Slavia - Liberec 1:0

Velice důležité tři body se nám podařilo získat ve šlágru 10.kola nad Libercem, který jsme porazili těsně 1:0. Brankový rozdíl ale mohl být mnohem větší.

Sestava: R. černý - L. Došek, R. Bejbl, A. Petrouš, R. Skácel - K. Piták, R. Dostálek, P. Gedeon, T. Kuchař - T. Došek (89. E. Adauto da Silva), Š. Vachoušek (80. P. Kuka) Branka: Vachoušek Na začátek musím zmínit návštěvu, přišlo něco jen přes 3000 diváků, což je na zápas tohoto formátu velice ubohé. Bohužel zásadní vliv na návštěvě měla televize, která si opět vybrala náš zápas. Pro zajímavost, jen ve třech zápasech ligy jsme nebyli na obrazovce! Já osobně bych pondělní termín zakázal, když už chce televize vysílat zápas pohárových účastníků, tak a? ho zařadí na neděli od 17 hod.! Ale o tom je zbytečné mluvit. A teď k samotnému zápasu. Utkání se začalo poměrně vlažně, ale asi od 15. minuty jsme začali na hřišti kralovat. Liberec nestačil našim rychlým nahrávkám, proto jsme se často dostávali do přečíslení. Během první půle jsme měli asi osm velkých gólových šancí a několik dalších nadějných kombinací jsme bohužel nedotáhli do úspěšného konce. T.Došek se asi proti Mouscron vystřílel, dnes toho zahodil opravdu dost! Vachoušek potvrzuje poslední dobou vynikající formu, jeho práce s míčem a přehled je vynikající, soupeři si s ním nevědí rady. Na začátku druhé půle jsme si opět vytvořili několik gólových příležitostí, ale uchytila se až ta v 53. minutě, kdy Vachoušek z malého vápna obloučkem přehodil brankáře. Poté se začala hra vyrovnávat, tolik šancí jsme si již nedokázali vypracovat. Asi 15 minut před koncem začal Liberec nepříjemně tlačit, museli jsme pouze odkopávat míče. Langer dokonce nastřelil břevno. Při velkém tlaku Liberce ale zapomínali bránit a naši útočníci se několikrát dostali do přečíslení, ale nedokázali dobře zakončit či si nahrát. Zápas nakonec dopadl dobře, můžeme slavit tři body. Dostali jsme se na druhé místo, kde jsme dlouho nebyli. Ještě bych chtěl zmínit, že celý zápas několik fanoušků mělo velké vlajky Slavie a pod kotlem s nima mávali. Na začátku druhé půle zas několik fanoušků zapálilo římské svíce. Info ze Sportovních novin: Fotbalisté Slavie Praha porazili v dnešním dohrávaném utkání desátého kola první ligy na domácím hřišti Slovan Liberec 1:0 a ukončili tak neporazitelnost obhájce titulu na hřištích soupeřů v letošní sezóně. Vítězný tým se tak minimálně na dvě hodiny dostal do čela ligové tabulky. Duel dvou úspěšných českých pohárových zástupců měla pevně v režii od první minuty domácí Slavia. Hosté nastoupili bez zraněných čapka, Baffoura a Papouška, navíc kouč Ladislav Škorpil neposlal na trávník střelce Nezmara i dalšího útočníka Slepičku. V útoku se tak vedle Blahy postavil Ančic. Oba však příliš šanci ohrozit branku černého neměli, protože většinou se hrálo na polovině Liberce. Již v osmé minutě si zasekl míč T. Došek, ale bez přípravy namířil do Kinského. Na druhé straně mířila hlavička Blahy z deseti metrů nad. Festival zahozených příležitostí zahájil ve 22. minutě Dostálek, který po akci T. Doška s Vachouškem namířil vedle. O dvě minuty zopakoval totéž T. Došek po přihrávce Skácela a za další dvě minuty minul branku v dobré pozici Kuchař. Paradoxně inkasovat mohla po půlhodině hry Slavia. Po nepřehledném závaru vykopával Kuchař z brankové čáry po střele Slepičky. Hned z protiútoku Vachoušek našel patičkou Dostálka, ale ten namířil je do náruče Kinského. Totéž zopakoval Vachoušek. Obraz hry se v druhém poločasu nezměnil. V 53. minutě namířil Dostálek v dobré pozici nad a o minutu později se domácí dočkali branky. Piták z pravé strany našel dobře postaveného T. Doška, ten prodloužil na zcela volného Vachouška, který z pěti metrů přehodil Kinského. O chvíli později vybídl Vachoušek ke zvýšení Kuchaře, ovšem ten v jasné pozici branku minul. Liberečtí mohli vyrovnat - po nepřehledné skrumáži se dostal míč k Langerovi a po jeho střele černý děkoval břevnu.