Slávistky rozstřílely Kladno

V dalším přípravném zápase proti ligovému Kladnu si slávistky s chutí zastřílely a s přehledem vyhrály 7:0.

Základní sestava doznala několika změn, na lavičku se posadila Marková, Šteffanová či Jeřábková, od začátku dostaly příležitost Tománková či Šimanovská. Hráčky Kladna byly zpočátku velmi bojovné a my se nedokázali prosadit. Uspěla až Marcele Ižové dorážkou k tyči. O deset minut později ještě zvýšila Budošová z otočky také k tyči. V prvním poločase jsme měli velké množství stoprocentních příležitostí, pokaždé se ocitly samy před brankářkou, ale trestuhodně zaváhaly, byly to dvakrát Pěničková a Holečková, jednou Mocová. Ve druhém poločase sestava doznala změn, rozestavení hráček také bylo jiné. Slovenka Ižová se postavila do útoku, což byl povedený tah. Během deseti minut dokázala vstřelit tři branky, všechny byly velmi pohledné, dovedla rychle zpracovávat míč, dobře si nabíhat a nemýlit se v koncovce, což dokazují střely na bránu, ze čtyř se čtyřikrát trefila. Ještě předtím se však blýskla nejhezčí brankou zápasu Šteffanová, střela z 25 metrů zapadla pod břevno. V 68. minutě střídala Pěničková a Ižová se stáhla zpět do zálohy. Od té doby jsme již nebyli tak nebezpeční. Až v závěru přidala sedmou branku Mocová po centru Budošové. Ve druhé půli měla ještě dvakrát velkou šanci Šimanovská, jednou dokonce trefila břevno. Zimní příprava je nepříjemná na zranění, v tomto zápase se zranila Dana Jeřábková, opět koleno. Mimo hru je již delší dobu Petra Taušová, Pavlína Benýrová, Kateřina Hejlová a dnes také nemohla kvůli svalovým problémům nastoupit Gábina Chlumecká. „Je to období hledání optimální sestavy, takže jsme zkoušeli hráčky na různých postech. Kladno hrálo prvních dvacet minut dobře, až poté jsme se začali prosazovat. V úvodu bylo také znát, že se stále kondičně připravujeme, ve druhé jsme hráli již pohlednější, kombinační fotbal,“ zhodnotil utkání trenér Josef Duchek. Již příští týden nás čeká zápas proti dánskému celku Slagelse. Hrajeme v neděli 7.3. od 16:00 na umělé trávě v Edenu. Je jisté, že budou chybět Pěničková a Mocová, kteří v tu dobu budou hrát za reprezentaci v Německu proti číně. Snad se někdo z marodů uzdraví, fit by měla být Chlumecká. Slavia – Sparta Doly Kladno 7:0 (2:0) Sestava Slavie, 1.poločas: Hasíková – Hreňová – Zubková, Šimanovská, Tománková – Kaplanová, Pěničková, Budošová, Ižová – Mocová, Holečková 2.poločas: Hasíková – Hreňová – Marková, Jeřábková (70. Tománková), Šteffanová – Zubková, Pěničková (68. Mocová), Budošová, Šimanovská – Holečková, Ižová Branky: 26., 57., 63. a 67. Ižová, 36. Budošová, 55. Šteffanová, 86. Mocová