Slávistky si poradily se Slováckem

Fotbalistky Slavie po remízovém zápase se Spartou porazily bez problémů Slovácko vysoko 6:0. Tři branky vstřelila Divišová, po jedné přidaly Cahynová, Nepokojová a Krůzová. Juniorky dokázaly svého soupeře porazit 6:2. Starší žákyně porazily Plzeň 1:0 gólem Jášové. Mladší žákyně s Plzní prohrály 2:3. Prohlédněte si 18 fotografií ze zápasu.

A tým:
Fotbalistky Slavie i bez zraněné Pincové si bez problému poradily se Slováckem, které je dlouhodobě třetím nejlepším celkem ligy. Slávistky ze začátku málo kombinovaly, takže Slovácko si s tím dokázalo poradit. První šanci měla Krůzová, ale i když přehodila brankářku, obrana dokázala vykopnout z brankové čáry. Hostující tým moc nehrozil, byly to spíše sporadické pokusy, jedna ze střel šla nad branku. V 16. minutě Cahynová vyslala do úniku Voňkovou, její střelu z úhlu brankářka vyrazila na roh. Ve 21. minutě jsme mohli prohrávat, Jankůjová šla sama na branku, ale v poslední chvíli pefektně zachránila Krůzová, která jí zblokovala střelu. Po půl hodině jsme se konečně dostali do vedení, když se do šibenice z dálky trefila Divišová. O chvíli později další dalekonosnou střelu předvedla Beštová, brankářka s námahou vyrazila na roh, ze kterého se hlavou prosadila Cahynová. Po pěkné akci Cahynové a přiťuknutí Divišové v jasné pozici zakončovala Krůzová, Malíková perfektně chytla. V poslední minutě ještě Voňková vyslala do úniku Divišovou, která obešla brankářku a v pohodě skórovala.

Ve druhém poločase jsme bez problémů hru kontrolovali, soupeři prakticky nic nedovolili a přidali další branky. Velkou příležitost nedala Holečková, když po centru Cahynové přestřelila z malého vápna. Z otočky to pak také zkoušela Divišová, ale brankářka dnes svůj tým opět podržela. V 57. minutě po přihrávce Divišové střílela z úhlu pod břevno Nepokojová, stejná hráčka navíc o chvíli později trefila břevno. V 60. minutě dalo po stadnardní situaci Slovácko gól, ale nebyl uznán pro ofsajd. Svou třetí branku v zápase dala Divišová v 61. minutě hlavou po rohu. Mohla přidat i další branku, po přiťuknutí Nepokojové chtěla brankářku přehodit, ale míč skončil nad brankou. Pak její efektní patičce skórovala k tyči Krůzová.

Slavia - Slovácko 6:0 (3:0)
Slavia: Taušová - Tomášková, Odehnalová, Králová, Beštová (46. Holečková) - Cahynová (73. Necidová), Pěničková, Budošová (78. Plzáková), Krůzová - Voňková (46. Nepokojová), Divišová
Branky: 30., 45. a 61. Divišová, 35. Cahynová, 57. Nepokojová, 77. Krůzová
Střely na branku: 15 - 1, mimo branku: 15 - 1, rohy: 8 - 1

Juniorky:
Slávistky začaly velice dobře, hned v 6. minutě skórovala přímo z rohu Dědinová. První poločas jsme měli převahu, hosté se k ničemu nedostali. A úvod mohl být ještě lepší, po dalších dvou minutách šla sama na branku Vyskočilová, brankářka její pokus vyrazila, po následném závaru dorážela Kozlíková mimo branku. Po dalším brejku v 10. minutě po přihrávce Brázdové se již Vyskočilová nemýlila. Holky byly při chuti, měly několik šancí, ale dokázaly jsme přidat už jen jednu branku. Ještě předtím měla možnost Dědinová, ale brankářka byla pozorná. Ve 24. minutě pronikla až do vápna Dlouhá a z úhlu skórovala. A za zmínku stojí ještě pohotová střela Brázdové.

Ve druhém poločase jsme polevili, Slovácko začalo více držet míč, občas nás zatlačilo před branku, ale do šancí se moc nedostávalo. Jenže hned z první střely na branku skórovalo, ve 45. minutě se až k lajně protáhla Stolařová a po jejím centru skórovala Šubardová. Slávistky měly šance z brejků či ze standardních situací, zkoušela to Němečková či Kozlíková. V 66. minutě jsme si vedení pojistili, když po pěkném vysunutí Bažoutové zakončila přesně Ježdíková. Bohužel hned poté bylo sníženo, po standardní situaci skórovala Palová. Závěr jsme si pohlídali, i když jsme mohli mít dříve klid. Ježídková v samostatném úniku nedala, Jedličková svou tutovku neproměnila. A tak čtyři minuty před koncem Bažoutová přesnou přihrávkou našla Dlouhou, která před brankou ještě přihrála Ježdíkové, jenž v pohodě doklepla do branky. Na druhé straně mohla ještě korigovat Stolařová. V posledních sekundách padl ještě jeden gól, centr z levé strany od Dlouhé si do vlastní branky srazila Kristýnová.

Slavia - Slovácko 6:2 (3:0)
Slavia: Palková - Klesnilová, Bažoutová, Němečková Al., Mukařovská - Dědinová, Kozlíková, Necidová (41. Ježdíková), Dlouhá - Vyskočilová (41. Jedličková), Brázdová
Branky: 66. a 76. Ježdíková, 6. Dědinová, 10. Vyskočilová, 24. Dlouhá, 80. vlastní Kristýnová - 45. Šubardová, 68. Palová
Střely na branku: 14 - 2, mimo branku: 3 - 1, rohy: 10 - 1