Přípravná utkání

Slavia - Blšany 3:1

V prvním dnešním přípravném utkání byli slávisté úspěšnější...

góly: Gedeon. L- Došek. Dostálek z pen. sestava Slavie: R. černý - L. Došek, Müller, Petrouš, Bejbl - Piták, Dostálek, Gedeon, Skácel - Vachoušek (46. Kuka), T. Došek Info ze Sportovních novin: V dalším přípravném zápase před začátkem prvoligové soutěže zdolali v Blšanech hráči Slavie Praha domácí tým Chmel Blšany 3:1, přestože po prvním poločase prohrávali 0:1. Oba celky se dnes střetnou ještě jednou, to však dostanou na obou stranách příležitost spíše hráči širšího kádru. Střetnutí se hrálo na zmrzlém terénu, který hráčům bránil v pohybu. Již v osmé minutě se před prázdnou brankou ocitl domácí Hogen, ale namířil do tyče, Dostálek na druhé straně ztroskotal při sólové akci na gólmanu Chvalovském. Těsně před přestávkou otevřel skóre Sýkora, ale s příchodem Kuky se útočná hra Slavie ve druhém poločase zlepšila a Pražané skóre otočili. Gedeon se trefil přesně do rohu branky z dvaceti metrů, Lukáš Došek dorazil za záda brankáře Chvalovského centr a konečnou podobu výsledku dal Dostálek z penalty za faul Sýkory na Kuku.