Slavia - FC Ameri 4:3

Fotbalisté Slavie vyhráli v přípravném zápase s FC Ameri 4:3. V divoké přestřelce se před zaplněným stadionem Přátelství na Strahově představil Vladimír Šmicer a hned také vstřelil branku. Další branky vstřelili Šenkeřík, Tavares a Zelinka. Prohlédněte si 20 fotografií ze zápasu.

V základní sestavě se poprvé představil veřejnosti Vladimír Šmicer a byl to opravdový poprask. I kvůli němu dorazilo na stadion Přátelství 1300 diváků, kteří při jeho akcích mnohokrát tleskali.

V prvním poločase se hrál dost divoký zápas, směrem dopředu jsme začali dobře, vytvořili si převahu a hned v 10. minutě se dostali do vedení. Po akci na jeden dotek u pravé strany Šmicera s Krajčíkem přihrával slovenský reprezentant do vápna na Kalivodu, který ihned poslal centrovaný míč před bránu, kde hlavou zavěsil Šenkeřík. Soupeř se pak dostal ke dvěma střelám, se kterými si Kozáčik poradil. Celkově však nepůsobil jistě, což mělo za následek občasné nedorozumění s obránci. Ti se také moc nepředvedli a nepodali dobrý výkon. Několikrát chybovali a hráli dost laxně, i proto soupeř během třinácti minut vstřelil tři branky.

V 18. minutě vyrovnával Davitnidze po standardní situaci hlavou, kdy byl zcela sám. Nejblíž byl Krajčík, ale v jeho okolí se pohybovali tři hráči, z čehož plyne, že jsme špatně přebrali hráče. O šest minut později se střelou z dvaadvaceti metrů prosadil Bolkvadze, míč se dostal do branky od tyče. Uplynulo dalších pět minut a po přímém kopu se autor druhé branky nádherně trefil do pravého růžku Kozáčikovy brány.

Do poločasu jsme ale zabrali a dokázali vyrovnat, Kalivoda si na pravé straně pohrál se soupeřem, odcentroval na zadní tyč, kde volný Vlček vracel před bránu a Šmicer nechytatelným volejem vstřelil po jedenácti letech branku za Slavii. Hosté mohli přidat další branku, ale po velkém závaru trefili pouze tyč. V poslední minutě jsme z levé strany zahrávali standardní situaci, míč před bránu poslal Šmicer a hlavou se prosadil Mickael Tavares. Tento francouzský hráč z FC Tours hrál velmi dobře a určitě bychom ho měli angažovat.

Do druhého poločasu nastoupili většinou mladí hráči. Hra už neměla takový spád a nasazení, prostě nuda. Sice se naši svěřenci snažili, ale moc jsme se do zakončení nedostali. Zadní řady jsme však zlepšili, také si nevypracovali výraznou šanci. Velkou příležitost měl v 74. minutě Vácha, po centru Volešáka však z voleje trefil jen brankáře. Vítězný gól padl v 85. minutě, kdy po centru Dočkala hlavičkoval Zelinka k tyči.

Dnes se měl divákům také představit sedmadvacetiletý Ronald Šiklič, ale před utkáním se zranil. Chorvat může nastupovat na levé straně obrany nebo zálohy. Je odchovanec Dynama Zábřeh, z HNK Šibenik putoval do Polska, kde odehrál za Gornik Leczna, Odru Wodzislaw a Dyskoboli Groclin tři sezony. V zimě byl na testech v Olomouci, ale neuspěl.

Slavia - FC Ameri 4:3 (3:3)
Slavia, 1. poločas: Kozáčik - Krajčík, Šourek, Brabec, Hubáček - Šmicer, Kalivoda, Tavares, Vrzal - Vlček, Šenkeřík
2. poločas: Diviš - Dřížďál, Šourek, Studík, Vrzal - Krajčík (56. Dočkal), Belaid, Volešák, Vácha - Zelinka, Gaúcho
Branky: 10. Šenkeřík, 33. Šmicer, 45. Tavares, 85. Zelinka - 18. Davitnidze, 26. a 31. Bolkvadze