Slávistky ve finále prohrály

Fotbalistky Slavie ve finále Poháru ČMFS, které se hrálo v Humpolci, nestačily na rivala ze Sparty a prohrály 1:5, přestože výkon neodpovídá konečnému výsledku. Čestnou branku v závěru vstřelila Lucie Tesková. Prohlédněte si 31 fotografií.

Sparta byla v utkání favoritem a bohužel jsme nezvládli začátek, který určil průběh dalšího zápasu. Hned v první minutě si Sparta vypracovala rohové kopy a ve 3. minutě završila úvodní tlak, když se odražený míč dostal ke Šmeralové, která nehlídaná z hranice vápna prostřelila Zbořilovou. Jenže o tři minuty později jsme mohli vyrovnat, po pravé straně utekla Budošová, přihrávka do vápna byla zblokovaná k Voňkové, která však levačkou nevystřelila dost prudce a brankářka Gazdíková chytla. Divoký úvod skončil v 8. minutě, kdy naše obránkyně ztratila míč, po centru do vápna střílela Došková, Zbořilová ale zneškodnila a další dorážka skončila na tyči. Sparta pak neměla natolik výraznou převahu, jak se stávalo v posledních zápasech. Výkon slávistek byl o poznání lepší, ale srážely nás individuální chyby a zbytečné zmatky v defenzivní činnosti. Podruhé jsme inkasovali až ve 32. minutě a opět po velké hrubce, když jsme špatně rozehráli, míč vybojovala Šmeralová, dostala se před vápno a přesnou střelou do šibenice nedala Zbořilové šanci. Stejně jako po prvním gólu jsme i tentokrát mohli zkorigovat, když Pěničková uvolnila Divišovou, ta ale zakončila jen do brankářky. Hned poté po dalších zmatcích před brankou se dostal míč ke Kladrubské, která z úhlu prostřelila Zbořilovou.

Druhý poločas byla hra o něco vyrovnanější, holky bojovaly a makaly naplno. První velkou šanci druhé půle si vytvořily slávistky, v 63. minutě utekla obraně Budošová, ale vracející se obránkyně jí znemožnily vystřelit. A potvrdilo se pravidlo nedáš - dostaneš. Když Tesková po střetu zůstala na zemi, slávistky čekaly, že soupeř zakopne, naše hráčka se mezitím zvedla a sparťanky tak pokračovaly ve hře, využily naší nekoncentrovanosti a Šmeralová po přihrávce Doškové zakončovala do prázdné branky. Byli jsme tím docela zaskočeni, protože do té doby jsme hráli poměrně dobře. Sparta toho využila a vypracovala si další příležitosti, nebezpečně střílela Bertholdová a pak pátou branku přidala Čulová, když se ocitla sama před Zbořilovou. V 84. minutě po střele Šmeralové dorážela Došková do břevna. Přesto jsme si připsali čestnou branku, v poslední minutě rozehrála Bottová standardní situaci, Mézsárosová posunula hlavou do vápna, kde se z první do míče opřela Tomášková, orazítkovala břevno a Tesková doklepla mezi tyče.

Sparta - Slavia 5:1 (3:0)
Zbořilová - Přibyslavská (76. Mészárosová), Králová, Pincová (80. Bottová), Benýrová - Divišová (90. Šeranová), Budošová, Pěničková, Holečková (81. Tomášková) - Voňková, Tesková
Sparta: Gazdíková - Matysová (28. Kladrubská), Bertholdová, Heroldová, Mocová (77. Vyštejnová) - Ondrušová (56. Pivoňková), Martínková I. (68. Čulová), Šmeralová, Martínková L. - Ringelová, Došková
Branky: 3., 32. a 64. Šmeralová, 38. Kladrubská, 77. ČUlová - 90. Tesková
ŽK: 42. Kladrubská, 73. Martínková L. - 43. Holečková, 45. Pincová