Tisková informace SK Slavia Praha k utkání s Libercem

Zajímavosti ze vzájemného utkání mezi Slávií a Libercem. Mimo jiné info o Jinochovi a Pešírovi!

• V samostatné české lize sehrála Slavia se Slovanem Liberec 18 zápasů s bilancí 8-5-5 a celkovým skóre 22:18 • V domácích zápasech Slavia Liberec pětkrát porazila, jednou remizovala a třikrát prohrála, skóre z těchto utkání je 12:8 • V uplynulé sezóně Slovan Liberec vyhrál oba ligové zápasy. Na podzim doma 2:0 (Lukáš, Šuškavčevič vlastní) a na jaře na Strahově 3:1(2x Nezmar, Koloušek - Stibůrek) • Slavia však Liberec zdolala ve čtvrtfinále domácího poháru. na Strahově zvítězila 2:1 brankami Tomáše Doška a Dostálka, za Liberec snižoval Štajner • Stejně jako na jaře píská utkání Slavia - Liberec rozhodčí Jaroslav Jára. • V dosavadním průběhu ligy Jaroslav Jára odřídil šest zápasů a udělil v nich dvě červené karty • V posledních dvou ligových zápasech (Sparta, Synot) se slávistům nepodařilo skórovat. Poslední ligový gól tak vstřelil Richard Dostálek v 68. minutě utkání v českých Budějovicích, znamená to, že Slavia už čeká na vstřelení branky 202 minuty. • Na druhou stranu v obou posledních zápasech červenobílí neinkasovali. Radek černý drží svou ligovou neprůstřelnost rovných 200 minut • Všichni hráči Slavie s výjimkou Pavla Novotného jsou zdrávi a mohou k utkání nastoupit • Fanoušci Slavie zvolili Richarda Dostálka "hvědou měsíce září" v hlasování na internetových stránkách www.slavia.cz . O vítězství v této anketě se kapitán týmu do poslední chvíle přetahoval s brankářem Radkem černým • Sportovní manažer Slavie Josef Jinoch podal podnět k arbitrážnímu řízení se Slovanem Liberec, který mu doposud nevyplatil podíl na prémiích za zisk mistrovského titulu. • Slavia ke sportovní arbitráži podává také stížnost na FK Chmel Blšany, který neuhradil dohodnutou splátku za přestup Tomáše Pešíra. "Může se stát, že se klub dostane do krátkodobých problémů, ale Blšany vůbec nekomunikují a nereagují na naše výzvy. V tomto případě nemáme jinoou možnost, než arbitráž," upřesňuje manažer Josef Jinoch • Pavel řehák, vedoucí slávistického A týmu, oslaví v den utkání své 39. narozeniny Střelci Slavie: 4 góly: Richard Dostálek 3 góly: Tomáš Došek 2 góly: Adam Petrouš, Karel Piták, Štěpán Vachoušek 1 gól: Adauto, Tomáš Hrdlička, Patrik Gedeon Žluté karty: 1 ŽK: Adauto, Richard Dostálek, Tomáš Došek, Patrik Gedeon, Tomáš Hrdlička, Tomáš Kuchař, Adam Petrouš, Jan Suchopárek, Tomáš Šilhavý, Štepán Vachoušek 2 ŽK: Rudolf Skácel červené karty: 1 čK: Karel Piták