Žákyně porazily i Plzeň

Starším žákyním se vstup do historicky první sezony ligy žákyň daří, po výhře nad Mělníkem dokázaly dnes porazit i Plzeň, která byla považována za favorita. O výhru 2:0 se postarala dvěma zásahy Simona Necidová. Prohlédněte si 19 fotografií.

Starší žákyně:
Před úvodním hvizdem byly za favority považovány hráčky Plzně, které mají žákyně řadu let a v lize patří mezi čtyři nejlepší celky. Slávistky však svého soka zaskočily, hned ve třetí minutě poslala dlouhý míč Palková, před obránkyní ho prodloužila Necidová, další stoperka minula, čehož využila právě Necidová, dostala se do samostatného úniku a střelou k tyči se nemýlila. Soupeř byl zaskočen a nedokázal reagovat. Dostali jsme tak hru pod kontrolu a i díky skvělé práci obrany jsme soupeře nepouštěli k naší brance. Za celý zápas dokázali vyslat jednu slabou střelu, nic víc! Skóre jsme mohli zvýšit ve 27. minutě, kdy však Palková dorážela těsně vedle tyče. Plzeň se však nevzdávala a snažila se překonat naší dobrou defenzivu, ale recept nenašla. Pojistka tak přišla až ve druhém poločase v 53. minutě, hostující hráčka špatně odkopla míč k vlastní bráně, kam se přiřítila Necidová, získala míč a následně v pohodě překonala brankářku. Zbytek zápasu se dohrával v poklidu a o vítězi nebylo pochyb. V poslední minutě přeci jen hosté mohli snížit, když se Rosprimová dostala do úniku, ale předkopla si míč a Šolcová včas zasáhla. Vítězství je nesmírně cenné a je určitě povzbuzením před středečním derby se Spartou.

Slavia - Plzeň 2:0 (1:0)
Slavia:
Šolcová - Bažoutová, Vlčková, Klesnilová, Kramperová (65. Jedličková) - Čáslavská, Divišová (36. Šrámková), Palková, Rzycká (61. Mikšovská) - Večerová (36. Lívová), Necidová
Branky: 3. a 53. Necidová
Střely na branku: 5 - 1, mimo branku: 5 - 0, rohy: 9 - 0

Mladší žákyně:
Naše malé žákyně čekal loňský mistr, navíc v kádru chyběla klíčová hráčka Jášová, která je zraněná. Jednoznačný favorit byl tedy znám, přesto holky od začátku bojovaly a nenechaly se zahanbit. Plno skvělých zákroků předvedla nejmladší hráčka Kateřina Šuleková, hru se snažila dirigovat Havelková. Přesto se prokázala kvalita hostů a postupně se jim podařilo střílet branky. Konečný výsledek není tak tragický, navíc se podařilo jednou skórovat, když se po rohu odrazil míč ke Kotrhonzové, která z dálky vystřelila do šibenice. Ve středu mladé holky čeká další těžký test, první derby proti Spartě.

Slavia - Plzeň 1:7 (0:3)
Slavia:
Šuleková - Bublová, Vajnerová, Schlitzová, Šimurdová, Urbánková, Molhancová, Řeháková, Jandusová, Čechová, Havelková, Kotrhonzová, Hrubá
Branky: 46. Kotrhonzová - 7. a 53. Racková, 36. a 45. Pacandová, 17. Svitková, 22. Králová, 54. Trampuschová