Slavia pokračuje ve zlepšených výkonech a z Mostu si odváží plný bodový zisk.

Góly: 62. P. Fořt, 64. T. Hrdlička, 90. L. Jarolím (pen.)

Sestava: M. Kozáčik - M. Krajčík, M. Latka, M. Suchý, M. Zbončák - C. Victorino (90. M. Švec), L. Jarolím, T. Hrdlička, D. Švento - S. Vlček (80. T. Pešír), P. Fořt (88. M. černoch)

Lavička: A. Šeliga, K. Kratochvíl, D. Hubáček, M. Holeňák

Dnešní fotbalové odpoledne kladlo z počátku dvě otázky – jestlipak slávisté konečně dokáží přivézt tři body ze hřiště soupeře a kdo nahradí potrestaného Karla Pitáka. Nejdříve se nám samozřejmě dostalo odpovědi na druhou otázku a při pohledu na soupisku byla asi většina z nás lehce překvapená. Poprvé dostal šancí v základní sestavě Victorino, kapitánskou pásku převzal Vlček.

Ohledně první otázky to vypadalo dlouho špatně. Ve 14. minutě musel poprvé v nebezpečné situaci po rohovém kopu zasahovat Kozáčik. Domácí byli jednoznačně lepším týmem, slávisté spíše faulovali a sbírali žluté karty, půlhodina hry stačila na rozšíření sbírky o tři kousky. Most se pomalu zastřeloval, vrcholem byla 34. minuta, kdy se Siegl lehce zbavil ve vápně dvou obránců, dostal přesnou přihrávku, ale naštěstí jeho teč z jednoho metru skvěle vychytal Kozáčik. Slavia poprvé zahrozila až ve 43. minutě, Fořt však samostatný nájezd po přihrávce Victorina zakončil jen do gólmana. Byla to jediná nebezpečná střela hostujícího týmu za celý první poločas.

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn a na předváděné hře se také nic nezměnilo. Stále byla hra kouskována fauly a domácí nadále působili lehce lepším dojmem. Na naší straně jen pěkně pálil Hrdlička v 50. minutě. Ve chvíli, kdy jsem přemýšlel o možném vítězství jako o zázraku a nejraději bych vystřídal Šventa, tak právě mladý slovenský záložník skvěle přihrál dvojici sešívaných útočníků – Vlček přenechal na Fořta a ten rozvlnil v 62.minutě domácí sí?. Než se domácí dokázali vzpamatovat, tak Fořt vysunul Hrdličku, jehož levačka nezaváhala – 0:2. Slavii stačili na šokující obrat dvě minuty. Hra se v tu chvíli rapidně změnila, domácí působili bezradným dojmem, slávisté hráli naprosto v klidu. V 68. minutě se vřítil do vápna Švento, ale ve střelbě nebyl úspěšný, Vlček mířil nad. Zdálo se, že první venkovní výhra se blíží, zvláště když gólman Kozáčik měl skvělý den, do konce utkání stihl vychytat několik tutovek soupeře. Naopak na druhé straně v nastaveném času obešel Švento několik protihráčů a zastavil ho faulem až domácí gólman. Definitivní tečku za utkáním udělal v té době s kapitánskou páskou běhající Jarolím – 0:3.