dlouho čekat. Hned ve druhé minutě dokázal Plavšič z přeplněného prostoru na levé straně hřiště poslat míč do vápna. Na centr si naskočil Šubert, hlavou trkl do balónu a střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Varnsdorf se ihned pokoušel o srovnání. V sedmé minutě chtěl využít volného prostoru ve středu hřiště Radosta. Jeho střela ale mířila mimo. Zanedlouho vedli hosté další útok. Kouřilův pokus z dálky nicméně brankou neskončil, a naopak poskytl sešívaným možnost k brejku. Šubert z pravé strany prostrčil za obranu do volného prostoru míč na Šmigu. Ten si balón píchl okolo brankáře Šeráka a zavěsil do prázdné brány - 2:0! V 17. minutě se Dordič snažil najít skulinu v pokutovém území Slavie. Šubert ho nešetrným zákrokem podrazil a nabídl tak hostům šanci ke snížení. Sám faulovaný se ujal exekuce, přízemní střelou k pravé tyči uspěl a upravil stav na 2:1. Ke konci prvního dějství ještě zahrozili hosté ze dvou rohových kopů. Nebezpečí přinesl zejména druhý, kdy chtěl Bláha využít nedůrazu v malém vápně Slavie, ale hlavičce chyběla potřebná razance.

Do druhé půle nastoupili slávisté s jednou změnou. Otřeseného Hunala nahradil na pozici pravého středního obránce Kričfaluši. V 58. minutě došlo k vyrovnání. Bárta zahrál ve vápně rukou. Nařízené penalty se opět chopil Dordič a stejně jako v prvním případě s přehledem proměnil. Třetí penalta zápasu byla k vidění o šest minut později. Kopáček aktivně napadal při rozehrávce Šeráka. Ten trestuhodně zaváhal, ztratil míč a záložníka sešívaných za cenu faulu poslal k zemi. Nabídnutou příležitostí nepohrdl Šmiga a svou druhou brankou v zápase poslal červenobílé opět do vedení. Po chvíli vytvořil Kričfaluši dobrou rozehrávkou volný prostor ve středu hřiště. Toho využil Kopáček, který potáhl míč přes 30 metrů, předložil do strany na nabíhajícího Labíka. Přízemní pokus na vzdálenější tyč z kopačky slávistického levého obránce nicméně skončil jen těsně mimo.

Do konce utkání se již nic významného nestalo. Sešívaní utkání zvládli a připsali si do tabulky tři body za druhé vítězství v sezóně. Další zápas je na programu v neděli 11. září, kdy slávisté doma přivítají Příbram.

7. kolo - Neděle 04. 09. 2022 10:15