Slavia B - Jablonec B 1:2

Slávistické béčko nezvládlo domácí zápas proti rezervě Jablonce a podlehlo 1:2.

Zápasový report

Trenér Luboš Kozel nemohl počítat se stále zraněným Šmídem, v základní sestavě se neobjevili ani Gecov s Necidem, kteří se připravují s áčkem na zítřejší utkání proti Tottenhamu. V týmu soupeře hráli od začátku bývalí slávisté Jiří Valenta a Pavel Eliáš, druhý jmenovaný ještě v první půli pro zranění střídal.

Utkání to dnes bylo velmi pohledné, rychlý fotbal plný narážeček hraný ve vysokém tempu po celý zápas. Slávisté však zejména v prvním poločase moc šancí  neměli, před bránu soupeře se dostali až po patnácti minutách hry. Tu největší, penaltu, pak neproměnili. Lépe dopředu hráli až od zhruba 60. minuty, vytvářeli si šance, ale zbrzdil je druhý inkasovaný gól. Posledních deset minut ještě domácí tlačili, podařilo se jim dát branku, ale na remízu už nedosáhli.

Průběh zápasu:

8. minuta: první akce zápasu, Adam střílí gól po přesném centru zprava přímo jemu na hlavu. 0:1.
14. minuta: Dočkal rozehrál standardní situaci, míč tečoval Vácha, ale gólman Bobok kryl.
23. minuta: po standardní situaci Dočkala lapil Studíkovu dorážku Bobok.
25. minuta: Diviš chytil prudkou střelu Eliáše z hranice vápna.
39. minuta: Zelinka byl na hranici pokutového území sražen, následnou penaltu Vácha neproměnil. Poslal ji po zemi na pravou ruku brankáře.
53. minuta: po centru Vrzala hlavičkoval vedle brány Borovský.
59. minuta: po Bauerově centru hlavičkoval ve velké šanci Studík těsně nad bránu.
64. minuta: Hloušek nastřelil břevno.
66. minuta: hosté nejdřív nastřelili po rohu břevno, odražený míč poslal Jindříšek do sítě. 0:2.
70. minuta: Dočkal vyslal dělovku ze standardní situace asi 30 metrů od brány, Bobok střelu chytil.
82. minuta: Dočkal unikl po pravé straně a lehce z úhlu skóroval. 1:2.

Hodnocení trenéra:

â??Zápas byl velmi kvalitní, soupeř přijel se silnou sestavou. Byli jsme asi potrestaní za prvních patnáct minut, kdy jsme byli pasivní, dostali jsme gól, po patnácti minutách hry jsme se zlepšili a byl jsem spokojený. Naše chyba byla, že jsme si nepohlídali standardní situaci, kdy nás soupeř potrestal a utekl nám na dvougólový rozdíl. Takové zápasy se stávají, měli jsme smůlu, nedali jsme penaltu, další šance, v závěru jsme mohli vstřelit vyrovnávací gól. Mužstvo se muselo vyrovnat s absencí tahounů Necida a Gecova a zvládlo to dobře,â?? zhodnotil utkání trenér Luboš Kozel.

Slavia B - Jablonec B 1:2 (0:1)

Sestava Slavie: Diviš - Bauer, Radek Dejmek, Studík, Nachtman (58. Jablonský) - Dočkal, Bayer (87. Proskočil), Vácha, Vrzal - Zelinka (67. Robin Dejmek), Borovský

Góly: 82. Dočkal - 8. Adam, 66. Jindříšek