Ovčáry - Slavia B 1:1

Juniorka Slavie získala první bod na hřišti soupeře, ale k výhře měla hodně blízko, gólem Necida vedla až do poslední minuty, kdy vyrovnal Hyka.

Zápasový report

Slávisty na hřišti nováčka ČFL přivítalo 620 diváků - podle hlasatele rekordní návštěva za posledních deset let. Mnohem zkušenější Ovčáry představily v základní sestavě exslávistu Filipa Herdu, stejně tak i dalšího našeho odchovance Lukáše Kreuze. Oba působili v minulé sezóně na Kladně. Slavia oproti předpokladům nenasadila mnoho hráčů z A týmu, věkový průměr mužstva byl pouhých 19,5 roku.

Zápas mohl začít až poté, co dozněla z amplionů píseň Zelená je tráva, v úvodu byli domácí hodně pasivní, nechali slávisty hrát, už v úvodní minutě se dostali k zahrávání rohového kopu. Až v 10. minutě se projevili první slabou střelou, po dvaceti minutách se hra vyrovnala. Bylo přitom znát, že domácí mají více zkušeností, které spolu s bojovností stačily na lepší technickou vyspělost mladých slávistů. Slavii nevycházely přihrávky na útočné duo Nečas-Necid, snad každá druhá akce končila odpískaným ofsajdem. Nemůžu se pouštět do polemik, zda byly nebo ne, protože jsme je z našeho místa neviděli, ale trio rozhodčích podalo celkově dost špatný výkon. Po půlhodině hry si v souboji zranil Šmíd pravé rameno a musel být střídán Švambergem, který šel na levý kraj obrany místo Aračiče.

Přestávkový program nabídnul soutěž pro dospělé o přenosný televizor, ale malou branku nikdo netrefil, diváci si tak odnesli jen ceny útěchy v podobě čističe skel, propisky a čepice, v dětské soutěži bral vítěz auto na dálkové ovládání. My jsme ochutnali část místního občerstvení - zmrzlinu a uzené maso, jenom musíme zopakovat, že i na třetiligovém zápase je lepší občerstvení než na Strahově.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, domácí si vytvořili větší tlak, který po zásluze proměnili ve vyrovnávací branku v samém závěru utkání.

Průběh zápasu

9. minuta: po nedorozumění naší obrany slabě vystřelil Pechar, Diviš bez problémů chytil.

21. minuta: Dočkal rozehrál volný přímý kop, před bránou si vytvořili výškovou převahu Necid a Aračič, první jmenovaný z bezprostřední blízkosti vsítil hlavou gól. 0:1.

32. minuta: na brankáře postupoval sám Nečas, ale jeho střelu Straka vykryl.

39. minuta: Divišovi vypadl balón po standardní situaci, kapitán Ondrák následně trefil pravou tyč.

40. minuta: Walterovu střelu ze střední vzdálenosti vyrazil Diviš na roh.

48. minuta: Turek nůžkami přes hlavu mířil těsně vedle pravé tyčky, kdyby se trefil, mohl to být krásný gól.

49. minuta: Nečasovu střelu vyrazil Straka na břevno.

51. minuta: hlavičku Turka lapil Diviš.

57. minuta: po autu Ovčár vyslal pěknou střelu po zemi Herda, Diviš kryl.

58. minuta: Táborský z úhlu nastřelil břevno.

64. minuta: Herda mířil prudkým pokusem pod břevno, Diviš vyrazil na roh.

70. minuta: Hyka nastřelil levou tyč.

90. minuta: Hyka se prosadil hlavou po rohovém kopu. 1:1.

Hodnocení trenéra

"Remíza je zasloužená, za výkon ve druhém poločase jsme si výhru nezasloužili. Do utkání jsme vstoupili tak, jak jsem si představoval, možná škoda, že jsme nevstřelil víc než jeden gól, šance na to byly, kdyby třeba Radim Nečas proměnil svůj průnik na bránu. Od zhruba 30. minuty nebyl výkon moc dobrý, soupeř nastřelil dvě tyče, Kuba Diviš řešil dalších snad pět těžkých situací," řekl k zápasu trenér Luboš Kozel.

Ovčáry - Slavia 1:1 (0:1)

Sestava Slavie: Diviš - Bauer, Šmíd (30. Švamberg), Studík, Aračič - Dočkal (60. Vagrčka), Gecov, Vácha, Táborský - Necid, Nečas (81. Zelinka)
Náhradníci: Jablonský, Vrzal, Bayer, Hanuš.
Branky: 90. Hyka - 21. Necid