Slávistky získaly mistrovský titul!

Po deseti letech slaví ženský fotbal mistrovský pohár. V závěrečném ligovém utkání holky porazily Slovácko vysoko 8:0. Holky - děkujeme za celou sezonu! Dorostenky prohrály 2:4 s Plzní.

Fotbalistky Slavie do závěrečného zápasu sezony vstoupily s nadšením a opět potvrdily jasnou dominanci. Vlastně po celé utkání byl na hřišti pouze jeden celek, slávistky hrály hodně aktivně s vysunutým presinkem, takže po ztrátě míče ho ihned získaly zpět do své moci. Přítomným divákům se fotbal musel líbit, navíc padaly branky. Hned ve 3. minutě Kožárová prostrčila na Divišovou, která se prosadila střelou k tyči. Ve 12. minutě se k brance dostala Pěničková a z úhlu se nemýlila. Ve velké šanci byla Svitková, nad branku střílela Kožárová. Ve 22. minutě po centru Benýrové osamocená Kožárová bez problémů skórovala. Přímo z rohového kopu trefila břevno Pěničková. Po faulu na Benýrovou proměnila ve 27. minutě penaltu Tomášková. A svou druhou branku přidala Divišová, když šla sama na branku. V závěru měly velké šance Kožárová, Benýrová, ale i Pěničková.

Druhý poločas pokračovala slávistická exhibice, slávistky předváděly hezké kombinace a vytvářely si řadu šanci. Z dálky trefila břevno Svitková, řadu třikrát až čtyřikrát se před brankou objevila Kožárová, ale brankářku se jí nepodařilo překonat. V 61. minutě se nádherně z dálky prosadila Malinová. Závěr si holky užívaly a pro diváky přidaly ještě dvě branky. Z rohu hlavou přesně zavěsila Pěničková a v poslední minutě z dálky krásně střílela Cahynová.

Slávistky po dlouhých deseti letech získaly mistrovský titul, navíc přidaly vítězství v poháru. V sezoně holky dominovaly, o čem svědčí 102 vstřelených branek. Nejlepší střelkyní ligy se stala Petra Divišová s 19 zásahy.

Slavia - Slovácko 8:0 (5:0)
Slavia:
Nedvědová - Benýrová, Pincová, Budošová (88. Jášová), Tomášková (56. Cahynová) - Malinová (65. Holečková), Bartovičová, Pěničková, Svitková - Kožárová (86. Sehnálková), Divišová
Slovácko: Bednaříková - Lysáková, Kiting, Polášková, Pavková - Strožová, Janků, Bisset - Braunerová (62. Kubicová), Horáčková (72. Jeglová), Březinová
Branky: 3. a 35. Divišová, 12. a 85. Pěničková, 22. Kožárová, 27. Tomášková pen., 61. Malinová, 90. Cahynová

Dorostenky:
Dorostenky nebudou dobře vzpomínat na letošní sezonu, která je nejhorší v historii. Do zápasu jsme vstoupili dobře, hned ve 4. minutě Vyskočilová po zisku míče se ve vápně zorientovala a přesně zakončila. Aktivní hrou jsme byli lepší a zaslouženě přidali brzy další branku, v 10. minutě Dáňová obešla dvě hráčky, přihrála Novotné, která hned z první prostrčila na Vyskočilovou a ani podruhé se nemýlila. Jenže pak jsme si hloupě nechali dát gól od Nesvedové. Rázem se hra vyrovnala a postupně jsme se k ničemu nedostávali, ale ani hosté. Až v závěru trefila břevno Rovňanová a v nastavení využila zaváhání Jiskrová. Ve druhém poločase jsme začali dobře a velkou šanci měla Vyskočilová, jenže brankářka svůj tým podržela. V dalším průběhu Plzeň přidala další góly, nejdříve po centru zakončovala Mrázová a v závěru podruhé Jiskrová, když dorážela po střele Rackové.

Slavia - Plzeň 2:4 (2:2)